Chrome’la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!

resim56156124
resim56156124

Google Chrome internet tarayıcısını sisteminize ilk kez kurduğunuzda kendinden yüklü gelen bir kaç eklenti olur ve bunlar birtakım durumlarda acaba virüs mü ya da zararlı bir şey mi diye kafanızı kurcaladığı olmuştur.

Öyle ki Google Chrome’un adres çubuğuna chrome://plugins yazıp oluşturulan sayfaya göz attıysanız, “Widevine Content Decryption Module” gibi enteresan isimlere haiz eklentilere rastlamış olabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Chrome’la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!

İşte Chrome’la gelen 5 eklenti ve görevleri;

Chrome’la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!

1. Widevine Content Decryption Module

Bu eklenti, DRM korumalı HTML5 video ve seslerini çalmaya izin veriyor.

Ayrıca bknz: Widevine Content Decryption Module problemi için çözüm arıyor iseniz Fix: Widevine Content Decryption Module

2. Native Client

Bu eklenti vasıtası ile geliştiriciler, C ya da C++ kodlarını site üstünde çalıştırabiliyorlar. Bu işlev, Chrome Web Store’daki komplike tatbik ve oyunlarda kullanılıyor.

3. Adobe Flash

Adobe Flash’ın Google Chrome için ayarlanmış sürümü. Flash programları çalıştırmanıza imkân sağlamaktadır. Ek olarak bir flash oynatıcı yüklemenize gerek yoktur.

4. Chrome Remote Desktop Viewer

Bilgisayarınıza uzaktan erişmek istiyor ve makul bir tatbik bulamadı iseniz burada size yarayacak bir uygulamadan laf edebiliriz. Bu tatbik aleni olduğu vakit bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayabilmektesiniz. Kapalı olur isede rastgele bir şey olmayacaktır.

5. Chrome PDF Viewer

Bu eklenti vasıtası ile internet tarayıcısı üstünden PDF uzantılı dosyaları açıp görmenize imkân sağlar.

Bu eklentileri dönem dışı bırakmanız mümkün, yalnız dönem dışı bırakılması halinde internet tarayıcınız birtakım işlevleri yerine getiremez. Örneğin HTML5 ses dosyaları çalmaya bilir Widevine Content Decryption Module‘ü dönem dışı bırakırsanız.