Apple Watch Pro Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

resim88532974
resim88532974

Geçtiğimiz günlerde Apple Watch Series 8 ile beraber çıkış gerçekleştirecek yeni bir akıllı saat modeli gündeme gelmişti. Apple Watch Pro adını alacak bu yeni akıllı saat ile alakalı bilgiler de yavaş yavaş ortaya çıkmayı başladı. İddialara göre yeni Apple Watch Pro, serinin dizayn değişikliğine uğramasını sağlayacak ilk akıllı saat olacak.

Yeni Apple Watch Pro ile alakalı bilgiler Bloomberg yazarı Mark Gurman tarafınca paylaşıldı. Ünlü araştırmacı haftalık olarak yayımlanan Power On bülteninde Apple’ın yeni akıllı saatine ait birtakım özellikler ile alakalı malumat verdi. Bunlar içinde bulunan en mühim bilgilerden biri ise saatin tasarımı oldu.

Gurman, uzun zamandır alışageldiğimiz Apple Watch tasarımının yeni Pro modeliyle değişim göstereceğini iddia ediyor. Yeni bir titanyum kasaya haiz olacak Apple Watch Pro’nun tahmin edilen düz kenarlarla gelmeyeceğini de belirtiyor. Bunun yerine “halihazırda mevcut dikdörtgen tasarımın evrim geçirmiş hali” ile Apple Watch Pro’nun piyasaya sürüleceğini aktarıyor.

Bunun yanısıra yeni akıllı saatin boyutu ile alakalı da birtakım bilgiler mevcut. Gurman’ın paylaştığına göre Apple Watch Pro aşağı yukarı %7 daha büyük bir akıllı saat olacak. Bu nedenle Gurman, yeni akıllı saatin bütün kullananların ilgisine çekme konusu ile alakalı etkin olamayacağına değiniyor.

Apple Watch Pro Çok Sağlam Olacak

Apple Watch Pro modelinin, serideki öteki cihazlara kıyasla daha dayanıklı olacağı tahminler içinde yer alıyor. Bu nedenle cihazın titanyum bir kasa ile piyasaya çıkacağı da tahmin ediliyor. Üstelik Gurman, bu titanyum kasanın önceki modellere kıyasla daha dayanıklı bir bileşene haiz olacağını aktarıyor.

Tüm bunlara ayrıca cihazın pil ömrünün de uzun olacağı vurgulanıyor. Hatta Apple Watch Pro’nun birkaç günlük kullanıma makul olacağı da belirtiliyor. Yeni düşük güç modu vasıtası ile bunun olası olacağı tahmin ediliyor. Yine de Apple’ın şimdilik bu mevzu ile alakalı sessizliğini sürdürdüğünü belirtelim.

Gurman’ın değindiği bir öteki mevzu ise yeni vücut ısısı sensörü ile kan basıncı ve kan şekeri ölçümü oluyor. Ünlü araştırmacı yeni Apple Watch Pro modelinde vücut ısısı sensörünün yer alacağını belirtiyor. Ancak kan şekeri ölçümü için hemen hemen aynı durumdan anlatmak olası değil. Tansiyon yani kan basıncı ölçümünün ise 2025 yılına kadar Apple Watch’a ekleneceğini aktarıyor.

Gurman’ın savına göre yeni Apple Watch Pro önümüzdeki etkinlikte kullananların karşısına çıkacak. Çok daha dayanıklı, büyük ve yeni özelliklere haiz bu aygıt ile alakalı siz neler düşünüyorsunuz?