Belirli Mesajlara Yanıt Verecek Windows için WhatsApp Otomatik Yanıt Botu

WBOTWindows’un muayyen mesajları kendiliğinden yanıtlaması için bedava bir WhatsApp otomatik cevap botudur. Bu bot WhatsApp Web’i kullanır ve bir mesaj tarif etmek ve cevap göndermek için bir JSON dosyası kullanır. JSON dosyasında, temel olarak, alınan mesaja ve mukamele gelen bir cevap metnine bakmak için bir metin parçası belirtin. Örneğin, bu botu doğum günü dileklerine verilen yanıtları otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz. Sadece WhatsApp Web’i kullanarak giriş yapmanız ve kendiliğinden cevaplamak istediğiniz mesajları yapılandırmanız ve fonda çalışmasına izin vermeniz gerekir. Telefonumuz bağlı olduğu sürece, belirtilen mesajlara cevap göndermeye devam edecektir.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows için WhatsApp Otomatik Yanıt Botu

Eğer “Merhaba”, “Nasılsın”, “Günaydın” gibi bir sürü benzer mesaj alırsanız da bu botu kullanabilirsiniz. Bu ufak mesajları yanıtlamak için yeniden bir daha uygulamayı açmanız gerekmez. Bot onlarla kendiliğinden karşılaşacak ve tanımladığınız yanıtı gönderecektir. Gelen mesajları aramak için kullandığı JSON dosyası kolaydır ve basitçe değiştirebilirsiniz. Ancak, şayet JSON’u bilmiyorsanız bunun için birtakım JSON editörlerini kullanabilirsiniz. Bot çalışmaya başladıktan sonra, öbür birtakım işlerde en aza indirebilir ve meşgul olabilirsiniz.

Bu WhatsApp Otomatik Cevaplama Botunun Windows’un Özel Mesajlara Cevap Vermesi için Kullanımı:

WBOT, Windows’ta rahatlıkla ayarlayabileceğiniz WhatsApp için aleni kaynaklı bir bottur. Sadece bu botun Windows ikilisini indirip çalıştırmanız gerekiyor. Aldığınız ZIP dosyasında bir EXE dosyası ve JSON dosyası bulunmaktadır. Basitçe, EXE dosyasını çalıştırın ve WhatsApp internet oluşturmak için Chromium indirecektir.

Şimdilik bot penceresini kapatın ve “bot.json” dosyasını bir metin editöründe ya da Notepad ++ ile açın. Burada, gelen mesajı ve hususi cevap metnini almak için JSON verilerini değiştirdiniz. Cevap için tanımlanacak tam bir metin parçasını belirtebilir ya da alınan mesajda karşılaşılacak bir metin dizesini belirtebilirsiniz. Kesin metin “exact” alanda ve dosyalanmış “contains” bölümünde belirtilebilir, mesajda eşleştirmek istediğiniz metni belirtin. Sonra değişimleri kaydedin ve sonrasında botu başlatın.

Şimdi QR kodunu tarayın ve kayıt prosedürü başarıyla tamamlandıysa bot belirtilecektir. Bunu pencerenin CLI’sinde görebilirsiniz. Ardından, bot başlayacaktır. JSON dosyasında açıkladığınız bir mesajı aldığınızda, cevap derhal gönderilir. Bu kadar basit: Telefon bağlı olduğu sürece otomatik cevaplar sonuncuya gönderilmeye devam edecek.

Böylece WhatsApp için bu kolay ve kullanımı kolay otomatik cevap botunu kullanabilirsiniz. Belirli mesaj türlerine verilen yanıtları otomatikleştirmek istiyorsanız, hoşunuza gider. Kurulum süreci oldukça basittir, saf bir kullanıcı bile basitçe ayarlayabilir. Ayrıca JSON dosyasındaki öbür seçenekleri de seçebileceğinizi söyleyeceğim. Örneğin, WhatsApp Web’i karanlık modda çalıştırabilir, Chromium penceresini headless modda çalıştırabilir ve öbek sohbeti için otomatik yanıtları dönem dışı bırakabilirsiniz.

Kapanış Düşünceleri

WBOT, WhatsApp ‘da ki yanıtları otomatikleştirmek için basitçe kullanabileceğiniz WhatsApp için harbiden yararlı bir bot. Sadece birazcık yapılandırma yapmanız gerekiyor ve sonrasında sizin adınıza cevap vermesine izin verebilirsiniz. Bu botu basitliği için harbiden sevdim ve WhatsApp için bedava bir bot arıyorsanız, o vakit bunu deneyebilirsiniz. Belki bir sonraki güncellemede daha oldukça hususiyet olacaktır, fakat o zamana kadar bununla yönetim edebilirsiniz ve WBOT ile ilgili ne düşündüğünüzü bizlere yorum bölümünde bildirin.