5 Windows Yardımcı Programı Olmadan Yaşayamıyorum (!)

5 Windows destek programı olmadan yaşayamıyorum, bu tarz şeyleri size öneri etmemde ki gaye bütün işlerimi halletmemde yarar sağladıkları için.

Neler Okuyacaksınız? →

5 Windows Yardımcı Programı Olmadan Yaşayamıyorum (!)

Yıllardır sadık bir Windows kullanıcısı oldum. Bu uzun devam eden süre süresince Microsoft, masaüstü işletim sistemiyle uzun bir yol kat etti; kullanıcı arayüzü donuk görsellerden oldukça daha modern bir estete geçti, nihayet dokunmatik ve geleneksel masaüstü uygulamalarını navigasyona zarar vermeden işleyebiliyor ve daha birçok şey daha değiştirildi. Bununla birlikte, benim için ilk ilkin ilk olarak dizüstü bilgisayarımda her gün kullandığım araçlar açısından birtakım şeyler devamlı olarak kaldı. Burada tartışacağım, yaşayamayacağım beş yazılım.

5 Windows Yardımcı Programı Olmadan Yaşayamıyorum

1. Clover

5 Windows Yardımcı Programı listemizin başlangıcında Clover. Windows 10’un varsayılan dosya gezgini hala birden fazla sekmeyi desteklemiyor, birden oldukça pencere içinde hokkalk ile oynamakta zorlanıyorsunuz. Neyse ki, “Clover” isimli serbest bir program varlığını uzun yıllardan beri sürdürüyor. 

Clover, temel dosya gezgini için Chrome seçimi sekmeleri getirir, bundan dolayı aynı anda birden fazla sekme açarak aynı pencerede çalışabilirsiniz. Hatta ayarları ‘sayfalarını, yer imlerini destek sunar ve kapanış / açma klasörleri için bütün süratli kısayolları alırsınız. Clover, derli toplu olarak muhtelif dosyalarla uğraşırsanız kesinlikle haiz olmanız ihtiyaç duyulan bir destek programdır ve tamamiyle ücretsizdir, bu yüzden denemenizi öneri edebilirim. Bana sonrasında teşekkür edebilirsin.

Clover Download Sayfası

2. F.lux

Hayatlarımız hızla bütün gece gündüz bilgisayar ekranlarına bakmaya geçti. Birincisi esnasında bir bilgisayarın önünde oturmak sıklıkla zararsızdır, güneş battığında koşullar ahenkli değildir. Bilgisayarınızın ekranının rengini gece gündüz sıcaklığı ve gün ışığına benzer şekilde gün ışığına uyarlayan ufak bir masaüstü yazılımı olan “f.lux” ‘a girer. Bir kullanıcının yapması ihtiyaç duyulan tek şey konumunuzu girmek ve uygulamanın gerisini halledebilmesidir. Başlangıçta bunun ne kadar faydalı bulunduğunu ayrım etmeyebilirsiniz, fakat geç vakit geçirirseniz ve gözler üstündeki etkinizi azalttığınızda f.lux harbiden uykunuzu iyileştirebilir. Kesinlikle çalışır otomatik moda bıraktım, fakat ton düzeylerini manuel olarak ayarlamaya izin veriyor. F.lux tamamiyle parasızdır ve ilaveten Mac ve Linux için de mevcuttur.

Flux İndirme Sayfası

3. Networx

Networx, internet kullanımınızı ve bant genişliğini seyretmek için oldukça kapsamlı bir araçtır. 

Ya birtakım zamanlar internet hızını denetlemek için kullanabilir, pingi ölçebilir ya da muayyen bir süreye dayalı detaylı bir özet alabilirsiniz. Benim için getirmiş olduğu en mühim vurgu, yükleme ve indirme hızlarını anlık olarak yayınlayan muntazam bir vazife çubuğu aracıdır. Ayrıca, gerek görülürse bu raporları HTML, MS Word ve Excel gibi bir sürü formatta dışa aktarabilirsiniz.

Networx İndirme Sayfası

4. Launchy

MacOS’un aksine, Windows güvenilir bir tatbik başlatıcısı olmamıştı ve Microsoft, Cortana vasıtasıyla gerçeği iki yıldan sonrasında anladı. Hala çelişkili ve neticeleri yüklemek için aşırı yavaş. Bununla birlikte, mükemmel bir halde çalışan “Launchy” isimli üçüncü parti bir program mevcuttur.

Launchy, bilgisayarınızdaki dosyalar, klasörler ve uygulamalar için süratli aramalar yapmanıza izin verir. Ayrıca, ek eklentileri etkinleştirebilir ve hatta Google, YouTube ve aynısı internet sitelerindeki sorguları direkt olarak yürütebilirsiniz. Hızlı, bedava ve kullanmamanız için hiç bir niçin yok.

Launchy İndirme Sayfası

5. Dashlane

Temel listemde sonuncu değil en azından bir gizyazı yöneticisi Dashlane var. 

Kısa bir müddet ilkin bütün şifrelerini depolamak için hususi bir araca taşındım ve Dashlane, bana bedava ve çapraz platform olduğu hesaba katıldığında belirgin bir seçim gibi geldi. Kusursuz bir halde Google Chrome ile entegre olur ve kayıtlı bir internet sitesini her ziyaret ettiğimde beni kendiliğinden günlüğe kaydeder. Masaüstü uygulaması kapsamlı bir gösterge tablosu sağlar ve hafıza yönetimi konusu ile ilgili agresif değildir.

Dashlane İndirme Sayfası

Yani bunlar ilk beş Windows destek programıydı, SumatraPDF, 7-Zip gibi bir çift daha vardı fakat bunlar genel kullanıcı tarafınca birazcık daha azca bilinenler. En sevdiğiniz programların hangileri bulunduğunu aşağıda açıklayın.