Büyük Ekranlı Apple Watch Pro için Tarih İddiası

resim64209414
resim64209414

Apple önümüzdeki dönemde üç yeni Apple Watch modeli ile karşımıza çıkabilir. Bunların içinde bulunan bir modelin ise daha ilkin asla karşımıza çıkmamış yeni bir akıllı saat olması laf konusu. Apple Watch Pro adlı bu model geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan büyük ekranlı yeni aygıt şeklinde de belirtiliyor.

Mark Gurman tarafınca haftalık olarak paylaşılan Power On adlı bültenin yeni sürümünde meşhur analist Apple Watch konusu ile ilgili birtakım bilgiler paylaştı. Önceki günlerde daha büyük ekranlı ve daha sağlam bir Apple Watch modelinin satışa çıkacağı konusu ile ilgili da birtakım bilgiler aktarmıştı.

Yeni paylaşımında ise Gurman, Apple Watch modelinin ihtimaller içinde adı ile ilgili malumat verdi. Daha sağlam olacağı tahmin edilen modelin Apple Watch Pro ismine haiz olacağını dile getirdi. Ayrıca cihazın çıkış zamanı ile ilgili da ortaya bir iddia attı. İddiaya göre yeni model Apple’ın güz etkinliğinde karşımıza çıkacak.

Apple Watch Pro modelinde daha büyük ekrana ayrıca uzun batarya ömrü de laf konusu. Ayrıca cihazda daha dayanıklı bir monitör paneli bulunacağı da dile getiriliyor. Aynı dayanıklılığın cihazın gövdesinde de kendini göstermesi beklentiler arasında.

İddialara göre yeni Apple Watch sıkıntılı spor koşullarında kullanmak için hususi olarak üretilecek. Buna ayrıca cihazın tabiat yürüyüşü ve yüzme takip edeni gibi özelliklerinin de daha gelişmiş olacağı tahmin ediliyor. Zorlu şartlara dayanması için ise gövdesinin alüminyum olmayan “premium” bir madde ile kaplanacağı belirtiliyor.

Bilindiği suretiyle Apple değişik cihazlarda da Pro versiyonlarını piyasaya sürüyor. Bu nedenle Apple Watch Pro isminin o kadar da muazzam olmadığını söylemek mümkün. Ayrıca yeni Apple Watch Pro ile beraber Apple Watch Edition’ın da üretiminin duracağı belirtiliyor. Apple Watch Pro’nun fiyatının ise 900 dolar ile 1.000 dolar içinde olacağı tahmin ediliyor.

Apple Watch için Düşük Güç Modu Gündemde

Konuyla bağlantılı olan bir diğer malumat ise Apple Watch için düşük güç modu oluyor. Gurman, yeni özelliğin de geliştirme aşamasında bulunduğunu anlatım ediyor. WWDC22’de tanıtılmasa da önümüzdeki dönemde Apple’dan bir izahat gelmesinin muhtemel bulunduğunu da belirtiyor.

Bu modun watchOS 9 ile beraber piyasaya sürüleceği de tahminler arasında. Lockdown Mode hususi durumunun de WWDC22’de tanıtılmaması bu tahmini güçlendiriyor. Hem yeni Apple Watch hem de düşük güç modu hakkındaki gelişmelerin ise en geç sonbaharda ortaya çıkacağı anlatım ediliyor.