Akıllı Telefonunuzu Drone’a Dönüştürün

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmişken bunu bir Drone şeklinde de kullanmayı kim istemez? Bunun için tek ihtiyacımız olan PhoneDrone olacak.

Peki akıllı telefonumuz iyi mi bir Drone olacak diye soruyor iseniz Drone’ların içinde bulunan donanımsal özellikleri telefonla gideren PhoneDrone, akıllı telefonunuzu bir Drone haline getirmenizi sağlıyor.

Drone’lar bildiğiniz suretiyle içeriğinde çoğu sensör ve işlemci barındırıyor. Dolayısıyla harcaması da epey yüksek oluyor. Bir Kickstarter projesi olan PhoneDrone, düzgüsel bir drone’da bulunan özellikleri akıllı telefonda kullanarak uçuyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi PhoneDrone, uçan bir akıllı telefon.

Neler Okuyacaksınız? →

PhoneDrone Nasıl Çalışıyor?

Hindistanlı X-Craft şirketinin geliştirdiği PhoneDrone, üstüne iPhone 4S ve üstündeki modele ait akıllı telefonu koyduktan sonrasında Android tabanlı tablet ya da telefonunuz vasıtasıyla tatbik üstünden komuta ediliyor. Uygulamadaki “takip et” düğmesine tıkladığınızda PhoneDrone, eşleme yaptığınız üzerinizde bulunan akıllı telefonun sinyallerini takip edip bulunduğunuz yere geliyor. Özçekim yapma gibi özelliklerin de bulunmuş olduğu tatbik içerisinde, ilaveten bir harita üstünde çizim yaparak drone’un bir yerden değişik bir yere uçuş yapması sağlanabiliyor.

PhoneDrone, telefondaki aynalar vasıtası ile video çekip, kaydedilen görüntüyü eş zamanlı olarak kullanıcının yönlendirdiği cihaza aktarıyor. Bünyesinde bulunan sensörler vasıtası ile çarpışmalardan kendisini koruyabilen PhoneDrone, şimdilik toplamda 25 dakikaya kadar uçuş süresine sahip.

PhoneDrone Ne vakit Ve Ne Kadar Bir Fiyat Karşılığında Satılacak?

Bir Kickstarter projesi olan PhoneDrone, sadece birkaç gün içinde 45 bin dolarlık fon topladı. Toplamda 250 bin dolara gereksinim duyan PhoneDrone, lüzumlu fonu toplayabilirse 2015 yılının sonlarına doğru 199 dolar karşılığında satışa sunulabilecek.

 

 

PhoneDrone tanıtım videosunu izleyerek resim olarak daha ayrıntılı bilgiye haiz olabilirsiniz.