Asus Zenfone 9 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

resim43571844
resim43571844

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir video ile gündemi meşgul eden Asus Zenfone 9 modelinin resmi tanıtım zamanı ortaya çıktı. Şirketin yeni amiral gemisi için tanıtım etkinliği 28 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Her ne kadar çoğu özelliği belli olsa da cihazın bütün özellikleri temmuz ayının sonunda resmiyete kavuşacak.

Asus, Zenfone 9 tanıtım zamanı ile alakalı açıklamaya resmi web sitesi üstünden yaptı. Zenfone 9 modelinin tanıtılacağı etkinliği üç değişik vakit dilimi için duyurdu. Türkiye saati ile 28 Temmuz 16:00’da gerçekleşecek etkinlikte yeni Zenfone 9 modeli dışında bir aygıt tanıtılıp tanıtılmayacağı ise şimdilik belirsiz.

Şirket cihazın sloganını da yeni afişte kullanıcılarıyla paylaştı. “Kompakt boyut, büyük olanaklar” sloganıyla piyasaya çıkacak cihazın tasarımı da resmi olarak doğrulandı. Paylaşılan görsele göre aygıt klasik Zenfone tasarımlarına haiz olacak. Ayrıca afişte bulunan su damlaları cihazın IP68 sertifikasına haiz bulunduğunu da ima ediyor.

Sızdırılan Videodaki Tasarım Doğrulandı

Geçtiğimiz günlerde Asus’un yeni Zenfone 9 modeline ait bazı özellikleri ortaya çıkaran bir video ortaya çıkmıştı. Asus’un hata sonucu paylaşmış olduğu kabul edilen Zenfone 9 tanıtım videosu cihazın tasarımını da gözler önüne sermişti. Bugün paylaşılan resmi resim ile cihazın monitör tasarımı da resmiyete kavuşmuş oldu.

Buna ayrıca cihazın neredeyse bütün özellikleri de video ile beraber ortaya çıktı. Buna göre yeni Zenfone modeli 5.9 inç boyutunda bir AMOLED monitör ile kullananların karşısına çıkacak. 120 Hz monitör yenileme hızına haiz cihazda Snapdragon 8+ Gen 1 çip seti de yer alacak.

Telefon depolama ve RAM konusu ile alakalı da etkin gözüküyor. 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama kapasitesi videoda sızdırılan özellikler içinde yer alıyor. Ayrıca 4.300 mAh kapasiteli bir batarya ve 30 W süratli şarj desteği beklenen özellikler arasında.

İki kameralı bir modüle haiz cihazda Sony IMX766 destekli 50 MP ana kamera yer alıyor. İkinci kamera ile alakalı ise şimdilik bir malumat mevcut değil. Ayrıca cihazda Android 12 desteği de olması beklenen detaylar içinde yer alıyor.

Telefonun bütün bilgileri bilinmese de çoğu mühim hususi durumunun ortaya çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle tasarımın ve IP68 sertifikasının doğrulanması öteki özelliklerin doğru olması olasılığını daha kuvvetli hale getiriyor. Yine de cihazın bütün özelliklerine gelecek günlerde gerçekleşecek etkinlikte resmi olarak ulaşacağız.