Android Telefonlarda ve Tabletlerde iCloud Email Nasıl Kurulur


Android cihazınızda iCloud e-postalarınızı okumak talep eder misiniz? Bu eğiticide, iCloud e-postasını Android’de iyi mi ayarlayacağınızı öğreneceksiniz.

Android’de bir iCloud hesabı kurmak mümkündür, reel şu ki, Google işletim sistemli bir cihaza geçtiğinizde hesabınızı kaybetmemelisiniz, hesabınızı koruyabilirsiniz ve burada iyi mi yapacağınızı açıklayacağım.

Prensip olarak, Android işletim sistemine haiz cep telefonlarının aşağı yukarı her şey için bir Gmail hesabının kullanılmasını gerektirdiğini anımsamak gerekir, fakat bir Apple aletinden geliyorsanız iCloud hesabınızı bir kenara bırakmamalısınız, büyük ihtimalle kullanmaya devam etmek istiyorsunuz.

İyi haber burada adım atar ve e-posta hesabını tamamiyle yeni bir Android telefondan çalıştırmak mümkündür. Ancak, bunu yapmak için birkaç prosedür yapmanız gerekiyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Android Telefonlarda iCloud Email Nasıl Kurulur

Yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, varsayılan e-posta istemcinizi kullanabilmenize rağmen, Android için bir e-posta istemcisi edinmektir. Bu Yandex Mail, Yahoo Mail vb gibi üçüncü part tatbik olabilir.

Arayüz, uygulamanın türüne ya da her telefonun Android sürümüne bağlıdır. Ancak sonuç, e-postanın IMAP veya SMTP yapılandırmasıyla yönetilmesidir.

Uygulamayı açın ve tatbik ayarlarını arayın. Ardından Hesaplar seçeneğini seçin. Diğer cihazlar bulut ve e-posta olabilir. Ardından, Ekle butonuna ya da + butonuna basın. E-posta ya da IMAP seçeneğini seçin

Aygıtları değiştirirken iCloud’u Gmail’e yedeklediğiniz birtakım durumlarda, yapılandırma bilgilerini kendiliğinden uygulayabilirsiniz. El ile yapılandırıyorsanız, Gelen ve Giden Sunucu verilerini eşlemelisiniz:

iCloud Mail Port Ayarları

Gelen: imap.mail.me.com | Port: 993
Giden: smtp.mail.me.com | Port: 587

Her iki sunucuda da SSL: Evet seçeneğini seçin ve hesabınıza atanmış iCloud kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Ayarlar onaylandığında, daha ilkin kullanılan kullanıcı ismini ve şifreyi yeniden girmeniz gerekebilir.

Ayar esnasında rastgele bir hatayla karşılaşırsanız, SSL’yi TLS’ye değiştirerek düzeltebilirsiniz.

Bu kadar basit iCloud e-postanızı, iCloud hesabınızdan mesaj okumak ve göndermek için Android akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde basitçe ayarlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı;  Twitter’ın halka arzı gerçekleşti.

Yorum yapın