Apple Watch Series 8 için Yeni İddialar Gündeme Geldi

resim14374431
resim14374431

Apple Watch Series 8 ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Teknoloji devi Apple’ın akıllı saat serisine katılacak yeni modelin vücut sıcaklığı ölçebileceği iddia edildi. Buna ayrıca yeni Apple Watch modelleri ve AirPods Pro ile ilgili da birtakım iddialar mevcut.

Mark Gurman tarafınca her hafta paylaşılan Power On bülteninin son yayınında, Apple Watch ve AirPods Pro ile ilgili mühim bilgiler yer alıyor. Gurman’ın aktardığına göre yeni Apple Watch Series 8 vücut sıcaklığını ölçme kabiliyetine haiz olacak.

Yerleşik bir sensör ile bunu yapacağı tahmin edilen cihazın özel bir aşama söylemeyeceği de belirtiliyor. Bunun yerine kullanıcının ateşi olup olmadığı ile ilgili malumat vereceği anlatım ediliyor. Ayrıca bunun sonrasında bir hekim ile görüşmek ya da termometre ile standardize yapma konusu ile ilgili da uyarı yapıyor.

İddialar bu özelliğin sadece Apple Watch Series 8 modelinde yer almayacağını da gösteriyor. Buna ayrıca Apple’ın sıra dışı sporlar için tasarladığı kabul edilen yeni bir Apple Watch modelinde de bu hususiyet karşımıza çıkabilir. Ancak Apple Watch SE 2’de bu sensörün muhtemelen yer almayacağı anlatım ediliyor.

Her ne kadar hususiyet bir sonraki etkinlikte resmi olarak tanıtılacak gibi gözükse de şimdilik lüzumlu kurumlardan izin alamayabileceği belirtiliyor. Bu nedenle tam işlevsel çalışması için bir müddet daha beklemek gerekebilir gibi gözüküyor.

Bu bilgilerin dışında Gurman yeni modellerde büyük donanım değişimleri olamayacağını dile getiriyor. Apple Watch Series 8’de S6 çipinin kullanılacağını tahmin ediyor. Bu çipin Series 6’dan beri kullanıldığını belirtmekte yarar var.

AirPods Pro 2 Kalp Atış Hızı ya da Vücut Sıcaklığı Ölçmeyecek

Gurman tarafınca paylaşılan bir diğer malumat ise AirPods Pro 2 ile ilgili oluyor. Ancak Apple Watch’un aksine AirPods Pro 2’ye pek yeni hususiyet gelmeyecek gibi gözüküyor. Gurman’ın belirttiğine göre kalp atış hızı ve vücut sıcaklığı sensörü AirPods Pro 2’de yer almayacak.

Geçtiğimiz aylarda AirPods Pro 2’nin yeni sensörlere haiz olacağı yönünde iddialar ortaya çıkıyordu. Fakat Gurman bu iddiaların 2022 senesinde gerçekleşmeyeceğini dile getiriyor. Yine de gelecek yıllarda bu özelliklerin gelme ihtimali varlığını sürdürüyor.

Buna ayrıca AirPods Pro 2 ile gelmesi olası bir hususiyet kayıpsız ses desteği oluyor. Her ne kadar Gurman bu mevzuya değinmese de Apple’ın hususiyet üstünde çalmış olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca yeni bir şarj kutusu da beklentiler içinde yer alıyor. Yeni Apple Watch ve AirPods Pro modellerinin bu sene içinde tanıtılacağı anlatım ediliyor.