Disney Plus Türkiye Fiyatı – 2022

resim27477358
resim27477358

Disney Plus, dünya çapında maksimum tercih edilen dizi ve film servislerinin başlangıcında gelmektedir. Yakın zamanda Disney Plus, Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Bundan kaynaklı Türkiye’deki dijital gösterim seyircilerinin platform ile ilgili birtakım soruları bulabiliyorlar. Bu soruların başlangıcında da Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar geliyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için Disney Plus’ın Türkiye’deki aktüel fiyat bilgilerine değineceğiz. Bunun yanı sıra Disney Plus iyi mi bir platform, kullanıcılarına neler sunuyor bu bilgilere de daha yakından bakacağız. Şimdi gelin hep beraber öncelikle Disney Plus’ın ne olduğuna değinelim.

İçindekiler

Disney Plus Nedir?

Dünya genelinde insanlar, dizi ve filmleri televizyonlardan ziyade dijital ortamlardan izlemeye başladılar. Bunun kararında yayıncılar da içeriklerini dijital platformlar üstünden yayınlamayı tercih ediyorlar. Bu kapsamda Disney; dizi, film ve belgesel gibi içeriklerin yayınlanacağı bir dijital platform oluşturmaya karar verdi. Walt Disney Company tarafınca açılan Disney+, 2019 senesinde hizmete açıldı.

Disney, ilk etapta sıfırdan bir platform kurmayı düşünmüyordu. Bundan kaynaklı şirket, muhtelif gösterim platformlarını satın almayı denedi. Ancak bu girişimlerden beklediği kararı alamayan Disney, kendi platformunu oluşturmaya karar verdi. Bu noktada firmanın önündeki en büyük mani kendi içerikleri için Netflix ile yapmış olduğu antak kalma oldu. Bundan kaynaklı Disney, kendi içeriklerini yayınlayabilmek için 2019 yılına kadar Netflix ile meydana getirilen anlaşmanın bitmesini bekledi.

2019 senesinde Disney+, kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Disney, platformda kendi stüdyoları tarafınca açılan ve antak kalma meydana getirilen şirketlerin içeriklerinin ağırlıklı olarak bulunacağını belirtti. Bu doğrultuda platform, içerik kategorisi olarak 6 başlığa ayrıldı. Bunlar; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geograhic ve Daha Fazla Eğlence olarak karşımıza çıkıyorlar.

Disney, yöresel olarak hizmet vermeyi tercih ediyor. Yani şirket, ilk etapta doğrudan global olarak hizmet vermemeyi tercih etti. Bunun yerine Disney+, muayyen ülkelerde hizmet vermeye başladı. Şirket, piyasaya çıkmış olduğu ilk yıllarda Amerika ve Avrupa kıtalarında ağırlıklı olarak hizmet verdi. Bunun yanı sıra Disney, 2022 yılının başlangıcında almış olduğu kararla Disney Plus’ı global hale getirmeye karar verdi. Böylece Disney+, 2022 yılı itibariyle Türkiye başta olmak suretiyle çoğu ülkede etken hale geldi.

Disney Plus Türkiye Fiyatı Ne Kadar? – 2022

Türkiye’deki dijital içerik izleyicileri, büyük bir heyecanla Disney Plus’ın Türkiye’de hizmet vermeye başlamasını bekliyorlardı. Çünkü Disney+, haiz olduğu içeriklerle dünya çapında adından fazlasıyla laf ettirmeyi başardı. Bu kapsamda Disney, Haziran 2022’den itibaren Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Şirket, çoğu ülke için yapmış olduğu gibi Türkiye’ye hususi fiyatlandırma politikası geliştirdi.

Aralık 2022 tarihinde Disney Plus, dünya çapında hizmet fiyatlarında güncelleme yaptı. Bu doğrultuda 8 Aralık 2022 zamanı itibariyle Disney Plus Türkiye’ye abone olan kişiler, yeni fiyatlandırma sistemi ile platformu kullanabilecekler:

Disney Plus Türkiye Aylık Abonelik Fiyatı (8 Aralık 2022’den sonra abone olanlar için)Disney Plus Türkiye Yıllık Abonelik Fiyatı (8 Aralık 2022’den sonra abone olanlar için)
64.99 TL649.90 TL

Disney, Türkiye’de 2 abonelik paketi üstünden hizmeti vermeyi tercih etti. Bu abonelik paketlerinden birisi, aylık ödeme sistemi üstünden kullanıcılarına hizmet veriyor. Türkiye’deki Disney+ izleyicileri, aylık 64.99 TL ödeme yaparak platformda yer edinen içeriklerden diledikleri gibi faydalanabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Disney, senelik abonelik seçeneğinde ise platformu uzun soluklu kullanmayı düşünen kişilere daha makul bir fiyatla hizmet veriyor. Platforma senelik olarak abone olmayı yeğleyen kişiler, 649.90 TL ödeme yaparak Disney Plus Türkiye’den 1 sene süresince faydalanabiliyorlar.

Eğer Disney Plus Türkiye’den senelik abonelik opsiyonu ile faydalanırsanız ayda aşağı yukarı 30 TL ödeme yapmış oluyorsunuz. Bundan kaynaklı Disney Plus Türkiye’ye senelik olarak abone olmak aylık abonelik seçeneğine göre daha uyguna gelmiş oluyor. Disney, iki abonelik seçeneğinde de aynı özellikler ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bundan kaynaklı iki paket arasındaki tek fark, fiyatlandırma oluyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra Disney, 8 Aralık 2022 tarihinden ilkin platforma abone olan kişilerin, aboneliklerini iptal etmemeleri halinde platforma üye oldukları fiyat üstünden hizmet almaya devam edeceklerini belirtti. Yani şayet Disney+ Türkiye’ye 8 Aralık 2022 tarihinden ilkin abone olduysanız üyeliğinizi iptal ettirmemeniz ya da değişim yapmamanız halinde şu fiyatlarla platformdan yararlanabileceksiniz:

Disney Plus Türkiye Aylık Abonelik Fiyatı (8 Aralık 2022’den ilkin abone olanlar için)Disney Plus Yıllık Abonelik Fiyatı (8 Aralık 2022’den ilkin abone olanlar için)
34.99 TL349.90 TL

Disney Plus’ın Özellikleri

Son zamanların en tanınmış gösterim platformlarından olan Disney Plus, sunduğu özelliklerle en etkin dijital gösterim platformlarının başlangıcında gelmektedir. Şirket, fiyat odaklı bir üyelik sistemi kullanmıyor. Bu doğrultuda Disney, Türkiye’deki kullanıcılarına aynı özelliklere haiz olan aylık ve senelik üyelik seçenekleri ile hizmet veriyor. Bu üyelik seçeneklerindeki bütün özellikler aynı.

Yani Disney Plus, üyelik seçimine göre kullanıcılarına sunduğu özelliklerde farklılık yapmamayı tercih ediyor. Disney Plus Türkiye kullanıcıları, platformda şu imkanlardan faydalanabiliyorlar:

Disney Plus Özellikleri
 • Disney, hizmet verdiği ülkelerde kendi ürettiği ve anlaşmalı olduğu yapımcıların ürettiği içerikleri seyircilerine sunuyor. Bunun yanı sıra şirket, yöresel şeklinde de içerik oluşturuyor. Yani Disney Plus, Türkiye’de Türk seyircileri için yapmış olduğu yayınlarla da kullanıcılarına hizmet veriyor. Disney Plus Türkiye kullanıcıları, bütün bu içeriklere erişim sağlayabiliyorlar.
 • Kullanıcılar, cihazları ahenkli olduğu sürece içerikleri 4K UHD çözünürlükte izleyebiliyorlar. Üstelik Disney, bu opsiyonu bütün kullanıcılarına sağlıyor. Yani şirket, çözünürlük farkı için ekstra bir ücret istek etmiyor.
 • Disney Plus, kullanıcılarına tek üyelik üstünden 7 profil oluşturabilme imkanı veriyor. Bu profil seçenekleri içinde çocuk kısıtlaması bulunan profil opsiyonu de mevcut. Üstelik bu profiller, 10 cihazda kullanılabiliyorlar. Bunun yanı sıra Disney, aynı anda 4 ekranda hizmeti de sağlıyor.
 • Disney, GroupWatch adındaki özelliğiyle kullanıcılarının 6 şahsa kadar beraber aynı içinde ne olduğu seyretme şansı veriyor. Böylece kullanıcılar, dostlarıyla beraber içerikleri aynı anda izleyebiliyorlar. Birçok platformda dahili olarak bulunmayan bu özellik, Disney Plus’ın en dikkat cazibeli özelliklerinden birisi oluyor.

Rakiplerine göre daha yakın vakit içinde kurulan bir platform olan Disney Plus, gün geçtikçe kullanıcılarına sunduğu özellikleri artırmaya çalışıyor. Böylece Disney, daha fazla seyirciye hitap eden bir platform kurmayı hedefliyor. Şirket, yeni özelliklerin yanı sıra birtakım dönemlerde muhtelif kampanyalar da sunuyor.

Örneğin Disney, Disney+ Day kapsamında platforma yeni üye olacak kişilere daha makul fiyatlı üyelik imkanı sundu. Şirket, bu tür kampanyalarla daha fazla insana hitap etmeyi hedefliyor. Nitekim Disney, bu hususta da olabildiğince etkin işler çıkartıyor diyebiliriz.

Disney Plus Türkiye Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Disney Plus, içerik bakımından en varlıklı gösterim platformlarının başlangıcında geliyor. Bunun yanı sıra şirket, Türkiye’ye hususi içerikler de oluşturuyor. Bundan kaynaklı Türkiye’deki dijital gösterim izleyicileri, Disney Plus Türkiye’ye yoğun alaka gösteriyorlar. Fakat bu platformu daha ilkin kullanmayan kişiler, Disney Plus Türkiye üyeliği iyi mi oluşturulur diye merak ediyorlar.

Disney Plus, kullanıcılarına hem mobil tatbik hem de internet site üstünden sade ve kullanımı kolay bir dizayn üstünden hizmet veriyor. Bunun yanı sıra şirket, platformda yer edinen özellikleri de basit kullanmak mümkün bir halde kullanıcılarına sunuyor. Böylece Disney Plus Türkiye’ye üye olmak olabildiğince kolay.

 • Disney Plus Türkiye üyeliği oluşturabilmek için öncelikle Disney Plus Türkiye’nin internet sitesine ya da mobil uygulamasına giriş yapmak gerekmektedir. Platforma erişim sağladıktan sonra Disney Plus, üye girişi ya da kaydı yapmanızı istek edecektir. Çünkü Disney Plus, platformdaki içeriklere yalnızca üye olan kişilerin erişmesine izin vermektedir.
 • Platforma eriştikten sonra “Şimdi Üye Ol” düğmesine tıklayarak devam etmelisiniz. Sonrasında Disney Plus, sizlerden öncelikle e-posta adresinizi girmenizi istek edecektir. Gireceğiniz e-posta adresini platforma erişmek için kullanacaksınız.
 • Mail adresinizi girerek devam ettikten sonra daha sonra parola girmeniz gerekecektir. Bu parola da Disney Plus içeriklerine erişmek için üye girişi yaparken kullanacağınız parola olmaktadır.
 • Parola belirledikten sonra Disney Plus, en son kullanıcılarından üyelik paketini seçmelerini istek etmektedir. Sizler için makul olan aylık ya da senelik üyelik seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra ödemenizi yaparak Disney Plus Türkiye üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

Disney Plus Üyelik Planı ve Ödeme Yöntemi Değiştirme

Disney Plus, sağladığı özelliklerle olabildiğince kullanımı kolay bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda platform, kullanıcılarına diledikleri vakit üyelik planlarını ve ödeme yaptıkları tekniği değiştirebilme imkanı veriyor. Eğer sizler de Disney Plus üyelik planınızı değişim yapmak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk olarak Disney Plus üyeliğinize giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında Disney Plus ekranında sağ tarafta yer edinen isim ve profil fotoğrafınızı içeren alanın üzerine gelmelisiniz. Bu alana ulaştıktan sonra Disney Plus, sizlere muhtelif seçenekler sunacaktır. Bu seçeneklerden “Hesap” seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
 • Hesap başlığı altında Disney Plus, kullanıcılarına muhtelif özellikler sağlıyor. Üyelik planınızı değişim yapmak için “Üyelik” başlığı altında yer edinen “Disney+” ifadesine tıklamanız gerekmektedir. Platformu aylık üyelik şeklinde kullanıyorsanız bu seçenek “Disney+(Aylık)”; senelik üyelik şeklinde kullanıyorsanız “Disney+(Yıllık)” şeklinde karşınıza çıkacaktır.
 • Açılan ekranda üst bölümde Disney, şayet aylık üyelik kullanıyorsanız “Yıllık Üyeliğe Geçiş Yapın”; şayet senelik üyelik kullanıyorsanız “Aylık Üyeliğe Geçiş Yapın” şeklinde seçenek sunmaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak üyelik planınızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz.
Disney Plus Üyelik Planı ve Ödeme Yöntemi Değiştirme

Bazı durumlarda ödeme meydana getirilen aracı değişim yapma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Disney, kullanıcılarına basit bir halde ödeme yöntemini değişim yapma imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda Disney Plus için kullandığınız ödeme yöntemini şöyle değiştirebilirsiniz:

 • Disney Plus ödeme yöntemini değişim yapmak için hesap bilgilerinize erişim sağlamanız gerekmektedir. Bunun için platformda üye girişi yaptıktan sonra “Hesap” ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra Hesap seçenekleri içinde yer edinen “Üyelik” başlığı altındaki “Disney+” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
 • “Disney+” seçeneğine tıkladıktan sonra platform, karşınıza üyelik bilgilerinizi çıkartacaktır. Buradan üyelik planınızı değiştirebildiğiniz gibi ödeme yöntemini de değiştirebilmektesiniz. Bunun için karşılaştığınız ekranda “Ödeme Yöntemi” alanının karşısında yer edinen “Değiştir” seçeneğine tıklamanız kafi olacaktır.

Disney Plus: Sıkça Sorulan Sorular

Disney Plus Türkiye’de ne var?

Dünyanın en tanınmış gösterim platformlarından olan Disney Plus, hizmet verdiği ülkelerde genelde aynı içerikleri sağlamaya çalışıyor. Bu doğrultuda Disney Plus Türkiye’de Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geograhic içerikleri mevcut. Bunun yanı sıra Disney Plus, Türkiye’deki kullanıcılarını Türkiye’ye hususi hazırlamış olduğu içeriklerle de buluşturmaktadır.

Disney Plus Türkiye senelik kaç TL? – 2022

Disney Plus, Türkiye’de senelik 649.99 TL’ye hizmet vermektedir. Yıllık abone olan kullanıcılar, platforma aylık olarak takribi 54 TL vermektedirler. Ancak Disney, senelik aboneliklerde ödemeyi tek seferde almaktadır. Eğer platforma 8 Aralık 2022 tarihinden ilkin üye olduysanız ve etken bir üyeliğiniz varsa, platformdan senelik 349.99 TL’ye faydalanmaya devam edebiliyorsunuz.

Disney Plus Türkiye aylık kaç TL? – 2022

Disney Plus Türkiye, aylık abonelik seçeneğinde 64.99 TL fiyatlandırma ile hizmet vermektedir. Platformu aylık üyelik seçeneğiyle kullanan kişilerin, her ay ödeme yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra platforma 8 Aralık 2022 tarihinden ilkin abone olmanız ve aboneliğinizi iptal ettirmemeniz halinde aylık 34.99 TL ödeme yaparak platformu kullanabilirsiniz.

Disney Plus kaç şahıs izleyebilir?

Disney Plus, abonelerine beraber seyretme konusu ile ilgili olabildiğince esnek davranıyor. Bu doğrultuda Disney Plus, kullanıcılarına aynı anda 4 ekranda takip edebilme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra Disney Plus aboneleri, tek üyelikte 7 adet profil oluşturabilmektedirler.

Genel Değerlendirme

Disney Plus, Türkiye de başta olmak suretiyle dünya çapında gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu doğrultuda internet kullanıcıları, platformla ilgili birtakım detayları merak etmektedirler. Bu bilgilerin başlangıcında da Disney Plus fiyat bilgisi gelmektedir. Bundan kaynaklı bizler de bu yazımızda Disney Plus Türkiye fiyat bilgisine değindik. Bunun yanı sıra Disney Plus’ın kullanıcılarına sağladığı özellikleri de açıkladık.

Sizler de gün geçtikçe popülerleşmeye süren Disney Plus hakkındaki soru ve düşüncelerinizi aşağıda yer edinen yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.