Bilgisayardan instagram’a Fotoğraf Yükleme

resim88883831
resim88883831

Popüler toplumsal mecralardan birisi olan instagram’a “Bilgisayardan instagrama nasıl fotoğraf yüklerim?” diye düşünüyorsanız, Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme klavuzumuz sizin için yazılmış desek yeridir.

Neler Okuyacaksınız? →

Bilgisayardan instagram’a Fotoğraf Yükleme

Dünyanın dört bir tarafındaki insanların dehşeti için instagram, masaüstü siteden profillerimize resim ya da video yüklememize izin vermiyor.

Bu, uygulamanın mobil kullanımını ve öteki kullanıcılarla etkileşimi teşvik etmek için instagram’dan kasıtlı bir hamle. Bununla beraber , içerisinde ne olduğu bir kamerada çekilen ya da filme alınan çoğu fotoğrafçı, çarpıcı ve işletme için, her şeyi masaüstünden telefona manuel olarak gönderme rolü oldukça vakit alabilir!

Neyse ki, üçüncü taraf araçlarını ya da akıllı masaüstü korsanlarını kullanarak bu problemin birkaç yolu vardır. PC’den ya da Mac’ten instagram’a iyi mi gösterim gönderileceği ve bu kullanması kolay kılavuza iyi mi koyacağımız ile alakalı web’den çoğu malumat derledik!

Bilgisayardan instagram’a Fotoğraf Yükleme
 1. Tarayıcı Kullanıcı Aracısını Değiştirme
  – Chrome
  – Safari
 2. Üçüncü Taraf Araçları
  – BlueStacks
  – Deskgram
  – Uplet (yalnızca Mac)
 3. Diğer
  – Facebook İçerik Stüdyosu

Tarayıcı Kullanıcı Aracısını Değiştirme

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme şekillerinden bu teknik komplike görünebilir, fakat büyük ihtimalle PC ya da Mac’ten instagram’a gösterim göndermenin en kolay yollarından biridir. Herhangi bir üçüncü taraf site ya da indirme gerektirmez ve tamamiyle ücretsizdir. Ancak, teknik oldukça kolaydır ve video dosyaları ya da galeri gönderileri ile çalışmaz.

Onun içerisinde derinlemesine rehber David Coleman bulunduğunu açıklıyor ‘kullanıcı aracısı tarayıcı o tarayıcı ile alakalı malumat ve kullandığınız işletim sistemini bahsetmek için internet sitesine gönderilmiş olduğu kod parçasıdır’. Esasen, instagram’ın masaüstü sürümünde tarayıcınıza siteyi bir mobil cihazda görüntülediğinizi söyleyebilir ve sonrasında yenilediğinizde genelde kullanılamayan ‘yükle’ düğmesi görünür! Bunu iyi mi yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Chrome’dan instagrama Fotoğraf Yükleme

 • instagram hesabınızla giriş yapmış olduğunuz vakit sayfada sağ tuşa tıklayıp oluşturulan kısımda İncele ye basınız.
  CTRL+Shift+I tuşuna basarak da kısa yoldan açabilirsiniz.
 • Bu açılır menüde Telefon simgesi göreceksiniz, aygıt listesinden bir mobil model seçin. İPhone 6/7 / 8’i seçelim.
  CTRL+Shift+M tuşuna basarak da kısa yoldan açabilirsiniz.
 • Bu, tarayıcının görünümünü mobil bir ekrana değiştirir ve yükle düğmesi görünür. NOT: derhal görünmezse, sayfanızı yenileyin.
 • Karşıya yükle düğmesi bilgisayarınızın dosyalarını kendiliğinden açar…
 • İstediğiniz fotoğrafı seçin. Daha sonra dikey ya da yatay imaj ise döndürme ve uzaklaştırma seçeneğiniz vardır.
 • Düzenleme araçları olmasa da, bir takım instagram filtresi mevcut. Hazır olduğunuzda, mobil cihazlarda yapmış olduğunuz gibi ileriye basın.
 • İnceleme sayfasında bir antet ve konum ekleyebilirsiniz, fakat hesapları etiketleyemez ya da öteki toplumsal ağlarda paylaşamazsınız. Paylaş’ı tıklayın, gösterim profilinizde yayınlanacak!

Safari’den instagrama Fotoğraf Yükleme

Safari’de kullanıcı aracısını değişim yapmak için, şu yolla ‘Geliştir’ menüsünü etkinleştirmeniz gerekir: Safari> Tercihler> Gelişmiş ve ‘ Menü çubuğunda Geliştirilenler menüsünü göster ‘ seçeneğini etkinleştirin.

Bu yapıldıktan sonra şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Safari gezinme çubuğunuza Geliştirme menüsü eklendiğinde, Kullanıcı Aracısı açılır menüsünün üstüne gelin ve iPhone seçeneğini belirleyin.
 • Bu, yükleme düğmesinin tarayıcının altında görünmesine niçin olur.
 • Yükle’yi tıkladığınızda dosyalarınıza yönlendirilirsiniz.
 • Bir resim seçin, filtre ilave edin ve ileri’yi tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki Paylaş düğmesini kullanarak profilinizde yayınlayın!

Özet:

Bu, PC ya da Mac’ten instagram’a resim göndermek için kolay ve bedava bir çözüm olsa da, çoğu sınırlama var. Arayüz mobil cihazlarda instagram ile neredeyse aynı bulunmasına rağmen, bütün düzenleme araçlarını ve oldukça sayıda resim ve video yayınlama kabiliyetini kaçırıyor. Fotoğraflarınız masaüstünüze ya da USB’nize gitmeye hazırsa ve bu tarz şeyleri telefonunuza transfer etmek için zamanınız yoksa, bu kullanması kolay bir süratli düzeltmedir!

Üçüncü Taraf Araçları

PC’nizden ya da Mac’inizden instagram’a gösterim göndermenin öteki yolu, üçüncü taraf bir vasıta kullanmaktır. Bunlar, masaüstünüze indirebileceğiniz ya da hesabınızı sizin için gönderen online olarak kullanabileceğiniz programlardır. Çevrimiçi olanlara bir göz attık ve bu tarz şeyleri aşağıda özetledik:

BlueStacks

Bilgisayardan instagram’a resim yükleme şekillerinden BlueStacks android emilatörünü kullanma.

Mac’iniz ya da PC’niz için bir Android emülatöründe Bluestacks ve instagram android uygulamasının ölçekli bir versiyonunu sunuyor, tek ihtiyaç duyduğunuz bir Google hesabı. Bu, mobil uygulamayı masaüstünde toplu yükleme ya da çoklu hesap yönetimi gibi ek özellikler olmadan kullanmanıza izin verdiği için, yukarıda listelenenlere maksimum benzeyen yöntemdir. Şöyle çalışır:

 1. Bluestacks’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra, içeriğinizi platformdaki Medya Yöneticisi’ne yüklemeniz gerekir. Ardından, Uygulama Merkezi’nin sağ üst köşesindeki arama çubuğunu kullanarak instagram’ı arayın ve Yükle’yi tıklayın.

Bluestacks’a girdikten sonra instagram’ı yükleyin

 1. instagram’ı açtığınızda, platform arayüzü, Android uygulamasının boyutlarına ve görünümüne, Chrome’daki kullanıcı aracısını değiştirmeye benzer şekilde değişecektir.

Bu, PC ya da Mac’ten instagram’a gösterim göndermenin iyi ve kolay bir yoludur. Bluestacks’taki instagram, mobil cihazdakiyle aynı şekilde çalışır (GÜNCELLEME: Eylül 2018’den itibaren Bluestacks artık videoyu desteklememektedir). Bu nedenle, yayınları düzenleyebileceğiniz ve öteki toplumsal ağlarda paylaşabileceğiniz için tarayıcınızdaki kullanıcı aracısını değiştirebilmek için daha iyi bir alternatiftir. Toplu olarak yüklemek, yayınlarınızı oldukça sayıda hesaba paylaşmak ya da daha önceden planlamak istiyorsanız Bluestacks’ın dezavantajı gelir.

Bluestacks’ı buradan indirin.

Deskgram

Deskgram, PC ya da Mac’ten instagram’a mesaj göndermenin yanı sıra, mobil uygulamadaki gibi yayınlara göz atma, yorum yapma ve beğenme olanağı elde eden bir masaüstü uygulamasıdır.

Fotoğraf ve videoları yükleyebilirsiniz – video şu anda Windows’da desteklenmese de – filtreleri kullanın, videoyu kırpın, yayınlardaki öteki hesapları etiketleyin ve hashtag araması yapın.

Fiyatlandırma:

Aylık 2,99 Amerika doları

Yüklemeyi içermeyen bedava bir versiyonu var. Ücretli sürüme erişmek için bu bedava versiyonu indirmeniz ve sonrasında ‘yükseltmeniz’ gerekir.

Özet:

PC ya da Mac’ten instagram’a resim göndermek için kullanması kolay fakat birazcık temel bir araç. Windows için video yükleme eksikliği bir dezavantajdır ve topluca yükleyemediğiniz için bedava bir hizmet olan Bluestacks’dan ek bir şey sunmaz.

Uplet (Yalnızca Mac)

Bilgisayardan instagram’a resim yükleme için bir öteki alternatif Uplet.

Uplet, sadece Mac için indirilebilir bir instagram yükleyicisidir. Fotoğrafları ve videoları bilgisayarınızdan topluca yükleyebilir ve direkt olarak bir görsel yazısı ile instagram profilinize gönderebilirsiniz, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey indirip instagram ayrıntılarınızla giriş yapmaktır. Yakın zamanda meydana getirilen bir güncelleme, yönettiğiniz oldukça sayıda instagram hesabına gösterim göndermenize de imkân sağlıyor.

Programın oldukça kolay bir kullanıcı arayüzü var.

Uplet, filtrelerinizden ya da düzenleme özelliklerinden yoksundur, fakat yayınlarınızı dikey ya da yatay hale getirmek için küçültebilirsiniz. Programa video yüklüyorsanız, Uplet’in tatbik içi kırpma özelliklerine haiz olmadığından instagram’ın 60 saniyelik sınırına uymaya hazır olmasından emin olun.

Fiyatlandırma:

Kişisel Lisansı (1 Mac için) $ 19.95
(5 Mac’ler için) Takım Lisans $ 49.95
İşletme Lisansı (1 Mac için) $ 49.95

Özet:

Uplet, her vakit Mac kullanıyorsanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı öteki yazılımlarda düzenlerseniz ve topluca yüklemek istiyorsanız kullanması kolay bir araçtır! Fiyat, ürünün tam kullanması için tek seferlik bir ücrettir.

Facebook İçerik Stüdyosu

Bilgisayardan instagram’a resim yükleme şekillerinden biride Creator Studio! Ağustos 2019’da Facebook, Creator Studio platformunda mahalli instagram planlaması başlattı, yani bir Facebook sayfasına bağlı bir iş instagram profiline haiz kullanıcılar, bilgisayarlarından instagram’da yayınlayabilirler.

Facebook’un İçerik Stüdyosu ile alakalı benzersiz olan şey, etkileyiciler ve reklam öğelerini hedefleyen platformdaki ilk instagram özelliği olan IGTV videolarını programlayabilmeniz ve yayınlayabilmenizdir.

Bu, PC ya da Mac’ten instagram’a gösterim göndermenin mükemmel bir bedava alternatifidir, fakat aynı anda oldukça sayıda gösterim kurmak için toplu yükleme opsiyonu sunmadığından, instagram içeriğini kitlesel olarak yönetip yönetmediğinizi sınırlandırır.

İşlevselliğin bir öteki mühim kısıtlaması, zamanlanmış yayınları düzenleyememesidir – bu nedenden dolayı altyazılarda ya da etiketlerde değişim yapmanız gerekiyorsa, mevcut yayını silmeniz ve yeni bir adet yapmanız gerekir. Bunun gibi vakit alan iş, masaüstünden instagram’a gönderme noktasını birazcık yenebilir.

Bilgisayardan instagram’a resim yükleme şekilleri arasında öneri edeceğiniz yöntemler var ise bize yorum bölümünden bildirebilirsiniz.