Chromecast Misafir Modu Nasıl Kurulur?

Chromecast misafir modu, kullananların online videoları WiFi bağlantısı üstünden akmasını elde eden Google’ın büyük bir yeniliğidir.

Chromecast’inize, HDMI irtibat noktasına haiz bir TV’ye (günümüzde olabildiğince yaygın olan) ve bunu ayarlamak için bir mobil ya da tablet ya da PC’ye haiz olmalısınız. Chromecast ne yapar? İş akışı basittir. Diyelim ki, YouTube’da son olarak otomobil ya da film fragmanı ile ilgili bir video izlediniz ya da filmin tamamı.

Neler Okuyacaksınız? →

Chromecast Misafir Modu Nasıl Kurulur?

Gördüklerini paylaşmayı seven birtakım insanoğlu bulunduğunu biliyorsunuz. Siz onlardan biriyseniz ve o videoyu birkaç çift ile paylaşmak istiyorsanız, burada bir çözüm bulabilirsiniz. Açıkçası, arkadaşlarınızın ya da yakınlarınızın o videoyu izlemesi için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Fakat bu aslında vakit alıcıdır ve belli bir videoyu yeniden bir daha seyretmek için çok fazla veri masrafınız gerekir. Değil mi?

Bu nedenle, Chromecast bu aşamada devreye giriyor. Chromecast, HDMI irtibat noktasında bu YouTube videosunun mobil cihazdan TV’ye aktarılmasına destek olabilecek bir cihaz. Çalıştırmak için birazcık kurulum gerekiyor ve hepsi bu kadar. İlk kez Chromecast kullanıcıları birtakım mühim şeyleri hatırlamalıdır.

  • Chromecast sadece kablosuz bağlantı üstünden çalışır.
  • Chromecast’le aynı kablosuz ağa bağlanmanız gerekir.
  • Bağlanmak için bu WiFi ağının şifresini bilmeniz gerekir.

Buna karşın birtakım diğer şartlar var fakat bunlar aptalca. Ancak, üçüncü koşul olabildiğince fazla sorunludur. Arkadaşlarınıza bir video göstermek istiyorsanız bu problem değil. Ancak, dostunuz Chromecast’te bir video göstermek istiyorsa ne olacağını düşünün.

Misafir Modu’nun bulunmuş olduğu yerdir. Android için Chromecast uygulamasının en yeni sürümü, Chromecast üstünden video akışı yapmak için sanal misafir hesabı oluşturmanıza imkân tanır (aslında bir hesap değil.). Yani, rastgele bir videoyu akış için WiFi ağının şifresini bilmeniz gerekmez demektir.

Ayrıca Bknz Google’dan Kişisel Bilgileri Silmenin Yolları

Chromecast Misafir Modu Nasıl Kurulabilir?

Ancak bu çok basit ve çok vakit alıcı değildir. Bununla birlikte, başlamadan önce, olabildiğince mühim bir şey yapmalısınız;

  • Her ne kadar şifreyi bilmek zorunda değilsiniz fakat Chromecast’inizle aynı Kablosuz ağa bağlı olmanız gerekiyor.
  • Google Cast Uyumlu uygulamalarınızda Yayınla simgesi almazsan, aygıt misafir modunda gösterim hazırlamaya hazır değil demektir.
  • Şu an itibariyle Misafir Modu sadece Android 4.3 ve daha üzeri Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu özelliği iOS cihazında edinebilirsiniz.
  • Chromecast aygıt ayarlarından Konuk Modunu (etkinleştirme / dönem dışı bırakma) yönetebilirsiniz.

Şimdi, reel kuruluma geleelim. İlk önce, mevcut Android cihazınızda ki Chromecast programını güncelleyin. Ardından uygulamayı açın ve Cihazlar‘a dokunun.

Bundan sonra, Aygıt Bilgisi altındaki Misafir Modunu alacaksınız.

Sadece üstüne dokunun ve kaydırarak açın.

Yapılacakların hepsi bu kadar! Şimdi, Misafir Modunda rastgele bir videoyu akışa girecekseniz, doğruluğunu sağlama için 4 haneli PIN kodunu alacaksınız. Misafir Modunun iş akışı ile ilgili daha çok malumat edinmek için bunu denetim edin.