DaFont’a En İyi 10 Alternatif | DaFont Benzeri Siteler

DaFont’a alternatif font siteleri mi aramaktasınız? O vakit bu makalemiz de en iyi 10 alternatif DaFont aynısı siteler bulunmaktadır.

DaFont, bedava fontlar için en sevdiğim yer. Ne vakit hoş fontlara ihtiyacım olursa, DaFont‘a giderim. DaFont’un bu kadar tanınmış olmasının nedeni, büyük font koleksiyonu ve indirilmesidir. Site gezinmek basit ve basit görünüyor. DaFont’da Comic, Groovy, Old School, Decorative, Horror, Romance vb. Gibi muhtelif kategoriler mevcuttur.

Hızlı kurulum işlemi, DaFont’u da dahil olmak suretiyle çoğu kişinin favorisi yapıyor. Yazı tiplerini alfabetik olarak ya da kategoriye göre arayabilirsiniz. Arama kutusunu kullanarak muayyen bir makale tipini de arayabilirsiniz.

Ancak, DaFont gibi internet siteleri arıyorsanız, DaFont’a gayet fazla alternatif var. Burada DaFont’a en iyi 10 alternatifin bir listesini hazırladım. Bir göz atalım.

Neler Okuyacaksınız? →

DaFont’a En iyi 10 Alternatif DaFont Benzeri Siteler

DaFont aynısı 10 en iyi alternatif DaFont aynısı sitelerin sıralaması şu şekildedir;

  • Font Squirrel
  • Google Fonts
  • Adobe Fonts
  • Open Font Library
  • 1001 Fonts
  • Font Space
  • BeFonts
  • MyFonts
  • Fonts.com
  • UrbanFonts
DaFont’a En İyi 10 Alternatif | DaFont Benzeri Siteler

Font Squirrel

Font Squirrel, DaFont’un en iyi benzerlerinden biri. DaFont gibi bir internet sitesi elde eden bedava bir font.

DaFont’u istemiyorsanız ya da kullanamıyorsanız Font Squirrel size çok destek olacaktır. Buradan yüzlerce makale tipini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Web tasarımı, grafik tasarımı vb. Fontları bu internet sitesinde basitçe bulabilirsiniz.

Font Squirrel ana sayfasında en mühim fontlardan bazıları görüntülenir. Burada projeleriniz için yüksek kaliteli bir makale tipi bulacaksınız. Kurulum dosyasını bulacağınız ZIP dosyasını size sunar.

Google Fonts

Google size birden fazla bedava servis sunar. Ve evet, makale tipleri de var. Google fontları DaFont’a harika bir alternatif. Gerçekten beğendim.

Google Font hakkında en iyi şey, fontları özelleştirip değiştirebileceğiniz ve şahsi amaçlı ya da ticari kullanım için rastgele bir gaye için kullanabileceğiniz aleni kaynaklı bir site olmasıdır. Daha da iyisi, fontları rastgele bir dilde bulabilirsiniz. Google fontlarının bu özelliği, onu DaFonts’a kusursuz bir alternatif haline getirir. Sadece font kategorisini seçin; harbiden iyi ve hatta dekoratif fontlar bulabilirsiniz.

Adobe Fonts

Adobe fontlarında ticari kullanım için binlerce font bulun. Adobe Fonts size logolarınız, taglines, internet ve öteki çoğu şey için fontlar sunar.

Adobe ID’nizde celse açmanız icap eder ya da makale tiplerini kullanmak için Facebook ya da Google hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Adobe fontları fontları kullanma talimatlarını içerir. Sitenin ana sayfasında bütün fontlar var. Kenar çubuğu, aramanızı daraltmak için makale tipi neticelerini özelleştirmek için birtakım seçenekler sunar. Yazı tiplerini paragraf, başlık, sınıflandırma, ağırlık, genişlik, karşıtlık vb. İçin arayabilirsiniz. Bütün bunlar DaFont’a harika bir alternatif.

Open Font Library

Open Font Library, makale tiplerini basitçe indirip kullanmanıza müsaade eden tamamiyle ücretsiz bir internet sitesidir.

Web sitesinin kullanması olabildiğince kolaydır. Web sitesinin kullanıcı kullanıcı arayüzü kullanıcı dostudur, bu nedenden dolayı bütün gaye ve gereksinimleriniz için geniş bir ürün yelpazesi bulabilirsiniz. Açık makale tipi kitaplığındaki bütün yazı tipleri ücretsiz kullanım için lisanslıdır.

Sisteminize indirebileceğiniz ZIP dosyasını edinebilir, makale tipini yükleyebilir ve yazılımınız boyunca kullanabilirsiniz. Ayrıca, makale tipini site projenize ekleyebilir ve makale tipini yoldam sayfasına eklemek için yönergeler ekleyebilirsiniz. Yazı tiplerini kullanmak için birtakım ipuçları da vardır.

1001 Fonts

1001 Fonts‘ın fontlarında büyük bir veritabanı vardır, böylece bedava olarak dilediğiniz kadar font indirebilirsiniz. Sitede ilaveten sadece ticari kullanım amaçlı fontlar var ve bu fontlar kendi kategorilerinde.

Bu DaFont alternatifinin görünümü pek hoş değil, fakat buradaki font stoğuna bayılacaksınız. 1001 Fonts’da harbiden hoş ve kaliteli fontlar mevcut. Yazı tiplerini indirmek olabildiğince kolaydır. Her makale tipine ek olarak, bir indirme düğmesi var. Tek yapmanız gereken, istediğiniz makale tipini indirmek için bu düğmeye tıklamak.

Font Space

DaFont’a alternatif arıyorsanız, Font Space de ziyaret edebilirsiniz.

Bu platform bedava indirilebilecek aşağı yukarı 30.000 font içeriyor. Mac OS ve Windows için bu DaFont alternatifinden fontları indirin. Bazı fontların iyi ve şık makale tiplerini sunuyor.

Font Space’ de ki fontlara göz atmak olabildiğince kolaydır. Yazı tiplerini kategorilere göre arayabilir ya da muayyen adları ada göre arayabilirsiniz.

BeFonts

BeFonts, hoş ve kaliteli makale tipleri ile doludur. Bu DaFont alternatifin deki bu binlerce makale tipi bedava olarak indirilebilir ve Mac ve Windows PC için kullanılabilir.

Sevdiğiniz makale tiplerini indirmekle kalmaz, tek tıklamayla dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Bazı font alt kategorilerini de içeren geniş bir kategori sıralaması vardır. Çok hoş makale tiplerini burada gayet fazla gayret masraftan bulabilirsiniz. Web sitesinde, kullanıcı başkalarının kullanması için bir font da gönderebilir.

MyFonts

Bazı iyi kalitede makale tipleri bulmak için öteki bir DaFont aynısı siteler içinde olan faydalı internet sitesi MyFonts.

Bir grafik tasarımcı ya da internet tasarımcısıysanız ve birtakım iyi makale tipleri istiyorsanız, MyFonts DaFont‘a harika bir alternatiftir. Tüm ihtiyaçlarınız için klasik ve modern makale tiplerini içerir. Web sitesi, size daha geniş bir font koleksiyonu taktim etmek için derli toplu olarak güncellenmektedir.

Fonts.com

Veritabanında onbinlerce bedava font bulunan Fonts.com, DaFont’a sunulan en iyi 10 alternatif listesindeki yerini buldu.

İstediğiniz vakit yeni makale tipleri indirebileceğiniz olabildiğince iyi bir platform. İyi bir arayüze haiz hoş bir site. Başlangıç sayfasındaki büyük arama düğmesi ile fontları isteğinize göre arayabilirsiniz. Yüzyıllar, 3B, Modern, Tekno, Açık Su, Dalış, Yıl, Yüzme, Su Topu, Düğünler, Törenler ve çok daha fazlası dahil olmak suretiyle muhtelif makale tipleri vardır.

Urban Fonts

Urban Fonts, projeleriniz için en hoş makale tiplerini bulmak ve DaFont aynısı sitelerden öteki bir harika internet sitesidir. Bu internet sitesi, her bir font için detaylı bir biçimde bir sayfa sunar ve fontların karakterleri, indirilmeden ilkin alakalı font stilini kontrol edebilmeniz için kontrol aracıyla beraber kullanılabilir.

Farklı fontlara göz atmak, tema gereksiniminize göre yapılabilir ve ilaveten birtakım fontları daha sonra kullanmak suretiyle kaydetmek için bu internet sitesinde bir hesap da oluşturulabilir.

DaFont’a alternatif olarak düşündüğünüz ya da önerilmiş olduğu bir font sitesi var ise bizlere yorum bölümünde bildire bilirsin.