Android’de Kayıtlı Wifi Şifreleri Nasıl Bulunur?

resim26622242
resim26622242

Android’de kayıtlı WiFi şifreleri iyi mi bulunur öğrenmek talep eder misiniz? Depolanan wifi parolalarınızı bulmak için bu programlar listesini ve süratli bir öğreticiyi denetim edin. Android’de kaydedilmiş wifi şifrelerini bulmak oldukça kolay!

Bir süredir, işte ya da oyunda çalışmanıza ya da sıklıkla İnternet’te gereksinim duyduğunuz kişilerle iletişim kurmanıza bağlı olarak, İnternet’te yapmış olduğunuz günlük işlerin çoğunu gerçekleştiriyorsunuz. Sevgili WiFi’niz bir cankurtaran oldu.

Ancak, vakit zaman, rastgele bir nedenle, WiFi şifrenize erişmeniz, bir ihtimal diğer bir cihazda tanıtmanız ve elinizde bulundurmamanız gerekir. Bu gibi durumlarda, Android’de kaydedilmiş WiFi şifrelerini birtakım uygulamaların yardımı ile bulmanıza destek olabilecek birkaç teknik göstereceğim.

Neler Okuyacaksınız? →

Android Uygulamalarında Kayıtlı WiFi Şifreleri Bul

Google Play, aksi durumda olamayacağından, telefonunuzun yazılımının genelde gizli saklı olan bölümlerine erişmek için, amaçlarınız için gereksinim duyduğunuz araçları her vakit sağlayabilir. WiFi şifreniz bir kural dışı değildir, bu yüzden burada Android’de kayıtlı WiFi parolalarınızı bulmak için birtakım programları göstereceğim.

Her şeyden önce, bu uygulamaların akıllı telefonunuza daha ilkin bağlamadığınız WiFi ağlarının şifrelerini göstermediği konusu ile alakalı uyarmamız gerekir. Öyleyse, Android’de kayıtlı wifi şifrelerini bulmak için en iyi programlardan kimilerini görelim.

Not: Bu yöntemlerden bazıları Kök erişimine (Cihazın Rootlanmasına) gereksinim duyar.

WiFi Key Recovery (needs root)

WiFi Key Recovery kolay bir uygulamadır, yüklendiğinde yapılacak tek şey çalıştırmak, Root izni vermek ve o kadar. Size kaydettiğiniz WiFi ağlarını, her birinin şifresini ve aynı koruma protokolünü gösterir. Ağlardan birine tıklarsanız, parolayı, ağın bütün verilerini kopyalayabilir ya da bir QR kodu oluşturabilirsiniz, böylelikle diğer bir şahıs tarayabilir ve çabucak erişebilir.

WiFi Key Recovery uygulaması ücretsizdir.

Menü butonuna basarsanız (benim bu makaleyi yazdığım vakit gezinti çubuğundaydı), şebekelerin bütün verilerini ya da istediğiniz kısmını microSD kartınıza transfer edebilir ya da kişilerinizle paylaşabilirsiniz.

WiFi Key Recovery Android telefon programını indirmek için bu Google Play bağlantısını kullanabilirsiniz.

WiFi Password Recovery

Önceki uygulamada olduğu gibi, WiFi Password Recovery kullanmak zahmetsizdir, fakat bu durumda sizden kök haklarını (Root) otomatik olarak vermenizi istemeyecek olsa da, uygulamanın ana ekranında gözüken mavi düğmeye elinizle yapmanız gerekir. Bu durumda, üç sekme, kaydedilmiş ağlar, etrafınızda belirleme ettiğiz ağlar olacaktır. Yalnızca bağladığınız ağlarda, kaydedilmiş Wifi parolalarınızı Android’de bulabilirsiniz.

WiFi Password Recovery uygulaması ücretsizdir.

Her ağda, direkt olarak paylaşacak bir düğmeye haiz olacaksınız ve tıkladığınızda, şifreyi panoya kopyalayabilir, bir arkadaşınızla paylaşabilir ya da bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Sağ altta, kaydettiğiniz ağların derhal yedek kopyasını yapan kayan bir buton var.

Bir yedekleme yaptıysanız, sağ üst köşedeki menü butonuna tıklayarak ve ‘WiFi’yi Yedekle’ seçeneğine dokunarak kurtarma yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman, bu uygulamada Google hesabınızdan bağlantıyı kesebilirsiniz.

WiFi Password RecoveryAndroid telefon programını indirmek için bu Google Play bağlantısını kullanabilirsiniz.

WiFi Password

Önceki ikisi kadar basit, Google Play’den indirip çalıştırmak yapmanız gereksinim duyulan ilk şey. Bunu yaptığınızda, göreceğiniz ilk şey, uygulamanın şifreleri tahmin etmediğini fakat ancak akıllı telefonunuza kaydetmiş olanları gösterdiğini söyleyen bir bildirimdir.

WiFi Password uygulaması ücretsizdir.

Yalnızca mesajı kabul etmeniz gerekir; sonrasında bütün WiFi ağlarının listesini ve cep telefonunuzda kayıtlı olan tuşları göreceksiniz. O vakit kopyalayabilir ve kişilerinize gönderebilirsiniz.

WiFi Password Android telefon programını indirmek için bu Google Play bağlantısını kullanabilirsiniz.

Bunlar şahsi olarak test edebileceğim ve muntazam çalıştığım örneklerden bazıları, fakat Google Play’de aynı işlevlere haiz birkaç tatbik daha var. Burada tanım edilenler kullanması en iyi ve en kolay gibi görünüyordu.

Yöntem: Dosya Gezgini

Android’de kaydedilmiş WiFi şifrelerini bulmak için üçüncü taraf programları indirmek istemiyorsanız, evet, sistemde klasörleri girmenize müsaade eden bir dosya tarayıcısı kullanabilirsiniz. Benim durumumda, bu gaye için Root Browser kullandım ve ES Explorer ve CM denemesine karşın hiçbiri ihtiyacım olmayan klasörleri göstermedi.

Kök izinleriniz dosya tarayıcınıza verildikten sonra, ancak ‘data/misc/wifi‘ yolunda bulunan ‘wpa_supplicant.conf‘ (tırnak işaretleri olmadan) dosyasını bulmanız gerekir. Bir metin editörüyle (tarayıcıyı kullanan ya da harici olanı olabilir, mühim değil).

Açıldıktan sonra, şifreniz ve emniyet protokolünüzle, kaydedilmiş şebekeleriniz de dahil olmak suretiyle cihazınızla alakalı detayları göreceksiniz. Buradan yazının rastgele bir bölümünü kopyalamak ya da bir yere işaret etmek isteyip vazgeçtiğinize karar verebilirsiniz, fakat en azından nereye gideceğinizi bileceksiniz. Bu teknik evvelkinden birazcık daha komplike olsa da, aynı derecede etkili.

Android’de gizlenen Wi-Fi şifrelerini bulmanın diğer bir yolunu biliyor musunuz? Yorumlarda bana bildirin.