Android Control: Cep telefonu ekranı kırılsa bile…


Cep telefonlar hayatımızın vazgeçilmezi olmasından mıdır nelerdir elimizden düşmemesi hayal bile değil her an düşme tehlikesi geçirmeye eğilimli diyebiliriz. Tabi bazı durumlarda düşüşler hafifçe bazı durumlarda sert olmakla beraber cep telefonunun yani taşınabilir cihazımızın ekranının kırılmasına niçin olabiliyor. Peki ekranı kırılmış ya da patlamış cep telefonundan verileri iyi mi kurtarabiliriz?

Neler Okuyacaksınız? →

USB Hata Ayıklama Modu Açık Olmalı (Uyarı)


Ufak bir iki hatırlatma yazıyı okumaya başlamadan ilkin bilmelisiniz ki USB hata ayıklama modu aleni olması gereklidir bir öteki husus programın daha önceden yüklenmiş olması ya da yapılabiliyor ise kırık iken yükleyebilmek tuz buz olan ekranda esasen bir şey yapamazsınız. Açık değil ise usulca elinde ki klavyeyi bırakıp sayfayı terk et ufaklık aklı başlangıcında olmadan gelip aptalca yorum yapma lütfen.


Ekranı Kırık Telefondan Verileri Çekme İşlemi

Elbette ki ekranı incinen telefonlar, telefonun kullanıcısı için bir karabasan bir korku serüveni olabilir. Özellikle de telefonun içerisinde kaybı sakıncalı mühim veriler varsa, kırık bir ekrana haiz telefondan verileri kurtarmak basit olmayacaktır. Harici SD karttaki veriler kurtarılsa bile telefonun dahili hafızasındaki veriyi alabilmek için monitör üstünden müdahale gerekebilir.

Ekranı Kırılan Cep Telefonundan Verileri Nasıl Kurtarırız?

Android Control Nasıl Kullanılır?

Ekran kırık olunca doğal olarak hiçbir halde telefonun dahili hafızasında ki veriyi alamıyoruz. Ama bu aşamada imdadımıza bir tatbik yetişiyor ki bu uygulamanın ismi Android Control. Bu tatbik monitör kırık iken telefonun bilgisayar yardımı ile bilgisayar üstünden telefonunuzun dahili hafızasına müdahale edebiliyorsunuz.

İlgili android taşınabilir cihazımızın yani telefonumuzun USB debugging yani USB hata ayıklama modunu açtıktan sonra ADB adlı rootlama aracını telefona yüklemeniz gerekiyor. Paylaşımlı bir Google Drive klasöründen Android Screen uygulamasını alıp sisteminizde çalıştırın. Telefon ya da tabletinizi şimdi bilgisayarınıza bağladığınızda cihazınızın ekranı artık bilgisayar ekranında belirecek. Böylece telefonunuzun hafızasındaki önemli verileri artık bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.

Uygulamanın bilgisayar ile telefon arasında meydana getirilen bağlantıdan bir görüntü

Android Control iyi mi kullanılır

Uygulamayı Nereden İndirebilirim?

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Önerilen Yazı;  Geçmişten günümüze yıllara göre işsizlik oranları