Casper’dan Yapay Zeka Teknolojisi: Casper VIA A3 Plus

Türkiye’nin teknoloji markası Casper, yeni akıllı telefonu VIA A3 Plus’ı kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Yapay zeka teknolojili 4+4 çekirdekli Helio P60 işlemcisi ve 6GB belleği ile VIA A3 Plus yüksek performans sınırlarını zorluyor. Ürünün lansmana hususi fiyatı 2.699 TL olarak satışa sunuldu.

Neler Okuyacaksınız? →

Casper’dan Yapay Zeka Teknolojisi: Casper VIA A3 Plus

Casper’ın suni zeka teknolojisiyle destek verdiği yeni üst düzen telefonu VIA A3 Plus piyasaya çıktı. Yüksek performans ve gelişmiş kullanıcı tecrübesi sunan Casper VIA A3 Plus, “’akıllı telefon’’ terimini tekrar yorumlayarak, ‘’hem akıllı hem zeki’’ mottosuyla ön plana çıkıyor.
Performansı ölçerek öğrenme, infrared yüz tanıma ve anlık resim geliştirme deneyimlerini öğrenebilen Casper VIA A3 Plus, kullanıcılara en gelişmiş teknolojiye haiz akıllı telefon tecrübesi yaşatacak. Yapay zeka kabiliyeti vasıtası ile telefon, işlemciyi zorlamayan oyunlarda yüzde 12, işlemciyi zorlayan oyunlarda ise yüzde 25’e varan oranlarda pil tasarrufu sağlıyor ve böylece daha uzun süre performanslı oyun keyfi yaşatıyor.

Helio P60 ve 6GB RAM  ile Kesintisiz Hız

Casper Via A3 Plus, 4+4 çekirdekli Mediatek Helio P60 A73 işlemcisinde bulunan suni zeka desteği yardımıyla her uygulamada yüksek performans gösteriyor. 6GB RAM destekli Casper VIA A3 Plus yüksek benchmark skorları elde ederek kesintisiz oyun keyfi yaşatıyor. 80 değişik uygulamanın fonda çalışmasını sağlarken tek bir dokunuşla öteki bir uygulamaya, beklemeden kısa sürede geçişler sağlıyor.

Infrared Kamera ile Güvenlik Ayrıcalığı

Casper VIA A3 Plus’ın en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de yüz tanıma teknolojisi. Infrared kamera, yüzü en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve gözle görülemeyen farklılıkları bile rahatlıkla algılayabiliyor. 256 tane yüz noktasını ve 16 yüz şeklini ayırt edebilen Casper VIA A3 Plus, bütün ortamlarda yüz tarama sağlıyor. Infrared kamera; kullanıcıları karanlık ortamda, şapkalıyken ya da gözlüklüyken de 0.2 saniye içerisinde algılayıp, telefon açılmasını sağlıyor.

Düşünen ve Öğrenen Kameralarla Benzersiz Deneyim

Yapay zeka teknolojisinin en mühim özelliği olan öğrenme, kameraları kullanırken ve resim çekerken de büyük kolaylıklar sağlıyor. Yüksek performanslı 16MP RGB renkli ön kamera, en sıkıntılı koşulda bile canlı ve gün ışığı resim çekilmesine imkân sağlıyor. Geniş px aralığı ve 400nit parlaklığa haiz olan LED Flash; kapalı alanlarda, atmosferik gece çekimlerinde ve kalabalık portrelerde gün ışığı ve berrak fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. Ortam ışığını otomatik algılayan, sahne belirlenmesi yapan ve objeleri tanıyan 16+5MP arka kameralar, kullanıcılara kaliteli fotoğraflar çekme olanağı sunuyor. Yapay zekanın nesne belirleme özelliği sayesinde, odak istenilen şekilde ayarlanıyor ve odaklanmayan noktalar ustalaşmış resim makinelerinde olduğu gibi bulanıklaştırılıyor. Ayrıca VIA A3 Plus çektiği fotoğrafları keskin hatlar ve tasarlanmış odak teknolojisine sahiptir.

Daha Büyük Ekran, Daha Dayanıklı Tasarım

Casper, yeni telefonunda Helio P60 suni zekalı işlemcisi ile yöntem donanımları üst seviyeye çıkarırken, dizayn ve dayanıklılığı da göz ardı etmiyor. Uçtan uca çerçevesiz 6.2” geniş monitörü ve oval tasarımı ile Casper VIA A3 Plus, kullanıcıya telefonu rahatlıkla kavrama ve basit kullanma imkanı sunuyor. FHD+  ekranı vasıtası ile imaj standardını de yükselten telefon, çinko çerçevesi ile de darbelere ve düşmeye karşı yüzde 25 daha oldukça dayanıklılık gösteriyor.

Yapay Zeka Sayesinde Uzun Pil Ömrü

Casper VIA A3 Plus, öğrenen teknolojisi vasıtası ile kullananların maksimum şikayetçi olduğu pil ömrü sorununu da çözüyor. İhtiyaca göre öteki uygulamaları durduran ve performansını artıran telefon, beklemede olduğu ve kullanılmadığı zaman da pil tüketimini optimize ediyor. Böylece daha uzun süre kullanım imkanı tanıyan Casper VIA A3 Plus, zaman içerisinde yıpranmak yerine kendini geliştirerek daha üstün bir kullanıcı tecrübesi sunuyor.

Casper VIA A3 Plus Teknik Özellikleri

İşlemci                                     : MediaTek Helio P60
İşletim Sistemi           : Android 8.1 Oreo
Ekran                           : 6.2” FHD+ Incell IPS
RAM                            : 6 GB
Depolama                  : 64 GB dahili, 256 GB microSD bellek kart kapasitesi
Kamera                      : 16 MP + Infrared Ön Kamera, 16+5 MP LED Flaşlı arka kamera
Boyut ve Ağırlık        : 155 mm X 75.5mm X7.85mm
Pil                                : 3000 mAh
Renk                            : Oniks Gri, Platin Gri
Bağlantılar                 : Bluetooth 4.2, WLAN 802.11 a/b/g/n/ac  Type-C USB
Kutu içerisinde ne olduğu                 : AC Adaptör, USB Kablosu, Premium Kulaklık, Kulaklık Çevirici, Mat Sert Kılıf, Ekran Koruma Jelatini, Sim Kart İğnesi