Apple Watch Series 8 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

resim28433062
resim28433062

Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz Apple Watch Series 8 ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Ekstrem sporlar için hususi olarak tasarlanan bir sürüme de haiz olacağı iddia edilen seri ile alakalı iddialar çoğalıyor. Yeni iddialar içinde ise daha sağlam bir kasa ihtimali karşımıza çıkıyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple Watch Series 8 ile daha “sağlam” bir model de piyasaya sürülecek. Zorlu şartlarda da kullanıma makul olacak bu Apple Watch modelinin ise daha büyük bir ekrana haiz olacağı anlatım ediliyor. Üstelik bütün Apple Watch modellerinden daha büyük olacağı da belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni Apple Watch 8 ile alakalı birkaç malumat ortaya çıkmıştı. Analist Ross Young ve Jeff Pu, Apple’ın yeni bir monitör boyutu üstünde çalıştığını iddia etmişti. Yeni Apple Watch’ın 1.99 inç boyutunda bir ekrana haiz olacağı tahminler arasındaydı.

En Büyük ve Sağlam Apple Watch Modeli Yolda

Ancak hangi hangi sürümün bu ekrana haiz olacağı ile alakalı bir malumat mevcut değil. Apple’ın 45mm olan saati değiştirmesi ve daha büyük hale getirmesi seçeneklerden biri. Bir öbür seçenek ise diğeri saatlerin yanına dahil olacak tamamiyle yeni bir saat boyutu şeklinde anlatım ediliyor.

Bloomberg’in haberi ise geniş ekranlı Apple Watch ile alakalı daha ayrıntılı detayları ortaya çıkarıyor. Büyük monitör dayanıklı Apple Watch modelinin ana özelliklerinden birisi olacak gibi gözüküyor. Ayrıca saatin monitör çözünürlüğü ile alakalı da bir iddia laf konusu. 410 x 502 px çözünürlüğe haiz olacak saatin daha oldukça bilgiyi ekrana sığdıracağı belirtiliyor.

Cihazın daha sağlam bir metal ile üretileceği de anlatım ediliyor. Alüminyum yerine daha dayanıklı bir metal kullanılacağı bildiriliyor. Ancak yeni metal ile alakalı bir malumat raporda yer almıyor. Yine de kuvvetli adaylar içinde çelik ve titanyumu saymak mümkün.

Bunlara ayrıca saatin daha büyük bir ekrana haiz olması donanım parçalarına da tesir ediyor. En oldukça tesir etmiş olduğu parça ise batarya olacak gibi gözüküyor. Ekranın daha büyük olması sebebiyle daha oldukça güce gereksinim duyacak cihazın pilinin de büyümesi laf konusu.

Dayanıklı Apple Watch modelinin fiyatının ise 699 dolarlık paslanmaz çelik Apple Watch modelinden daha yüksek olacağı belirtiliyor. Ancak ürünün tam fiyatı ile alakalı şimdilik bir malumat mevcut değil. Apple’ın son zaman dayanıklılık konulu bir Apple Watch reklamı paylaştığını da belirtelim.

Bunun dışında Apple Watch Series 8’e dahil olacak birkaç değişik hususiyet de geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. En mühim özelliklerden biri Apple Watch’ın vücut sıcaklığı sensörü olarak anlatım ediliyor. Ayrıca yeni bir Apple Watch SE versiyonu de tanıtım etkinliğinde ortaya çıkacak gibi gözüküyor.