Apple Karma Gerçeklik Gözlüğünde M2 İşlemci Kullanacak!

resim64622189
resim64622189

İddialara göre Apple, uzun bir süredir AR/VR aleti üstünde çalışıyor. Hatta birtakım araştırmacılar, firmanın WWDC22’de bu başlığı tanıtacağını iddia etmişlerdi. Fakat son yaşanmış olan gelişmeler, firmanın başlığın tanıtım zamanı ertelediğini ortaya çıkarttılar. Bunun yanı sıra erişilen yeni bilgilere göre Apple, başlığın donanımlarını belirlemeye başladı. Edinilen bilgilere göre Apple, geliştirdiği karma gerçeklik gözlüğünde M2 işlemci kullanacak!

Apple araştırmacılarından Mark Gurman, mevzuyla alakalı muhtelif bilgiler edindiğini belirtti. Gurman, Apple’ın önümüzdeki seneye damga vurmaya hazırlandığını söyledi. Bu kapsamda edinmiş olduğu bilgilere göre Apple, kısa sürede piyasaya sürülmesi beklenen AR/VR cihazında M2 işlemciyi kullanmayı planlıyor.

Apple Karma Gerçeklik Gözlüğünün Donanımları Ortaya Çıkıyor!

Sanal gerçeklik teknolojisi, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Teknoloji şirketleri de bu gelişimleri yakından izleyerek yenilikleri kullanıcılarına sunmaya çalışıyorlar. Bu kapsamda Apple da edinilen bilgilere göre uzun süredir çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği suretiyle bir süredir firmanın bir karma gerçeklik gözlüğü üstünde çalmış olduğu belirtiliyor.

Konu ile alakalı Apple tarafınca bu detayları net bir halde doğrulayan açıklamalar yapılmadı. Fakat firma tarafınca sızdırılan bilgiler ve yöneticilerin açıklamaları, firmanın bir karma gerçeklik gözlüğü üstünde çalıştığını ortaya çıkartıyor.

Apple üstüne araştırmalar yapan teknoloji meraklıları da gün geçtikçe mevzuyla alakalı detaylara ulaşmaya devam ediyorlar. Apple’a yakınlığı ile malum Mark Gurman, yapmış olduğu yeni bir açıklamayla firmanın karma gözlüğüyle alakalı detayları paylaştı!

Gurman tarafınca paylaşılan bilgilere göre Apple, üretmeyi planladığı karma gerçeklik gözlüğü modelinde M2 işlemci kullanmayı planlıyor. Bunun yanı sıra edinilen bilgilere göre şirket, gözlükteki kuvvetli işlemcisini 16 GB RAM ile desteklemeyi planlıyor. Gurman, edinmiş olduğu bilgilere göre firmanın gelecek yıl adından laf ettirmek istediğini söylüyor.

Bilindiği suretiyle yakın tarihte bir öteki Apple araştırmacısı olan Kuo, karma gerçeklik gözlüğü ile alakalı muhtelif bilgiler paylaşmıştı. Kuo tarafınca paylaşılan bilgilere göreyse Apple, karma gerçeklik gözlüğünde 2 adet işlemci kullanacak. Kuo, bu işlemcilerden birisinin M1 işlemci düzeyinde olacağını söylüyor. Bunun yanı sıra öteki işlemcinin ise daha düşük ölçüde olacağını iddia ediyor. Çünkü Kuo, bu işlemcinin yalnızca sensörlerden gelecek olan verilerden görevli olacağını belirtiyor.

Apple, hemen hemen karma gerçeklik gözlüğü modeli ile alakalı rastgele bir malumat paylaşmadı. Bundan kaynaklı karma gerçeklik gözlüğü hakkındaki bilgiler, şimdilik iddialardan ibaret. Ancak erişilen bilgiler, firmanın kısa sürede gözlüğü tanıtacağını gösteriyor.