Bluetooth Kulaklık Önerileri – Aralık 2022

resim69374469
resim69374469

Kablosuz bir halde yani bluetooth ile çalışan kulaklıklar son on yılda uzun bir yol almayı başardılar. Müzik dinlemek için en makul bir vasıta haline gelen bluetooth kulaklıklar, kablo derdiyle uğraşmadan rahatlıkla dijital cihazınıza bağlanabilmenizi sağlıyor. Piyasada şu anda bir çok bluetooth kulaklık bulunuyor. Sahip oldukları niteliklere göre tutarları da değişen bu ürünlerden, bütçenize makul olarak hangisini alacağınızı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemize bir göz atmalısınız. 

İçindekiler

En İyi Bluetooth Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

İyi bir bluetooth kulaklık almak istiyorsanız dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan birtakım özellikler mevcut. İlk olarak bluetooth kulaklığın tasarımını değerlendirmelisiniz. Ancak bu aşamada değerlendirme kriteriniz şıklık açısından olmamalı. Rahatlık açısından bluetooth kulaklıkların tasarımını değerlendirmek büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bazı bluetooth kulaklık modelleri çok iyi ses kalitesine haiz olsalar da konforlu tasarımları bulunmadıkları için uzun süre kullanıma makul değillerdir.

Rahatlıkla kullanabileceğiniz bluetooth kulaklık tasarımını seçtikten sonra kulaklıkta bulunmasını dilediğiniz özellikleri seçmelisiniz. Örneğin kulaklığı sık sık kalabalık alanlarda kullanmayı düşünüyorsanız kulaklıkta etken gürültü önleme hususi durumunun bulunması olabildiğince önemlidir. Günümüzde yeni piyasaya sürülen bluetooth kulaklık modellerinde bu hususiyet genelde bulunmaktadır.

Fakat birtakım şirketler, makul fiyatlı kulaklık modeli üretebilmek için bu özelliği kullanmayı tercih etmiyorlar. Bundan kaynaklı fiyat yerine kulaklığın gürültü engellemesi sizler için daha önemliyse seçmiş olduğunuz kulaklıkta etken gürültü önleme hususi durumunun bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz.

Son olarak dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan kriterlerden birisi de markadır. Piyasada bluetooth kulaklık modeli üreten birden fazla marka mevcut. Ancak bu markalardan bazıları, doğal ki nitelik bakımından öteki markalardan ayrışıyorlar. Bundan kaynaklı gerek kulaklığı kullanım sürecinde gerekse de servis gibi süreçlerde sorun yaşamamak adına kendisini kanıtlayan bluetooth kulaklık markalarını tercih etmeniz, sizlerin yararına olacaktır.

En İyi Bluetooth Kulaklık Önerileri

Günümüzde bir çok teknoloji kullanıcısı, kulaklık kısmında bluetooth kulaklıkları kullanmayı tercih ediyor. Uzun süredir piyasada yer alan bluetooth kulaklıklar, geçmiş senelerde yüksek satış fiyatlarıyla kullanıcılarıyla buluşuyorlardı. Ancak günümüzde piyasada yaşanmış olan rekabet, kullananların daha makul fiyatlara bluetooth kulaklıklara erişmelerini sağlıyor.

Bluetooth kulaklıkların yoğun alaka görmesi, teknoloji üreticileri için de olabildiğince dikkat cazibeli geliyor. Bundan kaynaklı tanınmış teknoloji şirketlerinden yeni kurulan teknoloji üreticilerine kadar bir çok teknoloji şirketinin bluetooth kulaklık pazarında hizmet verdiğini görüyoruz. Bu vaziyet da dediğimiz gibi pazardaki rekabeti geliştirdiği için fiyat açısından kullananların yüzünü güldürüyor.

Aynı zamanda piyasadaki bluetooth kulaklık modellerinin birden fazla olması, kullanıcılara daha geniş bir seçim yelpazesi sunuyor. Çünkü birtakım üreticiler daha temel özelliklere haiz bluetooth kulaklık modelleri üretirlerken birtakım üreticiler ise daha ustalaşmış kullanıcılara hitap eden kulaklıklar üretiyorlar.

Bundan kaynaklı bluetooth kulaklık almaya kabul eden kişiler, en iyi bluetooth kulaklık modeli hangisi diye olabildiğince fazla merak ediyorlar. Bu noktada bluetooth kulaklıkların değişik özelliklere haiz olması en iyi bluetooth kulaklık modelini arayan kişiler için yanıltıcı olabiliyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için bluetooth kulaklık tavsiyelerinde bulunacağız. Sizler için hazırladığımız en iyi bluetooth kulaklık öneri listemizde her kullanıcı çeşidine hitap eden bluetooth kulaklık kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede sizler de kendiniz için en iyi bluetooth kulaklık modelini rahatlıkla belirleme edebilirsiniz.

Lafı daha çok uzatmadan sizler için hazırladığımız en iyi bluetooth kulaklık modeli önerileri listemize geçelim:

QCY T17

QCY T17

En iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizin ilk esnasında Türkiye’de çok fazla kullanılan bir model olan QCY T17 yer alıyor. QCY, dünya çapında üretmiş olduğu giriş-orta düzen kulaklık modelleriyle tanınmaktadır. Şirket, bir süredir Türkiye’de de kulaklık modelleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. QCY T17, markanın maksimum tercih edilen giriş düzen kulaklık modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Sade ve şık bir tasarıma haiz olan kulaklık, rahatlık konusu ile ilgili kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. QCY, her ne kadar makul fiyatlı kulaklık modelleriyle bilinse de konfora ehemmiyet vermektedir. Bundan kaynaklı QCY T17, uzun zamanlı kullanımlarda dahi kullanıcılarını rahatsız etmemektedir. Kulaklık, dayanıklılık konusu ile ilgili da olabildiğince memnun edici diyebiliriz. Çünkü kulaklığın IPX5 yani suya dayanıklılık sertifikası mevcut.

Bunun yanı sıra bir kulaklığın en mühim özelliği, ses performansı olmaktadır. Nitekim QCY, ses performansı konusu ile ilgili da kafi bir performans gösteriyor. T17, eylemsiz gürültü önleme özelliğiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Ayrıca QCY, kulaklığın ses performansını artırabilmek için muhtelif yeni nesil özellikler kullandıklarını belirtiyor.

QCY T17, Türkiye’deki İdeal kablosuz kulaklık modellerinden birisi olarak öne çıkıyor. Kulaklık, 225 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

QCY T17 – Satın Al

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Xiaomi Redmi Airdots
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Listemizin ikinci esnasında teknoloji devi Xiaomi’nin Mi True Wireless Earbuds Basic 2 modeli yer alıyor. Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, piyasanın maksimum tercih edilen modellerinden birisi. Hem makul fiyatı hem de kullanışlılığı bu ilginin nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, aşağı yukarı 4 saatlik bir müzik dinleme performansı sunuyor. Kulaklıkların her birinin şarj olması aşağı yukarı 1.5 saat sürüyor. Cihazın şarj kutusunun tam dolumu ise aşağı yukarı 2 saatte gerçekleşiyor.

Kulaklığın kutusunun içerisinden bir tane şarj kutusu, 3 değişik boyutta kulaklık ucu çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar, kulaklığı kullanım amaçlarına göre özelleştirebiliyorlar. Bunun yanı sıra Xiaomi, kullanıcılarına kulaklık üstünden de muhtelif özellikler sunuyor. Örneğin kullanıcılar, kulaklığın üzerindeki butonlardan davet yanıtlama, sesli asistan aktifleştirme ve müzik durdurma/başlatma işlemleri gerçekleştirilebiliyorlar.

Giriş düzen bir kablosuz kulaklık diyebileceğimiz Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, 200 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 – Satın Al

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Sizler için hazırladığımız en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize bir öteki Xiaomi modeli olan Redmi Buds 3 Lite ile devam ediyoruz. Xiaomi, bir çok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de fiyat/performans odaklı mamüller sunmaya çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, Redmi Buds 3 Lite modelini giriş seviyesi kablosuz kulaklık modeli olarak kullanıcılarına sundu.

Sade ve şık bir tasarımla gelen kulaklık, olabildiğince hafifçe bir şarj kutusuyla beraber kullanıcılarına hizmet veriyor. Kulaklık, tam dolu şarjıyla kullanıcılarına aşağı yukarı 5 saat kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusuyla beraber kullanım süresi ise 20 saate kadar çıkabiliyor.

Pasif gürültü önleme hususi durumunu sunan olan Xiaomi Redmi Buds 3 Lite, giriş düzen kulaklık kullanıcılarını memnun edecek bir ses performansı gösteriyor. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofon performansı da kafi düzeyde diyebiliriz.

Fiyat/performans olarak en faal kulaklık modellerinden birisi olan Xiaomi Redmi Buds 3 Lite, Türkiye’de 315 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite – Satın Al

Sony WH-CH510 Bluetooth Kulak Üstü Kulaklık

bluetooth kulaklık önerileri
Sony WH-CH510

Sony’nin kulak üzeri bluetooth kulaklığı (WH-CH510) sürücüleriyle kuvvetli ve dengeli bir ses kalitesi sağlıyor. Özellikle spor kullanımına uygunluğa vurgu yapan Sony, cihazın kullanımı kolay açıdan olabildiğince kullanımı kolay bulunduğunu dile getiriyor. Ayrıca kulaklık, kafa ölçülerine göre değişik boyutlara gelebiliyor.

Kulaklığın çevresinde bulunan 3 tane tuş ile muhtelif kontrolleri sağlamak mümkün. Bunların arasında ses seviyesi kontrolü, müzik değişim yapma ve davet yanıtlama gibi seçenekler yer alıyor.

Üstelik, 35 saatlik çalma süresine haiz cihazın 10 dakikalık şarj edilmesi, 90 dakika çalışmasını sağlıyor. Herhangi bir kesinti olmadan saatlerce müzik keyfi yaşayabileceğiniz bu cihazda maalesef ANC özelliği yer almıyor. Ancak fiyatın da bu doğrultuda epey makul bulunduğunu söyleyelim.

Sony, bu kulaklık ile müzik dinlemenin olabildiğince yüksek bir ses kalitesi vereceğine inanıyor. Ancak, ancak müzik değil bunun yanı sıra FPS türündeki oyunlarda da olabildiğince kullanımı kolay olacağını anlatım ediyor.

Kullanımı huzurlu ve kullanımı kolay olan cihazın Siri ve Google Asistan’a bağlanma özelliği de mevcut. Sony’nin bu kulaklık modelini muhtelif sitelerde 630 TL gibi bir fiyata bulmanız mümkün.

Sony WH-CH510 Bluetooth Kulak Üstü Kulaklık – Satın Al

Soundcore Life Q10

bluetooth kulaklık önerileri - Soundcore Life Q10

Sizler için hazırladığımız en iyi Bluetooth kulaklık önerileri listemize Türkiye’de maksimum tercih edilen kulaklık modellerinden birisi olan Soundcore Life Q10 ile devam ediyoruz. Soundcore tarafınca üretilen giriş seviyesi kulaklık modellerinden birisi olan Life Q10, performansı vasıtası ile çok fazla tercih ediliyor. Bu sayede bizler de listemize bu kulaklık modeline yer verdik.

Soundcore, Life Q10 modelinde olabildiğince şık duran siyah-kırmızı ağırlıklı bir dizayn kullanmayı tercih etti. Kulaklık, şık tasarımının yanı sıra sadeliğiyle dikkat çekiyor. Böylece kullanıcılar, kulaklığı günlük yaşamlarında fonksiyonel bir halde kullanabiliyorlar.

Kulaklık, tasarımı kadar performansıyla da kendisinden laf ettirmeyi başarıyor. Kulaklığın kullanım mesafesi 15m olarak belirtiliyor. Bu mesafeye kadar kullanıcılar, kulaklıklarını sorunsuz kullanabiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj süresi 60 saat olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kulaklıkta süratli şarj özelliği de yer alıyor. 5 saatte çabucak şarj olan kulaklık, süratli şarj özelliğiyle şarj edilmiş olduğu vakit ise aşağı yukarı 5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Hem tasarımıyla hem de performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Soundcore Life Q10, toza ve suya dayanıklı değil. Fakat bu segmentteki bir kulaklıktan da bu özellikleri beklemek yanlış olacaktır. Çünkü kulaklık, Türkiye’de 685 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat da kulaklığı Türkiye’de makul fiyata alınabilecek en faal Bluetooth kulaklıklardan birisi haline getiriyor.

Soundcore Life Q10 – Satın Al

Philips Upbeat Kablosuz Kulaklık

Philips Upbeat
Philips Upbeat

Philips’in kablosuz kulaklıkları (Taut102bk/00) yanınızda şarj kutunuz olduğu takdirde 12 saate kadar oynatma süresi sağlıyor. Kutusu yanınızda olmadığında ise tek şarjla 3 saate kadar kulaklıkları kullanabilirsiniz. Rahat ve hafifçe tasarımı en sevdiğiniz şarkıları en konforlu şekilde dinlemenizi olası kılıyor.

Ayrıca, haiz olduğu akustik sürücüler kulaklıkların kusursuz ses ve kuvvetli basa haiz olmasını sağlıyor. Müziği ve aramaları basitçe denetim edebileceğiniz tek işlevli düğmesi bunun yanı sıra uzun basarak şarkıyı değiştirmenizi de sağlıyor.

Yankı önleyici özelliği aramalarınızın daha kaliteli hale getiriyor. Kulaklıkların üzerindeki düğmeye iki kere bastığınızda telefonunuzun sesli asistanı etkinleştiriliyor. Böylece ona ancak istediğiniz şeyi kulaklılığınız vasıtasıyla söyleyerek telefonunuza bile dokunmadan istediğiniz aramaları yapabilir, yeni bir şarkı sıralaması oluşturabilir ya da hava durumuna bakabilirsiniz.

Ürünün, muhtelif sitelerdeki fiyatı 2.300 TL’den başlamaktadır.

JBL T500BT

JBL Bluetooth Kulaklık
JBL Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık diyince bir çok insanoğlunun aklına gelen ilk marka ve modellerden biriyle devam ediyoruz. JBLT500BT, makul fiyatı ve şık tasarımıyla kullananların favorileri arasında yer alıyor.

JBL Bluetooth kulaklıkları, JBL Pure Bass özelliğiyle size gün boyu konser atmosferi yaşatacak bir müzik tecrübesi sunuyor. Kulaklık üzerindeki tuşlar ile dinlediğiniz müziği denetim edebilirken gelen çağrıları yönetebiliyorsunuz.

Ayrıca, Siri, Google Asistan ile iletişim kurabiliyorsunuz. Üstelik, katlanabilen yapısıyla taşıması basit olan JBL kulaklıklar, çantanıza da rahatlıkla sığar. JBL, bluetooth kulaklık önerileri listemizde şarj gücü ile en mühim bir ürün. Tam şarjla 16 saat kullanım süresine haiz aygıt ancak 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanılabiliyor.

Tüm bunlara ayrıca JBL T500BT aynı anda iki değişik cihaza bağlanabiliyor. Örneğin, akıllı bilgisayarınız ile kulaklığı kullanırken aynı anda telefonunuza gelen bir çağrıyı da duyabiliyorsunuz. Üstelik, JBL T500BT’lerin fiyatı muhtelif sitelerde 650 TL’den başlıyor.

JBL T500BT – Satın Al

Jabra Elite 45h

jabra-elite-45h bluetooth kulaklık önerileri
Jabra Elite 45h

Saatler devam eden pil ömrü, katlanabilir tasarımı ve yüksek ses kalitesi ile önereceğimiz bir öteki kulaklık ise Jabra Elite 45h oluyor. Genellikle bu fiyat aralığından çok daha yüksek etikete haiz mamüller üreten Jabra, 45h ile bütün kullanıcılara hitap etmeyi planlıyor.

Eğer kulaklığınızı devamlı şarj etmekten sıkıldıysanız Jabra Elite 45h size olabildiğince destek olacak demektir. 50 saate var pil ömrüyle olabildiğince uzun süre aleti asla şarj etmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca 15 dakikalık şarj ile 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Tasarım olarak kulağı tam kapatmayan bir yapısı olsa da ses izolasyonu konusu ile ilgili olabildiğince faal olduğuna dikkat çekmek gerek. Ayrıca şık tasarımı ile de beğeni topladığını belirtelim. Farklı renk seçenekleri de cabası.

Cihazın üzerinde yer alan fizyolojik butonlar ile de muhtelif kontrolleri sağlamak mümkün. Yağmura karşı dayanıklı olduğu da belirtiliyor. Bu cihazın fiyatı ise aşağı yukarı 1300 TL’den başlıyor.

Jabra Elite 45h – Satın Al

SoundCore Liberty 2 Pro

SoundCore-Liberty-2-Pro bluetooth kulaklık önerileri

Listemizde yer alan fiyat/performans mamüllerinden birisi ise SoundCore Liberty 2 Pro oluyor. Ürünün özelliklerine kıyasla fiyatının olabildiğince makul bulunduğunu belirtmekte yarar var. Ayrıca bu ürün kişiselleştirilmiş ses konusu ile ilgili olabildiğince başarılı.

Cihaz, HearID hususi ses desteği ile şahsa hususi bir ses profili oluşturuyor. Ayrıca, SoundCore uygulaması ile bütün telefon modellerinde ekolayzır ayarı yapmak olası hale geliyor. Böylece dinlediğiniz içerikten tam verim almanız sağlanıyor.

Cihazın bas ve tiz konusu ile ilgili da olabildiğince dengeli olduğu vurgulanıyor. 11mm boyutundaki armatür şoför ile kuvvetli baslar ve parlak tizler dinleyiciye sunuluyor. Üstelik cihazda yer alan dört mikrofon ile olabildiğince faal bir konferans tecrübesi de yaşamak mümkün.

SoundCore Liberty 2 Pro, kullanıcılarını şarj konusu ile ilgili da yarı yolda bırakmıyor. Tek şarj ile 8 saate kadar kullanma imkanı sunan ürün şarj kutusu ile bu süreyi 4 katına çıkartabiliyor. Ayrıca, 10 dakikalık süratli şarj ile 2 saat dinleme tecrübesi de sağlıyor. Kablosuz şarj desteğini de belirtmek gerekli. Ürünün fiyatı ise aşağı yukarı 2.150 TL’den başlıyor.

SoundCore Liberty 2 Pro – Satın Al

Samsung Galaxy Buds+

samsung-galaxy-buds plus
Galaxy Buds+

Listemizde yer alan sıradaki aygıt ise Samsung Galaxy Buds+ oluyor. Serinin eski modellerinden olsa da sunmuş olduğu performans ve fiyatı ile tercih edilesi bluetooth kulaklıklardan birisi olduğuna kuşku yok.

Samsung Galaxy Buds+, kullananların genel kullanımda aşağı yukarı 11 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Yoğun kullanımda bu süre 7.5 saate kadar düşebiliyor. Ayrıca, şarj kutusu ile beraber 3 tam dolum sağlamak mümkün.

Cihazın şarj özelliklerinden en dikkat çekenleri arasında süratli şarj da yer alıyor. 3 dakikalık bir şarj ile 1 saatlik kullanım sunan Galaxy Buds+, acele durumlarda yardımına kullananların yardımına koşuyor.

Cihazın üzerinde bulunan üç mikrofon gürültü önleme özelliğine sahip. Ancak, etken gürültü önleme maalesef cihazda yer almıyor. Yine de bu ölçüde bir kulaklık için gayet faal özelliklere haiz bulunduğunu söylemek gerek.

Samsung Galaxy Buds+, aşağı yukarı 1.600 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Marshall Minor II

Marshall Minor II

En iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize Marshall Minor II ile devam ediyoruz. İngiltere merkezli Marshall, müzik sektöründe olabildiğince faal işlere imza atan bir firma olarak ön plana çıkıyor. Şirket, uzun süredir müzik piyasasına muhtelif mamüller sunuyor. Bu mamüllerin başarıları, firması müzik sektöründe ön plana çıkartmayı başardı. Bundan kaynaklı bizler de listemizde Marshall Minor II modeline yer verdik.

Kulaklık, olabildiğince şık bir tasarıma sahip. Marshall, yarattığı dizayn ile kullanıcılarını hem dizayn konusu ile ilgili hem de kullanılabilirlik konusu ile ilgili memnun etmeyi başardı. Bunun yanı sıra kulaklık, özellikleriyle de adından laf ettirmeyi başarıyor.

Kullanıcılar, kulaklığı aşağı yukarı 120 dakikada tam dolu kapasitede şarj edebiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklık, şarjı tam doluyken kullanıcılarına yoğun kullanımda takribi 12 saat kullanım süresi sunuyor.

Güçlü bas performansıyla dikkat çeken kulaklık, bunun yanı sıra gürültü engelleyici mikrofonuyla da kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Kulaklığın olumsuz yanı ise toza ve suya dayanıklı olmaması oluyor.

Marshall Minor II, sunmuş olduğu ses kalitesi ile kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Kulaklık, Türkiye’de 890 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Marshall Minor II – Satın Al

Samsung Galaxy Buds 2

Samsung Galaxy Buds 2

Bluetooth kulaklık önerileri listemize gene bir Samsung modeliyle daha devam ediyoruz. Samsung Galaxy Buds serisi, piyasada yer alan en faal Bluetooth kulaklık serilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Teknoloji devi Samsung, bu seride yakaladığı başarılı bir halde kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Listemizde yer verdiğimiz Galaxy Buds 2 de hem dizayn hem de ses performansı konusu ile ilgili kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Samsung, bu modelde olabildiğince kullanımı kolay ve konforlu bir dizayn yaratmayı başardı. Üstelik şirket, bu modelde ancak kulaklıkların tasarımına odaklanmadı. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusu tasarımı da olabildiğince şık diyebiliriz.

Ses mevzusuna baktığımızda ise Samsung’un kulaklığı derin ve kuvvetli bas özellikleri ile ön plana çıkarttığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Samsung, kulaklıkta kullandığı teknoloji vasıtası ile kuvvetli bir ses düzeyini yakaladıklarını belirtiyor. Kulaklıkta etken gürültü önleme özelliği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, kalabalık ortamlarda da kulaklığı kullanabiliyorlar.

Kulaklığın mikrofon performansı da en azca ses performansı kadar faal diyebiliriz. Samsung, mikrofonda da gürültü önleme hususi durumunu kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, kulaklık üstünden telefon görüşmesi, toplantı katılması gibi işlemlerini yaparlarken mikrofonu rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Hem dizayn hem de ses konusu ile ilgili olabildiğince faal bir performans yayınlayan Samsung Galaxy Buds 2, Türkiye’de 1200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Samsung Galaxy Buds 2 – Satın Al

Huawei FreeBuds Pro

huawei-freebuds-pro

Bluetooth kulaklık önerileri listemizdeki bir öteki model ise FreeBuds Pro oluyor. Aktif gürültü önleme hususi durumunu sunan ürün değişik modlara da sahip. Bu nedenle ANC konusu ile ilgili hareketli bir kullanım sunuyor.

Ayrıca, Benzersiz Ses Modu adı verilen mod ile çevrenizdeki kişilerin seslerini duymanız da mümkün. Şirket, bu özelliğin havaalanı duyuruları gibi sesleri duymanıza destek olacağını anlatım ediyor.

Dokunmatik monitör yerine değişik kontrollere haiz kulaklık ile şarkı, ses seviyesi ve mod değiştirme, davet cevaplama ve müziği durdurma gibi işlemler yapılabiliyor.

ANC kapalıyken 7, ANC açıkken 3,5-4,5 saat kullanım ömrüne haiz olan FreeBuds Pro, çift irtibat özelliğine de sahip. Ürünün fiyatı ise 2550 TL’den başlamaktadır.

Huawei FreeBuds Pro – Satın Al

Jabra Elite 75t

Jabra-Elite-75t
Jabra Elite 75t

Biraz göz peşinde kalsa da popülerleşme yolundaki markalardan biri Jabra. Danimarkalı firmanın Elite 75t modeli, bluetooth kulaklık önerileri listemizde yerini alıyor. Airpods, Sony XM3 gibi kuvvetli rakipleriyle kafa kafaya giden Jabra Elite 75t, 6mm’lik sürücülere sahip. Su ve toza karşı dayanaklı olan ürünün IP55 sertifikası da mevcut.

Bluetooth 5.0 barındıran Elite 75t, tam şarjla 7,5 saat kesintisiz kullanıma olana sağlıyor. Şarj kutusu ise tam şarjda 28 saate kadar dayanabiliyor. Ayrıca, 15 dakikalık şarj sonra 1 saat kullanım imkanı tanıyor. Bunlara ayrıca ürün, iki değişik cihaza aynı anda bağlanabiliyor.

Aktif gürültü önleme özelliği barındırmasa da gürültüyü olası olduğunca kısıtlayan aygıt Hear Through özelliği vasıtası ile dışarıdan gelen sesleri duymanıza destek oluyor.

Kendi fiyat aralığındaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olan Jabra Elite 75t, 1800 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Jabra Elite 75t – Satın Al

Sennheiser CX 400BT

Sennheiser CX 400BT

Almanya merkezli teknoloji üreticisi Sennheiser, ses teknolojileri konusu ile ilgili olabildiğince faal işler çıkartıyor. Öyle ki Sennheiser, bluetooth kulaklık pazarında da maksimum tercih edilen markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Çünkü şirket, kablolu kulaklıklarda gösterdiği başarıyı bluetooth kulaklık modellerinde de göstermeyi başarıyor. Bundan kaynaklı bizler de en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizde Sennheiser CX 400BT modeline yer verdik.

Kulaklığın kutusu, sade bir tasarımla geliyor. Bunun yanı sıra kulaklığın tasarımı ise rakiplerine göre daha yaratıcı diyebiliriz. Şirketin dizayn konusu ile ilgili yaratıcı ve yürekli davranması, kullanıcılarının beğenisini topluyor desek yanlış olmayacaktır.

Kulaklık, şarj kutusuyla beraber aşağı yukarı 20 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklık, şarj kutusundan bağımsız ise takribi bir kullanımda 5-6 saatlik kullanım süresi ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Hızlı şarj özelliği bulunan kulaklık, 10 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım ömrü sunuyor.

Kulaklığın tek fena tarafının etken gürültü önleme hususi durumunun bulunmaması diyebiliriz. Sennheiser, bu bluetooth kulaklık modelinde eylemsiz gürültü önleme hususi durumunu kullanmayı tercih etti.

Tasarımı ve özellikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Sennheiser CX 400BT, Türkiye’de 2500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Sennheiser CX 400BT – Satın Al

Huawei Freebuds 4

Huawei FreeBuds 4
Huawei Freebuds 4

Huawei’nin son etkinliğinde tanıttığı yeni Huawei Freebuds 4, listemizin yer almayı başarıyor. Özellikle bundan önceki nesil ile arasında çok ayrım bulunan aygıt Huawei Freebuds 3’ten beri çok yol kat etmiş gibi gözüküyor.

Cihazın tasarımı bundan önceki nesil gibi Open-fit olarak anlatım ediliyor. Ayrıca bu cihazda da ANC özelliği yer alıyor. Ancak, bundan önceki cihazda 15dB olan ANC bu modelde 25dB’e çıkartılmış.

Huawei, Freebuds 4’ün en mühim özelliklerinden birisinin şahsa hususi gürültü önleme bulunduğunu anlatım ediyor. Böylece, gürültü engellerken kulak yapısını algılıyor ve optimum ölçüde bir hizmet sunuyor.

Cihazın pil ömrü konusu ile ilgili pek ileri gittiğini söylemek olası değil. Bir önceki nesilde de ANC kapalıyken 20 saate kadar kullanım sunan cihazda gene aynı kıymeti görüyoruz. Şarj kutusu olmadan da 2.7 saat ANC açık, 4 saat ANC kapalı bir kullanım ömrü mevcut. Pil konusu ile ilgili tercih edilecek en iyi aygıt olmadığını belirtelim.

Cihazın bundan önceki jenerasyondan değişik olarak getirmiş olduğu en mühim özellikler farkındalık modu ve iki aygıt bağlantısı. Böylece ANC hususi durumunu daha faal kullanabilmek olası oluyor. Ayrıca, iki cihaza aynı anda bağlanmak da bir çok kullanıcıya cazip gelecektir.

Huawei Freebuds 4, Türkiye’de 1800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Huawei Freebuds 4 – Satın Al

Sony WF-1000XM3

sony-wf-1000xm3

Bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan bir öteki isim Sony’nin en faal kulaklıklarından birisi oluyor. Kulak içi bir kulaklık modeli olan WF-1000XM3, Sony standardını sonuna kadar hissettiriyor.

Kulaklıkta yer alan en mühim özelliklerden birisi kuşkusuz gürültü önleme oluyor. Gürültü engelleyici vasıtası ile dışardan gelen ses en azca seviyeye iniyor. Böylece müzik zevki daha da katlanıyor.

Bunun dışında kulaklığın kullanımı kolay tasarımı kulak ile tam bir ahenk gösteriyor. Kulağa oturan yapısı gürültü önleme özelliğiyle birleştiğinde kusursuz bir yalıtım sağlıyor.

Kullanışlılık açısından da olabildiğince faal bir ürün bulunduğunu söylemek gerek. Otomatik çabalama özelliği vasıtası ile tek kulaklık ya da iki kulaklık takıldığını anlayabiliyor. Böylece, ancak kulağa takılı kulaklığın çalışmasını sağlıyor.

Bunun dışında dokunmatik denetim özelliğiyle basit bir halde ayar yapmak mümkün. Kulaklık üstünden şarkı değiştirmek, ileri-geri sarmak ve daha bir çok ayar denetim edilebiliyor.

Oldukça faal bir ses sunan bu kulaklık bunun yanı sıra 24 saatlik bir pil ömrüne de sahip. Piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan birisi olan WF-1000XM3, 4000 TL bandından başlayan fiyatlarla satışta.

Sony WF-1000XM3 – Satın Al

Apple AirPods 3. Nesil

apple-airpods-3.-nesil bluetooth kulaklık önerileri

Apple’ın sevilen kablosuz kulaklık serisi AirPods’un yeni nesil ürünü de Bluetooth kulaklık önerileri yer almaya hak kazanıyor. Geçtiğimiz dönemde tanıtılan bu yeni cihaz, Apple’ın geliştirdiği en yeni kulaklıklar arasında yer alıyor. Üstelik bundan önceki jenerasyondan değişik olarak yeni özellikler ile kullanıcılara sunuluyor.

Bu modelin bundan önceki jenerasyondan en büyük farkı uzamsal ses desteği oluyor. Apple’ın uzun zamandır üstüne çalmış olduğu bir mevzu olan uzamsal ses, temel kablosuz kulaklık serisi olan AirPods’da da kendini gösteriyor. Dinamik bir halde kafayı takip edebilen bu kulaklık, dinleyiciye uzamsal ses tecrübesi yaşatıyor.

Buna ayrıca adaptif ekolayzır, H1 kulaklık çipi ve hususi amplifikatörü ile AirPods 3. nesil göz dolduruyor. Cihazın içerisinde hareketi ve konuşmayı algılayan sensörler yer alıyor. Ayrıca denetim anlamında da olabildiğince faal bir model bulunduğunu belirtmek gerekli. Kullanıcılar şarkı atlamak, müziği durdurmak ya da Siri’ye seslenmek için kulaklığı kullanabiliyor.

Yeni modelin mühim bir öteki farkı ise tasarımı oluyor. Apple bu modeli de AirPods Pro gibi küçültmeye karar vermiş. Ayrıca IPX4 sertifikalı ürün ter ve suya karşı dayanıklı. Pil ömrü de olabildiğince memnun edici demek yanlış olmayacaktır.

Uzamsal ses ile tek şarjda 5 saate kadar, uzamsal ses olmadan da 6 saate kadar dinleme süresi sunuyor. Şarj kutusu ile bu süre 30 saate kadar yükseliyor. Ayrıca MagSafe şarj desteği de cihazda mevcut. Ürünün fiyatı Apple resmi sitesinde 3700 TL’den başlıyor.

Apple AirPods 3.Nesil – Satın Al

Sony WH-XB900N

sony-wh-xb900n

Listemizin son sıralarında Apple ve Sony’nin baskın bulunduğunu görüyoruz. Kaliteli kulaklık denince akla ilk gelen markalar arasında yer alan Sony, WH-XB900N modeliyle de listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Bu kulaklık bilhassa gürültü önleme hususi durumunu sunan olmak ama bir taraftan da konforlu ve kaliteli bir ses duymak isteyen kullanıcılar için harika bir seçenek. Özellikle ücret olarak rakiplerine kıyasla daha makul fiyatlı olmasıyla bir adım daha öne çıkıyor.

Sony, bu kulaklıkta yer alan EXTRA BASS hususi durumunun faal baslar sunduğunu anlatım ediyor. Böylece düşük frekanstaki sesler daha tatminkar bir halde dinleyiciye sunuluyor. Buna ayrıca gürültü önleme ve kulaklığın yapısı da doygunluk hissini artırıyor.

Sony, bu ürünün 4 saatlik bir şarj ile 30 saate varan dinleme ömrü sunduğunu anlatım ediyor. Ayrıca 10 dakikalık şarj ile de 1 saate kadar dinleme imkanı mevcut. Özellikle cihazın dizayn olarak WH-1000XM3 ve XM4 modellerine benzediğini söylemek mümkün.

Özellik olarak bu modellerle aynı olmasa da basit denetim için kulaklık üstüne dokunmatik panel, 360 Reality Audio ve kablolu kullanım desteği ile dikkat çekiyor. Sony WH-XB900N modelinin tutarı ise aşağı yukarı 3200 TL’den başlıyor.

Apple AirPods Pro

Airpods Pro Yazılım Güncellemesi Geliyor

Kablosuz kulaklık önerileri listemize AirPods modellerinin derhal sonra daha gelişmiş bir Apple ürünüyle devam ediyoruz. Tasarım ve hususiyet olarak klasik AirPods modellerinden epey farklılaşan AirPods Pro, piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor.

Cihazın en büyük artılarından birisi kuşkusuz etken gürültü önleme özelliği oluyor. Bu sayede müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken sizi rahatsız edebilecek sesler neredeyse sıfırlanıyor. Ayrıca, yolda yürürken rahatlıkla müzik dinleyebileceğiniz bir saydam mod da cihazda yer alıyor.

AirPods Pro’nun ses konusu ile ilgili en kaliteli cihazlar arasında yer aldığını söylemek gerek. Ayrıca, IPX4 sertifikası suya ve tere karşı dayanıklı bulunduğunu gösteriyor. Cihazın şarj kutusunun ise kablosuz şarj ile ahenkli bulunduğunu belirtelim.

Tek şarj ile ANC açıkken 4,5 saat, kapalıyken ise 5 saate kadar bir dinleme süresi sunuyor. Konuşma süresi ise 3,5 saate düşüyor. Şarj kutusu ile beraber toplam dinleme süresi ise 24 saati aşıyor. Ancak Apple, aceleniz var ise 5 dakikalık şarj ile 1 saat dinleme ve konferans süresi sunduğunu da anlatım ediyor.

Özellikleri saymakla bitmeyen AirPods Pro, fiyat şeklinde de rakiplerinin birazcık üzerinde kalıyor. Apple Türkiye resmi sitesinde fiyatı 6.000 TL olarak belirtiliyor. Online alışveriş mağazalarında aşağı yukarı 6100 TL’den başlayan fiyatlara AirPods Pro bulmanız mümkün. Ancak satın almadan ilkin ürünün özgün olduğuna emin olmanızı öneri ediyoruz.

Apple AirPods Pro – Satın Al

Sony WH-1000XM4

sony-wh-1000xm4

Bluetooth kulaklık önerileri listemize son aşama kaliteli bir ürün ile devam ediyoruz. Ancak, kalitesinin yanı sıra ücret şeklinde de yüksek bulunduğunu belirtelim.

Sony WH-1000XM4, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir kulaklık. Üstün gürültü önleme özelliğiyle öteki kulaklıklardan kendisini ayıran bu model, kullanışlılık açısından çığır açıyor.

Konuştuğunuzu algıladığında kendiliğinden müziği durduran Speak-to-Chat özelliğiyle müzik zevkiniz asla bölünmüyor. Ayrıca XM4 ile birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyorsunuz.

10 dakikalık şarj ile 5 saat dayanabilen Sony WH-1000XM4, çevrimiçi mağazalarda 4800 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Sony WH-1000XM4 – Satın Al

Denon AH-GC30

Denon AH-GC30

Listemizde sırada Denon AH-GC30 yer alıyor. Ürettiği ses sistemleri ile tanınmış Denon, kulaklık modelleriyle de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bundan kaynaklı bizler de Denon tarafınca üretilen üst seviye kulaklık modellerinden birisi olan AH-GC30 modeline listemizde yer verdik.

Kulaklık, kablosuz olmasının yanı sıra kulak üzeri olmasıyla da dikkat çekiyor. Çünkü Denon, kullanıcılarına bu modelde katlanabilir bir dizayn sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, kulaklığın kafa bandını kendilerine göre ayarlayabiliyorlar. Oldukça kullanımı kolay bir tasarıma haiz olan Denon AH-GC30, tasarımıyla da beğenileri toplamayı başarıyor.

Bir kulaklığın tasarımından çok ses performansı mühim diyebiliriz. Denon, bu aşamada da faal bir iş çıkartmayı başardı. Kulaklık, bas performansının yanı sıra tiz seslerde gösterdiği başarıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra kulaklıkta bulunan etken gürültü önleme özelliği, kulaklığın performansını ciddi ölçüde geliştiriyor.

Kulaklık, tam dolu kapasitede kullanıcılarına 20 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Bu süre, bir kulaklık için gayet en makul diyebiliriz. Denon, bu modelle beraber genel hatlarıyla üst seviye kulaklık kullanıcılarına hitap etmeye çalışıyor. Bundan kaynaklı kulaklığın fiyatı da birazcık yüksek. Denon AH-GC30, Türkiye’de 7600 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada yer alıyor.

Denon AH-GC30 – Satın Al

Apple AirPods Max

en iyi bluetooth kulaklık modelleri - Apple AirPods Max

Teknoloji devi Apple, bir öteki kulaklık modeliyle listemizin son esnasında kendisine bir kez daha yer bulmayı başardı. Apple AirPods Max hem Apple’ın hem de kulaklık sektörünün en faal kablosuz kulaklık modellerinin başlangıcında gelmektedir. Apple, bu kulaklık modelinde bir çok bilhassa kulaklık kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.

Şirket, AirPods Max modelinde olabildiğince sade bir dizayn kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra Apple, geliştirdiği dizayn vasıtası ile sade ama şık bir dizayn yaratmayı başardı. Ayrıca Apple, geliştirmiş olduğu tasarımda gri, gümüş, pembe, mavi ve yeşil renk seçeneklerini kullanarak kulaklığın tasarımını ön plana çıkartmayı başardı.

Aktif gürültü önleme hususi durumunu sunan olan Apple AirPods Max, ses performansıyla da olabildiğince iddialı. Yeni nesil ses teknolojileriyle kullanıcılarıyla buluşan AirPods Max, konumsal ses özelliğine de sahip. Böylece Apple, bir çok ortamda kullanıcılarına yüksek düzeyde ses kalitesi sunmayı başarıyor.

Apple, kulaklığın standart kullanımda aşağı yukarı 20 saatlik bir kullanım ömrü sunduğunu belirtiyor. Tabii ki bu süre, kullananların kulaklık kullanımına göre değişim göstermektedir. Fakat kulaklığın genel hatlarıyla şarj performansı konusu ile ilgili da faal bir iş çıkarttığını söyleyebiliriz. Üst seviye kulaklık modellerinden birisi olan Apple AirPods Max, Türkiye’de 13.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Apple AirPods Max – Satın Al

En İyi Bluetooth Kulaklık Önerileri: Genel Değerlendirme

Gelişen teknolojiyle beraber kulaklık sektörü de gün geçtikçe gelişmeye devam etmektedir. Bluetooth teknolojisinin gelişmesiyle beraber bir çok teknoloji kullanıcısı, kulaklık tercihini kablosuz kulaklıklardan yana kullanmaya başladı. Bunun kararında kulaklık üreticileri de üretimlerini kablosuz kulaklıklar üstüne yoğunlaştırdılar. Böylece son vakit piyasada yer alan bluetooth kulaklık modelinin sayısında ciddi bir artış meydana geldi.

Bu durum, kullanıcılar için hem pozitif hem de olumsuz durumları bununla beraber getiriyor. Model sayısının artması, kullananların yüksek kalitedeki kablosuz kulaklık modellerine daha makul fiyatlara erişmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra birden fazla bluetooth kulaklık modelinin olması, kullananların hangi bluetooth kulaklık modelini seçecekleri konusu ile ilgili kararsızlık yaşamalarına niçin oluyor.

Bizler de bu yüzden bu yazımızda sizler için en iyi bluetooth kulaklık modellerinden bahsettik. Sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemizde her bütçeye ve kullanıcı tipine hitap eden kablosuz kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık.

Listemizde yer alan kulaklık modellerini muhtelif yönlerden değerlendirmeye çalıştık. Böylece hem performans hem de fiyat anlamında en iyi bluetooth kulaklık modellerini sizler için seçtik. Bu sayede sizler de bluetooth kulaklık satın almak istediğiniz vakit bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan modelleri inceleyerek sizler için makul olan modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alması icap ettiğini düşündüğünüz bluetooth kulaklık modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.