Blizzard, BlizzCon’u 2023 Yılında Geri Getirmeyi Planlıyor

resim23523187
resim23523187

Blizzard, Covid-19 salgını sebebiyle BlizzCon etkinliğini durdurmuştu. Daha sonrasında ise şirkete oluşturulan davalar ışığında online bir aktivite planı gerçekleşti. Şirket World of Warcraft ve Diablo gibi oyunlarıyla biliniyor. Bu oyunlar vasıtası ile de Blizzard Entertainment firması büyük alaka toplamayı başardı. Blizzard patronu Mike Ybarra, kısa sürede BlizzCon ile alakalı bir malumat verdi. Bilgiye göre Blizzard BlizzCon’u geri getirecek.

Şirket, BlizzCon 2021’i ‘BlizzConline’ olarak adlandırdı ve etkinliğin online olacağını kanıtlamıştı. Bir sonraki sene BlizzCon 2022’nin de online olması bekleniyordu. Ancak etkinlik, pandemi ve firmanın baş ettiği yasal süreçler sebebiyle iptal edilmişti.

Ancak BlizzCon hayranlar tarafınca olabildiğince seviliyordu. Şirket daha sonrasında etkinliği ileriye yönelik tekrar tasarlayacaklarını bildirdi. Bunun kararında ise Ybarra, kısa sürede BlizzCon’u geri getirme haberini verdi.

Blizzard, BlizzCon’u 2023 için Geri Getirme Çalışmalarını Sürdürüyor

Son iki senedir BlizzCon, eski başarılı olmasını göstermekte güçlük yaşıyor. Covid-19 ve şirketle alakalı davalardan sonrasında BlizzCon, online etkinliklerle varlığını sürdürdü. Bunun kararında da istediği başarıyı gayet fazla soruşturma imkanı olmadı. Ancak Blizzard patronu Mike Ybarra, Los Angeles Times’a BlizzCon ile alakalı bir izahat yaptı.

Bu açıklamasında Ybarra, BlizzCon etkinliğine ara verdiğini hatırlattı ve gelecekte tekrar hayal ettiğini belirtti. Daha sonrasında ise topluluk ile bir arada olma amacıyla karşı karşıya bir aktivite planladıklarını da ekledi. Yakın zamanda ise bu plan üstünde çok çalışan bir BlizzCon liderinin varlığından laf etti.

Ybarra’nın belirttiğine göre BlizzCon için yeni bir önder göreve geldi. Bu liderin April McKee bulunduğunu da açıklamasına ekledi. Kısa bir müddet ilkin April McKee’yi işe aldıklarını söyleyen Ybarra, 2023 senesinde BlizzCon’u geri getirmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Etkinliğin ne vakit gerçekleşeceğine dair hemen hemen net bir malumat yok. Şirket son olarak 2019 yılının kasım ayında BlizzCon’a ev sahipliği yapmıştı. Daha sonrasında 2020 ve 2021 yıllarında BlizzCon’un iptaliyle alakalı haberler gelmişti. 2021 senesinde ise sanal bir aktivite haline geldi. Hatta 2022 senesinde BlizzCon için hiç bir aktivite planı olmadı. Fakat BlizzCon, Ybarra’nın laflarına göre gelecek sene geri dönmeye hazırlanıyor.

Peki sizler Blizzard’ın BlizzCon’u geri getirme planları ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Blizzard, BlizzCon’un geri gelmesiyle alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.