Apple iPhone 14 için Tedarik Sorunu Yaşıyor!

resim80177650
resim80177650

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone serisi üstündeki çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, edinilen bilgilere göre kısa sürede iPhone 14 serisini tanıtacak. Bu doğrultuda Apple, yeni telefon serisinin üretim sürecini hızlandırmaya başlayacak. Ancak ortaya çıkan bilgiler, Apple’ın iPhone 14 modelleri için tedarik problemi yaşadığını ortaya koydu.

Araştırmacılar, Apple’ın bu sorundan ciddi bir halde etkilenmeyeceğini düşünüyorlar. Bundan kaynaklı erişilen bilgilere göre firmanın iPhone 14 modelleri hakkındaki planları, rastgele bir değişikliğe uğramayacak.

iPhone 14 Serisinin Bazı Donanımları için Tedarik Sorunu Yaşanıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Apple, ürettiği cihazlarda genelde değişik firmalar tarafınca üretilen donanımları kullanıyor. Bu kapsamda şirket, kısa sürede tanıtılacağı kabul edilen iPhone 14 modelleri için de aynı süreci izledi. Apple, iPhone 14’ün üretim sürecini hızlandırmak adına muhtelif donanım üreticileriyle antak kalma yaptı. Böylece şirket, iPhone 14 serisinin modellerini planlanan ölçüde piyasaya sürmeyi hedefliyordu.

Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 14 serisi için tedarik problemi yaşadığını belirtti. Kuo, firmanın iPhone 14 modelleri için açık oturum ve hafıza sıkıntısıyla yüz yüze kaldığını açıkladı. Bilindiği suretiyle geçtiğimiz günlerde Apple’ın gene bir tedarik problemi yaşamış olduğu ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu sorunlara karşın araştırmacılar, Apple’ın planlarında rastgele bir değişikliğe gitmeyeceğini belirtiyorlar.

Çünkü Kuo, yaşanmış olan açık oturum ve hafıza tedarik problemininin Apple’ı oldukça fazla etkilemeyeceğini düşünüyor. Ulaşılan bilgilere göre Apple, ortaya çıkan açık oturum ve hafıza tedarik sorununu değişik üreticilerden yardımcı alarak çözmeyi planlıyor. Bundan kaynaklı firmanın iPhone 14 serisinin modellerinin üretiminde rastgele bir değişim yapması beklenmiyor.

Kuo, paylaşmış olduğu bilgilerde firmanın tedarik sorununa karşı üretmiş olduğu çözüm ile ilgili da bilgilendirme yaptı. Elde edilen bilgiler, Apple’ın açık oturum sorununu Samsung ve BOE vasıtasıyla çözmeyi planladığını gösteriyor. Bilindiği suretiyle Apple, iPhone 13 serisinin panellerinde BOE tarafınca üretilen panelleri kullanmıştı. Bundan kaynaklı Apple kullanıcıları BOE tarafınca üretilen panellere pek de yabancı değiller. Ayrıca Kuo, firmanın yaşamış olduğu hafıza sorununu da Samsung ile anlaşarak çözeceğini belirtiyor.

Yaşanan muhtelif aksaklıklara karşın araştırmacılar, Apple’ın gelecek aylarda iPhone 14 modellerini tanıtmasını bekliyorlar. Bu doğrultuda teknoloji meraklıları, büyük bir heyecanla iPhone 14 serisinin modellerini beklemeye devam ediyorlar.

Sizler Apple’ın kısa sürede tanıtacağı kabul edilen iPhone 14 serisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizler de Apple’ın yeni serisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.