Bu 7 Yöntemle 0xc000007b Hata Mesajını Düzeltin

‘Uygulama doğru bir halde başlayamadı’ görmek istediğiniz bir hata mesajı değil, çözülmesi kolaydır. Windows’da ki korkulu tatbik yanlışı için yedi revizyon yapıldı, bu 7 Yöntemle 0xc000007b hata mesajını düzeltin.

Neler Okuyacaksınız? →

Bu 7 Yöntemle 0xc000007b Hata Mesajını Düzeltin

Bu hata mesajını görürseniz: ‘Uygulama doğru bir halde başlayamadı’ zira büyük ihtimalle bir oyun ya da tatbik çalıştırmaya çalışıyorsunuz ve bir şey doğru değil.

Aşağıda, bir oldukça kolay olan, 0xc000007b hatasını çözmeye çalışmak için kullanabileceğiniz muhtelif yöntemler bulunmaktadır. Sadece birisine ihtiyacınız olabilir, fakat birtakım durumlarda bunların bir kombinasyonuna ihtiyacınız olacak.

Genellikle, 32 bit ve 64 bit Windows sürümleri ve uygulamaların karışımı olduğunda bu hatayı görürsünüz.

Bu 7 Yöntemle 0xc000007b Hata Mesajını Düzeltin

Bilgisayarı tekrardan başlatın

Denenecek ilk şey Windows tekrardan başlatılıyor. Doğru olamayacak kadar iyi geliyor fakat birtakım durumlarda netice veriyor.

.NET çerçevesini güncelle

Çoğu durumda, sorunlara yol açan Microsoft .NET çerçevesidir. .NET Framework’ün son olarak sürümünü Microsoft’tan indirebilirsiniz .

Yeniden yüklendiğinde (veya tekrardan yüklendiğinde), programınızı ya da oyununuzu tekrardan deneyin.

Yönetici haklarını etkinleştir

Oyun ya da uygulamayı idare edici haklarıyla çalıştırmayı deneyin. Bunu yapmak için, kısayolu ya da oyunun reel yürütülebilir dosyasını sağ tıklayın, Özellikler’i seçin ve Uyumluluk sekmesini açın. ‘Bu programı idare edici olarak çalıştır’ kutusunu işaretleyin ve Tamam’a tıklayın.

Uygulamayı ya da oyunu tekrardan yükleyin

Çalışmaya çalıştığınız oyunu ya da programı tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz – kolay fakat birtakım durumlarda oldukça etkilidir.

Windows’u güncelle

Windows’u güncelleyin. Çoğu durumda, Windows kendiliğinden güncellenir, fakat denetlemek için Denetim Masası’na gidin ve ‘Windows Update’ araması yapın.

Windows 10 dahil sonraki sürümlerde, yeni Ayarlar programını açabilirsiniz (sadece Başlat menüsünü arayın ya da ekranın sol alt köşesinde tıkladığınızda Windows logosunun derhal üzerinde gözüken dişli simgesini tıklatın.

Ayarlar uygulamasında Güncelleme ve Güvenlik’i tıklayın, sonrasında güncellemeleri denetlemek için bir buton görmelisiniz.

ChkDsk’i çalıştır

Cmd’yi açarak chkdsk komutunu çalıştırın (arayınız ya da başlat menüsünde çalıştırınız).

Pencere tipinde “chkdsk c: / f / r”. Ana pencere diski ise, sonraki önyükleme için zamanlamanızı isteyecektir.Yeniden başlattığınızda, giriş ekranına gitmeden ilkin bir denetim yapacak. Bölümler ya da öteki sürücüler de bu yolla denetim edilebilir.

DirectX’i tekrardan yükle

DirectX’i tekrardan yükleyin. Bunu yapmanın yolu, Windows sürümünüze ve ihtiyaç duyduğunuz DirectX sürümüne bağlıdır. Microsoft’un internet sitesinde tam talimatlar vardır .