Cep Telefonunu Mikrofon Olarak Kullanmak

resim31371660
resim31371660

Artık genel hatlarıyla Viber ’den ya da Facebook ’un sunmuş olduğu konferans uygulamalarını kullanarak telefon görüşmeleri yapıyor olsak da bazı durumlarda kullandığımız taşınabilir bilgisayarlarda mikrofona gereksinim duyabileceğimiz zamanlar olabiliyor. Yazımızda anlatacağımız tatbik vasıtası ile cep telefonunuzu mikrofon olarak kullanabileceksiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Cep telefonumu bilgisayarda iyi mi mikrofon olarak kullanabilirim?

Bir telefonumuz var ve bunu bilgisayar ile irtibat kurup mikrofon olarak kullanmak istiyoruz. Elbette bu isteğinizi yapabiliyorsunuz ve oldukça kolay bir teknik ile. Bunu yapabilmeniz için sisteminizde bir Windows işletim sistemine ve bir Android uygulamasına ihtiyacınız var. Kısa bir müddette tamamlayabileceğiniz programla beraber öncelik olarak WO Mic adresine gidip lüzumlu programları telefon bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Tüm programları yüklendiğinde akıllı telefonunuza ve bilgisayarınız indirdiğiniz programı çalıştırın.

Cep telefonumu bilgisayarda iyi mi mikrofon olarak kullanabilirim

Uygulamayı indirip lüzumlu ayarları yapıktan sonra uygulamadaki Settings bölümünden hangi web bağlantısını kullanıyorsanız onu seçerek mikrofonumuzu kullanmaya başlıyoruz.