Android için en iyi 5 Poster Maker Uygulamaları

Görsellerin kelimelerden daha kuvvetli bulunduğunu söylerken seni şaşırtmamalıyım. Daha uzun devam eden ve zihinlerimiz üstünde daha büyük bir etkiye haiz olan bir düşünce ya da duygu verme gücüne sahiptirler. İşte Android için en iyi 5 Poster Maker Uygulamaları.

Facebook bile görüntüleri vaziyet olarak kullanmaya başladı. Bu mükemmel Facebook özelliğiyle sıkıcı bir metin durumu yüklemek yerine mükemmel grafikler oluşturabilirsiniz. Ancak markalar için bu fonksiyon oldukça iyi değil. Ve bütün platformlarda mevcut değildir.

Neler Okuyacaksınız? →

Android için en iyi 5 Poster Maker Uygulamaları

Bu yüzden poster yapımcısı uygulamalarına ihtiyacımız var. İster bireysel talep eder marka olun, bu programlar mükemmel posterler, afişler, el ilanları ve marketing reklamları oluşturmanıza imkân sağlar. Bu afiş oluşturucu uygulamaları, bilhassa reklam grafikleri oluşturmanız gerektiğinde kullanışlıdır.

Bu makalede, Android cihazlarınıza indirebileceğiniz en iyi 5 afiş yapımcısı programını seçtik.

  • Poster Maker, Flyer Designer, Ads Page Designer
  • Canva
  • PosterLabs
  • Digital Flyer & Poster Maker
  • Desygner

Poster Maker, Flyer Designer, Ads Page Designer

Poster Maker, Flyer Designer, Ads Page Designer uygulaması, bir afiş oluşturucu uygulamasından gereksinim duyduğunuz her şeyi sunar. Sıfırdan afiş oluştururken ya da daha önceden hazırlanmış posterleri kullandığınızda, tatbik size her ikisini de verir.

Hazır posterlerde her seviyeyi beğeninize göre kişiselleştirebilirsiniz. Yazı tipini, renkleri, arka planı vb. Değiştirebilirsiniz. Şu anda, üç kategoride misal afişler alıyorsunuz: Ücretsiz Tasarımlar, Satış ve Spor.

Poster Maker, Flyer Designer, Ads Page Designer Nasıl Kullanılır

Yeni bir afiş kurmak istiyorsanız, mevcut muhtelif ayarlar ve seçenekler var. Baştan itibaren muhtelif seçeneklerden arkaplanı seçebilirsiniz, örn. Renk, görüntü, doku ya da misal arkaplan Arkaplan seçildikten sonra, uygulamanın yöneticisi sizsiniz.

Bu tatbik bunun yanı sıra muhtelif çıkartmalar sunar. Satış etiketleri, afişler, kurdeleler, dekorasyonlar vb. Arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca metinler için efektler ve hoş özelleştirme seçenekleri de elde edersiniz.

Genel olarak, ben bir afiş yapımcısı uygulaması tarafınca gereksinim duyulan bütün özellikleri sunmuş olduğu için uygulamayı seviyorum. Ancak, bir sonraki uygulamada olduğu gibi daha oldukça bedava şablon olabileceğini düşünüyorum.

Poster Maker, Flyer Designer, Ads Page Designer indir

Canva – Ücretsiz Fotoğraf Düzenleyici Ve Grafik Tasarım Aracı

60.000’den fazla şablonla, Canva uygulamasında aşağı yukarı her vaziyet için bir şablon bulunur. Sadece bu değil, bunun yanı sıra değişik ebat ve tiplerde şablonlar sunuyor. Örneğin, Facebook kapakları, El ilanları, Davetiyeler ve Twitter gönderileri vb. İçin ayrı şablonlar vardır.

Bir şablonu seçtikten sonra, tamamiyle özelleştirebilirsiniz. App birtakım cliparts sağlarken, etiketlerden yoksun. Ancak, bu uygulamada oldukça sayıda font katmanı ve imaj ekleyebilirsiniz.  

İnan bana, bu hoş uygulamayı seveceksin. Poster yapımını oldukça kolaylaştırıyor. Yeni doğmuş olsanız bile, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınız işleriniz karşısında şaşıracaksınız. 

Canva ile ilgili daha ayrıntılı malumat almak dilerseniz Canva İnceleme isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Canva indir

PosterLabs

PosterLabs, ustalaşmış afişler ve posterler hazırlamanızı elde eden oldukça şık bir uygulamadır. Sıfırdan başlamanıza izin vermiyor fakat kişiselleştirilebilir şablonlar sunuyor. Üç kategoride şablon alırsınız – Klasik, Şık ve Minimal. Bu kategorilerden rastgele bir şablon seçin ve resimleri istediğiniz gibi özelleştirin.

PosterLabs Nasıl Kullanılır?

Uygulama mükemmel şablonlar sunsa da, ilginç bir halde metni özelleştirmenize izin vermiyor. Birkaç satır olsa da hepsini değiştirebilirsiniz. Kötü haber! 

Uygulamanın bizlere metni değiştirmesine izin diliyorum. Bu özelliği elde edene kadar, daha önceden kaydedilmiş metinle beraber yaşamak zorunda kalacağız. 

PosterLabs indir

Digital Flyer & Poster Maker

Digital Flyer & Poster Maker uygulamasındaki reklamları yoksayırsanız, süper havalı şablonlar sunduğunu ayrım edeceksiniz. Yine, boş bir şablondan başlayamazsınız, fakat mevcut şablonları değiştirebilirsiniz.

App İş, Kurumsal, Etkinlik, Fitness, Büyük Açılış, Bölüm, Restoran ve ötekiler gibi muhtelif şablon kategorileri sunar. Bir şablon seçtiğinizde, önce arka plan görüntüsünü, ardından her neyse ki metni içeren öteki dizayn öğelerini değiştirebilirsiniz. 

Poster kurmak için mükemmel bir tatbik bulunmasına rağmen, şahsen tatbik tasarımında noksan olan bir şey bulunduğunu hissediyorum. Kullanıcı dostu hissetmez. Yine de bir atış yapmak için çekinmeyin. 

Digital Flyer & Poster Maker indir

Desygner

Desygner programıyla bedava müthiş ustalaşmış sahneler oluşturabilirsiniz. Bu tatbik toplumsal medya gönderileri, başlıklar, reklamlar, pankartlar, el ilanları, kartvizitler, bültenler ve öteki bir oldukça şey oluşturmanıza imkân sağlar. Bu tatbik bile amblem oluşturmanıza imkân sağlar. Bazı şablonlar bedava olsa da, premium şablonların geri kalanını satın alabilirsiniz.

Bu tatbik ile resimlerin en ufak ayrıntılarını bile kişiselleştirebilirsiniz. Sürüm geçmişini görüntüleyebilir ve görüntüleri tekrar boyutlandırabilirsiniz. Başyapıtınızı yaratmayı tamamladığınızda, görüntüyü indirebilir ya da direkt olarak toplumsal medyada yayınlayabilirsiniz.

Tamam, bu eksiklik arama değil, fakat tatbik öteki uygulamalara göre yavaş görünüyor. Bununla birlikte, bu uygulamayı incelemenizi tavsiye ederiz zira kuvvetli bir tatbik ve onunla temel olarak bir şeyler yapabilirsiniz.

Desygner indir

Daha Fazla Seçenek

Yukarıdaki uygulamaların bir oldukça resimleri yaratıcı bir halde işler. Ancak, sadece metin içeren posterler kurmak istiyorsanız, Poster Maker, Poster Maker ve Poster Designer ‘ı etkinleştirin.

Artık broşürler, posterler ve afişler kurmak için kullanmanız gereken Android uygulamalarını bildiğinize göre, iç sanatçınızı mükemmel sanat eserleri yaratmak için hazırlayın.