BluTV Üyelik İptali Nasıl Yapılır? – 2022

resim70497645
resim70497645

Türkiye’nin en büyük dijital gösterim platformlarından olan BluTV, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Türk yapımı dizi ve filmlerin yanı sıra yabancı içeriklere de haiz olan BluTV, böylece çok muhtelif seyirci kitlelerine hitap ediyor. BluTV kullanıcı sayısı, bir taraftan artış gösterirken bir taraftan da birtakım kullanıcılar üyeliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Bundan kaynaklı sizler de BluTV üyelik iptali iyi mi yapılır diye merak edebilirsiniz.

Bizler de bu yazımızda sizler için tanınmış dijital gösterim platformu olan BluTV’deki üyeliğinizi iyi mi iptal edebileceğinizi açıklayacağız. Böylece sizler de rehberimizi inceleyerek BluTV üyelik iptali işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelin öncelikle BluTV’nin ne olduğuna daha yakından bakalım.

İçindekiler

BluTV Nedir?

BluTV, Türkiye’de maksimum kullanılan dijital gösterim platformlarından birisidir. Doğan Holding içeriğinde bulunan BluTV, Aydın Doğan tarafınca 2015 senesinde kuruldu. Öyle ki BluTV, kurulduğu günden beri sunduğu içeriklerle kullanıcılarını genel hatlarıyla memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz.

Dijital gösterim platformlarının gelişimi, tv yayınlarına yayınlanan ilginin azalmasına niçin oldu. Türkiye’de de televizyondan dijitale geçişi hızlandıran platformların başlangıcında BluTV yer alıyor. Doğan Holding tarafınca kurulan ve yönetilen BluTV, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

BluTV, kullanıcılarına hizmet verdiği ilk dönemlerde kendi yapımları ile adından laf ettirmeyi başardı. Kaliteli dizi ve filmlerle sektöre giriş yapan BluTV, hızlıca tanınmış hale geldi. Bunun yanı sıra BluTV, ilk etapta kullanıcılarına sunduğu özgün içeriklerle sınırı olan kalmadı. Kısa müddette platforma birden fazla yerli ve yabancı dizi/film eklendi. Böylece BluTV, sunduğu içeriklerle Türkiye haricinde da kullanmak mümkün bir platform haline geldi.

BluTV, sunduğu içeriklerle yalnızca izleyicilerin değil öteki şirketlerin de dikkatini çekti. Türkiye’de hizmet veren tanınmış bir e-ticaret sitesi, geliştirmiş olduğu ücretli üyelik hizmetine BluTV’yi entegre etti. Böylece bu e-ticaret sitesi, premium üyelerine BluTV üyeliği sağlıyor.

Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı dijital gösterim platformlarından olan BluTV, değişik ülkelerdeki yayıncılık sektöründeki şirketlerin de dikkatini çekti. Bu kapsamda Discovery, 2021 senesinde BluTV’ye yatırım yaptı. Discovery, BluTV’nin hisselerinin %35’ini satın aldı. Bununla beraber Discovery yönetiminde yer edinen birtakım adlar BluTV’nin de idare kuruluna girdiler.

BluTV Üyelik Paketleri Nelerdir?

Dijital gösterim platformları, birden fazla kullanıcıya hitap edebilmek için muhtelif üyelik paketleri geliştiriyorlar. Bu doğrultuda BluTV de kullanıcılarına temelde iki üyelik paketi üstünden hizmet veriyor. Bu paketler aylık ve senelik üyelik paketleri olarak karşımıza çıkıyorlar.

BluTV, aylık ve senelik üyelik paketleri seçeneklerinde kullanıcılarına aynı içerikleri sağlıyorlar. Yani BluTV kullanıcıları, aylık ya da senelik üyelik paketine abone oldukları takdirde platformda yer edinen içeriklerden diledikleri gibi faydalanabiliyorlar.

BluTV’nin abonelerine sunduğu içerikler başlıca şu şekildedir:

 • BluTV’nin özgün dizi ve filmleri
 • Yabancı dizi ve filmler
 • Discovery+ içerikleri
 • Yabancı ve BluTv+ yapımı çocuk içerikleri
 • Televizyon kanallarının canlı yayınları
BluTV Üyelik Paketleri Nelerdir

BluTV, içerik kategorisi bakımından olabildiğince varlıklı bir platformdur. Bunun yanı sıra platform yetkilileri, abonelerinin memnuniyetini artırabilmek ve yeni üyeler çekebilmek adına platformdaki içerik sayısını artırmaya devam ediyorlar. Özellikle birtakım BluTV yapımı diziler, yoğun alaka görüyorlar. Bundan kaynaklı sizler de BluTV abonesi olmak isteyebilirsiniz.

BluTV, paket fiyatlarında muayyen dönemlerde düzenlemeler yapabiliyor. Şirket, genel hatlarıyla senelik üyelik paketinde üyelerine aylık üyelik paketine göre daha makul bir fiyatlandırma yapıyor. Bu doğrultuda BluTV üyelik paketlerinin 2022 tutarları şu şekildedir:

BluTV Aylık Üyelik Paketi49.9 TL/Ay
BluTV Yıllık Üyelik Paketi358.8 TL/Yıl

Eğer platformun aylık üyelik paketini kullanmayı tercih ederseniz rastgele bir taahhütte bulunmadan aylık ödeme yaparak BluTV içeriklerinden faydalanabiliyorsunuz. Aylık üyelik paketinde üyeliğinizi istediğiniz vakit sonlandırma imkanınız mevcut. Bunun yanı sıra senelik üyelik paketinde ise 1 sene süresince platformu kullanacağınıza dair taahhütte bulunuyorsunuz. Bunun kararında senelik üyelik paketinin ücretini, isterseniz aydan aya isterseniz de tek seferde ödeyebiliyorsunuz.

BluTV Nasıl Üye Olunur?

Dizi ve film tutkunları, BluTV’nin içeriklerini genelde olabildiğince beğeniyorlar. Bundan kaynaklı sizler de bilhassa BluTV yapımı dizi ve filmleri izleyebilmek için platforma üye olmak isteyebilirsiniz. Bu noktada BluTV, üye olmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Platform, genel hatlarıyla çok kullanımı kolay bir tasarıma haiz diyebiliriz. Böylece platform içinde güçlük yaşamadan dizi ve filmleri izleyebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra BluTV, üyelik prosedürü için de kolaylık sağlıyor. Eğer BluTV üyeliğiniz bulunmuyorsa platformun internet sitesine ya da mobil uygulamasına giriş sağladığınız vakit üye ol monitörü sizi karşılayacaktır. Çünkü BluTV üyeliğiniz olmadan, platformda yer edinen içeriklere erişim sağlayamıyorsunuz. Bundan kaynaklı BluTV içeriklerinden yararlanmak için şu adımları izleyerek üye olabilirsiniz:

 • BluTV’ye üye olabilmek için platformun internet sitesini kullanmanız gerekiyor. Çünkü platformun mobil uygulaması üstünden giriş yapmak istediğinizde doğrudan hesap bilgileriniz istenmektedir. Yani mobil tatbik üzerinden, Google hesabı gibi hesaplarla giriş yaparak üye olabiliyorsunuz. Ancak e-posta ile kaydol opsiyonu mevcut değil. Bundan kaynaklı ilk etapta BluTV’nin internet sitesine erişim sağlamalısınız.
 • Sonrasında oluşturulan ekranda doğrudan üye olma paneli bizleri karşılayacaktır. Bu açık oturum üstünden ad soyad, e-posta ve gizyazı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Daha sonra iletişim izinlerini ve üyelik sözleşmesini kabul ederek bedava dene düğmesine basmalısınız.
 • BluTV, senelik üyelikle platforma abone olan kişilere 7 günlük tecrübe etme süresi sunmaktadır. Bundan kaynaklı kaydol düğmesi yerinde bedava dene yazmaktadır. Butona bastıktan sonra ödeme monitörü bizleri karşılayacaktır. Burada öncelikle platformu hangi abonelik seçeneğiyle kullanmak istediğinizi seçmelisiniz. Sonrasında ödeme bilgilerinizi girerek aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

BluTV, belirttiğimiz gibi bir e-ticaret sitesiyle antak kalma yaptı. Bunun kararında bu e-ticaret sitesinin premium kullanıcıları da BluTV’den bedava faydalanabiliyorlar. Bu şekilde BluTV’ye üye olmak için BluTV’nin açtığı hususi üyelik sayfasından ya da e-ticaret sitesindeki premium kullanıcı panelinizden BluTV üyeliğinizi etken hale getirebilirsiniz. Bu şekilde BluTV’ye kayıt olmanız halinde premium üyeliğiniz devam etmiş olduğu sürece BluTV’yi kullanabilmektesiniz.

BluTV Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

BluTV, genel hatlarıyla sunduğu içeriklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak doğal ki platformdaki içeriklerden memnun kalmayan kişiler de olabiliyor. Bundan kaynaklı BluTV’nin üye sayısı bir taraftan artış gösterirken bir taraftan da birtakım kişiler üyeliklerini iptal etmek istiyorlar. Bu prosedürü iyi mi yapacaklarını bilmeyen kişiler, BluTV üyelik iptali iyi mi yapılır diye merak ediyorlar.

BluTV, kullanıcılarına sade ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü üstünden hizmet veriyor. Bu sayede platformda yapmak istediğiniz işlemleri bulmak ve gerçekleştirmek olabildiğince kolay. BluTV üyelik iptali için de şu adımları takip etmeniz kafi olacaktır:

BluTV Üyelik İptali Nasıl Yapılır
 • BluTV aboneliğinizi iptal edebilmek için öncelikle platforma giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için de BluTV’nin internet sitesini kullanmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızla alakalı neredeyse bütün işlemleri yapabildiğiniz ayarlar sayfasına ulaşmalısınız. Bunun için sağ üstte yer edinen profil ikonuna tıkladıktan sonra oluşturulan menüden “Hesabım ve Ayarlar”a tıklamanız kafi olacaktır.
 • Hesabım ve Ayarlar sayfasına geldikten sonra sayfanın en dibine inmeniz gerekiyor. Sayfanın en altında bulunan “İptal Et” seçeneğine tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.
 • İptal et seçeneğine tıkladıktan sonra BluTV, bu prosedürü onaylamanızı istek edecektir. İşlemi onaylayarak BluTV üyeliğinizi rahatlıkla iptal edebilirsiniz.

Apple kullanıcıları, iTunes üstünden ödeme yaparak BluTV’ye üye olabilmektedirler. Bundan kaynaklı bu ödeme yöntemiyle meydana getirilen aboneliklerin iyi mi iptal edilebileceğini de merak edebilirsiniz. Eğer Apple cihazınızda iTunes üstünden ödeme yaparak BluTV’ye üye olduysanız aboneliğinizi Apple abonelikler üstünden sonlandırmanız gerekiyor. Bunun için de öncelikle cihazınızın ayarlarına giriş yapmalısınız. Sonrasında profilinize tıklayarak “Abonelikler” sekmesine erişmelisiniz. Son aşamada BluTV’yi seçip “Aboneliği iptal et” seçeneğine tıklamalısınız. Böylece Apple cihazınız üstünden oluşturmuş olduğunuz BluTV aboneliğini de rahatlıkla sonlandırabilirsiniz.

BluTV Üyelik İptali: Sıkça Sorulan Sorular

BluTV iptal edince para iadesi yapılır mı?

Eğer platformdaki içeriklerden memnun kalmadıysanız ve BluTV üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, aylık üyelik seçeneğiyle üye olduysanız dilediğiniz vakit üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Bunun kararında geçmiş aylara yönelik rastgele bir para iadesi yapılmamaktadır.

BluTV, iPhone üstünden iyi mi iptal edilir?

Doğrudan Apple üstünden BluTV’ye üye olduysanız üyelik iptalini gene cihazınız üstünden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için cihazınızın ayarlar sayfasına gitmelisiniz. Sonrasında profilinize tıklayıp Abonelikler sekmesine giriş yapmalısınız. Buradan BluTV’yi bulup iptal et seçeneğine tıklayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

BluTV ilk 7 gün bedava mi?

BluTV, senelik abonelik seçeneğiyle platforma üye olan kişilere 7 günlük bedava tecrübe etme süreci sunmaktadır. Platform tarafınca sunulan bu tecrübe etme sürecini kullanabilmek için BluTV’ye kayıt olduktan sonra senelik olarak üye olmanız kafi olacaktır.

BluTV üyelik iptal edince ne olur?

BluTV üyeliğinizi iptal etmeniz halinde aylık üyeyseniz öteki ay, senelik üyeyseniz öteki sene sizden ücret öğrenim edilmemeye başlayacaktır. Bunun yanı sıra ödeme yapmış olduğunuz ay ya da sene içinde BluTV’yi dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Doğan Holding içeriğinde Aydın Doğan tarafınca kurulan BluTV, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en etkin girişimlerinden birisi olan BluTV, bunun yanı sıra platformda sunulan içeriklerle en kapsamlı dijital gösterim platformlarından birisidir. BluTV’nin sunduğu içerikler hem Türkiye’de hem de dünyanın muhtelif ülkelerinde dijital gösterim platformlarını izleyen kişilerin dikkatini çekiyor. Bu sayede BluTV, üyelik sayısını artırmaya devam ediyor.

Üye sayısının yanı sıra BluTV, değişik yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı. Bu kapsamda Discovery, 2021 senesinde BluTV’nin hisselerinin bir kısmını satın aldı. Böylece Discovery+ içerikleri de BluTV’de yer almaya başladılar. Ayrıca Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisi, premium üyelik seçeneğine BluTV’yi entegre etti. Böylece bu e-ticaret sitesinin premium üyeleri, BluTV’den bedava bir halde faydalanabiliyorlar.

BluTV, temelde kullanıcılarına aylık ve senelik ödeme seçenekli paketleriyle hizmet veriyor. Bu doğrultuda platforma aylık olarak üye olmanız halinde rastgele bir taahhütte bulunmanız gerekmiyor. Ancak senelik abonelikte 1 sene süresince platforma üye olacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

Eğer platformda yer edinen içerikler hoşunuza gitmediyse ve BluTV üyeliğinizi devam ettirmek istemiyorsanız basit bir halde üyeliğinizi sonlandırabiliyorsunuz. Hazırlamış olduğumuz rehberimizde BluTV üyelik iptali işlemlerini ayrıntılı bir halde anlattık. Böylece rehberimize göz atarak BluTV üyeliğinizi rahatlıkla iptal edebilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal ettiğiniz zaman, BluTV gelecek dönemlerde sizden ücret öğrenim etmeyecektir. Bunun yanı sıra ödeme yapmış olduğunuz ay ya da sene içinde BluTV içeriklerinden problemsiz bir halde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kullanım süreniz, önümüzdeki ay ya da yıldaki faturalandırma sürecinize kadar devam edecektir. Böylece BluTV, üyeliğini iptal eden kullanıcılarını da mağdur etmemektedir.

Sizler için hazırladığımız BluTV rehberimiz burada sona eriyor. Her geçen gün büyümeye süren Türkiye’nin dijital gösterim platformu BluTV hakkındaki soru ve düşüncelerinizi aşağıda yer edinen yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.