Antimalware Service Executable Kapatma

Antimalware  Service Executable kapatma, bilhassa bilgisayarlarında yoğun bir güç harcayarak bilgisayar performansını etkileyen bu servisi kapatarak Antimalware Service Executable RAM kullanımı problemininin önüne geçmek isteyen kişiler tarafınca olabildiğince merak edilmektedir.

Bu konuda ilk önce Antimalware Service Executable nedir? Sorusuna cevap verilecek olursa; Bu servis, sisteminizde yer edinen ve bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan koruyan Windows Defender programının bir arkaplan servisidir ve bilgisayarda zararlı bir yazılımın ya da dosyanın olup olmadığını denetim etmektedir.

Bu nedenle de bu servisin çalıştırılması kapatılmaması durumunda devamlı olarak çalışmaktadır. Antimalware Service Executable kapatma prosedürü gerçekleştirmek isteyen kişiler, bunu şu iki seçenekle gerçekleştirebilmektedir;

  • İlk olarak Windows Defender programına girip ayarlar kısmından bildirimleri kapatabilirsiniz.
  • Diğer bir seçenek ise Regedit üstünden DisableAntiSpyware kıymetini 1 yapmaktır. Bunun için sırayla HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Policies, Microsoft, Windows Defender adımları ile yeni dword(32) kıymeti için DisableAntiSpyware oluşturup ve kıymeti 1 yaparak bu arkaplan hizmetini kapatabilirsiniz.
Antimalware Service Executable Kapatma

Antimalware Service Executable Kapatılırsa Ne Olur?

Antimalware Service Executable kapatılırsa ne olur? Sorusuna cevap olarak; Bir antivirüs programı olan Windows Defender programının arkaplan servislerinden biri olan Antimalware Service Executable’ın kapatılması durumunda, bilgisayarınız fena niyetli ve casus yazılımlara karşı korunmasız hale gelmektedir.

Bu nedenle de kapatılması önerilmemekte, bilgisayarda zararlı bir yazılımın belirleme edilmesini ve sizlere bildirilmesini elde eden bu servis kapatıldığında bilgisayarınız saldırılara karşı savunmasız hale gelmektedir.