7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı

resim29697536
resim29697536

Araçlar ve prosedür konusu ile alakalı size destek olmak için, bu makaledeki 7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı listesinde kimilerini derledik.

Benchmark, bir yazının göreceli sergisini değerlendirmek için PC programlarının çalıştırılmasının ya da muhtelif etkinliklerin gösterimi Kıyaslama şahsi bilgisayarınızın sunumunun monitör görüntüsünü alıyor. Kullanıcıların yazılımı donanım vasıtasıyla yenilemelerine izin verir ve problem yok etme ve donanım performansı problemlerini değerlendirmeye destek olur. Kıyaslama, komplike bir prosedür olduğundan dikkatle yapılması ihtiyaç duyulan tekniktir.

Neler Okuyacaksınız? →

En İyi 7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı

Aşağıdaki program listesi, bedava karşılaştırma testi almanıza ve cihazınızın performans yönlerini etkili ve kolay bir halde geliştirmenize destek olacak En İyi CPU Karşılaştırma Yazılımlarından kimilerini içermektedir.

PCMark

Kullanıcıların cep telefonlarını ve bilgisayarlarını tek bir uygulamada ahenkli bir halde kıyaslamalarını elde eden bir araçtır. En son sürümüne haiz olan bu yazılım, basitçe anlaşılabilecek ve kullanılabilecek süratli bir arayüze sahiptir. PCMark 10, 3D markanın son olarak sürümüdür ve kapsamlı bir test seti sunar. Cihazınızın performansını optimize etmenize destek olabilecek muhtelif daha iyi özelliklere sahiptir.

PCMark 10, donanımı kendiliğinden tarar ve sistemin en iyi karşılaştırma noktasını önerir. Bu program bunun yanı sıra süratli ve verimlidir. Kıyaslama testlerini bireysel olarak güncelleme özelliğine sahiptir. Özel ayarları çözünürlük ve daha iyi nitelik sağlar. Gelişmiş sürümde, temel sürümle aynı özelliklere ek olarak, neticeleri offline olarak kaydetmek, neticeleri yan yana karşılaştırmak ve hususi karşılaştırma ayarları dahil olmak suretiyle özellikleri içerir.

PCMark’ı buradan indirin

UserBenchmark

Bu kurulum olmadan çalışır ve bu nedenden dolayı PC için GPU Benchmark yazılımı için hafifçe bir alternatiftir. Bu, SSD, HDD, RAM, CPU, USB ve GPU’yu test eder. Oyun, masaüstü ve iş istasyonu performansı için noktalara erişim sağlar.

Bu pc benchmark yazılımı ilaveten genel bir yüzdelik puan ve bunun yanı sıra bileşene has yüzdelik puan sağlar. Hızı PC’yi bir dakikadan daha hızlıca test eder. Bu program PC performansını test etmesine karşın herhangi grafikler gösteriyor.

UserBenchmark’ı buradan indirin

Fraps

Bu karşılaştırma aracı, GPU karşılaştırma yazılımı isterse en iyi karşılaştırma yazılımı tarzı olan tanınmış bir PC destek programıdır. Bu karşılaştırma yazılımı, öteki yazılımlarda olduğu gibi CPU hız testi ya da GPU gerilim testine haiz değildir.

Bu oldukça hafifçe ve kolay kullanmak mümkün bir karşılaştırma programı. Oyun oynarken ve bu karşılaştırma uygulamasını sistem kaynaklarını tüketmediğinden kullanırken herhangi bir çarpışma tecrübesi ile alakalı rapor bulunmamaktadır. Bu program en iyi seçimdir ve bilgisayarlarında oyun oynamayı tercih edenler için mühim bir istatistik verir.

Fraps’ı buradan indirin

MSI Kombustor

Bu, CPU ve GPU performansını basitçe test edebilen bir öteki muazzam bedava karşılaştırma programıdır. Sistem arızası riski, kullanıcılar ile alakalı bilgili olmadan PC’lerini karşılaştırdıklarında bazı durumlarda artar, fakat Msi Kombustor’un kullanımıyla alakalı kaygı duymazlar. Kullanıcılar PC’yi aşırı yüklemeye çalıştığında, kendisini denetler ve kullanır.

Bu vasıta kolay ve komplike olmayan bir arayüzden oluşur. Bu vasıta CPU ve GPU karşılaştırma testinde oldukça esnektir. CPU gerilme testi, 3d modüller içinde dalgalı düzlem (GL2), ölüm üçgeni ya da Fraktal Çerçeve denemeleri ile gerçekleştirilebilir.

Msi Kombustor’u buradan indirin

Cinebench

Bu dizüstü bilgisayar karşılaştırması, Mac OS ve CPU ile alakalı en doğru detayları elde eden pencereler için En İyi CPU Benchmark Yazılımıdır. Ayrıca bilgisayarın performans kabiliyetleri ile alakalı malumat sağlar. Bu Maxon’un 4D sinemasına dayanmaktadır ve stüdyolarda ve prodüksiyon evlerinde 3B içerik yaratmaktadır. CineBench, 256 işlemciye kadar iş parçacığını ölçebilir ve hususi olarak CPU’nun mevcut bütün işlemci çekirdeklerini test eder;

İşlemci, CineBench testinin tamamlanmasından sonrasında puan cinsinden derecelendirilir. Puan ne kadar yüksek olursa, CPU performansı o denli kuvvetli olur. 16 CPU ya da CPU çekirdeğini değerlendirebilir.

CineBench’i buradan indirin

NovaBench

Mac ve Windows işletim sistemi NovaBench’in kullanılabilirliğine sahiptir. Bilgisayarın işleme ve grafik kabiliyetini değerlendirmek için kullanılan bedava bir karşılaştırma aracıdır. Testi GPU, CPU, Sabit disk ve hafıza üstünde çalıştırmak gibi bilgisayarın muayyen alanlarını karşılaştırma kabiliyetine sahiptir.

NovaBench’in çalıştırılması oldukça kolaydır. Ancak neticeleri online olarak gönderemezseniz, tamamiyle anlamsızdırlar. Sonuçları online olarak göndermek için bir hesap kaydı yapılmalı ve bu sonuçlar daha sonrasında sisteme kısa bir genel bakış için öteki kullanıcılar tarafınca karşılaştırılabilir.

Daha iyi ve daha kapsamlı karşılaştırma asla elbette var, fakat NovaBench ticari olmayan ve şahsi kullanım için ücretsiz, ötekiler ise para alıyor.

NovaBench’i buradan indirin

Speccy

Piriform tarafınca geliştirilmiştir ve En İyi CPU Benchmark Yazılımı içinde sayılmaktadır. Bu işletim sistemlerinin hem 32 hem de × 64 versiyonları için Windows 7, Windows 8, Windows 10, Vista ve XP altında çalışır. Speccy, PC’nin özellikleriyle alakalı bütün detayları ismine göre işler. Her bileşenin özetini sağlar.

Bilgisayardaki problemleri önlemek için kritik parçaların anlık sıcaklıkları görülebilir. Grafik kartı, RAM, CPU, anakart ve daha fazlası ile alakalı malumat verir. Tarama neticelerini XML, anlık imaj ya da metin dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Speccy’i buradan indirin

Sonuç

Makale, cihazınızdan daha iyi bir program ve donanım performansı elde etmenize destek olacak En İyi CPU Karşılaştırma Yazılımlarından bazılarının kusursuz bir derlemesidir. Her birine bir göz atın ve kendiniz için İdeal olanı seçin.