Apple AirPods Modellerinde Ultrasonik Teknoloji Kullanacak

resim22733472
resim22733472

Kulaklık sektörünün en etkin üreticilerinden olan Apple, yeni çıkan mamüller ve teknolojiler üstünde çalışmaya devam ediyor. Şirket, gün geçtikçe ürettiği ürünleri bir adım daha ileriye taşımaya çalışıyor. Bu kapsamda ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple, şimdi de AirPods modellerinde ultrasonik teknoloji kullanmayı planlıyor!

Şirket, ultrasonik teknoloji sayesinde kulaklıkların kullanılabilirliğini çoğaltmak istiyor. Apple, bilhassa kulaklıkların ıslandıkları vakit ya da eldivenle kullanılmak istenildikleri vakit daha kullanımı kolay olmalarını hedefliyor. Bu doğrultuda edinilen bilgilere göre Apple, harekete geçerek ultrasonik sensörler için patent başvurusu yaptı.

Apple AirPods Modelleri için Ultrasonik Teknolojiden Faydalanmayı Planlıyor!

AirPods modelleri, dünya çapında maksimum tercih edilen kulaklık modellerinin başlangıcında gelmektedirler. Apple, geliştirdiği kulaklık modellerinde kullanıcılarına üst seviye performans sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda AirPods’lar da ses performansı ve konfor olarak kullanıcılarını fazlasıyla tatmin etmeyi başarıyorlar.

Apple, kulaklıkların kullanılabilirliğini artıracak muhtelif özellikler üstünde çalışmaya devam ediyor. Araştırmacılar tarafınca erişilen bilgilere göre şirket, ABD’de ultrasonik dokunmatik sensörler için patent başvurusunda bulundu. Bunun üstüne edinilen bilgilere göre firmanın AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde ultrasonik teknoloji kullanmayı planladığı ortaya çıktı.

AirPods Pro ve AirPods Max modelleri, Apple’ın en üst segmentteki kulaklık modelleri olarak geçiyorlar. Bundan kaynaklı Apple, bu ürünlerde kullanıcılarına mükemmel bir performans sunmayı hedefliyor. Ancak mevcut AirPods Pro ve AirPods Max modelleri, eldivenle pek de kullanımı kolay olmuyorlar. Bunun yanı sıra kulaklıkların dokunmatiklerinde ıslandıkları vakit da bir performans kaybı ortaya çıkıyor.

Durumun bilincinde olan Apple, mamüllerin kullanılabilirliğini çoğaltmak için harekete geçti. Nitekim şirket, bu iki modelde ultrasonik dokunmatik sensörler kullanmayı planlıyor. Araştırmacılara göre Apple, şimdiden bu teknoloji ile ilgili planlama hazırlamaya başladı. Şirket, ultrasonik dokunmatik sensörler sayesinde kulaklıkların ıslandıklarında ya da eldivenle kullanılmak istenildiklerinde dokunmatiklerinde ortaya çıkan performans kaybının önüne geçmek istiyor.

Bu doğrultuda şirket, Amerika’da ultrasonik dokunmatik sensörler için patent başvurusu yaptı. Ancak Apple, hemen hemen mevzuyla ilgili bir bilgilendirme yapmadı. Bundan kaynaklı Apple’ın patent başvurusunda bulunmuş olduğu ultrasonik dokunmatik sensörlerin ne vakit kullanılacağı net bir halde bilinmiyor.

Fakat araştırmacılar tarafınca erişilen bilgiler, Apple’ın bu sensörleri kısa sürede kullanmayı planlamadığını gösteriyorlar. Bundan kaynaklı AirPods kullanıcılarının ultrasonik sensörlerden faydalanmaları için bir müddet daha beklemeleri gerekecek gibi duruyor.

Sizler de Apple’ın AirPods modellerinde ultrasonik sensörler kullanmayı planlaması hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.