Asus Zenfone 9’un Tanıtım Videosu ve Özellikleri Sızdırıldı!

resim48698182
resim48698182

Geçtiğimiz sene Asus, Zenfone 8’i değişik pazarlarda tanıtmıştı. Sızdırılan yeni bir video ile Asus Zenfone 9’un modeliyle alakalı bilgiler ortaya çıktı. Bunun yanında, ürünün videosunun sızdırılmasıyla Asus Zenfone 9’un bütün özellikleri belli oldu.

İddiaya göre Tayvanlı teknoloji firması Asus, YouTube’da hata sonucu cihazın resmi videosunu paylaştı. Ardından derhal yayından kalksa da videonun içeriğini gizlemek için kafi olmadı. Videoda kamera, pil, parmak izi ve hoparlöre kadar çoğu malumat yer alıyor.

Asus Zenfone 9’un Tüm Özellikleri

Videodaki bilgilere göre Asus Zenfone 9, 120 Hz yenileme hızına haiz olacak. Bunun yanında, cihazın sol köşesinde delikli bir tasarıma haiz 5.9 inç boyutunda Samsung AMOLED monitör yer alacak. Cihaz temel gücü için ise Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine haiz olacak.

Aynı zamanda cihazın pil kapasitesi 4.300 mAh şeklinde anlatım ediliyor. Cihazın arka yüzünde bulunan kamera ise ROG Phone 6 serisine benzer bir özelliğe sahip. Arka kamerası 50 MP Sony IMX766 sensörü ile karşımıza çıkıyor. Asus, video sabitleme için altı eksenli gimbal optik imaj sabitleyici (OIS) modülü de getirmiş gibi gözüküyor.

Videonun öteki bölümünde ise parmak izi tarayıcısıyla alakalı bilgiler yer alıyor. Cihazın parmak izi tarayıcısı yana monte edilmiş şekilde tasarlanıyor. Ayrıca çift stereo hoparlörleri ve üstteki 3.5 mm kulaklık jakını videoda ayrıntılı bir halde bulunuyor. Buna ayrıca bir sayfayı kaydırmak için kullanılacak olan ZenTouch düğmesi de Zenfone 9’da kendisini gösteriyor.

Zenfone 9’un IP68 sertifikalı yani suya ve toza dayanıklı olduğuna dair de bilgiler videoda yer alıyor. Buna ayrıca kasaya takılı geri çekilebilir bir kablo da üründe mevcut. Bu da telefonu güvenilir bir halde yerine bağlamayı elde eden akıllı bir sırt çantası aparatını gibi gözüküyor.

Bunun yanısıra Zenfone 9’da yerleşik bir “kickstand” de yer alıyor. Ayrıca Zenfone 9’un kırmızı, beyaz, siyah ve mavi renklerde geleceği de tahminler arasında. Tahminlerden öteki de 8 GB ve 16 GB RAM alternatifleri oluyor. Ayrıca 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama alanına haiz olacağı yönünde ilerliyor. Ayrıca Zenfone 9’un 30 W süratli şarj desteği sayesinde geleceği de söylentilerden bir öteki oluyor.

Asus, bu aşamada Zenfone 9 hakkında resmi bir izahat yapmadı. Ancak Zenfone 9’la alakalı sızan videoya baktığımızda yakında daha çok ayrıntı ortaya çıkacak gibi gözüküyor. Peki siz Asus Zenfone 9’un özellikleriyle alakalı neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.