En az kilitlenen web tarayıcısı hangisi?

resim50668978
resim50668978

Sanal dünyada dolaşıyorsunuz ve aniden rastgele bir neden yok iken internet tarayıcınız kilitlendi. Peki ortada rastgele bir neden yok iken en azca kilitlenen internet tarayıcısı hangisidir ve en stabil çalışan tarayıcı nedir? Bu sorularınızın yanıtı içeride.

Neler Okuyacaksınız? →

En azca kilitlenen internet tarayıcısı hangisi?

İnternette gezinti yapmanız için size lazım olan asli vasıta bir internet tarayıcısıdır. Elbette ki gezinti yapmış olduğunuz vakit tarayıcınızın hızlı, güvenilir ve stabil yani derli toplu ya da problemsiz çalışmasını istersiniz. Bu vaziyet karşısında bir den oldukça inceleme yapılmıştır. Öyle ki en süratli tarayıcıyı ya da en güvenilir tarayıcıyı arayan testlerle sıkça rastlıyoruz dur zira bunu arayan bir kitle var. Bir inceleme kuruluşu var ki bütün bu testlerin haricinde bir kontrol yapmış bu kuruluş Sauce Labs ‘dır. Sauce Labs ise öteki testlerden değişik olarak en oldukça kilitlenen web tarayıcısının hangisi olduğunu araştırmış.

En azca kilitlenen internet tarayıcısı hangisi

En Çok Kilitlenen Web Tarayıcısı Hangisi?

Sauce Labs teste doğal olarak tuttuğu internet tarayıcılarını 55 milyon kez çalıştırarak kontrol etmiş bulunduğunu belirtiyor. Test edilen siteye göre maksimum kilitlenen tarayıcı, Internet Explorer.
Yapılan araştırmanın sonuçları, Microsoft’un internet tarayıcısının yüzde 0.25’lik bir kilitlenme oranına haiz bulunduğunu söylüyor. Chrome yüzde 0.12, Firefox ise yüzde 0.11 ile IE’yi geriden takip ediyorlar.

Tabi bu durumda birtakım kimseler sevinmiş olacaktır yalnız Internet Explorer’ın yüksek kilitlenme oranının sorumlusunun, tarayıcının eski sürümleri olduğunu vurgulamak gerekiyor. IE6, yüzde 0.31 kilitlenme payı ile stabiliteden en mahrum tarayıcı iken IE9 yüzde 0.10, IE10 ise yalnızca yüzde 0.05 kilitlenme oranına sahip.

En kararlı tarayıcılar, Firefox ve Chrome

Yapılan kontrol in sonuçlarında kullanılan internet tarayıcılarının sürümlerine ayrı ayrı baktığımızda Chrome 27’nin yüzde 0.01 ile en kararlı ikinci internet tarayıcısı bulunduğunu görebiliyoruz, Firefox ise 22’nin yaklaşık yüzde 0.0 kilitlenme oranıyla en kararlı tarayıcı bulunduğunu iddia ediyor.Opera ve Safari ‘nin kilitlenme oranları ise teste göre sırayla yüzde 0.13 ve yüzde 0.15. Opera 12’nin kilitlenme payı yüzde 0.08 iken Safari 6’nın kilitlenme payı yüzde 0.12.

Sauce Labs, meydana getirilen testlerde kilitlenmelerin hatalı kodlardan değil, web tarayıcısının kendisindeki hatalardan kaynaklandığı bilgisini de veriyor.