5 Adımda App Store Anahtar Kelimeleri İçin Optimize Etmeyi Öğrenin

Uygulamanızı doğru hedef kesime taktim etmek oldukça önemlidir. ASO (App Store Optimizasyon) – Mobil tatbik pazarlamacılığını gerçekleştirmenin en ucuz ve en etkili yollarından biri, tatbik mağazası arama optimizasyonu ya da sanayi uzmanları tarafınca adlandırılan yöntemdir. ASO temel olarak mobil programlar için arama motoru optimizasyonu. Mobil uygulamanızda App Store Anahtar Kelime Optimize gerçekleştirerek, ilgili arama sorguları için gösterileceğinden emin oluyorsunuz. Sonuç olarak, daha oldukça organik yayın ve tatbik yüklemeleri elde edersiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

App Store Anahtar Kelimeleri İçin Optimize Etme

App Store Anahtar Kelimeleri Optimize Etme

Pazarlama kampanyanızın ASO ya da SEO ile savaşım edip etmediğini, aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan tek şey anahtar kelimeler, anahtar kelimeler ve yeniden anahtar kelimelerdir. Öncelikle ve en önemlisi, ASO anahtar kelime stratejisi internet optimizasyonundan birazcık farklıdır. Olası anahtar kelime sayısı 100 karaktere ayarlıdır ve açıklamanızı en üst düzeye çıkarmanız ve her bir karakteri kullanmanız gerekir.

Aşağıda daha iyi görünürlük için tatbik mağazası anahtar kelime optimizasyonu için 5 strateji bulunmaktadır.

1. Virgül Kullan

SEO, yüksek arama kütlesi ve düşük rekabet payı ile açıklayıcı, uzun kuyruklu anahtar kelimelerle ilgilidir. ASO anahtar kelimeleri tek bir anahtar kelimeden oluşur. Bu yüzden tutarlı olsun ve her bir anahtar kelimeyi virgülle ayırın. Karakter sayısı sınırı olan olduğu için, anahtar kelimeleri anahtar kelimelerden ilkin ve sonrasında boşluk bırakmadan listelemeye çalışın.

2. Rakam kullanın

Yer kazanmak için diğer bir ipucu, kelimeler yerine sayı kullanmaktır. Örneğin, açıklamanız “yedi” içeriyorsa, sadece “7” kullanarak fazladan ilgili anahtar kelime girebilirsiniz.

3. “Durdurma Kelimeleri” Yok

Gibi arama sorgusu engellenecek kelime SEO amaçlar için bir, bir, için genelde Google tarafınca filtrelenir. ASO’da da doğrudur. Bu parolalar anahtar kelime listenizde rastgele bir ayrım yaratmaz. Ancak, koşullara bağlı olarak onu dahil etmek zekice olabilir. Örneğin, interbilgi dahil oldukça hususi bir anahtar kelime öbeğini hedeflerseniz, uygulamanızın aramalarda gösterilmesinde tereddüt etmeden kullanın.

4. Tekrarlanan anahtar kelime yok

Listenizde benzersiz anahtar kelimelere haiz olmak önemlidir. Aynı anahtar kelimeyi tekrarlamak, sadece kıymetli karakter alanınızı alır. Uygulama adınız üç kelime içeriyorsa, tanımınıza eklemek için eş anlamlıları ve ilgili kelimeleri aramaya çalışın.

5. Anahtar kelime doldurma işleminden kaçının

Yukarıdaki noktaya dair olarak, bu yasaklı taktiğin belirtilmesine gerek yoktur. SEO’da anahtar kelime doldurma, Google’ın cezalandırmasına niçin olabilir, bu nedenden dolayı hem SEO hem de ASO yaparken oldukça fazla anahtar kelime eklemekten uzak durun. Uygulamanızın standardını ve kullanıcı tecrübesini mahvedebilir.

Anahtar kelime optimizasyonu vakit ve sabır gerektirir! En iyi performans yayınlayan anahtar kelimeyi seçme stratejinizi arttırdığınızdan ve mevcut alanınızı optimize etmek için kullandığınızdan emin olun.

Web sayfası içeriğinizi optimize etmekle ilgileniyorsanız, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri burada iyi mi bulacağınıza bir bakın.

SEO’nun ASO’ya göre daha zor bulunduğunu düşünüyorsanız, yorumlarınızı bizlere bildirin.