Android Telefon Ve Tabletlerde Uygulama Ve Dosya Gizleme

Android işletim sistemiyle çalışan telefon ve tabletlerde başkasının görmesini vazgeçtiğiniz dosyaları, programları ve verileri gizleyebilirsiniz. Bu işlemin iyi mi yapıldığını yazımızda söylemeye çalışacağız. Peki Android telefon ve tabletlerde tatbik ve dosya gizleme iyi mi olur?

Neler Okuyacaksınız? →

Android Telefon Ve Tabletlerde Uygulama Ve Dosya Gizleme

Android işletim sistemine haiz mobil cihazlarda dosya gizlemek ve başkalarının görmesini engellemek için oldukça sayıda teknik bulunmakta.

Android Telefon Ve Tabletlerde Uygulama Ve Dosya Gizleme

Yazımızda size anlatacağımız teknik ise bu işlemlerden sadece 1 tanesi diyebiliriz, öyle ki Android işletim sistemine haiz cihazlarda her türlü gereç gizlenebilmek de örnek olarak video,ses kaydı ya da şarkı gibi dosyaları gizlemek mümkün.

Smart Hide Calculator Nedir?

Gelelim aslolan meselemize cihazınızda dosya gizlemek için kullanacağınız uygulamanın ismi Smart Hide Calculator. Uygulamanın kullanması da yapacağınız prosedür kadar kolay. Ayrıca uygulamayı kullanırken bile hususi bir gizlilik gerekiyor.

Uygulamanın arayüzünden özetlemek gerekirse anlatmak istersek bildiğimiz hesap makinesinden bir farkı bulunmamakta öyle ki Smart Hide Calculator programını açtığınızda yanlış tatbik indirdiğinizi düşünebilirsiniz bu hususta endişeye kapılmayınız.

Uygulamadan bir kare

Uygulamamızı indirdik ve sonra uygulamayı başlatıyoruz Smart Hide Calculator adlı uygulamayı başlattığınızda öncelikle sizden gizyazı oluşturmanız isteniyor.

Oluşturmak istediğiniz şifreyi girerek “=” (eşittir) işaretine dokunduğunuzda yazdığınız şifreyi onaylamanız ve tekrardan girmeniz gerekiyor.

İkinci şifrenizi girerek bir gizyazı daha oluşturuyorsunuz. Eğer şifrenizi unutursanız 2. gizyazı belirliyorsunuz.

Uygulamaya giderek “123456789+987654321”’i tuşladığınız da şifrenizi (belirlenen ikinci gizyazı aracılığıyla) sıfırlıyorsunuz.

Android telefonda videoyu iyi mi gizlerim

Buraya kadar bütün adımları kusursuz tamamladıysanız,uygulamanın iyi mi kullanıldığına, çalıştırıldığına ve yapılması gerekenlere göz gezdirelim. Uygulamayı başlattığınızda karşınızaa bir hesap makinesi görünümlü monitör çıkıyor. Belirlediğiniz şifreyi yazıp “=” işaretine dokunduğunuzda haiz olduğunuz reel monitör karşınıza çıkıyor. Üst bölümde ise “Hide Files- dosyaları gizle”, “Unhide Files-gizlenmiş dosyaları tekrardan görünür yap”, “Freeze Apps- uygulamayı dondur/gizle”, “Un-Freeze Apps- dondurma/gizleme prosedürünü geri al” bölümleri bulunuyor.

Bir dipçe belirtmek icap eder ise Uygulama gizleyebilmek için cihazınızın “rootlu” olması gerekmektedir. Ancak dosyaları rootlu cihazlarda gizlemek mümkün.

Smart Hide Calculator uygulaması iyi mi kullanılır

Şifrenizi girince uygulamanın aslolan arayüze ulaşıyor ve gizlediğiniz dosyaları görebiliyorsunuz. Tabi buraya geldik herşey düzgüsel peki dosya saklama prosedürü iyi mi olacak diyor iseniz onuda açıklayalım, dosya saklama tekniği ise gene oldukça kolay bir işlemden ibaret. Hide Files’e dokunmak ve gizlemek istediğiniz dosyaya gelin. Karşınıza gizlemek istediğiniz dosyanın uzantısı çıkacaktır. Uzantıyı belirlediğiniz de ve OK’a bastığınızda o uzantıdan oluşan bütün veriler gizlenecektir.. Gizleme prosedürünü geri almak ve dosyayı görünür yapmak için ise Unhide seçeneğini seçip, gizlediğiniz dosya listesinden istediğinize dokunduğunuzda dosya saklama prosedürü ortadan kalkıyor.

Smart Hide Calculator İndir

Uygulamayı Play Store üstünden bedava olarak buraya dokunarak indirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*