En İyi Bebek Kamerası Tavsiyeleri – 2022

resim15906744
resim15906744

Çalışan anne ve babalar gün içinde bebeklerini devamlı olarak denetlemek istiyorlar. Bunun için de gelişen teknolojiyi kullanmak gerekiyor. Son birkaç senedir hayatımızda olan bebek kameraları, bu hususta yardımımıza yetişiyor. Peki bebek kamerası nedir? Bebek kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi bebek kamerası tavsiyeleri içeriğimizde sizlere her hususta yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sayede evladınız en iyi kameralı bebek telsizleri ile her vakit gözünüzün önünde olacak.

İçindekiler

Bebek Kamerası Nedir?

Bebek kamerası, öteki ismi ile bakıcı kamerası genellikle evden uzakta olan, çalışan anne ve babaların çocuklarını diledikleri vakit denetim edebilmeleri için geliştirilmiş IP kameralardır. Birkaç sene öncesine kadar gayet fazla alternatifi olmasa da artık günümüzde çoğu bebek kamerası modeli karşımıza çıkıyor.

Bebek kameraları, yalnızca çalışan anne babaların yardımına da koşmuyor. Çocuğunuzla aynı ev içinde olsanız bile sizlere yardımcı oluyor. Örneğin anneler ya da babalar mutfakta yiyecek hazırlarken çocuk odada ne yapıyor, ne durumda bilmek istiyorlar. Hal böyle olunca devamlı çocuğun bulunmuş olduğu odaya git gel yapmak yerine yardımlarına bebek kamerası yetişiyor.

Bebek kameralarının en büyük özelliklerinden birisi ise kurulum gerektirmemeleri oluyor. Yani sıradan bir emniyet kamerasını evinizde kullanmak istediğiniz vakit duvarların delinip montajının yapılması gerekiyor. Fakat bebek kamerasını istediğiniz yere koyarak çalıştırabilirsiniz. Bu da kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor. Peki bebek kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz, şimdi gelin bunlara değinelim.

Bebek Kamerası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Az ilkin de belirttiğimiz suretiyle birkaç sene öncesine kadar gayet fazla bebek kamerası çeşidi yoktu. Dolayısıyla önümüzde bulunan birkaç kameradan birisini seçmemiz gerekiyordu. Fakat teknolojinin gelişmesi ile çoğu özellik, bebek kameralarına entegre edildi. İşte bu özellikler vasıtası ile artık daha yüksek miktarda verim alabiliyoruz.

Bebek kamerası alırken ilk dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan başlıklardan birisi kamerada gece görüşünün olup olmaması oluyor. Örneğin evinizde çocuğunuzun kendisine ait bir odası var ve gece bir ses duyduğunuzda denetlemek istiyorsunuz. İşte böyle anlarda gece görüşü çok kullanımı kolay oluyor. Mobil cihazınızdan dilediğiniz gibi gece görüşü özelliği vasıtası ile çocuğunuzu denetim edebilirsiniz.

Pan-Tilt-Zoom özelliği de olabildiğince kullanımı kolay bir hususiyet oluyor. Bu daha fazla kullanım alanı büyük olan yerlerde işe yarıyor. Kullanım alanı büyük yerlerde görüş açısında olmayan bölgeleri 360 aşama dönebilen ve yakınlaştırma yapabilen bu hususiyet vasıtası ile görebiliyorsunuz. Böylece bebeğin halleriyle ahenkli bir halde kameranın da hareket etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bebek kamerasında bulunması ihtiyaç duyulan özelliklerden bir öteki ise bellek kartına kayıt yapabilme özelliği diyebiliriz. Çünkü bebek kamerasına haiz olsanız bile 24 saat süresince seyretme yapamazsınız. Fakat bellek kartı desteği var ise sahneler bellek kartına kaydedilir ve dilediğiniz vakit açıp izleyebilirsiniz.

Ses kaydı ve telsiz özelliği de kesinlikle olması ihtiyaç duyulan özelliklerden. Çünkü çocuğunuzun sesini gerektiği vakit duymak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda siz de uzaktan erişim sağlayarak çocuğunuza seslenmek isteyebilirsiniz. Bu onun birtakım vakit sakinleşmesini bile sağlayacaktır.

Her ne kadar bu mamüller bebek kamerası olarak tasarlansa da evcil hayvanlarınız için de kullanmanız mümkündür. Eğer kamerayı kediniz, köpeğiniz ya da değişik bir evcil hayvanınız için satın alacaksanız göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan kriterler benzerdir. Özellikle hareket yeteneği yüksek olan kameralara göz atmanızı şiddetle öneri ediyoruz.

Bebek kamerası alınırken nelere dikkat etmemiz icap ettiğini sizlere özetlemek gerekirse anlattık. Şimdi gelelim en iyi bebek kamerası tavsiyeleri listesine. Sizler için muhtelif fiyat aralığında bulunan en iyi bebek kamerası modellerini seçtik. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız en iyi bebek kamerası modelleri listemize geçelim!

En İyi Bebek Kamerası Önerileri

Brion Vega BV6000

Brion Vega BV6000 listemizde bulunan en ucuz bebek kameralarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat kameranın ucuz olması sizi şaşırtmasın zira son aşama kullanımı kolay diyebiliriz. Öncelikle Brion Vega BV6000’in 1280×720 çözünürlükte HD imaj kalitesine haiz bulunduğunu belirtelim. Kamerası yatay ve dikey olarak hareket edebiliyor. İçerisinde bulunan hareket sensörü vasıtası ile kullanıcılar, hareketleri etken olarak takip edebiliyorlar.

Kamerada gece görüşü olması gayet güzel. Bu sayede bebeğinizi yalnızca gündüzleri değil geceleri de güvenilir bir halde denetim edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kamera, iki taraflı olarak sesleri iletebiliyor. Ayrıca kamerada 128GB’a kadar da kart desteği bulunuyor. Bu hususiyet vasıtası ile uzun soluklu kayıtlar yapabilirsiniz.

Brion Vega BV6000, hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu. Yani kullandığınız rastgele bir akıllı cihazla uzaktan dilediğiniz gibi denetim edebilirsiniz. Tek ihtiyaç duyduğunuz etken bir web bağlantısı oluyor. Bu kadar kullanımı kolay özelliklere haiz olan bu bebek kamerası 450-500 TL içinde değişen fiyat etiketine sahip.

Gigoo HD 720P Bebek Kamerası

Gigoo tarafında üretilen kamera da gene makul fiyatlı bir bebek kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı Brion Vega BV6000 gibi bu model de 720p HD imaj kalitesine sahip. Kameranın çift yönlü ses iletme özelliği vasıtası ile hem bebeğinizin sesini duyabileceksiniz hem de dilediğiniz vakit kendi sesinizi iletebileceksiniz.

Gigoo HD 720P Bebek Kamerasının en iyi özelliklerinden birisi hareket idrak etme özelliği diyebiliriz. Bu sayede çekim alanına birisi girmiş olduğu vakit cep telefonunuza anlık olarak otomatik bir bildirim geliyor. Yani böylece bu kamerayı dilerseniz emniyet kamerası şeklinde de kullanabilirsiniz.

Kamerada bellek kartı desteği var. Kullanıcılar, 64GB’a kadar bellek kartı kullanabiliyorlar. Ayrıca bu model de hem iOS, hem Android hem de Windows cihazlarla ahenkli bir halde çalışıyor. Bu modele haiz olmanız için ayırmanız ihtiyaç duyulan bütçe ise aşağı yukarı 350-400 TL oluyor.

Blueway Wi-Fi 360 Derece Ampul Kamera

En iyi bebek kamerası tavsiyeleri sıralamasında sırada enteresan bir kamera modeli mevcut. Blueway Wifi 360 Derece Ampul Kamera, adından da anlayacağınız suretiyle ampul yuvasına takılan bir kamera ve esasen kendisi de ampul görünümünde.

Kamera içinde bulunan 360 derecelik balık gözü ismi verilen lens vasıtası ile hiç bir yer kör noktada kalmıyor. Yine listemizin üst sıralarında yer alan bebek kameralarında olduğu gibi bu kamerada da çift yönlü ses iletimi mevcut. Ayrıca kamera, ortam içinde bir hareket algıladığı vakit cep telefonunuza bildirim gönderiyor.

Ürün içinde gece görüşü de mevcut. Bu sayede dilediğiniz vakit akıllı telefonunuz vasıtasıyla imaj alabilirsiniz. Bu ürüne haiz olmak dilerseniz 400-450 TL bandında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Weewell WMV630 Digital Baby Video Monitor

En iyi kameralı bebek telsizi listemize Weewell markasıyla devam ediyoruz. Weewell WMV630, 720p HD imaj kalitesine haiz bir bebek kamerası olarak karşımıza çıkıyor. WMV630; yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket edebiliyor. Bu sayede hareket takibini de rahatlıkla yapabiliyor. Ayrıca kamerada gece görüşü de mevcut. Bunun yanı sıra meydana getirilen imaj kayıtlarına anlık olarak cep telefonunuzdan ve tabletinizden ulaşabilirsiniz.

Cihazın içinde çift yönlü ses iletimi de bulunuyor. Bu sayede karşılıklı olarak çocuğunuzla iletişim kurabilirsiniz. Bu model, 128GB’a kadar bellek kartı desteği de sunuyor. Weewell WMV630 bebek kamerasını satın almak dilerseniz 450-500 TL civarında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Yi Home 1080p

En iyi bebek kamerası tavsiyeleri içeriğimizde artık imaj standardını arttırmanın vakti geldi. Yi Home 1080p, isminden de anlayabileceğiniz gibi 1080p HD kalitesinde imaj sağlıyor. Kamera, gayet minimal bir tasarıma sahip. Zaten Xiaomi güvencesi altındaki Yi markasının tasarımları da genellikle bu yolla karşımıza çıkıyor.

Cihazın kamerası 4 kata kadar yakınlaştırma yapma özelliğine sahip. Yani evladınız kamera açısından uzaklaşsa bile çocuğunuzu kolaylıkla takip edebilirsiniz. 32GB’a kadar bellek kartı bulunan kamera, ayıca gece görüşü hususi durumunu de içinde bulunduruyor.

Fakat kamerayı doğrudan bir hard diske bağlamayı tercih ederseniz o vakit da 1TB kapasitesine kadar yardımcı sağlıyor. Kamera, üstündeki sensörler vasıtası ile ortamda bulunan hareketleri algılıyor ve cep telefonunuza kendiliğinden bildirim gönderiyor.

Kamera 180 derecelik bir eğim açısına ve 111 derecelik görüş açısına sahip. Bu hoş tasarımlı ve imaj kalitesi bakımından yüksek bir performans vadeden bebek kamerasına haiz olmak dilerseniz aşağı yukarı 550 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Weewell WMV815

En iyi kameralı bebek telsizi listemizde sırada önceki modellerden daha değişik bir bebek kamerası var. Weewell WMV815, listenin üst sıralarında yer alan bebek kameralarına göre daha değişik kullanım imkanı sunuyor. Çünkü ürünü satın aldığınızda yalnızca kameraya değil bunun yanı sıra seyretme monitörüne de haiz oluyorsunuz.

Örneğin evladınız yan odada uyuyor ve siz de gece denetlemek istediniz. İşte o vakit telefondan ya da tabletten çocuğunuza bakmak yerine seyretme monitörü vasıtasıyla doğrudan görebiliyorsunuz. Bu seyretme monitörü, 2.4″ monitör boyutuna sahip. Ayrıca enerji tasarrufu modu vasıtası ile de ses ile açıp kapatabiliyorsunuz. Üzerinde bulunan ortam ısı sensörü vasıtası ile de içerinin sıcaklığını görebiliyorsunuz.

Bu ürünün kabiliyetleri yalnızca bu kadarla sınırı olan değil. Bu zamana kadar listemizde sizlere sunduğumuz bebek kameralarında olmayan öteki özellikler de mevcut. Örneğin çocuğunuzun beslenme zamanlarında alarmı çalıyor. Bunun yanı sıra sakinleştirici ninniler çalabiliyor. Kamerayla aleni alanda 300 metreye kadar görüş alabiliyorsunuz.

Bu kadar geniş özelliklere haiz bir bebek kamerasının fiyatı da doğal ki birazcık yüksek oluyor. Eğer ki bu aleti satın almak dilerseniz 1.300 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak listemizde yer alan en iyi bebek telsizlerinden biri bulunduğunu söylemek gerek.

Cuppon Akıllı Ev Kablosuz Bebek Kamerası

Listemize gene ekstrem tasarıma haiz olan bir bebek kamerası ile devam ediyoruz. Aslında bu model, akıllı ev sistemlerinde de kullanılan bir kamera olarak biliniyor. Bu zamana kadar paylaştığımız kameralar genellikle beyaz ve minimal yapıdaydı.

Fakat Cuppon Akıllı Ev Kablosuz Bebek Kamerası ise birazcık daha farklı. Tasarım olarak kamera, simsiyah bir gövdeye sahip. Bundan kaynaklı kamera, dizayn olarak bir hoparlörün subwoofer kısmını andırıyor. Fakat bu kameranın tasarımı, çok da büyük değil.

HD kalitesinde imaj transferi elde eden bu kamera üstünde iki yönlü sesli iletişim sistemine de sahip. Ayrıca geceleri de imaj alabilmeniz açısından gece görüşüne de sahip. En hoş özelliklerinden birisi ise siz evdeyken telefonunuzu algılayarak çalışmayı dönem dışı bırakması oluyor. Bu sayede enerji tasarrufu yapabiliyorsunuz. Kamera, 128GB’a kadar da bellek kartı desteği sunuyor.

En iyi kameralı bebek telsizi listemize girmeye hak kazanan bu model bunun yanı sıra son aşama şık. Hem tasarımı hem özellikleriyle dikkat çeken bu kameraya haiz olmak için aşağı yukarı 1.500 TL civarında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası

Daha çok piyasaya sürdüğü resim makineleri ile karşımıza çıkan Kodak firması, bu sefer de bebek kamerası ile karşımızda. Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası, siyah tasarımı ile son aşama şık bir görünüme sahip. Aslında görünümü birazcık Yi Home 1080p HD kamerayı andırıyor. Fakat o modelden dizayn olarak değişik olmasını elde eden şey Kodak F680 IP modelinin siyah bir tasarıma haiz olması oluyor.

Full HD imaj kalitesine haiz olan bu cihaz, 120 derecelik bir imaj aralığı sağlıyor. Kamera, içinde bulunan sensörler vasıtası ile gece görüşüne kendiliğinden geçiş yapıyor. Kodak Smart Home uygulaması ile kamerayı kolaylıkla cep telefonunuza ya da tabletinize bağlayabilirsiniz.

Bu irtibat yapıldıktan sonrasında beklenmedik durumlarda telefonunuza ya da tabletinize bildirimler alabilirsiniz. Yine üstünde bulunan mikrofon ve hoparlör vasıtası ile iki yollu iletişim sağlayabilirsiniz. Bunlara ayrıca içinde bulunmuş olduğu odanın ısısını ve nemini de ölçerek size gösterir.

Tasarımı ile dikkatleri üstüne toplayan Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası, 1.600 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Aynı zamanda bu ürün en iyi kameralı bebek telsizi listemizdeki son aygıt oluyor.

En İyi Bebek Kamerası: Genel Değerlendirme

En iyi bebek kamerası tavsiyeleri sıralaması içinde sizlere bu sistemin ne olmasından bahsettik. Hatta tavsiyelerimizi sunmadan ilkin bebek kamerası satın alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan özelliklere de değindik. Sonrasında da piyasada bulunan en iyi bebek kameralarını sizlere sunduk. Bu listede yer alan mamüller vasıtası ile artık uzakta bile olsanız bir gözünüz her daim bebeğinizin üstünde olacak.

Sizler de kullandığınız ve öneri ettiğiniz bebek kamerası modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.