En İyi Direksiyon Seti Önerileri – 2022

resim42818159
resim42818159

Oyun dünyasının en çok tercih edilen oyun kategorilerinden birisi yarış oyunlarıdır. Öyle ki bir devre yarış oyunları o denli yaşamımıza girdi ki reel hayatta bile oyunlardan çıkmışçasına etrafta dolanan otomobilleri gördük. Tabii bunda yalnızca oyunların değil bunun yanı sıra Fast and Furios (Hızlı ve Öfkeli) serisinin de tesiri var. Fakat gerek filmlerin gerekse oyunların bu alanda artması ile beraber artık oyuncular da bu oyunları daha eğlenceli oynamak istediler. Bundan kaynaklı ekipmanlarımıza direksiyon setleri de eklendi. İşte bu içeriğimizde sizlere en iyi direksiyon seti önerilerimizi sunacağız.

Direksiyon seti almak isteyen okurlarımıza bu hususta destek olmak istedik. Çünkü piyasada çoğu marka ve modelde direksiyon seti bulunuyor. Fakat hangisi sizin için İdeal olacak buna çok net bir halde karar vermeniz gerekiyor. Çünkü bu ekipmanlar çok ucuz değiller. Dolayısıyla hangi oyunda ne biçim bir sürüş hissiyatı almak istiyorsunuz, bunlar direksiyon seti seçiminde çok önemli.

Örneğin Euro Truck oynamak isteyen bir oyuncu ile F1 oynamak isteyen bir oyuncunun direksiyon tercihleri farklılık gösterecektir. Fakat üzülmeyin, birisi için aldığınız direksiyonu öteki için de kullanabilirsiniz. Sadece işin içerisine birazcık modifikasyon girebilir. Şimdi gelin ucuzdan pahalıya göre sizler için hazırladığımız en iyi direksiyon seti önerilerimizi inceleyelim.

NOT: Bu listede yer edinen mamüllerin fiyatları, içeriğin yazıldığı tarihteki fiyatlarıdır. Lütfen tercih ettiğiniz direksiyon setlerinin aktüel tutarları için inceleme yapınız. Bu listede yer edinen direksiyon setlerinin tutarları döviz kurlarından ya da muhtelif sebeplerden kaynaklı artabileceği gibi bunun yanı sıra kampanya dönemlerinde de daha makul fiyatlara haiz olabiliyorlar.

İçindekiler

Snopy SG-37C3 (En Ucuz Direksiyon Seti)

en ucuz direksiyon seti

Çok yüksek bütçelere haiz olmayan ama direksiyon seti kullanmak isteyen okularımız için öncelikle Snopy SG-37C3 modelini öneri edebiliriz. Kendisi, listemizde bulunan İdeal fiyatlı direksiyon seti olarak ön plana çıkıyor. Direksiyon setini, USB ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Aslında bu direksiyon seti, çok yeni bir model değil. Zira setin, hem PC hem de PlayStation 3 ile ahenkli olduğundan kaynaklı bunu kolaylıkla anlayabiliyoruz.

Set, tam tur dönen bir direksiyon simidine haiz değil. Üst tarafında bir bölgede boşluk mevcut. Yani Euro Truck gibi oyunları oynarken direksiyonu üstten tutup çeviriyorsanız o vakit sorun yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra direksiyon setinin titreşimli olması hoş bir detay.

Direksiyon simidi, 190mm çapında ve 90 aşama dönüş açısına sahip. Direksiyonun ve pedal setinin kablo uzunluğu ise 180cm olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviyesinde kullanabileceğiniz bu direksiyon seti, Türkiye’de 575 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Snopy USB-V18

Snopy USB-V18

Listemize bir öteki Snpoy marka direksiyon setiyle devam ediyoruz. Markanın USB-V18 modeli de gene gayet makul bir fiyata sahip. Direksiyon simidi, bu modelde tam tur dönebiliyor. Bir önceki modelde olduğu gibi direksiyon simidinde rastgele bir boşluk yok. Siyah ve mavi renklere haiz bu direksiyon setinde gaz ve frenin yanı sıra bir de el freni ile vites bulunuyor.

Direksiyon setinin alt taraflarında masada durağan(durgun) tutmanız için yapışkanlar kullanılmış. Fakat baştan söyleyelim bu yapışkanlar o denli da sağlam değiller. Yani oyun heyecanı ile birazcık hararetli bir sürüş yapmış olursanız o vakit set, durağan(durgun) durmayacaktır.

Direksiyon simidi, 180 derecelik dönüş açısına sahip. Ayrıca direksiyon simidinin üstünde 15 tane tuş bulunuyor. Bunlara ayrıca direksiyon çapının da 25cm bulunduğunu belirtelim. Yani bundan önceki Snopy direksiyon setine göre daha kapsamlı bir kullanışa haiz olduğu gibi bunun yanı sıra daha da büyük.

Snopy’nin USB-V18 model için bir ihtimal en iyi direksiyon seti diyemeyiz. Fakat makul fiyatlı, giriş seviyesinde haiz olabileceğiniz en iyi modellerden birisi diyebiliriz. Direksiyon setinin Türkiye’deki fiyatı ise 900 TL civarında olarak karşımıza çıkıyor.

Corby FX95T G-Force

Corby FX95T G-Force

Sizler için hazırladığımız en iyi direksiyon seti önerileri listemize Corby FX95T G-Force ile devam ediyoruz. Piyasadaki İdeal fiyatlı direksiyon setlerinin başlangıcında gelen Corby FX95T G-Force, performansıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Bilgisayarlar için üretilen Corby FX95T G-Force, kullanıcılarına PlayStation, Xbox ve Nintendo desteği de sunuyor. Böylece kullanıcılar, bu direksiyon setini diledikleri oyun konsolunda kolaylıkla kullanabiliyorlar. Set, kullanıcılarına kablolu olarak hizmet veriyor. USB irtibat tipine haiz olan set, belirttiğimiz gibi USB girişi bulunan muhtelif oyun konsollarında kullanılabiliyor.

Setin direksiyonu, 270 dereceye kadar dönme imkanı sağlıyor. Üstelik sette ayarlanabilir dönüş açısı opsiyonu de mevcut. Bunun yanı sıra sette vibrasyon özelliği de mevcut. Titreşim özelliği, set kullanıcılarının oyun zevklerini büyük oranda arttırmayı başarıyor.

Sunmuş olduğu özelliklerle tam bir fiyat performans ürünü olan Corby FX95T G-Force, Türkiye’de 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Kontorland Ap7

Kontorland Ap7

Oyun konsollarına ürettikleri donanımlarla ismini daha önceden sık sık duymuş olduğumuz Kontorland markası da direksiyon seti üretimi yapan firmalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Markanın Ap7 model direksiyon seti, siyah bir tasarıma sahip. Direksiyon bir konsol üstüne sabitlenmiş ve aynı konsol üstünde bir de vites bulunuyor. Ayrıca bu vitese entegre edilmiş bir de el freni mevcut. Tüm bunlara ayrıca gaz ve fren pedalları da bulunuyor.

27,9cm çapındaki direksiyon simidi, 270 dereceye kadar dönebiliyor. Direksiyon simidinin aynı segment içinde bulunan rakiplerine göre daha çok açıya haiz bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde direksiyon setinde, oyun oynarken direksiyonun kaymaması için yapışkanlar yerine hususi klipsler kullanılmış. Bu klipsleri masanıza sabitleyerek oyun oynayabilirsiniz.

Ürünün Türkiye’deki satış fiyatına baktığımızda ise aşağı yukarı 1.700 TL’lik bir fiyat etiketine haiz bulunduğunu söyleyebiliriz.

Rampage V900-S

en iyi direksiyon seti - Rampage V900-S

En iyi direksiyon seti önerileri listemize Rampage V900-S ile devam ediyoruz. Rampage, oyuncu ekipmanı konusu ile ilgili en çok tercih edilen şirketlerin başlangıcında geliyor. Şirket, temelde hizmet verdiği çoğu kategoride fiyat/performans odaklı mamüller üretmeyi hedefliyor. Rampage V900-S, bu kapsamda üretilen ürünlerden birisi oluyor diyebiliriz.

Rampage V900-S, direksiyonuyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun bırakıyor. Çünkü setin direksiyonu, 270 aşama dönme açısıyla hizmet veriyor. Bunun yanı sıra direksiyonun ayarlanabilir dönme derecesine haiz bulunduğunu da belirtmeliyiz. Böylece direksiyon, bu hususiyet sayesinde 900 dereceye kadar dönebilecek ölçüde ayarlanabiliyor.

Birçok cihazla ahenkli olarak çalışan Rampage V900-S, kablolu bir direksiyon seti olarak karşımıza çıkıyor. Set, USB sayesinde kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra direksiyon setinde AUX girişi de mevcut. Böylece kullanıcılar, kulaklıklarını direkt olarak direksiyon setine bağlıyabiliyorlar.

Oldukça etkin bir direksiyon seti olan Rampage V900-S, fiyatıyla da segmentindeki İdeal setlerden birisi diyebiliriz. Rampage V900-S, Türkiye’de 2.300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Thrustmaster T80 Ferrari 488 Gtb Edition

Thrustmaster T80 Ferrari 488 Gtb Edition

En iyi direksiyon seti önerileri sıralamasında yavaş yavaş daha ustalaşmış ve üst seviye ürünlere geliyor. Thrustmaster T80 Ferrari 488 Gtb Edition, bu modellerden ilki oluyor. Zaten Thrustmaster, direksiyon seti konusu ile ilgili olabildiğince etkin işlere imza atıyor. Markanın direksiyon seti konusu ile ilgili neredeyse fena bir ürünü yok diyebiliriz.

Bu ürün isminden de anlayabileceğiniz gibi Ferrari markasına hususi üretildi. Orijinal Ferrari 488 GTB’nin 8:10 ölçekli bir modellemesi olarak karşımıza çıkıyor. Ürünün hem PlayStation hem de Ferrari tarafınca lisansı mevcut. Sette yer edinen direksiyon, 28cm çapında ve 240 aşama dönüş açısına sahip.

Direksiyon üstünde hususi bir dokulu kauçuk kaplama mevcut. Bu da yarış sırasında terleme kararında ellerinizin direksiyondan kaymasını engelliyor. Bu direksiyon setiyle, bilhassa yarış tabanlı oyunlarda en çok verim alabilirsiniz.

Böyle bir direksiyon ile oyunlarda tozu dumana katmak istiyorsanız o vakit 5.500 TL gibi bir tutarı gözden çıkartmanız gerekiyor.

Logitech G Driving Force G920

Logitech G Driving Force G920

Logitech, dünyanın en etkin oyuncu ekipmanı üreticilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bundan kaynaklı hazırladığımız listemizde Logitech modellerine yer vermeseydik olmazdı. Markanın en çok tercih edilen direksiyon setlerinden birisi G Driving Force G920 oluyor. Bizler de kalitesiyle kullanıcılarını tatmin etmeyi başaran G Driving Force G920’ye listemizde yer verdik.

Logitech, bu seti temelde Microsoft ürünleri için geliştirdi. Bundan kaynaklı setin Windows ve Xbox desteği bulunmuş olduğu belirtiliyor. Logitech, bu sette kablolu bir irtibat sistemi kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, USB giriş noktası bulunan Windows yüklü bilgisayarlarında ve Xbox modellerinde bu seti kullanabiliyorlar.

Oldukça şık bir tasarıma haiz olan G Driving Force G920, performansıyla da kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Setin direksiyonu, ayarlanabilir bir dönme açısına sahip. Bu sayede kullanıcılar, direksiyonun dönme açısını 900 dereceye kadar çıkartabiliyorlar.

Direksiyon pazarındaki en etkin modellerden birisi olarak karşımıza çıkan Logitech G Driving Force G920, Türkiye’de 6.600 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Logitech G G29 Driving Force

Logitech G G29 Driving Force

Sırada her yarış oyunlarının tutkunu olan oyuncuların hayallerini süsleyen bir direksiyon seti var. Logitech G G29 Driving Force modelini bilmeyen yarış tutkunu yoktur diyebiliriz. Set, gerek görünüşü gerekse araç-gereç kalitesi ile kendisinden laf ettiriyor. Bundan kaynaklı set, en iyi direksiyon seti önerileri listemizde olmasaydı olmazdı.

Normal şartlarda set, PlayStation özelinde üretilen bir direksiyon seti olarak ön plana çıkıyor. Fakat kuracağınız bir program ile direksiyon setini kolaylıkla sisteminizde da kullanabiliyorsunuz. Üzerinde bulunan LED ışıklar, yarış oyunlarında vites konusu ile ilgili sorun yaşayanlar için çok kullanımı kolay oluyor. Çünkü bu LED ışıklar size ne vakit vites küçültüp ne vakit vites arttırmanız icap ettiğini söylüyor.

Vites değiştirirken ya da direksiyon çevirirken direksiyonun kaymaması adına set, çok hoş bir sabitleme sistemine de sahip. Bu arada direksiyon arkasında da bulunan vites kolları ile direksiyon setini kolaylıkla Formula 1 oyunlarında da kullanabilirsiniz. Hatta küçük bir modifikasyon ile direksiyonu, yarım simit moduna da çevirebilirsiniz.

Direksiyon setleri içinde en kullanışlısı olan Logitech G G29 Driving Force, 6.500-7.500 TL civarında fiyatlarla satılıyor. Eğer ki maddi durumunuz el verirse bu direksiyon setine bir de direksiyon standı bağlarsanız kendinizi bizzat yarışın içinde hissedebilirsiniz.

Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback

En iyi Direksiyon Seti - Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback

Sizler için hazırladığımız en iyi direksiyon seti önerileri listemizin son sırasında Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback yer alıyor. Thrustmaster, dünya çapında en çok tercih edilen direksiyon seti üreticilerinden birisidir. Şirket, genelde üretmiş olduğu üst seviye direksiyon setleriyle ön plana çıkıyor. Bu kapsamda bizler de listemizin son sırasında firmanın en etkin modellerinden birisi olan T150 Ferrari Wheel Force Feedback modeline yer verdik.

Kablolu irtibat sistemine haiz olan T150 Ferrari Wheel Force Feedback hem bilgisayar hem de oyun konsolu kullanıcılarına hizmet veriyor. Böylece bu direksiyon setinin sahipleri, seti diledikleri platformda kolaylıkla kullanabiliyorlar.

Şık bir tasarıma haiz olan T150 Ferrari Wheel Force Feedback, Ferrari konseptiyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Markanın çoğu ürünü Ferrari lisansı ile üretilmektedir. Listemizde yer verdiğimiz bu ürün de Ferrari lisansına sahip. Bu sayede Ferrari logosunun bulunmuş olduğu bir direksiyon seti kullanıcılarla buluşuyor. Bu direksiyon seti, ayarlanabilir dönüş açısıyla beraber 1080 dereceye kadar kullanıcılarına performans gösteriyor.

En etkin direksiyon setlerinden birisi olarak malum Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback, fiyatıyla birtakım oyun tutkunlarını üzebiliyor. Çünkü Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback, Türkiye’de 10.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.


Sizler için hazırladığımız en iyi direksiyon seti önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve öneri ettiğiniz direksiyon seti modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.