Çocuklar İçin Kulaklık Önerileri – 2022

resim61347097
resim61347097

Çocuklar için kulaklık önerileri listemiz ile karşınızdayız. Birçok şahıs tarafınca ayrım edilmese de evlatların kulakları hemen hemen gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle yaşça büyük kişiler ile aynı kulaklıkları kullanmaları birtakım durumlarda problemlere yol açma ihtimali taşır.

Biz de bu nedenden dolayı çocuklar tarafınca kullanılması için tasarlandığı anlatılan kulaklıkları bir araya getirmeye karar verdik. Eğer kulaklık seçmekte güçlük yaşıyorsanız “Kulaklık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda “çocuklar için” kulaklık önerileri hazırladık. Bu nedenle bluetooth kulaklık ya da kablolu kulaklık arıyorsanız öteki yazılarımıza göz atmanızı öneri ederiz.

Normal vakit pek kulaklık kullanmıyor olsalar da, eğitim sürecinin eve taşınmasından itibaren çocuklar için de kulaklık arayışları arttı. Ayrıca bazen anne babalar evlatların kulaklık kullanmasını isteyebiliyor. Peki çocuklar için doğru kulaklık tarzı iyi mi yapılmaktadır?

Bu suali yanıtlarken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birtakım özellikler var. Örneğin; kulaküstü kulaklıklar evlatların kullanması açısından daha rahat. Ayrıca çocuk kulaklığı olarak geliştirilen kulaklıklarda genelde ses sınırlama özelliği var.

Bu özellik; muayyen bir seviyenin üzerinde dinleyerek, kulaklarına zarar vermelerini önler. Çoğu kulaklıkta bu hususiyet olsa da kulaklığı tercih ederken dikkat etmek gerekiyor. Standart öneri, 85 desibeli geçmemesi yönündedir. Üstündeki seslerin evlatların kulağına zarar vermesi mümkündür. Daha çoğu hususiyet de çocuklara hususi olarak geliştirilen bu kulaklıklarda yer almaktadır. Şimdi sözü uzatmadan çocuklar için kulaklık önerileri listemize geçelim.

İçindekiler

Çocuklar İçin Kulaklık Önerileri

Daha ilkin de belirttiğimiz gibi çocuklar için önerdiğimiz kulaklıklar sıklıkla kulaküstü kulaklıklar dediğimiz sınıfa giriyor. Bunun nedeni ise kulağa direkt olarak giren bir ürünün zarar verme ihtimali taşıması oluyor. Ancak çocuklar için güvenilir olduğu anlatılan kulak içi modeller de üretilmekte. Bunun da aklınızda bulunmasını öneri ediyoruz.

Bir öteki mühim mevzu ise büyük markaların çoğunun çocuklar için kulaklık üretimine yanaşmaması oluyor. Bu nedenle çocuklar için olan bu kulaklıklarda yüksek bir ses kalitesi beklemek reel dışı. Kaldı ki önceliğin sıhhat olması icap ettiğini de unutmamalıyız. Şimdi listemizde yer edinen ürünlere bakalım.

Philips SHK2000PK Çocuk Kulaklığı

Philips SHK2000PK/00 Çocuk Kulaklığı
Philips SHK2000PK Çocuk Kulaklığı

Listemizde yer edinen ilk önerimiz Philips tarafınca gösterilmekte olan bir çocuk kulaklığı oluyor. Bu kulaklıkta evlatların kullanımına makul olan çoğu hususiyet yer almaktadır. Örneğin ses sınırı özelliği bu modelde kullanıcılara sunulmaktadır.

Çocukların kulağı hemen hemen büyüme aşamasında olduğundan yüksek sesle müzik dinlemek zarar verici olabilir. Philips ise bu kulaklığın ses kapasitesini 85 dB olarak ayarladıklarını belirtmektedir. Bu da riskli bir kullanım olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

Bir öteki mühim hususiyet ise ayarlanabilir kafa bandı olmaktadır. Böylece büyümekte olan çocuk ilerleyen dönemde de kulaklığı kullanmaya devam edebilir. Ayrıca sağlam yapısı ile rastgele bir düşme vs. halinde daha dirençli olacağını söylemek mümkündür. Bu kablolu kulaklık çocuklar için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Philips SHK2000PK Özellikleri

 1. Maksimum ses sınırlı bu kulaklık çocuklar için tasarlanmıştır. 85dB ses kapasitesi vardır.
 2. Ayarlanabilir baş bandı ile büyüme çağlarında olan çocuklar için de kullanışlıdır.
 3. Dayanıklıdır. Zor koşullar (düşme vb.) için oluşturulmuş vidasız tasarımıyla parçalar basitçe çıkarılabilir ve takılabilir.
 4. Neodimyum hoparlör sürücüleri ile dengeli ses kalitesi elde edilmesini sağlar.
 5. Gürültü Önleyici kulak yastıkları tarafınca çevresel gürültü mühim ölçüde azaltılır.
 6. Rahat kullanım için yumuşak köpükten tamponlara sahiptir.
 7. Aynı zamanda huzurlu kullanım için hafifçe bir baş bandı vardır. Oldukça hafiftir ve saatlerce kullanılsa da rahatsız etmez. Çocuklar kafalarında kulaklık bulunduğunu bile unutabilir.
 • Frekans Aralığı: 12 Hz-22.000 Hz
 • Maksimum ses sınırı: Var

JBL JR310 Çocuk Kulaklığı

jbl-jr310-cocuk-kulakligi
JBL JR310 Çocuk Kulaklığı

Listemizde yer edinen bir öteki kulaklık ise JBL tarafınca üretilen JR310 modeli oluyor. Yine kablolu bir model olan bu kulaklık da çocuklar için hususi olarak düşünülmüş özelliklere sahip. Çocuklar için geliştirilmiş olan bu kulaklık sesi 85dB’in altında sınırlandırıyor. Böylece çocuklar için güvenilir hale getiriyor.

Buna ayrıca hafifçe yapısı ile çocuğunuza güçlük çıkarmayacağını belirtelim. Yaklaşık 100 gramlık bir ağırlığa haiz olan kulaklık değişik renk alternatifleriyle de karşımıza çıkıyor. Ayrıca kafa bandı yumuşak ve kulak yastıklarıyla da kullanışlı bir kullanım imkanı sağlıyor.

JBL JR310 Özellikleri

 1. Rahat kullanım için yumuşak yastıklı kafa bandına ve kulak yastıklarına sahip.
 2. Güvenli ses sınırlama teknolojisine sahip. Bu sayede çocuğunuzun kulakları için zarar olasılığını en aza indiriyor.
 3. Farklı renk seçeneklerine sahip.
 4. Hafif bir kulaklık.
 5. Cihazın üstündeki denetim tuşları vasıtası ile huzurlu kullanım.
 6. Dahili mikrofonu vasıtası ile ders esnasında basit iletişim imkanı.
 • Frekans: 20 Hz- 20.000 Hz
 • Kablo uzunluğu: 1.0m
 • Ağırlık: 108g
 • Ses sınırlama filtresi: Var

Volkano Marvel Avengers – Disney Frozen Karlar Ülkesi Bluetooth Çocuk Kulaklığı

Volkano Bluetooth Çocuk Kulaklık
Volkano Bluetooth Çocuk Kulaklık

Listemizde yer edinen bir öteki kulaklık ise Volkano tarafınca üretilmektedir. Bu kulaklığın en mühim pozitif yanları ise hususi tasarımlara haiz olmasıdır. Çocuklar için geliştirilmiş Volkano bluetooth kulaklık, evlatların kulak sağlığına dikkat etmek için ses sınırlamasına sahiptir. Mickey Mouse, Marvel Avengers modeli ve Karlar Ülkesi modelleri bulunmaktadır. Ayrıca daha çoğu tasarıma da sahiptir.

Volkano, evlatların büyüme çağlarında bulunduğunu hesaba katarak ürünü ürettiklerini anlatım etmektedir. Bu nedenle ayarlanabilir kafa bandı ile kullanışlı kullanım sağlamaktadır. Ayrıca cihazın ses seviyesi 88 dB ile sınırlandırılmaktır. Bu da güvenilir aralıkta bir dinleme tecrübesi sunar.

Cihazın en mühim özelliklerinden birisi ise tamamiyle kablosuz olmasıdır. Herhangi bir kablo ile uğraşmadan Bluetooth yolu ile ses dinleme imkanı sağlar. Ayrıca hususi tasarımlarının da çocuğunuzun dikkatini çekeceğini söylemek mümkün.

Volkano Bluetooth Kulaklık Özellikleri

 1. Ayarlanabilir baş bandı ve yumuşak kulak süngerleri ile huzurlu bir kullanım sağlar.
 2. Baş bandı olabildiğince rahattır, saatlerce kullanımda bile problem yaratmaz.
 3. Pürüssüz bir müzik dinleme kalitesine sahiptir.
 4. Özel tasarımları ile dikkat çeker.
 5. Kablosuz kullanım imkanı sağlar.

JBL JR310BT Bluetooth Çocuk Kulaklığı

jbl-jr310bt-cocuk-kulakligi-cocuklar-icin-kulaklik-onerileri
JBL JR310BT Bluetooth Çocuk Kulaklığı

Daha ilkin ele aldığımız modellerden birinin kablosuz versiyonu ile listemize devam ediyoruz. JBL JR310 modelinin kablosuz versiyonu de listemizde yer almaya hak kazanan cihazlar arasında yer alıyor. JBL çocuklar için tasarladığı bu kablosuz kulaklıkta, evlatların kulak sağlığını güvenliğini sağlamak adına sesi 85dB’in altında sınırlandırıyor.

Görüldüğü suretiyle çoğu markanın en ehemmiyet verdiği neden ses seviyesinin belli bir noktayı aşmaması oluyor. Ancak bunun yanısıra kullanışlı özelliklere de ehemmiyet vermek gerekir. JBL de tam anlamıyla bunu gerçekleştiren markalar arasında yer alıyor.

Kafa bandı ve kulak yastıkları ile çocuğunuzun canını acıtmayacak bu model bunun yanı sıra sizi kablo derdinden de kurtarıyor. Bir günü aşan kullanım ömrü ve süratli şarj teknolojileri ile son aşama kafi bir performans sunduğunu da belirtmek gerekli. Ayrıca uzun mesafede bile kullanım imkanı tanıyor.

JBL JR310BT Özellikleri

 1. 30 saate kadar pil ömrü var. Hızlı şarj ile 5 dakikada 2 saatlik pil ömrü elde edilebilir.
 2. Rahat kullanım için yumuşak yastıklı kafa bandına ve kulak yastıklarına sahip.
 3. 15 metre mesafeye kadar kablosuz kullanım sağlıyor.
 4. Ayrıca, kablolu modelinde olduğu gibi denetim tuşları ve dahili mikrofon da cihazda yer alıyor.
 • Ses sınırlama filtresi: Var
 • Frekans: 20 Hz-20.000 Hz
 • Ağırlık: 113g

Philips TAKH402PK Çocuk Kulaklığı

Philips-TAKH402PK çocuklar için kulaklık önerileri
Philips TAKH402PK

Listemizde yer edinen bir öteki çocuk kulaklığı ise Philips tarafınca üretilen kablosuz bir model oluyor. TAKH402PK koduna haiz olan bu model, kaliteyi ve güvenilir kullanması bir arada sunuyor. Ayrıca ürünün çocuk kulaklıkları arasında bir fiyat performans aleti bulunduğunu belirtelim.

Bu modelin ses seviyesinin 85 dB ile sınırlandığı anlatım edilmektedir. Bu da güvenilir kullanım için son aşama mühim bir neden olarak belirtilmektedir. Buna ayrıca 32 mm değerinde akustik sürücüler cihazda yer alır. Ürünün ses kalitesi ise böylece artış göstermektedir.

Ayrıca cihazda kullanışlı kullanım için esnek ve hafifçe bir kafa bandı yer almaktadır. Dahili olarak sunulan etiket seti ile bu bandı süslemek de mümkündür. Cihazda yer edinen butonlar ve akıllı eşleştirme teknolojileri de kullanım kolaylığı sağlar.

Philips TAKH402PK Özellikleri

 1. 85 dB ses seviyesi ile sınırlandırılmıştır.
 2. Kullanım kolaylığı için butonlar ve akıllı irtibat teknolojileri yer almaktadır.
 3. 32mm akustik sürücüye sahiptir.
 4. Ergonomik bir kullanım için esnek ve katlanabilir kafa bandına sahiptir.
 5. 20 saate kadar kullanım imkanı sağlar.
 • Ses sınırlama filtresi: Var
 • Frekans: 20 Hz-20.000 Hz
 • Ağırlık: 114g

JBL JR460NC Çocuk Kulaklığı

JBL-JR460NC çocuklar için kulaklık önerileri
JBL JR460NC

En iyi çocuk kulaklıkları listemizde yer edinen ilk etken gürültü önleme teknolojisine haiz aygıt ile devam ediyoruz. JBL tarafınca geliştirilen bu kulaklık hem güvenilir bir kullanım hem de yüksek kaliteli bir ses tecrübesi sunmaktadır.

Kablosuz bir ürün olan JBL JR460NC, etken gürültü önleme özelliğine de sahiptir. Bu sayede kulaklık, dışarıdan gelen sesleri engellemekte ve ses tecrübesini olabildiğince artırmaktadır. Tabii ki cihazın 85 dB üzerinde ses vermediğini de belirtmekte yarar var.

Buna ayrıca 20 saate kadar giden pil ömrü ANC kapalıyken 30 saate kadar ulaşabilmektedir. Ayrıca süratli şarj ile 2 dakikada 5 saatlik kullanım da sağlar. Dahili mikrofon ve basit kontrolleri ile de kulaklığı çocuklar tarafınca kullanıma makul bulunduğunu belirtelim.

JBL JR460NC Özellikleri

 1. Kablosuz kulaklık 20-30 saate kadar kullanım ömrüne sahiptir.
 2. ANC yani etken gürültü önleme teknolojileri cihazda yer almaktadır.
 3. Çocuklar için kullanışlı ve basit kullanım imkanı sağlar.
 • Ses sınırlama filtresi: Var
 • Frekans: 20 Hz-20.000 Hz
 • Ağırlık: 200g

Direct Sound e.a.r.Pods Çocuk Kulaklığı

Direct Sound e.a.r.Pods Çocuk Kulaklığı
Direct Sound e.a.r.Pods Çocuk Kulaklığı

Listemizin son esnasında ise geriye kalan ürünlerden olabildiğince ayrılan bir aygıt karşımıza çıkıyor. Direct Sound tarafınca geliştirilen e.a.r.Pods, kuşkusuz listemizdeki maksimum dikkat çeken çocuk kulaklığı oluyor. Tabii ki bu cihazın dış görünüşü kadar özellikleri de önemli.

Direct Sound e.a.r.Pods çocuklar için tasarlanmış, duymanın çok kıymetli bulunduğunu korumak için çaba sarfeden bir kulaklık. Pilsiz eylemsiz yalıtım teknolojisi ile ses standardını büyük oranda artırır. Ayrıca genlik düzenleme teknolojisi vasıtası ile de daha güvenilir bir kullanım imkanı sağlar. Böylece çocuklar için en kusursuz dinleme ortamını sağlamaktadır.

Tabii ki bunların dışında kullanışlı açılardan da etkin bir tecrübe sağlamaktadır. Yumuşak kafa bandı ve kulak yastıkları vasıtası ile konforlu bir dinleme imkanı tanır. Ayrıca cihazın içerisinde yer edinen etkin donanımlar da ses standardını epey yükseltir. Ürünün ağırlığı ise 240 gr olarak anlatım edilmektedir. Ayrıca kablolu bir aygıt bulunduğunu da belirtelim.

Direct Sound e.a.r.Pods Özellikleri

 1. 85dB ses sınırlayıcısı ile evlatların kulak sağlığını düşünür.
 2. Tam ayarlanabilir kafa bandı ile huzurlu kullanım sunar.
 3. 40mm hareketli sürücüler ile kaliteli ses sunar.
 • Ses sınırlayıcı: Var
 • Pasif gürültü azaltma: Var (33.4dB’ye kadar)
 • Ağırlık: 240gr
 • Frekans: 20 Hz-20.000 Hz