En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı

Mobil cihazlarda şarj sorunu yaşıyor ve buna hangi tarayıcı neden oluyor merak ediyor musunuz? Google Chrome mu Firefox mu Edge mi? Artık şarjı En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı belli oldu. İşte bütün detaylar…

Neler Okuyacaksınız? →

En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı

Web tarayıcıları, bir oldukça bilgisayar ve mobil aygıt kullanıcısının maksimum kullandığı yazılımların başlangıcında geliyor. Notebook’unu pilde kullananlar için güç tasarrufundaki ufak farklar bile ehemmiyet taşıdığından internet tarayıcısının pile iyi mi davranılmış olduğu ehemmiyet taşıyor.

Pilinizin hangi internet tarayıcısıyla en uzun dayanacağı ise Digital Citizen ‘ın testinde ortaya çıktı.

Digital Citizen tarafınca Surface Pro 3 ve iki değişik notebook üstünde meydana getirilen testte Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera ve Microsoft Edge internet tarayıcıları yarıştı. Tarayıcılar üstünde meydana getirilen bütün testler Microsoft ‘un Windows 10 ‘unda, Peacekeeper benchmark yoluyla gerçekleştirildi.

En Çok Pil Tüketen Web Tarayıcıları Testi

Yapılan kontrol sonuçlarında Microsoft’un iki internet tarayıcısı Internet Explorer ve Edge, üç kontrol cihazında da galip geldi. Internet Explorer’ın halen Edge’in birazcık önünde olması dikkat çekti. Üçüncü sıradaysa Microsoft’un tarayıcısından yalnızca birazcık geride kalan Firefox yer aldı. En oldukça şarj ya da pil tüketen internet tarayıcılarının başını Google Chrome almakta ve onu sonra Apple ‘ın tarayıcısı Opera takip etmekte. İki tarayıcının da aynı sonra da maksimum şarj tüketen internet tarayıcısı arasına girmesinin nedeni aynı program motorunu kullanmaları diyebiliriz.

Yapılan testin neticelerini şöyle inceleyebilirsiniz;