Akıllı Saat Önerileri – Aralık 2022

resim14665329
resim14665329

Giyilebilir teknolojik cihazlar, hızla insan yaşamında yer edinmeye devam ediyorlar. Gelişen teknoloji, bu cihazların daha fazla yaygınlaşmasını sağlıyor. En çok kullanılan giyilebilir teknolojik aygıt ise kuşkusuz akıllı saatlerdir diyebiliriz. Akıllı saatlerin sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Bu yüzden teknoloji kullanıcıları, hangi akıllı saati alacakları konusu ile ilgili kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bundan kaynaklı bizler de bu yazımızda sizler için en iyi akıllı saat önerileri sıralaması hazırladık.

Teknoloji son vakit hayatımızın her alanına girmeye başladı. Öyle ki günlük yaşantımızın parçaları olan gözlüklerden ayakkabılara kadar neredeyse her şeyin akıllısı üretilmeye başlandı. Özellikle son vakit çoğu markanın piyasaya çıkmasıyla beraber akıllı saatlere olan alaka artmış durumda.

Sizler de akıllı saat almak istiyorsanız ama hangisinin sizin için makul olduğuna emin olamıyorsanız, hazırladığımız akıllı saat önerileri sıralaması tam size göre!

Eğer değişik giyilebilir teknoloji ürünleri arıyorsanız öteki listelerimize de göz atabilirsiniz.

İçindekiler

Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saatler, günümüzde maksimum kullanılan giyilebilir teknolojik cihazlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Gelişen teknolojiyle beraber bu cihazlar da yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyorlar. Günümüzde piyasada yer edinen çoğu akıllı saat modeli, haiz olduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak akıllı saat sektörüne çok hakim olmayan kişiler, akıllı saatlerin özellikleri nedir diye merak ediyorlar.

Akıllı saatler, piyasaya çıktıkları ilk vakit müzik çalar kontrolü, arama denetimi gibi temel özelliklere sahiptiler. Bu özellikler, ilk akıllı saat modelleri için fazlasıyla kafi oluyordu. Ancak günümüzde akıllı saat teknolojileri, daha gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarıyla buluşuyorlar.

Teknoloji üreticileri, öncelikle akıllı saatlere spor modu eklemeyi tercih ettiler. Bu sayede akıllı saat kullanıcıları, muhtelif sporları yaparlarken akıllı saatlerinden faydalanabilme imkânına haiz oldular. Daha sonra üreticiler, bu saatlerin sıhhat alanında da hizmet vermesi icap ettiğini düşündüler. Bundan kaynaklı akıllı saatlere sağlıkla ilgili muhtelif programlar eklenmeye başlandı.

Günümüzde akıllı saatler, nabız ölçümünden vücut sıcaklığı ölçümüne kadar muhtelif ölçümler yapabilmektedirler. Tabii ki bu özellikler her akıllı saatte bulunmuyor. Bu noktada akıllı saatlerin haiz olduğu özellikler, saatin düzeyine göre de değişiyor.

Giriş seviyesindeki akıllı saatler, genelde mesaj görüntüleme, arama yanıtlama, müzik çalar denetimi gibi temel özelliklere haiz oluyorlar. Bu saatlerde genelde gelişmiş sensörler mevcut değil. Bundan kaynaklı da giriş seviyesi akıllı saatlerin çoğunda gelişmiş sıhhat ve spor programları bulunmuyor.

Bunun yanı sıra orta ve üst düzen akıllı saatler ise haiz oldukları donanımlar vasıtası ile daha gelişmiş uygulamalara sahipler. Bu noktada akıllı saatlerin haiz olduğu özellikleri, büyük oranda saatin haiz olduğu donanımlar etkiliyor diyebiliriz.

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemizde piyasada yer edinen muhtelif akıllı saat modellerin yer verdik. Listemizde bu saatlerin özelliklerini yakından inceledik. Bu sayede listemizi referans alarak sizler için İdeal özelliklere haiz olan akıllı saat modelini rahatlıkla seçebilirsiniz.

En İyi Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saatler, haiz oldukları özellikler vasıtası ile teknoloji kullanıcılarının ilgisini çekiyorlar. Günümüzde akıllı saat üreticileri, akıllı saat üretimi konusu ile ilgili olabildiğince dikkatli davranıyorlar. Bunun kararında da hem dizayn hem de donanım bakımından olabildiğince üst ölçüde bulunan akıllı saat modelleri piyasada yer edinmeye başladılar.

İlk etapta yalnızca üst segment kullanıcılara hitap eden akıllı saatler, günümüzde ise neredeyse bütün teknoloji kullanıcılarına hitap eder hale geldiler. Bunun asli nedenleri doğal ki hızla gelişen teknoloji ve teknoloji kullanıcılarının akıllı saatlere gösterdikleri alaka oldu. Ayrıca gelişen teknolojiyle beraber daha makul fiyatlı akıllı saatler üretilmeye başlandı. Bunun yanı sıra teknoloji üreticileri, kullananların akıllı saatlere yoğun alaka göstermelerinden kaynaklı akıllı saat pazarına giriş hazırlamaya başladılar.

Bunun kararında da günümüzde çoğu teknoloji üreticisinin akıllı saat pazarında kullanıcılarıyla buluştuğunu görüyoruz. Bu durum, teknoloji kullanıcıları için hem müspet hem de negatif sonuçlar doğuruyor. Piyasadaki rekabet, kullananların daha makul fiyatlarla kaliteli akıllı saatler almalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra model sayısının çok fazla olması, akıllı saat almaya kabul eden kişilerde kararsızlığa neden oluyor.

Akıllı saat pazarına ve bu saatlerin özelliklerine hakim olmayan kişiler, akıllı saat tercihinde güçlük çekebiliyorlar. Çünkü günümüzde akıllı saatler, birbirlerinden olabildiğince değişik özelliklere haiz olabiliyorlar. Bunun kararında akıllı saat satın almaya kabul eden bir kişi, şayet akıllı saat pazarını yakından takip etmiyorsa kendisi için makul olmayan bir akıllı saat tercihinde bulunabiliyor.

Bizler de akıllı saat almaya kabul eden kişilerin akıllarındaki soru işaretlerini silebilmek adına en iyi akıllı saat modellerinden bahsedeceğiz. Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemizde fiyat/performans açısından en iyi akıllı saat modelleri bulunmuş olduğu gibi en kuvvetli donanıma haiz akıllı saat modelleri de bulunmaktadır. Bu sayede listemize göz atarak sizler için makul bulunduğunu düşündüğünüz akıllı saat modelini rahatlıkla seçebilirsiniz.

Imilab KW66

Imilab-KW66

Imilab KW66, ülkemizdeki İdeal fiyatlı akıllı saatlerin başlangıcında geliyor. Saat fiyatına göre bulundurduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Saat olabildiğince klasik ve sade bir tasarıma sahip. Bu fiyat aralığındaki saatler genelde hoş bir tasarıma haiz değil. Ancak Imilab KW66, tasarımıyla çoğu kişiyi memnun edecektir.

Saatte 1.28 inç HD bir monitör mevcut. Bunun yanı sıra saatin 340 mAh bir bataryası var. Bu batarya bu fiyat aralığındaki bir saat için gayet yeterli.

Tabii ki akıllı saatlerde insanoğlu donanımdan çok özelliklere bakıyorlar. Saatte 13 adet spor modu bulunuyor. Bunun haricinde saatin kalp atış hızı izleme, nabız ölçme gibi temel özellikleri de var. Ancak sesli müzakere yapamıyorsunuz. Bu da giriş seviyesi bir akıllı saat için gayet düzgüsel bir durum.

Imilab KW66, ülkemizde 350 – 500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Imilab KW66 – Satın Al

Vestel Akıllı Saat 2

Vestel Akıllı Saat 2

Türkiye’nin maksimum tercih edilen beyaz eşya üreticilerinden olan Vestel, akıllı saat kategorisinde de ürün üretiyor. Öyle ki Vestel, üretmiş olduğu akıllı saat modelleriyle giriş-orta düzen akıllı saat kullanıcılarına hitap ediyor. Bu doğrultuda Vestel, 2022 senesinde Akıllı Saat serisinin yeni modelini kullanıcılarıyla buluşturdu. Vestel Akıllı Saat 2, sunduğu özelliklerle akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer buluyor.

Vestel Akıllı Saat 2, dizayn konusu ile ilgili serinin ilk modelinin tasarımına benziyor. Bu doğrultuda Vestel, saatte sade ama şık bir dizayn kullanmayı tercih etti. Ayrıca şirket, dizayn için makul renk seçeneklerini belirleyerek saatin tasarımını ön plana çıkartmayı başardı. Bunun yanı sıra Vestel, saatin tasarımını suya dayanıklı bir halde geliştirdi.

1.55 inç ekrana haiz olan Vestel Akıllı Saat 2, 320×360 px çözünürlüğünde hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Vestel, ekranda TFT LCD bir aleni oturum kullanmayı tercih etti. Böylece Vestel Akıllı Saat 2, rakiplerine göre kafi bir ekrana haiz diyebiliriz.

210 mAh bataryaya haiz olan saat, takribi 2 saatte tam kapasitede şarj olmaktadır. Bunun yanı sıra Vestel, saatin bataryasının azca kullanımda aşağı yukarı 5 günlük bir kullanım süresi sunduğunu belirtiyor. Vestel, batarya konusu ile ilgili da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir akıllı saatin en mühim özelliği, haiz olduğu uygulamalardır desek yanlış olmayacaktır. Bu noktada Vestel, saatte sunduğu spor uygulamalarından sıhhat uygulamalarına kadar çok muhtelif uygulamalarla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Böylece Türkiye’de 650 TL’den başlayan fiyatlarla satılan Vestel Akıllı Saat 2, rakiplerine göre kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Vestel Akıllı Saat 2 – Satın Al

Haylou Solar LS05

Haylou-Solar-LS05

2020 senesinde satışa sunulan Haylou Solar LS05 ülkemizde performansıyla memnun bırakacak en ucuz akıllı saat modellerinin başlangıcında geliyor. Saat, hem şık tasarımı hem de makul fiyatı nedeniyle Türkiye’de olabildiğince fazla tercih ediliyor.

Haylou Solar LS05 olabildiğince sade ve şık duran bir tasarıma sahip. Saatte 1,28 inç TFT LCD bir monitör bulunuyor. Bu fiyat aralığındaki akıllı saatler genelde suya dayanıklı değil. Ancak Haylou Solar LS05, hem suya hem de toza dayanıklı.

Saate kamera, mikrofon ve hoparlör bulunmuyor. Bundan kaynaklı saat ile telefon görüşmelerini yapmak olası değil. Ancak saatle telefonunuzdaki bildirimleri görüntüleme, gelen çağrıları yanıtlama, SMS görüntüleme ve müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Bunlar haricinde saatteki programlar vasıtası ile kalori takibi, kronometre, mesafe ölçer ve spor modu gibi özelliklerden yararlanabiliyorsunuz.

Haylou Solar LS05, Türkiye’de 450 – 700 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Türkiye’de bu fiyat aralığında çoğu akıllı saat modeli bulunuyor. Ancak Haylou Solar LS05, hem özellikleriyle hem de tasarımıyla öteki modellerin önüne geçiyor ve akıllı saat önerileri listemizin ilk tavsiyesi oluyor.

Haylou Solar LS05 – Satın Al

Amazfit Bip U Pro

Amazfit-Bip-U-Pro Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saat önerileri listemizdeki sıradaki isim son vakit yükselişe geçen akıllı saat markalarından birisi olan Amazfit. Marka, Bip U Pro modeliyle de kullanıcılarından müspet tepkiler aldı.

Öncelikle saat, olabildiğince şık bir tasarıma sahip. Ancak dizayn Apple Watch tasarımına birazcık benziyor. Bu yüzden de birtakım insanoğlu tarafınca hoş karşılanmayabilir. Yine de sade bir tasarımı bulunan saatin şık durduğunu söyleyebiliriz.

1.43 inç bir ekrana haiz olan saat, 320×302 px çözünürlük sunuyor. Bunun haricinde saatte 230 mAh bir batarya mevcut. Batarya kapasitesi azca gibi dursa da Amazfit, saatin bataryası konusu ile ilgili iddialı.

Saatte gelen arama ve mesaj bildirimlerini görebiliyorsunuz. Bunun haricinde saatte çoğu spor ve sıhhat uygulaması da mevcut.

Amazfit Bip U Pro, ülkemizde 900 – 1.250 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Amazfit Bip U Pro – Satın Al

Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite, teknoloji devi Xiaomi’nin giriş düzen saatlerinden birisi. Saat, tasarımı ile Apple Watch serisine benzemektedir. Tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla ülkemizde makul fiyata alınabilecek en iyi saatlerden birisi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatına göre konuşacak olursak bu fiyattaki bir saatten üst seviye bir performans beklemek yanlış olur. Lakin kendi fiyat aralığındaki rakiplerinden ise noksan kalır bir yanı yok. Dahası, tasarımı ile onlardan bir adım daha önde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Saatte günlük kullanım için müzik çalar kontrolü, telefonumu bul, zamanlayıcı gibi neredeyse her akıllı saatte olan özellikler bulunmaktadır. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer gibi kullananların işine yarayacak temel programlar da saatte yerini alıyor.

Saatin noksan yanlarına bakacak olursak SIM, Wi-Fi ve bellek kartı desteği bulunmamaktadır. Bunların haricinde mikrofon ve hoparlörü olmadığı için telefon görüşmesi de yapmanız olası değil. Ancak bu fiyattaki bir aygıt için bu özelliklerin olmaması anormal değil. Lakin saati satın alacaksanız bu tarz şeyleri bilmenizde yarar var.

Xiaomi Mi Watch Lite, ülkemizde 1.200-1.400 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Watch Lite – Satın Al

General Mobile GM Watch

General Mobile GM Watch

Listemize ülkemizde maksimum tercih edilen teknoloji üreticilerinden birisi olan General Mobile’ın akıllı saati ile devam ediyoruz. Bilindiği suretiyle General Mobile, genel hatlarıyla fiyat/performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeye çalışan markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği saatte de aynı dengeyi korumaya çalıştı diyebiliriz.

Saatin olabildiğince şık bir tasarımı bulunduğunu söyleyebiliriz. Şirket, saatte 1.3 inç büyüklüğünde bir monitör kullanmayı tercih etti. Bu ekran, TFT LCD paneli ve 240×240 px çözünürlüğü ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra saatin kordonu, 48 mm olarak karşımıza çıkıyor.

General Mobile, bu saatte 300 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, meydana getirilen testler kararında azca kullanımda kullanıcılarına aşağı yukarı 10 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra saat, haiz olduğu programlar ile kullanıcılarını olabildiğince memnun ediyor diyebiliriz.

Saatte müzik çalar kontrolü, arama bildirimi, telefonumu bul gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra General Mobile, saatte çok muhtelif sıhhat ve spor programları kullanmayı tercih etti. Bu sayede kullanıcılar, gündelik yaşamlarından spor faaliyetlerine kadar çoğu alanda saati kullanabiliyorlar.

Fiyat bölümüne baktığımızda General Mobile, fiyat/performans dengesini bu üründe de etkin bir halde sağlamış oldu diyebiliriz. Çünkü General Mobile GM Watch, Türkiye’de 950 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat etiketi de saatin kullanıcılarını ve saati almak isteyenleri olabildiğince memnun ediyor.

General Mobile GM Watch – Satın Al

Honor Watch Magic

Honor Watch Magic, olabildiğince şık tasarımıyla insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Saatin 1.2 inç boyunda bir monitörü bulunuyor. Ekranı öteki akıllı saatlere göre birazcık ufak olsa da tasarımı ve makul fiyatıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Saatte ARM Cortex-M4 yonga seti yer alıyor. 16 MB RAM ve 128 MB dahili depolama alanı bulunan saatin 178 mAh bataryası bulunuyor. Saatin donanımları rakiplerine göre zayıf kalıyor gibi gözükse de bu fiyat aralığındaki bir saat için olabildiğince yeterli.

Saatin kullanıcılarına sunduğu özellikleri inceleyecek olursak telefon görüşmesi, mesaj yanıtlama gibi işlemlerinizi yapamadığımızı görüyoruz. Honor Watch Magic, kullanıcılarına daha fazla spor ve günlük yaşamda kullanılabilecekleri programları sunuyor.

Şık tasarımı ile akıllı saat önerileri listemize girmeye hak kazanan Honor Watch Magic, ülkemizde 2.000 – 2.500 TL fiyat aralığında satılıyor.

Honor Watch Magic – Satın Al

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

En iyi akıllı saatler - Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Teknoloji devi Xiaomi, yeni çıkan ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket, akıllı saat sektöründeki çalışmalarını da geliştirerek sürdürüyor. Bu kapsamda 2022 yılıyla beraber Xiaomi tarafınca üretilen yeni akıllı saat modelleri kullanıcılarıyla buluşuyor. Yenilenen özellikleriyle satışa sunulan Redmi Watch 2 Lite, hızlıca en iyi akıllı saat listelerinde kendisine yer bulmayı başardı.

Xiaomi, yeni akıllı saat modelinde artık klasikleşen Xiaomi saat tasarımını kullandı diyebiliriz. 1.55 inç ekrana haiz olan saat bunun yanı sıra haiz olduğu TFT LCD ekranla kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, geliştirdiği tasarımda monitör tasarımına da ehemmiyet verdi. Bu sayede Xiaomi, gene şık bir saat tasarımına imza atmayı başardı.

Bilindiği suretiyle Xiaomi, ürettiği akıllı saat modellerinde saatlerin pil performansı konusu ile ilgili olabildiğince etkin işler çıkartıyor. Şirket, bu doğrultuda Redmi Watch 2 Lite modelinde 262 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, takribi kullanımda kullanıcılarına aşağı yukarı 5 günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Bu süre de saatin segmenti hesaba katıldığında olabildiğince etkin diyebiliriz.

Xiaomi, saatte tatbik konusu ile ilgili öteki modellerinde olduğu gibi gene etkin işler çıkartmayı başardı. Bu sayede Redmi Watch 2 Lite kullanıcıları, sağlıktan günlük kullanıma kadar çoğu alanda faydalanabilecekleri uygulamalara sahipler. Bu programlar içinde maksimum ön plana çıkanları ise kandaki oksijen seviyesi ölçer ve gerilim seviyesi sunumu oluyor desek yanlış olmayacaktır.

Tasarımından özelliklerine kadar çoğu noktada teknoloji kullanıcılarını fanatik bırakmayı başaran Xiaomi Redmi Watch 2 Lite, fiyatıyla da kullanıcılarını memnun ediyor. Xiaomi, Redmi Watch 2 Lite modelini Türkiye’de 1.050 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite – Satın Al

Wiky Watch S

Wiky Watch S

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemize bir çocuk akıllı saat modeliyle devam ediyoruz. Çocuklar için üretilen akıllı saatler, son vakit çok fazla tercih edilmeye başlandılar. Çünkü bu akıllı saatler, evlatların güvenliklerini muayyen bir ölçüde artırıyor. Piyasada maksimum tercih edilen çocuk akıllı saat modellerinin başlangıcında ise Wiky Watch S geliyor.

Saat, 1.22 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekran, 240×204 px çözünürlüğünde çalışıyor. IPS teknolojisine haiz olan ekran, bir çocuk akıllı saati için kafi özelliklere haiz diyebiliriz. Bunun yanı sıra saatin gücünü, 350 mAh kapasiteli bir pil sağlıyor. Bu batarya, kullanıcılarına aşağı yukarı 12 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca batarya, aşağı yukarı 2 saatte tam kapasiteyle şarj oluyor.

Wiky Watch S, haiz olduğu mikrofon ve hoparlör vasıtası ile çocuklara telefon görüşmesi yapabilme imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra saatte takip, konum paylaşma, güvenilir bölge gibi muhtelif emniyet özellikleri de mevcut. SIM kartı ile çalışan saatte Wi-Fi teknolojisi bulunuyor. Ancak saatte Bluetooth teknolojisi yer almıyor.

Sunmuş olduğu özelliklerle çocuklar için kafi bir performans sunan Wiky Watch S, Türkiye’de 1.550 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Wiky Watch S – Satın Al

Xiaomi Mi Watch

akıllı saat önerileri Xiaomi-Mi-Watch

Son zamanların yükselen teknoloji devi Xiaomi, akıllı saatleriyle de piyasada adından laf ettirmeyi başarıyor. Xiaomi’nin ülkemizde satılan en iyi akıllı saatlerinden birisi Mi Watch. Ayrıca, fiyat/performans olarak alınabilecek en en makul saatlerden birisi diyebiliriz. Bu nedenle akıllı saat önerileri listemizde yer alıyor.

Saatte, 454×454 çözünürlükte 1,39 inç bir monitör bulunmaktadır. 2020 senesinde satışa çıkan saatte, 16MB RAM ve 1 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Kamera, mikrofon ve hoparlörü bulunmayan saat telefon görüşmelerini desteklemiyor. Ancak saatteki programlar vasıtası ile bildirim kontrolü, müzik çalar denetimi gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Saatin en dikkat cazibeli yanı ise spor programları oluyor. Saatte, 117 adet antrenman modu yer alıyor. Bu da saatin spor yapan insanoğlu için olabildiğince kullanımı kolay olmasını sağlıyor.

Xiaomi Mi Watch, Türkiye’de 1.900-2.100 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Watch – Satın Al

Poco Watch

En iyi akıllı saat önerileri - Poco Watch

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemize Poco Watch ile devam ediyoruz. Xiaomi’nin alt kuruluşlarından birisi olan Poco, akıllı telefon modelleriyle dikkatleri üstüne çekiyordu. Bunun yanı sıra Çinli teknoloji devi, 2022 senesinde ise Poco Watch adındaki akıllı saat modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı.

1.6 inç büyüklüğünde bir ekrana haiz olan Poco Watch, bu ekranla kullanıcılarına 320×360 px çözünürlüğünde hizmet veriyor. İdeal ölçüde bir ekrana haiz olan Poco Watch, haiz olduğu monitörü olabildiğince sade ve şık duran bir tasarımda kullanıcılarına sunuyor. Xiaomi, bu modelde klasikleşen akıllı saat tasarımlarından birisini kullandı desek yanlış olmayacaktır. Şirket, saatin tasarımını 5 ATM seviyeye kadar suya dayanıklı olarak geliştirdi.

Bunun yanı sıra Poco Watch, 225 mAh kapasiteli bataryasıyla satışa sunuldu. Bu batarya, azca kullanımda kullanıcılarına aşağı yukarı 7 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Tabii ki bataryanın performansının kullanıma göre değişim gösterebileceğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Xiaomi, bu akıllı saat modelinde kullanıcılarına muhtelif spor ve sıhhat programları da sunuyor. Böylece Poco Watch, 2022 senesinde tasarlanan ve alınabilecek en etkin giriş-orta düzen akıllı saat modellerinden birisi olmayı başarıyor. Poco Watch, Türkiye’de 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

TCL Alcatel Movetime MT40X

TCL Alcatel Movetime MT40X

Akıllı saat önerileri listemizde genelde erişkin bireylerin kullanımına makul akıllı saat modellerine yer verdik. Bunun yanı sıra piyasada evlatların kullanımına makul akıllı saatler de mevcut. Bu akıllı saatler, genel hatlarıyla çocuklar ve anne babalar arasındaki iletişimi kolaylaştırabilmek adına piyasada yer edindiler. En dikkat çeken çocuk akıllı saati modellerinin başlangıcında ise TCL Alcatel Movetime MT40X geliyor.

Saat, 1.3inç büyüklüğünde ve 240×240 px çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Bundan kaynaklı saat, boyutu bakımından evlatların kullanımına olabildiğince uygun. Ayrıca saat, dizayn kısmında da klasik akıllı saat tasarımının yanı sıra çocuklar için daha makul bir tasarıma sahip.

Bunun yanı sıra saatte 256 MB RAM ve 512 MB dahili depolama kapasitesi mevcut. Bu donanımlar; evlatların mesajlaşma, navigasyon kullanımı, acele vaziyet araması gibi temel işlemleri yapabilmelerine imkân sağlıyorlar. Bunun yanı sıra saatte 600 mAh bir batarya mevcut. Bu batarya da gündelik kullanımda 2-4 gün arasında bir kullanım ömrü sunuyor.

Çocuğunuz ile gün içinde iletişim durumunda kalmak istiyorsanız Alcatel Movetime MT40X, iyi bir tercih olabilir. Saatin Türkiye’de mavi ve pembe renk seçenekleri mevcut. Eğer siz de çocuğunuza Movetime MT40X modelini satın almayı düşünüyorsanız Türkiye’de 2.150-2.300 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

TCL Alcatel Movetime MT40X – Satın Al

Honor MagicWatch 2

En iyi akıllı saat önerileri - Honor MagicWatch 2

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemize Honor MagicWatch 2 ile devam ediyoruz. 2019 senesinde piyasaya sürülen saat, donanımıyla günümüzde kafi bir performans göstermeyi başarıyor. Bunun yanı sıra saatin satış fiyatı, akıllı saat kullanıcılarının saate yoğun alaka göstermelerini sağlıyor.

Honor MagicWatch 2, klasik ve spor tasarımlarıyla kullanıcılarıyla buluştu. Saatin iki tasarımı da olabildiğince şık duruyor diyebiliriz. Honor, tasarımı geliştirirken hem sade hem de şık duran bir saat tasarımı kurmayı hedefledi. Nitekim şirket, oluşturduğu tasarımla etkin bir iş çıkarttı diyebiliriz.

Bunun yanı sıra saatin donanımı da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Saatte Kirin A1 çip seti yer alıyor. Ayrıca saatin işlemci kısmında ARM Cortex-M7 mevcut. 32 MB RAM’e haiz olan saat, 4 GB dahili depolama alanıyla kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu donanımlar da orta düzen bir akıllı saat kullanıcı için kafi oluyor.

Hem tasarımıyla hem de donanımıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Honor MagicWatch 2, Türkiye’de 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2

Amazfit, son zamanların en tanınmış akıllı saat markalarından birisi olmayı başardı. Şık tasarımlı saatler üreten marka ayrıca saatlerinde donanım konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı. Bu modeliyle de akıllı saat önerileri listemize dahil oluyor.

Bu modelde 1.65 inç boyutunda 348 x 442 çözünürlüğünde AMOLED bir monitör yer alıyor. Saatin monitörü olabildiğince iddialı diyebiliriz.

246 mAh bataryası bulunan saat, düzgüsel bir kullanımda 5-10 gün arası bir kullanım süresi sunabiliyor. Bunun haricinde saatte 600 şarkıyı depolayabileceğiniz bir depolama kapasitesi mevcut.

Amazfit OS işletim sistemi kullanılan saat, çoğu özelliği destekliyor. Hoparlör ve mikrofonu bulunan saatle telefon görüşmelerinizi yapabilmeniz mümkün.

Bunun haricinde saatte çoğu spor dalı için tatbik yer alıyor.  Saatte spor uygulamalarının yanı sıra bildirim kontrolü, kalori takip edeni ve müzik çalar gibi çoğu akıllı saatte bulunan programlar da bulunuyor.

Şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Amazfit GTS2, ülkemizde 2.900-3.200 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Amazfit GTS 2 – Satın Al

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemize Samsung’un yeni akıllı saat modeliyle devam ediyoruz. Her sene yeni bir akıllı saat modeli tanıtmaya çalışan şirket, yakın zamanda Galaxy Watch 5 ile teknoloji kullanıcılarının karşısına çıktı. Hem dizayn hem de donanım konusu ile ilgili etkin bir iş çıkartan Samsung, yeni akıllı saat modeliyle adından laf ettirmeyi başarıyor diyebiliriz.

Samsung, Galaxy Watch 5 serisinin modellerinde sade bir dizayn kullanmayı tercih etti. Bu modelin, 40.4 mm ve 44.4 mm olmak suretiyle iki adet sürümü mevcut. Samsung, 40.4 mm versiyonda 1.2 inç Super AMOLED bir monitör kullandı. Bunun yanı sıra 44.4 mm versiyonda ise 1.4 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir monitör yer alıyor.

Android Wear 3.5 ile gelen saatin çip seti kısmında Exynos W920 mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama kapasitesi kullanmayı tercih etti. Saat, enerjisini ise 410 mAh süratli şarj destekli bir bataryadan alıyor. Böylece şirket, bir akıllı saat için fazlasıyla kafi olan donanımları kullanıcılarına sundu.

Samsung, donanım kadar sunduğu programlar konusu ile ilgili da iddialı. Şirket, saatte çok muhtelif sensörler kullandı. Böylece Samsung, Galaxy Watch 5 kullanıcılarına çok muhtelif sıhhat programları sunuyor. Ayrıca saatte kullananların günlük yaşamlarında ve spor aktivitelerinde kullanabilecekleri programlar da mevcut.

Sade tasarımıyla çoğu teknoloji kullanıcısının beğenisini kazanan Samsung Galaxy Watch 5, Türkiye’de 3.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Samsung Galaxy Watch 5 – Satın Al

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei-Watch-GT-2-Pro akıllı saat önerileri

Akıllı telefonlarıyla piyasada adından laf ettiren Huawei, akıllı saat konusu ile ilgili da etkin işler çıkartıyor. Özellikle listemizde bulunan Watch GT 2 Pro ile akıllı saat sektöründe olabildiğince etkin oldular.

Huawei Watch GT 2 Pro’da Kirin A1 yonga seti yer alıyor. Bunun haricinde cihaz, şarkılarınızı ve birtakım bilgilerinizi depolayabilmeniz amacıyla 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazda, yoğun kullanımda 24 saat, azca kullanımda ise 14 gün, kullanabilmenizi elde eden süratli şarj destekli 455 mAh batarya mevcut.

Saatin en dikkat cazibeli bölümü ise programları diyebiliriz. Huawei akıllı saatlerinde kendi uygulamalarını kullanmaya itina gösteriyor. Özellikle bu modellerinde TruRelax, TruSeen ve TruSleep programları ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaktalar.

Bunlar haricinde Watch GT 2 Pro, alarm gibi temel programlardan tutun fırtına uyarısı uygulamasına kadar çoğu programa sahip. Saat, spor kategorisinde de olabildiğince kuvvetli durumda. Saatte, 100 adet antrenman modu yer alıyor. Kısacası Watch GT 2 Pro, programları ile sizi olabildiğince sevinçli edecek bir akıllı saat.

Huawei Watch GT 2 Pro, ülkemizde 3.200-3.500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Huawei Watch GT 2 Pro – Satın Al

Fitbit Versa 3

En İyi Akıllı Saat Önerileri - Fitbit Versa 3

En iyi akıllı saat modelleri önerileri listemize Fitbit Versa 3 ile devam ediyoruz. Fitbit, bir müddette giyilebilir teknolojiler konusu ile ilgili çalışmalar sürdürüyor. Şirket, bu çalışmalar kapsamında ürettiği akıllı cihazları da kullanıcılarıyla buluşturuyor. Oldukça kullanımı kolay özelliklere haiz olan bu cihazlar, hızlıca teknoloji piyasasında olabildiğince popülerleşmeye başladılar. Fitbit Versa 3 de bu cihazlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan kaynaklı cihaz, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Fitbit, ürettiği cihazlarda sunduğu özellikler kadar tasarıma da ehemmiyet veriyor. Bundan kaynaklı Fitbit Versa 3, olabildiğince şık bir tasarıma sahip. Şirket, cihazda kullandığı monitör tasarımı ile cihaza değişik bir hava katmayı başardı. Saatte Always on özelliğini sunan AMOLED bir monitör mevcut. Bu ekran, kullanıcılarını performans anlamında da memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra saat, şık ve kullanımı kolay bir kordona sahip.

Bunun yanı sıra saat, sunduğu programlar ile ön plana çıkmayı başarıyor. Saatte davet bildirimi, SMS bildirimi ve müzik denetimi gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra çoğu akıllı saatte yer edinen spor modları, Fitbit Versa 3’de de yer alıyor. Ayrıca saat, Alexa ve Google Asistan desteği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, sesli asistan desteğinden de faydalanabiliyorlar.

Son zamanların en tanınmış saat modellerinden olan Fitbit Versa 3, fiyatıyla da kendisinden laf ettirmeyi başarıyor. Çünkü saat, Türkiye’de 2.900 – 3.100 TL fiyat aralığında satılıyor.

Fitbit Versa 3 – Satın Al

Amazfit GTR 3 Pro

Amazfit GTR 3 Pro

En iyi akıllı saat önerileri listemize bir öteki Amazfit modeliyle devam ediyoruz. Şirket, yakın zamanda GTR 3 Pro modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Saat, hem dizayn hem donanımıyla kullanıcılarının beğenisini toplamayı başardı. Bundan kaynaklı Amazfit GTR 3 Pro, en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Saatte 1.45 inç büyüklüğünde AMOLED bir monitör mevcut. Ekran, kullanıcılarına 480×480 px çözünürlüğünde hizmet veriyor. Ekranın maksimum en mühim özelliklerden birisi, devamlı aleni olarak çalışıyor olabilmesi oluyor.

Amazfit, saatte 450 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına azca kullanımda aşağı yukarı 10 gün kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra bataryanın dolum süresi ise 120 dakika olarak öne çıkıyor. Bu sayede Amazfit, batarya anlamında da kullanıcılarını memnun ediyor.

Akıllı saatin donanımı kadar sunduğu özellikler de önemli. Amazfit GTR 3 Pro, tatbik çeşitliliği bakımından da ön plana çıkıyor. Saatte müzik çalar, kalori takibi, çoklu spor modu gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra Amazfit, saatte kullanıcılarına Alexa desteğinden aşağı yukarı 500 şarkı depolama desteğine kadar çok muhtelif özellikler sunuyor.

Amazfit GTR 3 Pro, Türkiye’de 4.200 – 4.500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Amazfit GTR 3 Pro – Satın Al

Garmin Venu 2

En İyi Akıllı Saat Önerileri - Garmin Venu 2

En iyi akıllı saat önerileri listemizde son zamanların bir öteki yükselen saat modellerinden Garmin Venu 2 yer alıyor. Garmin, uzun süredir kullanıcılarına hizmet veren bir teknoloji firması olarak biliniyor. Şirket, son yıllarda giyilebilir teknolojik cihazlar üstünde de çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar, teknoloji kullanıcılarını olabildiğince memnun ediyor. Çünkü şirket, yüksek kalitede teknolojik mamüller üretmeyi başarıyor.

Garmin Venu 2 de bu ürünlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, bu modelde yarattığı dizayn ve sunduğu özellikler ile adından fazlasıyla laf ettirmeyi başardı. Saatte 416×416 çözünürlüğünde çalışan 1.3 inç bir monitör mevcut. Şirket, bu ekranda AMOLED monitör teknolojisini kullanmayı tercih etti.

Bunun yanı sıra saat, kullanıcılarına muhtelif programlar sunuyor. Saatte neredeyse her akıllı saatte bulunan akıllı bildirim, müzik oynatıcısı ve spor modları gibi programlar mevcut. Bunun yanı sıra şirket, Venu 2 modelinde kendi akıllı saatlerine hususi geliştirdiği programları da kullanıcılarına sunuyor. Saatin ön plana çıkan bir öteki özelliği de NFC desteği oluyor.

Saat, haiz olduğu muhtelif özellikler ile kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Bundan kaynaklı Garmin Venu 2, son zamanların en etkin akıllı saat modellerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Saatin fiyatı ise birtakım teknoloji kullanıcılarını üzüyor. Çünkü Garmin Venu 2, Türkiye’de 11.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Garmin Venu 2 – Satın Al

Huawei Watch 3 Pro

huawei-watch-3 Akıllı Saat Önerileri

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Huawei, son zamanların en iddialı akıllı saat modellerinden birisiyle teknoloji gündemine oturmayı başardı. İddialı donanım ve tasarımıyla dikkat çeken Huawei Watch 3 Pro, fiyatıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Bundan kaynaklı bizler de en iyi akıllı saat önerileri listemizde Huawei Watch 3 Pro modeline yer verdik.

Şirket, saatte 1.43 inç boyutunda AMOLED bir monitör kullanmayı tercih etti. AMOLED bir monitör bulunması, saatin kullanıcılarını monitör konusu ile ilgili fazlasıyla memnun olmalarını sağlıyor. Bunun haricinde Huawei, HarmonyOS işletim sistemini kullandığı saatte 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama kapasitesi kullandı.

Huawei, saatin maksimum kullanım ömrü konusu ile ilgili iddialı diyebiliriz. Çünkü saatte 790 mAh batarya mevcut. Bu batarya da saatin kullanıcılarına, aşağı yukarı 120 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Tabii ki bu kullanım süresinin kullanıcının saatte kullandığı uygulamalara göre değiştiğini belirtmemiz gerekiyor.

Saatte çoğu spor ve sıhhat uygulaması yer alıyor. Bunun haricinde Huawei, saatte sıklıkla kendi geliştirdiği programları kullanmayı tercih etti. Gelen çağrıları cevaplama, mesaj cevaplama gibi temel özelliklere haiz olan saat, vücut ateşini ölçme özelliğine de sahip.

Özellikleri ve tasarımıyla kendisine fanatik bırakan Huawei Watch 3 Pro, fiyatıyla ise akıllı saat kullanıcılarını üzüyor. Çünkü Huawei, saati Türkiye’de 12.500 TL’den başlayan fiyatlarla satıyor.

Huawei Watch 3 Pro – Satın Al

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8

Akıllı saat pazarının en kuvvetli firması olan Apple, yakın zamanda tanıtmış olduğu Watch Series 8 ile listemizde yer bulmayı başardı. Şirket, her geçen sene akıllı saat üstüne yapmış olduğu çalışmaları geliştiriyor. Bu kapsamda Apple kullanıcıları, üst seviye akıllı saat modellerini kullanma imkanı elde ediyorlar. Apple, 2022’de de akıllı saat pazarına Watch Series 8 ile damgasını vurmayı başardı.

Şirket, saatin tasarımı konusu ile ilgili radikal değişimler yapmadı. Watch Series 8, klasikleşen Apple Watch tasarımı ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Bunun yanı sıra Apple, saati dizayn anlamında ön plana çıkartacak birkaç ufak ayrıntı eklemeyi tercih etti. Böylece Apple Watch Series 8, şık ve sade tasarımıyla akıllı saat pazarındaki yerini aldı.

Apple S8 çipseti ile gelen akıllı saat, 32 GB dahili depolama alanına sahip. Böylece Apple, sunduğu uygulamaların akıllı saatte problemsiz bir halde çalışmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra Apple, kullanıcılarının akıllı saatlerine müzik başta olmak suretiyle muhtelif verileri sorun çekmeden indirmelerine imkân tanıyor.

Hem donanımıyla hem de tasarımıyla akıllı saat kullanıcılarını kendisine fanatik bırakan Apple Watch Series 8, piyasadaki en kuvvetli akıllı saat modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Teknoloji devi Apple, yeni Watch Series modelini 9.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarına sunuyor.

Apple Watch Series 8 – Satın Al

Apple Watch Ultra (En İyi Akıllı Saat)

Apple Watch Ultra

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemizin son esnasında Apple’ın yeni üst seviye saati yer alıyor. Apple’ın bir süredir beklenen ve 2022 senesinde tanıtmış olduğu Watch Ultra modeli, tasarımından donanımına kadar çoğu özelliğiyle adından laf ettirmeyi başardı. Böylece saat, hazırladığımız en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer buluyor.

Apple, üretmiş olduğu saatlerin tasarımına büyük ehemmiyet veriyor. Bu önem, Apple Watch Ultra modelinde de kendisini gösteriyor. Sportif bir tasarıma haiz olan saat, renk alternatifleriyle beraber olabildiğince şık duruyor. Bunun yanı sıra Apple, bu modelin dayanıklılığı ile ön plana çıkacağını iddia ediyor. Şirket, hafifçe bir tasarıma haiz olan saatin sporculara makul olarak geliştirildiğini söylüyor. Bu doğrultuda Apple Watch Ultra, 100 metre suya ve darbelere dayanıklı bir tasarıma sahip.

Bir akıllı saatin kullanılabilirliğini belirleyen en mühim neden haiz olduğu programlar oluyor diyebiliriz. Apple, bu hususta da kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaracak. Çünkü şirket, Apple Watch Ultra ile beraber kullanıcılarına gündelik yaşamlarında kullanabilecekleri programlardan gelişmiş sıhhat uygulamalarına kadar çoğu tatbik sunuyor.

Saatin donanımına baktığımızda ise Apple, bu modelde 1.92 inç büyüklüğünde Retina OLED bir monitör kullandı. Bunun yanı sıra saatte Apple S8 çip seti yer alıyor. Ayrıca Apple, bu modelde 32 GB dahili depolama kapasitesini kullanıcılarına sunuyor.

Apple, Watch Ultra ile tasarımından donanımına her hususta iddialı bir saati kullanıcılarıyla buluşturdu. Saatin özellikleri göz önüne alındığında Apple Watch Ultra, piyasada yer edinen en iyi akıllı saat modellerinin başlangıcında geliyor diyebiliriz. Apple, bu saati Türkiye’de 26.999 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Apple Watch Ultra – Satın Al

En İyi Akıllı Saat Önerileri: Genel Değerlendirme

Akıllı saatler, dünya çapında en tanınmış giyilebilir teknolojik cihazların başlangıcında gelmektedir. Uzun süredir insanların yaşamında bulunan akıllı saatler, gelişen teknolojiyle beraber daha fonksiyonel hale gelmeye başladılar. Akıllı saat üreticileri, gelişen teknolojileri yakından izleyerek bu teknolojileri saatlerine aktarmaya çalışıyorlar. Bunun kararında da yüksek teknolojide akıllı saat modelleri, teknoloji kullanıcılarıyla buluşuyor.

Bunun yanı sıra teknoloji kullanıcılarının akıllı saat modellerine yoğun alaka göstermesi, akıllı saat pazarındaki müstahsil sayısının da artmasını sağlıyor. Artan müstahsil sayısı da kullanıcılar için pozitif bir tesir yaratıyor. Çünkü müstahsil sayısının artması, piyasadaki akıllı saat modellerinin çeşitlilik kazanmasını sağlıyor. Bu çeşitlilik de fiyat kısmında kullanıcıları memnun ediyor.

Ancak çeşitlilik, bir noktada kullananların akıllarını karıştırabiliyor. Çok fazla sayıda akıllı saat modelinin olması, teknoloji kullanıcılarının hangi akıllı saat modelini alacaklarına karar vermelerinde güçlük çıkartabiliyor. Bundan kaynaklı akıllı saat almaya kabul eden kişiler, en iyi akıllı saat modeli hangisi diye merak ediyorlar.

Akıllı saat modelleri, donanımlarından haiz oldukları özelliklere kadar çoğu noktada farklılık gösteriyorlar. Bu yüzden her akıllı saat kullanıcısının saatten beklediği performans değişik oluyor diyebiliriz. Bundan kaynaklı akıllı saat almaya karar verdiğinizde saatte yer edinen programlardan saatin donanımına kadar çoğu noktayı araştırmanız gerekmektedir. Bu prosedür de birden fazla akıllı saat modeli için olabildiğince zorlayıcı olmaktadır.

Bizler de sizler için bu yazımızda en iyi akıllı saat modeli önerilerinden oluşan bir sıralama hazırladık. Hazırladığımız listede her bütçeye makul performansıyla kullanıcılarını memnun eden en iyi akıllı saat modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede akıllı saat almaya karar verdiğiniz vakit sizler için en iyi akıllı saat modeli hangisi diye saatlerce arama yapmanıza gerek kalmayacak. Sizler de listemizdeki akıllı saat modellerini inceleyerek sizler için en iyi akıllı saat modelini rahatlıkla bulabilirsiniz.

En iyi akıllı saat önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve öneri ettiğiniz akıllı saatleri aşağıdaki yorum bölümünden önerebilirsiniz.