5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

5 adımda Gmail hesabı iyi mi silinir adım adım anlatalım. Gmail hesabınızı iyi mi sileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, gmail hesap silme için doğru yere geldiniz.

İster yeni bir hesap açın, isterse yalnızca değişik bir e-posta hizmetine geçmek isteyin, bunun iyi mi yapılacağı hakkında bütün ayrıntılara sahibiz. Bu da oldukça kolay ve bunu Google hesabınızı tamamiyle kaldırmadan yapabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Bir Gmail hesabını silerken aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan birkaç nokta vardır. Gmail hesabınızı sildiğinizde, ihtiva ettiği bütün e-postalar mutlaka silinecek olsa da, bu e-postalar Google tarafınca derhal silinmeyebilir.

Daha sonrasında Gmail hesabınızı aleni tutmaya karar verirseniz, hesabı geri alabilirsiniz. İkincisi, güvenlikle alakalı endişeleriniz varsa, hesabınızı sildikten sonrasında Google bu hesabı kimsenin kullanmasına izin vermez.

5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Dolayısıyla, bu Gmail adresini kullanan diğer biri için endişelenmenize gerek yok. Gmail hesabınızı silmeye başlamadan önce, e-posta hesabınızdaki bütün detayları indirmeniz gerekir. Aksi takdirde, veriler kaybolduğunda sonsuza kadar kaybolacaktır.

Gmail hesabı iyi mi silinir konusu ile alakalı aslolan bilinmesi ihtiyaç duyulan Gmail hesabınızı silme prosedürü kullandığınız cihaza göre değişir. Bu nedenle, Android ve iOS cihazlar için talimatlar sağladık.

Bilgisayarda Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

 1. Birinci Adım: Google Hesap Yönetimi sayfasına gidin.
  Bu bağlantıyı kullanarak ya da Gmail’i açarak, kullanıcı simgenizin tarafındaki çark simgesine ve açılır menüdeki Hesap seçeneğini tıklayarak oraya gidebilirsiniz.
 2. Gezinme panelinden “Veri ve kişiselleştirme” yi seçin (bu, pencerenizin sol tarafında ya da üzerinde görünebilir).
 3. Yeni pencerede, “Verilerinizi indirin, silin ya da bir plan yapın” başlıklı kısmı bulmak için kaydırın ve “Bir hizmeti ya da hesabınızı silin” i seçin.
 4. Yeni ekranda “Google hizmetini sil” başlıklı kısmı bulun ve “Hizmet sil” seçeneğini seçin.
  Burada emniyet sebebiyle Google hesabınızda celse açmanız istenir. Devam etmek için Gmail hesabınızın olduğu Google hesabında celse açın.
 5. Yeni ekranda silmek istediğiniz Gmail hesabını bulun ve “Sil” i seçin, sonrasında hesap silme prosedürünü tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

Buraya kadar geldi iseniz bilgisayarda Gmail hesabı iyi mi silinir sorunuzun cevabına ulaşmışsınız demektir.

Artık gmail hesap silme işleminiz tamamlandı! Bu prosedür hesabınızı kalıcı olarak silecektir.

Android’de Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Android’de gmail hesabı iyi mi silinir sorunuzun cevabını bu adımlarla sağlayabilirsiniz:

 1. Android cihazınızda Ayarlar programını açın.
 2. Ayarlarınızın Google bölümünü bulmak için aşağı kaydırın
 3. Google ayarlarında “Google Hesabı” nı bulun ve seçin
 4. Üst menüden “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesini bulun ve seçin
 5. Verilerinizi indirin, silin ya da bir plan yapın” başlıklı kısmı bulmak için aşağı kaydırın ve “Bir hizmeti ya da hesabınızı silin” i seçin
 6. Yeni sayfada “Google Hizmetini Sil” i seçin. Burada Google, hesabınızda tekrardan celse açmanızı isteyebilir.
 7. Gmail” i bulun ve Çöp Kutusu simgesini seçin, sonrasında Google’dan kalan talimatları izleyin.

iOS’da Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

İOS işletim sistemi düzeyinde Google ayarlarına haiz olmadığından, Gmail hesabınızı silmeye devam etmek için cihazınızda Gmail uygulamasının yüklü olması gerekir. Veya, yukarıda listelenen bilgisayarların talimatlarını kullanarak internet tarayıcısında ilerleyebilirsiniz.

 1. Gmail programını açın ve Menüyü açın
 2. Menüden Ayarlar> Hesabınız> Google Hesabınızı Yönetin‘i seçin
 3. Gezinme panelinde “Veri ve kişiselleştirme” yi bulun ve seçin
 4. Yeni sayfada, “Verilerinizi indirin, silin ya da bir plan yapın” etiketli kısmı bulun ve “Bir hizmeti ya da hesabınızı silin” i seçin
 5. Açılan pencerede aşağıdaki ekranda “Bir hizmeti sil” seçeneğini seçin. Diğer işlemlerde olduğu gibi, Google burada hesabınız için şifreyi tekrardan onaylamanızı isteyebilir.
 6. Bir sonraki ekranda Gmail’i bulun ve “Sil” i seçin, sonrasında Google tarafınca sağlanan talimatları izleyin.
insagram Hesabınızı mı Sileceksiniz?
İnstagram hesabınızı silmek istiyor fakat bu hususta bilginiz mi yok o halde sizi “Instagram Hesabı Nasıl Silinir?” isimli rehber makalemizi okumaya çağrı ediyoruz!

İşte Gmail hesabı iyi mi silinir konusu ile alakalı bütün cihazlarda ki yapılandırmalar bu kadar. Aklınıza takılan bir hususta yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca bizlere yardımcı olmak için bu makalemizi toplumsal medya da paylaşabilirsiniz.