200 MP Kameralı Xiaomi 12T Pro Özellikleri Sızdırıldı

resim83424410
resim83424410

Geçtiğimiz günlerde yeni Xiaomi 12S serisini tanıtan teknoloji devi dikkatleri üzerine çekmişti. Başarılı kameralarıyla merak uyandıran telefonların sonrasında firmanın yeni T serisi modelleri ile ilgili da bilgiler ortaya çıktı. İddiaya göre Xiaomi 12T Pro modelinin özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi, 12S serisini ancak Çin pazarında piyasaya çıkaracak. Gelecek dönemde ise bu durumun değişim göstermeyeceği belirtiliyor. Ancak firmanın ancak 12S serisi üstünde çalışmadığı iddia ediliyor. Xiaomi bunun yanı sıra 12T serisi ile de kullananların karşısına çıkacak gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz dönemde 12T serisine ait cihazlar FCC dahil çoğu yerde kendini gösterdi. Ancak telefonların ayrıntılı özellikleri ile ilgili yorum yapmak olası değildi. Fakat 91mobiles’ın haberine göre Xiaomi 12T Pro’nun birtakım özellikleri bir YouTube videosunda ortaya çıktı.

Xiaomi 12T Pro Özellikleri

YouTube videosunda anlatım edilene göre Xiaomi 12T Pro, 200 MP Samsung sensörüne haiz ilk akıllı telefon olacak. Bu iddianın bir aynısı geçtiğimiz dönemde Motorola Moto X30 Pro için de ortaya çıkmıştı. Fakat hangi firmanın telefonunun daha ilkin piyasaya çıkacağı şimdilik belirsiz.

Kamera özelliklerine ayrıca cihazın işlemcisi ile ilgili da bir malumat mevcut. The Pixel adlı YouTube kanalı tarafınca paylaşılan video Xiaomi 12T Pro’nun Snapdragon 8+ Gen 1 çip setiyle piyasaya çıkacağını anlatım ediyor. Ayrıca 256 GB depolama kapasitesi cihazın bir opsiyonu olacak gibi gözüküyor.

Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12T Pro’nun özellikleri ile ilgili hemen hemen pek malumat ortaya çıkmasa da cihazın 6.67 inç boyutunda bir ekrana haiz olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 120 Hz monitör yenileme hızına haiz OLED bir açık oturum de cihazda yer alacak gibi gözüküyor.

Cihazın RAM ve depolama bilgileri ise şimdilik ayrıntılı olarak bilinmiyor. Ayrıca 200 MP kamera dışında cihazda yer alacak modül ile ilgili bir malumat mevcut değil. Ancak ürünün NFC, Bluetooth, Wi-Fi ve 5G desteği olacağı tahminler içinde yer alıyor.

Piyasaya çıkış zamanı ise Xiaomi 12T serisi ile beraber 2022 yılının üçüncü çeyreği olarak belirtiliyor. Ürünün fiyatı ise aşağı yukarı 600 dolar olarak bildiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi 12S serisinin aksine Xiaomi 12T serisinin küresel olarak piyasaya çıkacağı da anlatım ediliyor. Çin pazarında ise Redmi K50S serisi olarak satışa çıkması laf konusu. Peki siz Xiaomi 12T Pro özellikleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?