En İyi Akıllı Bileklik Önerileri – 2022

resim45414961
resim45414961

Akıllı bileklikler son zamanların en tanınmış teknolojik cihazları arasında yer alıyor. Birçok teknoloji şirketinin akıllı bilezik üretmeye başlaması, akıllı bilezik piyasasında rekabetin artmasına neden oldu. Bu vaziyet en o kadar da kullanıcılara yaradı. Çünkü rekabetin artması, kullananların makul fiyata kaliteli akıllı bileklikler almasını sağlıyor. Her ne kadar akıllı bilezik modelleri, öteki teknolojik cihazlara göre makul fiyatlı olsalar da kullanıcılar bir bilezik almadan ilkin en iyi akıllı bilezik modeli hangisi diye inceleme yapıyorlar.

Samsung, Huawei, Xiaomi akıllı bilezik üretimi yapan teknoloji şirketlerinin başlangıcında geliyor. Bu şirketlerin akıllı bilezik piyasasında rekabet etmesi, kullananların kaliteli akıllı bileklikler kullanmalarına imkân sağlıyor.

Bizler de bu yazımızda akıllı bilezik alırken nelere dikkat edilmeli, en iyi akıllı bilezik modelleri hangileri gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

İçindekiler

Akıllı Bileklik Nedir?

Son zaman kendiniz kullanmasanız bile bir çok kişinin bileğinde akıllı bileklikleri görmüşsünüzdür. Peki bu akıllı bileklikler nedir? Son zaman iyi mi bu kadar tanınmış oldular?

Bilindiği gibi uzun bir müddet ilkin akıllı saatler hayatlarımıza girdi. Bunun üstüne giyilebilir teknolojik cihazlar hızla gelişmeye başladı. Akıllı bileklikler de bu gelişmelerin bir kararı diyebiliriz.

Akıllı saatler, fonksiyon olarak kullanıcılarını çok memnun edecek seviyeye geldiler. Fakat birtakım kişiler, akıllı saatleri boyutları ya da tutarları nedeniyle tercih etmiyorlar. Burada devreye akıllı bileklikler giriyor.

Akıllı bileklikler, akıllı saatlere göre birazcık daha kısıtlı özelliğe haiz ve daha kibar duran giyilebilir teknolojik cihazlardır. Bu cihazların adının akıllı bilezik olması, birtakım kullanıcıları şüpheye düşürebiliyor. Çünkü akıllı bilezik dendiğinde birtakım insanların akıllarına düzgüsel olarak çok kolay cihazlar geliyor.

Fakat günümüzde akıllı bileklikler, kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler ile olabildiğince gelişmiş cihazlar olmaya başladılar. Bu yüzden akıllı bilezik dendiğinde akıllara yalnızca güzel duyu olarak güzel kalacak ve birkaç teknolojik özelliğe haiz cihazların gelmemesi gerekiyor.

Akıllı bilezik piyasasında son yıllarda çok büyük gelişmeler görünmeye başladı. Bunun en büyük nedeni ise teknoloji şirketleri oldu. Çünkü bir çok büyük teknoloji şirketi, akıllı bilezik piyasasında yerlerini almaya başladılar. Bu vaziyet da akıllı bileklerin her geçen sene daha da gelişmesine imkân sağlıyor.

En İyi Akıllı Bileklik Modelleri – 2022

Piyasada bir çok markanın akıllı bilezik modeli satılıyor. Bu vaziyet kullananların makul fiyatlara kaliteli bileklikler almalarına imkân sağlıyor. Ancak bir taraftan da model sayısının gayet fazla olması kullanıcıları yeni bir akıllı bilezik almak istediklerinde zor durumda bırakıyor.

Bizler de bu yazımızda yeni bir akıllı bilezik almaya karar verenlere referans olması için en iyi akıllı bilezik modellerini listeleyeceğiz.

Samsung Galaxy Fit 2

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bilezik önerileri listemizin ilk esnasında Samsung Galaxy Fit 2 yer alıyor. Teknoloji devi Samsung, bir çok alanda olduğu gibi akıllı bilezik sektöründe de olabildiğince etkin işler çıkartıyor. Şirketin Türkiye’de satışa sunulan 3 adet akıllı bilezik modeli mevcut. Bunlardan en yenisi ise Galaxy Fit 2 oldu.

Samsung geçtiğimiz sene satışa çıkarttığı bileklikte 1.1 inç büyüklüğünde bir monitör kullanmayı tercih etti. AMOLED bir ekrana haiz olan bileklik, 126×294 px çözünürlüğe sahip.

Samsung Galaxy Fit 2 En iyi akıllı bileklik

Bunun haricinde bileklikte 2 MB RAM ve 32 MB dahili depolama kapasitesi mevcut. Bileklik, piyasadaki bir çok rakibiyle aynı donanım özelliklerine sahip. Bilekliğin 2020 senesinde tanıtıldığını ve hâlâ yeni bileklikler ile rakip bulunduğunu düşünecek olursak Samsung, bu hususta iyi bir iş çıkarttı diyebiliriz.

Bilekliğin rakiplerine göre zayıf kalan yanı ise sunmuş olduğu özellikler oluyor. Akıllı bilekliklerde bilhassa spor ve sıhhat programları çok kullanımı kolay oluyor. Samsung, bu hususta birazcık zayıf kaldı. Çünkü bileklik, rakiplerine kıyasla daha azca sıhhat ve spor programları içeriyor.

Fakat bileklik, klasikleşen alarm, gelen davet bildirimi, SMS görüntüleme gibi özelliklere sahip. Bu yüzden Samsung Galaxy Fit 2, günlük kullanımda kullanıcılarını memnun eden bir performans göstermeyi başarıyor.

Bileklik, dizayn anlamında da birtakım Samsung fanatiklerinden tenkit topladı. Bu kişilere göre Samsung, bileklikte çok klasik bir dizayn kullandı. Samsung fanatikleri bu hususta haklılar diyebiliriz. Fakat bir akıllı bilezik tasarımı, gayet fazla özgünleştirilmeye çalışıldığında çok kullanışsız bir hâl alabiliyor. Bu yüzden Samsung, dizayn konusu ile ilgili gayet fazla risk almak istememiş olabilir.

Samsung Galaxy Fit 2’nin fiyatı ise 450 TL civarlarından başlıyor.

Samsung Galaxy Fit 2 – Satın Al

Oppo Band

En iyi akıllı bilezik teklif listemize Oppo Band ile devam ediyoruz. Oppo, son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, son zaman yalnızca akıllı telefon sektörüne değil öteki sektörlere de yatırım yapma kararı aldı. Bu doğrultuda Oppo Band, geçtiğimiz sene piyasaya çıktı.

Bileklik, piyasadaki rakipleriyle çok benzer bir tasarıma haiz diyebiliriz. Oppo, bu hususta bir farklılık yaratamadı. Fakat bilekliğin tasarımının güzel durduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bu mevzu bilezik için bir dezavantaj oluşturmuyor.

Oppo, bileklikte Apollo 3 yonga setini kullanmayı tercih etti. Bunun haricinde bileklikte 512 kB RAM ve 16 MB dahili depolama kapasitesi mevcut. Bileklik, donanım olarak rakiplerinin birazcık gölgesinde kalıyor diyebiliriz. Bu yüzden Oppo, bilhassa RAM anlamında birazcık daha iyi bir tercihte bulunabilirdi. Ancak donanımın, bilekliğin özellikleri için kafi bulunduğunu belirtebiliriz.

Bunun haricinde bileklikte 100 mAh batarya mevcut. 90 dakikada tamamiyle şarj olan batarya, azca kullanımda 10-15 gün aralığında kullanım ömrü sunuyor.

Oppo Band En iyi akıllı bileklik

Bileklikte 12 adet antrenman modu mevcut. Bunun haricinde kullanıcılar, bileklikle kalori takibi, oksijen seviyesi ölçme gibi işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Oppo Band, ayrıca bir çok akıllı bileklikte bulunan alarm, gelen davet görüntüleme gibi özelliklere de sahip.

Fiyat/performans olarak değerlendirildiğine Oppo Band, 2022 senesinde Türkiye’de alınabilecek en iyi akıllı bilezik modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Fiyatı ise aşağı yukarı 500 TL.

Honor Band 6

Son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden Honor, ürettiği akıllı bilezik modeliyle de kullanıcılarını memnun ediyor. Şirket, temelde neredeyse her kategoride fiyat/performans olarak kullanıcılarını memnun edecek mamüller geliştirmeyi hedefliyor. Nitekim Honor, bu hususta etkin da oluyor diyebiliriz. Bundan kaynaklı Honor Band 6, sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bilezik önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Bileklikte 1.47 inç büyüklüğünde AMOLED bir monitör mevcut. Bu ekran, kullanıcılarına 194×368 px çözünürlüğünde hizmet veriyor. Kavisli bir ekrana haiz olan bileklik, monitör konusu ile ilgili kafi bir ölçüde hizmet sunuyor diyebiliriz.

Honor Band 6

Honor, bilekliğin monitörü kadar sunmuş olduğu özelliklerle de kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Çünkü Honor Band 6; çağrı, müzik çalar denetimi gibi temel özelliklerden sıhhat uygulamalarına kadar çok muhtelif uygulamalara sahip. Bu noktada Honor, olabildiğince etkin bir iş çıkarttı desek yanlış olmayacaktır.

Bunun yanı sıra bileklik, kullanım süresi konusu ile ilgili da etkin bir performans gösteriyor. Honor, bileklikte 180 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına 10 dakikalık şarj ile 3 günlük kullanım süresi vadediyor. Ayrıca Honor, bilekliğin bataryasının tam dolu halinin azca kullanımda takribi 10 gün kullanım ömrü sunduğunu söylüyor.

Özelliklerinden tasarımına kadar olabildiğince çarpıcı bir bilezik olan Honor Band 6, Türkiye’de satılan en iyi akıllı bilezik modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 2020 senesinde tanıtılan bileklik, fiyatı konusu ile ilgili da kullanıcılarını sevinçli ediyor diyebiliriz. Çünkü Honor, Band 6 modelini Türkiye’de 550 TL’den başlayan fiyatlarla satmayı tercih ediyor.

Honor Band 6 – Satın Al

Realme Band 2

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bilezik önerileri listemize Realme Band 2 ile devam ediyoruz. Son zamanların en tanınmış teknoloji üreticilerinden olan Realme, akıllı bilezik sektöründe de hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, geçtiğimiz senelerde Realme Band modelini kullanıcılarına sundu. Realme Band, teknoloji kullanıcılarından yoğun alaka gördü. Bunun kararında şirket, Realme Band 2 modelini 2021 senesinde piyasaya sürdü.

Realme Band 2, 1.4 inç monitör boyutuna ve 167×320 px çözünürlüğe sahip. Bileklik, monitör boyutuyla saat tasarımına haiz diyebiliriz. Fakat Realme Band 2, ağırlık ve incelik bakımından akıllı saatlerden ayrılıyor. Bileklik, dizayn konusu ile ilgili olabildiğince başarılı.

En iyi akıllı bilezik - Realme Band 2

Realme Band 2, 240 mAh batarya ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Şirket, kullanmış olduğu bataryayla kullanıcılarına takribi kullanımda aşağı yukarı 8 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra cihazın batarya performansı, kullanım durumuna göre tabii ki değişim göstermektedir.

Realme, bu modelde tatbik olarak kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Realme Band 2, çok muhtelif spor ve sıhhat uygulamasına sahip. Bunun yanı sıra Realme Band 2, günlük yaşamda kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran muhtelif servisler de sunuyor.

Realme Band 2, Türkiye’de 750 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada yerini alıyor.

Realme Band 2 – Satın Al

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi, akıllı bilezik sektöründe de hizmet vermektedir. Şirket, bir çok kategoride olduğu gibi akıllı bilezik sektöründe de fiyat/performans odaklı ürünleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Bundan kaynaklı Xiaomi, maksimum tercih edilen akıllı bilezik üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Şirket, Mi Band serisinde genelde benzer tasarımları kullanmayı tercih ediyor. Bu kapsamda Xiaomi Mi Band 7, olabildiğince sade ama şık duran bir tasarıma sahip. Xiaomi, bu modelde monitör tasarımında küçük değişimler yapmayı tercih etti. Xiaomi Mi Band 7, 1.62 inç AMOLED bir ekrana sahip. Cihazın sunmuş olduğu monitör çözünürlüğü ise 192×490 px olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi Band 7

2022 senesinde piyasaya sürülen Xiaomi Mi Band 7, 180 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Bunun yanı sıra cihazda 8 MB RAM ve 128 MB dahili depolama kapasitesi yer almaktadır. Bu donanımlar da bir akıllı saat modeli için gayet kafi diyebiliriz. Öyle ki Xiaomi, kullanmış olduğu donanımlara makul geliştirdiği hizmetler ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Özellikle spor modları konusu ile ilgili olabildiğince iddialı olan Xiaomi Mi Band 7, piyasaya sürüldüğü günden beri yoğun alaka görüyor. Çünkü cihaz, özellikleri göz önüne alındığında tam bir fiyat/performans ürünü diyebiliriz. Xiaomi Mi Band 7, Türkiye’de 800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Xiaomi Mi Band 7 – Satın Al

Huawei Band 7

En iyi akıllı bilezik önerileri listemizin son esnasında Huawei Band 7 yer alıyor. Huawei, akıllı bilezik sektöründe uzun süredir hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, 2022 senesinde Huawei Band 7 modelini kullanıcılarıyla buluşturdu.

Huawei Band 7, 1.47 inç büyüklüğünde 194×368 px çözünürlüğünde çalışan AMOLED bir ekrana sahip. Huawei Band 7, bu monitör özellikleriyle kullanıcılarına kafi bir performans sunmayı başarıyor. Bunun yanı sıra Huawei, cihazda şık bir monitör tasarımı kullandı. Bundan kaynaklı Huawei Band 7, dizayn konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı diyebiliriz.

En iyi akıllı bilezik modelleri - Huawei Band 7

Huawei, yeni akıllı bilezik modelinde aktüel teknolojileri kullanmayı tercih etti. Bu doğrultuda Huawei Band 7, gelişmiş bir süratli şarj teknolojisine sahip. Bileklik, aşağı yukarı 5 dakikalık şarjda 2 günlük kullanım ömrü sunuyor. Tabii ki bu aşamada kullanım ömrü, cihazın kullanımına bağlı olarak değişiyor.

Tasarımıyla ve aktüel teknolojileriyle kullanıcılarını etkilemeyi başaran Huawei Band 7, tatbik konusu ile ilgili da olabildiğince başarılı. Huawei, Band 7’de birden fazla spor ve sıhhat programını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bunun yanı sıra cihazda günlük kullanımda kullanıcılar için olabildiğince fonksiyonel olan programlar da mevcut.

Huawei Band 7, Türkiye’de 830 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Huawei Band 7 – Satın Al

Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bilezik önerileri listemizin son esnasında Fitbit Charge 5 yer alıyor. Fitbit, akıllı saat ve bilezik konusu ile ilgili son zaman maksimum etkenlik yayınlayan şirketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Öyle ki şirket, genelde üst seviye performans sergileyen cihazlar üretiyor. Fitbit Charge 5 de bu cihazlardan birisi diyebiliriz.

1.04 inç büyüklüğünde bir ekrana haiz olan Fitbit Charge 5, Corning Gorilla Glass 3 monitör koruma teknolojisine sahip. Bunun yanı sıra ekranda devamlı aleni (Always on Display) teknolojisi de mevcut. Bu sayede Fitbit Charge 5, monitör konusu ile ilgili kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

5 ATM seviyesine kadar suya dayanıklı olan bileklik, olabildiğince şık bir tasarıma sahip. Şirket, bu modelde kullandığı renk seçenekleri ile bilekliğin tasarımını daha da ön plana çıkartmayı başardı. Bunun yanı sıra Fitbit Charge 5, çok muhtelif spor ve sıhhat uygulamalarına sahip. Böylece Fitbit Charge 5, neredeyse bir akıllı saat performansı vermeyi başarıyor.

2021 senesinde piyasaya sürülen Fitbit Charge 5, günümüzdeki en etkin akıllı bilezik modellerinden birisidir. Fitbit Charge 5, Türkiye’de 2.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Fitbit Charge 5 – Satın Al

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bilezik teklif sıralaması burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve memnun kaldığınız akıllı bilezik önerilerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.