Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

resim28739188
resim28739188

Binance, dünya çapında en çok tercih edilen kripto para borsalarından birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de kripto paralara yatırım yapan kişiler de genelde Binance üstünden prosedür yapmaktadırlar. Fakat bu borsayı daha ilkin asla kullanmayan kişiler, birtakım noktalarda güçlük yaşayabiliyorlar. Bunlardan birisi de para yatırmak olmaktadır. Bundan kaynaklı genelde yeni Binance kullanıcıları, para yatırma prosedürü iyi mi yapılır diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için Binance para yatırma işleminin iyi mi yapıldığını açıklayacağız. Bunun yanı sıra Binance para yatırma ile ilgili dört gözle beklenen sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Şimdi gelin hep beraber Binance TR’de iyi mi para yatırıldığına daha yakından bakalım.

NOT: Bu rehberimizde yer verdiğimiz bilgiler, ancak bilgilendirme amacı taşımaktadırlar. Bundan kaynaklı Binance üstünden yapacağınız para yatırma/çekme işlemlerinde sorumluluğun tamamiyle size ait bulunduğunu unutmamalısınız.

İçindekiler

Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance, global olarak hizmet veren bir kripto para borsasıdır. Fakat Binance, hizmet verdiği ülkelerin kanunlarına göre birtakım değişimler yapabiliyor. Bu doğrultuda şirket, Türkiye’de kullanıcılarına global platformu üstünden direkt olarak hizmet vermiyor. Bunun yerine Türkiye’deki kripto para yatırımcıları, Binance TR üstünden işlemlerini yapabiliyorlar.

Yani Türkiye’deki Binance kullanıcıları, borsanın global sürümüne direkt olarak TL yüklemesi yapamıyorlar. Yatırımcılar, bunun yerine Binance TR üstünden işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Bundan kaynaklı bizler de bu yazımızda öncelikle Binance TR’ye iyi mi para yatırılabileceğinden bahsedeceğiz.

  • Binance TR üstünden prosedür yapabilmek için öncelikle platforma üye olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Binance, emniyet açısından birtakım işlemler için hüviyet ve adres doğrulaması istemektedir. Sorunsuz bir halde para yatırma/çekme işlemlerini gerçekleştirebilmek için bu doğruluğunu sağlama işlemlerini de yapmanız gerekebilir.
  • Binance TR üstünden hesabınıza giriş yaptıktan sonra para yatırmak için yapmanız gerekenler çok kolay. Platformun internet sitesi üstünden prosedür yapmak dilerseniz menüde yer edinen “Yatırma” seçeneğine tıklamanız kafi olacaktır. Bunun yanı sıra mobil tatbik üstünden para yatırmak için öncelikle oluşturulan ekranın sağ alt kısmında yer edinen “Cüzdan” seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında bakiyeler ekranında karşımıza çıkan “Yatırma”ya tıklayarak devam ediyoruz.
Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır
  • Kripto para yatırımcıları, Binance TR hesaplarına hem Türk Lirası hem de kripto para yatırabiliyorlar. Bundan kaynaklı Binance TR, “Yatırma” sayfasına ulaşan kullanıcılarına hangi para türünde prosedür yapacaklarını seçmelerini istiyor. Türk Lirası yatırmak istiyorsanız TRY seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.
  • Binance TR, Türk Lirası yatırmak isteyen kullanıcılarına çok muhtelif seçenekler sunuyor. Şirket, çoğu banka üstünden 7/24 para yatırma hizmeti sağlıyor. Bunun yanı sıra Binance TR ile anlaşması bulunmayan bankalar üstünden meydana getirilen işlemler ise mesai saatleri içinde gerçekleştiriliyor. Açılan ekranda prosedür yapmak istediğiniz bankayı seçerek devam etmelisiniz.
Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır - 2
  • Banka tercihinde bulunduktan sonra Binance TR, sizlerle hesap ismi ve IBAN bilgisi paylaşacaktır. Bu detayları kullanarak Binance TR hesabınıza rahatlıkla para yatırabilirsiniz.

Binance Para Yatırma İşlemi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Binance, kullanması en basit kripto para borsalarından birisidir. Borsa geliştiricileri, kullananların çabucak prosedür yapabilmeleri için muhtelif kolaylıklar sağlıyorlar. Bu doğrultuda Binance hesabına para yatırma prosedürü de olabildiğince kolaydır. Fakat Binance kullanıcılarının bu noktada dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan birkaç nokta mevcut.

İlk olarak Binance kullanıcılarının ancak kendi banka hesapları üstünden para gönderebileceklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Yani kullanıcılar, Binance TR’de ancak bireysel banka hesapları üstünden prosedür yapabilmektedirler. Aksi takdirde Binance, öteki hesaplardan gelecek işlemleri denetim edemediği için para yatırma/çekme işlemlerini onaylamamaktadır.

Aynı sebepten ötürü şirket, ATM’ler ve kredi kartları üstünden meydana getirilen işlemleri de kabul etmemektedir. ATM’ler üstünden para yatırılmış olduğu vakit Binance, para yatıran kişilerin bilgilerine ulaşamamaktadır. Bundan kaynaklı Binance, kullanıcılarına ATM üstünden para yatırmamaları gerektiği yönünde uyarıda bulunmaktadır.

Binance TR, Türkiye’deki çoğu bankayla antak kalma yaptı. Bu doğrultuda firmanın anlaşmalı olduğu ve hesabının bulunmuş olduğu bankalar üstünden meydana getirilen para yatırma/çekme işlemleri 7 gün 24 saat kesintisiz gerçekleşmektedir. Fakat Binance TR ile anlaşması bulunmayan bankalar üstünden para yatırmak ya da çekmek isteyen kişilerin mesai saatleri içinde prosedür yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yatırımcılar, işlemleri için mesai saatine kadar beklemek halinde kalmaktadırlar.

Binance TR, bankacılık işlemlerini olabildiğinde FAST üstünden gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu kapsamda şirket, 5000 TL’ye kadar olan para yatırma/çekme işlemlerinin FAST ile gerçekleştirildiğini belirtiyor. Böylece bu limite kadar meydana getirilen işlemler çabucak kullanıcı hesabına yansıyor. Fakat daha yüksek tutarda meydana getirilen işlemler için kullananların muayyen bir müddet beklemeleri gerekmektedir.

Yani Binance TR hesabınıza yüksek bir meblağ yatırdıysanız paranızın anında Binance TR hesabınıza yansımaması olabildiğince normal. Binance, kullanıcılarının para işlemlerini takip edebilmelerini sağlamaktadır. Böylece para yatırma/çekme talebinizin hangi aşamada bulunduğunu Binance üstünden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Binance TR’den Global’e Nasıl Para Atılır?

Binance, bulundurduğu kripto paralar ile en muhtelif kripto para borsalarının başlangıcında gelmektedir. Bundan kaynaklı kripto para yatırımcıları, işlemlerini borsanın global versiyonu üstünden gerçekleştirmek istemektedirler. Fakat Binance, yatırımcılarına global borsaya direkt olarak Türk Lirası yatırma imkanı vermemektedir.

Bu yüzden Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının Binance Global borsasından faydalanabilmeleri için öncelikle Binance TR borsasına Türk Lirası yatırmaları gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız rehberimizde Binance TR’ye iyi mi Türk Lirası yatırılabileceğini açıkladık. Sizler de bu adımları izleyerek Binance TR hesabınıza rahatlıkla Türk Lirası yatırabilirsiniz.

Binance Global üstünden prosedür yapabilmek için bu borsada da hesap oluşturmanız gerekmektedir. Binance TR hesabınızla global hesabınızı rahatlıkla eşleştirebilmek için aynı e-posta adresleri üstünden hesap meydana getirmenizi öneri ediyoruz.

Global borsada da hesap oluşturduktan sonra Binance TR hesabınızdan global borsaya para transfer etmek olabildiğince kolay. İlk olarak Binance TR üstünden yatırmış olduğunuz Türk Lirasını, BTC başta olmak suretiyle muhtelif kripto paralara dönüştürmeniz gerekiyor. Çünkü Binance Global, Türk Lirası desteği sunmuyor. Bundan kaynaklı Binance TR üstünden globale direkt olarak TL transferi yapılmamaktadır.

Hesabınızda bulunan TL’yi kripto paraya dönüştürdükten sonra yapmanız gerekenler olabildiğince kolay. Binance TR üstünden “Cüzdan”ınıza erişmeniz gerekmektedir. Borsanın internet sitesi üstünden prosedür yapıyorsanız “Binance Transfer” şayet mobil tatbik üstünden prosedür yapıyorsanız “Transfer” seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında Binance TR, nereden nereye aktarım yapmak istediğinizi soracaktır.

Binance TR’den aktarım yaparken nereden seçeneği, kendiliğinden cüzdanınız olarak seçilmektedir. Bunun yanı sıra nereye opsiyonu de eşleştirmiş olduğunuz Binance Global hesabınız olarak seçilmektedir. Sonrasında aktarım yapmak istediğiniz coin çeşidini ve miktarını belirlemelisiniz. Onayla diyerek işleme devam ettiğinizde Binance, sizlerden muhtelif emniyet onaylamalarını istek edecektir. Onaylamaları yaptıktan sonra Binance TR hesabınızdan Global hesabınıza kripto para transferi yapabilirsiniz.

Binance’e Para Yatırmak Güvenilir mi?

Son zamanların en tanınmış sektörlerinden olan kripto para sektörü, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu doğrultuda bu sektörde yatırım yapan insan sayısı da artış göstermektedir. Binance, çoğu kripto para yatırımcısının tercih etmiş olduğu borsa olmaktadır. Bundan kaynaklı bu borsa üstünde prosedür hazırlamaya kabul eden kişiler, birtakım mevzularda tereddüt etmektedirler. Bu konuların başlangıcında da Binance’e para yatırmanın güvenilir olup olmadığı gelmektedir.

Öncelikle kripto paralar ve borsalar için mutlaka güvenilir ya da değil gibi net ifadeler belirtmek olası değil. Bundan kaynaklı kripto paraya yatırım meydana getirecek kişilerin ayrıntılı araştırmalar yapmaları gerekiyor. Binance, uzun süredir hizmet veren en eski kripto para borsalarından birisidir. Bunun yanı sıra Binance geliştiricileri, kullanıcılarının güvenlikleri için muayyen önlemler aldıklarını belirtiyorlar.

Binance'e Para Yatırmak Güvenilir mi

Bu kapsamda Binance, en güvenilir kripto para borsalarından birisi olarak bilinmektedir. Rehberimizde belirttiğimiz gibi Binance, birtakım işlemler için kullanıcılarından hüviyet ve adres bilgisi istek etmektedir. Bu bilgiler, genelde devletlerin istekleri doğrultusunda istek edilmektedir. Yani Binance, hüviyet bilgisini prosedür güvenliği için istediği kadar devletlerin belirlemiş olduğu kurallar için de istemektedir.

Genel olarak baktığımızda Binance, dünya çapında en çok güvenilen ve tercih edilen kripto para borsalarının başlangıcında gelmektedir. Binance üstünden meydana getirilen para yatırma ve çekme işlemleri çabucak gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra işlemler sırasında yaşanılan sorunlar için Binance ekibi, süratli bir yardımcı sağlamaktadır.

Fakat belirttiğimiz suretiyle Binance üstünden meydana getirilen işlemlerin sorumluluğu, tamamiyle yatırımcılara aittir. Yani borsada meydana gelebilecek rastgele bir negatif vaziyet ya da kullanıcı kaynaklı sorunda ortaya çıkan durumların sorumluluğu tamamiyle yatırımcılara aittir. Bundan kaynaklı Binance üstünden yatırım yaparken bu durumları göz önünde bulundurarak yatırım yapmalısınız.

Binance Para Yatırma: Sıkça Sorulan Sorular

Binance TR hangi banka ile çalışıyor?

Kripto para borsalarında para yatırma alternatifinin çok olması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Durumun bilincinde olan Binance TR, çoğu bankayla antak kalma yapmıştır. Bu doğrultuda Binance TR kullanıcıları, diledikleri banka hesabından Binance TR hesaplarına TL yatırabilmektedirler. Ancak Binance TR, anlaşmalı olduğu banka kullanıcılarına 7/24 hizmet verirken birtakım banka müşterilerine ise ancak mesai saatleri içinde para yatırma/çekme hizmeti sağlamaktadır.

Binance TR’ye en azca kaç TL yüklenir?

Binance, para yatırma işleminde kullanıcılarına en azca meblağ sunmamaktadır. Yani Binance TR kullanıcıları, Binance hesaplarına diledikleri tutarda TL yüklemesi yapabilmektedirler. Bu noktada Binance TR, en azca meblağ belirlemese de yatırılabilecek günlük ve aylık en çok tutarlar belirlemektedir.

Binance TR para hesaba ne vakit geçer?

Binance TR, para yatırma ve çekme konusu ile ilgili kullanıcılarına olabildiğince çabucak hizmet vermektedir. Borsaya yatırılan para, genelde 30 dakika içinde hesaba geçmektedir. Fakat bazen bu süre uzunluk gösterebilmektedir. Bundan kaynaklı Binance TR’ye yatırmış olduğunuz para, uzun süredir hesabınıza geçmediyse Binance müşteri hizmetleriyle iletişim kurmanız gerekmektedir.

Binance mi Binance TR mi?

Binance, global olarak kullanıcılarına hizmet sağlamaktadır. Bunun yanı sıra şirket, ülkelere göre kullanıcılarına daha süratli hizmet sağlayabilmek için alternatifler geliştirebilmektedir. Binance TR, firmanın Türkiye’deki yatırımcılarına daha süratli bir hizmet sağlayabilmek için geliştirdiği bir platformdur. Binance, global borsa üstünden TL desteğini kaldırmıştır. Bundan kaynaklı TL üstünden prosedür yapmak isteyen kişilerin Binance TR’yi kullanmaları gerekmektedir. Binance TR kullanıcıları, kripto paraya dönüştürdükleri paralarını sonra Binance hesaplarına aktarabilmektedirler.

Genel Değerlendirme

Binance, dünya çapında en çok tercih edilen kripto para borsalarından birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Borsanın kullanıcı sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Borsayı yeni kullanmaya başlayan kişiler, Binance hesabına iyi mi para yatırılır diye merak etmektedirler. Bizler de bu yazımızda sizler için Binance TR hesabına iyi mi para yatırılabileceğini açıkladık. Bunun yanı sıra Binance TR’den Binance’e para aktarma iyi mi yapılır sorusuna da yanıt verdik.

Sizler için hazırladığımız Binance para yatırma rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de Binance TR’ye para yatırma prosedürü hakkındaki sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.