Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır?

Amazon FBA‘da satış yapmak son yıllarda çoğu şey için etkin oldu, bu yüzden daha oldukça insanoğlunun kendi FBA işini kurmaya başlaması muazzam değil. Her vakit hepimiz için makul değildir, fakat iyi bir strateji ve iş planınızın olmasından emin olursanız, etkin olmamanız için bir niçin yoktur.

Neler Okuyacaksınız? →

Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır?

Doğruca atlamadan önce, Amazon FBA imparatorluğunuzu inşa etmede bir rol oynayacak olan, düşünmeniz gereksinim duyulan çoğu şey var!

Amazon FBA ‘da öncelikle, hedef kitleniz, kimi hedeflemek istiyorsunuz? Ne istiyorlar? Kendinize bu soruları sormak, reel bir gereksinim bulunduğunu ve mutlaka satacağınızı bildiğiniz mamüller oluşturmanıza izin verecektir. Ayrıca, kitlenize hitap eden bir marka iyi mi oluşturacağınızı düşünmelisiniz, onlarla rezonansa gereksinim duyar. Kitlelerine hitap eden, kıymet ve gereksinimleri ile ahenkli bir marka, nihayetinde gelişecek bir markadır.

Daha sonrasında Amazon FBA yolculuğunuzda, ürün listelemelerinize yönelik trafiğin iyi mi artırılacağı gibi daha oldukça düşünmek olacaktır. İlgili anahtar kelime aramaları için ilk sayfada göründüğünüzden emin olmak, ilk etapta önemlidir. Bu, ürünleriniz için organik trafiği teşvik edecektir, fakat trafiğin artırılması mevzubahis olduğunda, ücretli tanıtım gibi şeyler çok daha oldukça trafik çekmeye destek olur.

Amazon FBA işinizin başlangıcından başlayarak ele alınacak daha çoğu yön var ve bunların hepsini düşünmek birazcık bunaltıcı olabilir. Neyse ki, size destek olmak için, Amazon uzmanları satan, Northbound Academy, FBA işinizi yürütmek için atmanız gereksinim duyulan temel adımlarda size yol göstermek için aşağıdaki “büyüme” infografiğini oluşturdu.

Northbound Academy ‘nin hazırlamış olduğu mevcut infografik görseli olduğu gibi yayınlıyorum.

Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır? [infografik]

Amazon FBA infografik