Chrome’da “Rats! webGL Hit A Snag” Onarma

Google Chrome, dünyanın en geniş tarayıcı gözetleme platformlarından biridir. Hemen derhal her kullanıcı, günlük gezinme amacıyla Google Chrome‘u kullanıyor. Son zamanlarda, göz atma esnasında Google Chrome’da birtakım ciddi yanlışlar gördük. Bu yüzden bu mevzuyla alakalı kısa bir makale yazmaya karar verdik ve “Rats! webgl hit a snag

Neler Okuyacaksınız? →

Chrome’da “Rats! webGL Hit A Snag” Onarma

Rats! webgl hit a snag: Pekala, Chrome tarayıcısında gezinirken, birtakım uzantıları, flash oynatıcılar, istenmeyen reklamlar, istenmeyen arama motoru eklentileri ve ancak görevimizi mahvetmekle kalmayan, bunun yanı sıra sınırı olan zamanımızı boşa harcayan oldukça daha oldukça rahatsız edici şeyler göreceğiz. Ancak, bütün bu tür problemler nedeniyle, Google Chrome’un çubuğunda Rats! webgl hit a snag olarak hata belirir.

Normal olarak, bu mesajı Google Chrome’ da ki hata çubuğuna alırsınız. Yani bunların hepsi neyle alakalı? Size bundan bahsetmeden önce, WebGL ile alakalı birazcık bilgili olalım.

WebGL nedir?

WebGL, “Web Grafik Kitaplığı” anlamına gelir. Ve kolay bir tanımla; WebGL, bir Web tarayıcısına 3d (3D) ya da iki boyutlu (2D) grafikleri kurmak ve temsil etmek için bir API aracıdır. Yine WebGL, tarayıcınızın tarama deneyiminizi artıracak bir 2B ve 3B ortam geliştirmesine müsaade eden bir programlama arabiriminden diğer bir şey değildir. Web tarayıcılarını değişik tarayıcı ortamlarında geliştirirken Web geliştiricilerinin eklentilerin kullanımını önlemesine destek olur.

Her neyse, şimdi ne yapıyor? Sıçanlar! webGL bir takılmaya yol açtı ”anlamına mı geliyor? Eh, Bu hata ancak “Ekran Kartı WebGL Desteklemiyor” anlamına gelir, ya da siyah tepkisiz bir monitör alırsanız WebGL gerekli.

Rats! WebGL Hit a Snag Chrome’da, Neden Olur?

Bu yanlışlar son zaman meydana geldi ve hata “Rats! WebGL Hit a Snag“, Chrome’un akıllı telefonlarından ve bilgisayarlarından daha ilkin gerçekleşen bir “kancaya” çarptı, fakat bu hatayı Windows’ta da aldığımızı onaylayabiliriz. Viral bir köpek gibi yayılmadan önce, problemi çözüme ulaştırmak için tam bir deva yazdık.

Rats! WebGL Hit a Snag Hatası Nasıl Onarılır?

Bu hata en hızlıca düzeltilmelidir. Aksi takdirde, mühim tarayıcı işaretlerini, veri önbelleğini ya da Chrome tarayıcınızdan çerezleri kaybedebilirsiniz.

Yöntem #1: “Rats WebGL hit a Snag” – Hata

Sorunu giderebilir ve WebGL’yi Chrome ayarlarından dönem dışı bırakarak sayfa oluşturma sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Adım 1: Öncelikle Chrome adres çubuğuna “chrome://flags/” yazarak bu sayfaya gidelim.

NOT: Dikkatli Kullanın!

Adım 2: Şimdi,açılan sayfada  WebGL 2.0’ı arayın ve Devre Dışı Bırak’ı seçin.

Adım 3: Devre Dışı Bırakıldıktan Sonra, Chrome Tarayıcınızı tekrardan başlatın.

Yöntem #2: Donanım Hızlandırılmış Grafiklerini Devre Dışı Bırakarak WebGL’yi Düzeltme

Adım 1: Chrome Tarayıcınızı açın> Ayarlar’a gidin> En altta “Gelişmiş” i tıklayın.

Adım 2: Şimdi, “Var olduğunda donanım hızlandırmayı kullan (use hardware acceleration when available)

Adım 3: İşaretleyin ya da dönem dışı bırakın ve çabucak Tarayıcınızı tekrardan başlatın.

Yöntem #3: “Rats! WebGL hits a snag” Chrome GPU ya mı takılıyor?

Adım 1: Chrome adres çubuğuna ” Chrome://GPU” yazarak bu alana geçelim.

Adım 2: Açılan pencerede varsa çoğu hata bulacaksınız fakat WebGL dönem dışı bırakma yanlışı var.

Adım 3: Sorunu bulun ve tekrardan Chrome tarayıcınızı tekrardan başlatın.

Kullanıcılar bu problem ile iyi mi karşılaşıyor diye soracak olursanız Github üstünde biri bu problem ile karşı karşıya kalmış ve malumat alışverişinde bulunulmuş. Rats! WebGL hits a snag bu bağlantıdan alakalı konuşmayı okuyabilirsiniz.