Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Emniyet kemerinizi bağlayın, yaşamdan kopmayın!

Çünkü Trafik Hayattır!

Faaliyet gösterdiği alanla yakından ilgili, trafik güvenliği konusu ile ilgili toplumda uzun süreli bir kültür değişimi yaratmayı hedefleyen Doğuş Otomotiv, kurumsal repertuvar platformu Trafik Hayattır ile 10 yılı aşkın süredir trafik güvenliği bilincini arttırmak için çalışıyor.

Günlük hayatımızda sürücü, yolcu ya da yaya olarak yer aldığımız trafikte yaşanmış olan kazaların fakat her yaş grubundan bireylerin trafikteki davranış ve alışkanlıklarını kapsayacak bir trafik güvenliği kültürünün oluşturulmasıyla önleneceğine inanan Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır Platformu üstünden çocuklar, ergenler ve yetişkinlere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme eğitimlerini hayata geçirmeye odaklanıyor.

Bu kapsamda, Trafik Hayattır Platformu trafik güvenliğinin en mühim temel unsurlardan biri olan güvenlik kemeri kullanması alışkanlığının yaygınlaşması için amme spotu, radyo spotları gibi iletişim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Emniyet kemeri kullanımının altını çizen animasyon filmi ile hem yetişkinlere hem de çocuklara mesaj vermesi planlanıyor. Trafik Hayattır’ın yeni animasyonunda güvenlik kemeri kullanılmazsa şoför ve yolcuların karşılaşacağı tehlikeler esprili bir üslupla anlatılıyor.