En İyi Discord Müzik Botları – 2022

resim58006334
resim58006334

Discord, günümüze maksimum kullanılan iletişim platformlarının başlangıcında geliyor. Platformun sunduğu özellikler, toplu iletişimlerde insanoğlu için olabildiğince kullanımı kolay oluyor. Bundan kaynaklı Discord’un kullanıcı sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Platformu yeni keşfeden kişiler, platformdaki botlara alaka gösterebiliyorlar. Bundan kaynaklı en iyi Discord müzik botları hangileri sorusunun yanıtı gayet fazla merak edilmektedir.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Discord müzik botlarından bahsedeceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde sunduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaran Discord müzik botlarına yer vereceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız Discord müzik botu tavsiyeleri listemize geçelim.

İçindekiler

En İyi Discord Müzik Botları

FredBoat

Sizler için hazırladığımız en iyi Discord müzik botları önerileri listemizin ilk esnasında Fredboat yer alıyor. Fredboat, dünya çapında maksimum tercih edilen Discord botlarının başlangıcında geliyor. Bot, sunduğu özelliklerle sunucusunda müzik botu bulundurmak isteyen kullanıcıları fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz.

Fredboat, tamamiyle bedava bir Discord botu olarak karşımıza çıkıyor. Discord kullanıcılarının bu botu kullanabilmeleri için botun internet sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Kullanıcılar, botun internet sitesi üstünden botu sunucularına çağrı edebiliyorlar. Bu noktada kullananların botu çağrı edebilmeleri için botu eklemek istedikleri sunucuda yetkili olmaları gerekiyor.

Fredboat, kullanıcılarına çok muhtelif özelleştirme seçenekleri sunuyor. Böylece bot kullanıcıları, botu sunucuda diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Üstelik botun komutları da olabildiğince kolay. Bu sayede Discord kullanıcıları, Fredboat sayesinde sunucularında YouTube başta olmak suretiyle muhtelif platformlar vasıtasıyla içerik oynatabiliyorlar.

Belirtmiş olduğumuz gibi FredBoat, temelde bedava olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Fakat bot, yoğun kullanımdan ötürü birtakım zaman aksaklık gösterebiliyor. Bundan kaynaklı botu uzun süredir kullanmayan sunucular, bir müddet sonra bottan faydalanamamaya başlıyorlar. Bu noktada botun geliştiricileri, botun süresiz olarak sunucuda kalması için kullanıcılardan bağış istek ediyor.

Hydra

Hydra, maksimum kullanılan bedava Discord botlarından birisi olarak bilinmektedir. Bot, muayyen şartlar kapsamında kullanıcılarına bedava olarak hizmet veriyor. Bunun yanı sıra botu sınırsız olarak kullanmak isteyen kişilerin botun premium sürümüne haiz olmaları gerekiyor.

Discord botlarının standardını botun haiz olduğu özellikler belirliyor diyebiliriz. Bu noktada Hydra, kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Bot, Discord için tasarlanan en etkin müzik botlarından birisi. Discord kullanıcıları botu, botun internet sitesi üstünden sunucularına çağrı edebiliyorlar.

En İyi Discord Müzik Botları - Hydra

Bunun yanı sıra Hydra, komutları özelleştirme konusu ile ilgili da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü bot, kendi internet sitesi üstünden kullanıcılarının erişebildiği bir denetim paneli sağlıyor. Kullanıcılar, bu açık oturum sayesinde server komutlarını rahatlıkla özelleştirebiliyorlar.

Ayrıca Hydra, bir müzik botunun yanı sıra mesaj botu şeklinde de hizmet veriyor. Yani Discord kullanıcıları, bu bot sayesinde sunucularına otomatik mesaj sistemi de kurabiliyorlar. Sunmuş olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaran Hydra, tek sunuculu kullanıcılar için bedava olarak hizmet veriyor.

Bunun yanı sıra botu birden çok sunucusunda kullanmak isteyen kişilerin ise botun premium versiyonunu satın almaları gerekiyor. Hydra, botun premium sürümünde bedava sürümünde yer almayan birtakım özellikleri kullanıcıları ile buluşturuyor. Bundan kaynaklı geniş kitlelere hitap eden sunucuları bulunan Discord kullanıcıları için botun premium versiyonu daha kullanımı kolay olmaktadır.

Vexera

Sizler için hazırladığımız Discord müzik botu önerileri listemize Vexera ile devam ediyoruz. Vexera, bir müzik botundan çok denetim botu olarak ön plana çıkmaktadır. Yani Discord kullanıcıları, bu bot sayesinde sunucularının yönetimini kolaylaştırmaktadırlar. Fakat Vexera tarafınca sunulan özellikler server yönetimi özellikleriyle sınırı olan değil.

Botun bünyesinde müzik özelliği de mevcut. Bu hususiyet sayesinde Discord kullanıcıları, botu ekledikleri sunucularda YouTube ve SoundCloud başta olmak suretiyle muhtelif platformlar vasıtasıyla müzik dinleyebiliyorlar. Bundan kaynaklı bu botu, müzik botu olarak kullanan Discord server yöneticisi sayısı da olabildiğince fazla.

Vexera, bedava olarak hizmet sunan Discord botlarından birisi olarak bilinmektedir. Dileyen kullanıcılar, botun internet sitesi üstünden botu sunucularına çağrı edebilmektedirler. Bunun yanı sıra Vexera, premium ve pro sürümleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor.

Bot, bedava sürümünde temel bot özellikleri üstünden kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Ayrıca Vexera, daha fazla hususiyet isteyen kullanıcıları için premium ve pro hesap imkanı tanıyor. Vexera, ücretli aboneliklerden faydalanan kullanıcılarına daha kapsamlı özellikler ile hizmet veriyor. Güncel fiyatlandırmayla beraber Vexera kullanıcılarının premium versiyon için aylık 3 Dolar; pro versiyon içinse aylık 5 Dolar ödeme yapmaları gerekmektedir.

Chip

Chip her ne kadar rakiplerinin gölgesinde kalıyor gibi gözükse de maksimum tercih edilen ve beğenilen Discord müzik botlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça kolay bir kullanımı olan olan Chip, sunduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Birçok Discord botu gibi Chip’de kullanıcılarına temelde bedava bir halde hizmet veriyor. Yani Discord kullanıcıları, botun internet sitesi üstünden ya da muhtelif Discord bot platformları vasıtasıyla botu sunucularına çağrı edebiliyorlar.

Chip, temelde bir müzik botu olarak kurgulandı. Bundan kaynaklı botta yer edinen talimatlar, yalnızca sunucuda müzik denetimi üstüne işe yaramaktadır. Sunucusunda bu botu kullanmayı yeğleyen kişiler, kolay talimatlar sayesinde sunucularında muhtelif platformlardan müzik çalabilmektedirler.

Oldukça süratli çalışan Chip, haiz olduğu çoğu özelliği kullanıcılarına bedava olarak sunmaktadır. Bunun yanı sıra botta premium birkaç komut yer almaktadır. Sunucu sahiplerinin premium talimatları kullanabilmeleri için ödeme yapmaları gerekmektedir. Ancak belirttiğimiz gibi Chip, sunucuda müzik çalmak için lüzumlu olan özellikleri kullanıcılarına bedava olarak sunmaktadır.

ProBot

En iyi Discord müzik botu önerileri listemize ProBot ile devam ediyoruz. ProBot, Discord kullanıcılarının sunucularında maksimum kullandıkları botların başlangıcında geliyor. Çünkü ProBot, kapsamlı bir server botu olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Yani her ne kadar biz bu bota en iyi müzik botu listemizde yer veriyor olsak da botun sunduğu özellikler müzik hizmetiyle kısıtlı değil.

ProBot, en kapsamlı Discord botlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Discord kullanıcıları, bu bot sayesinde sunucularını rahatlıkla denetim edebiliyorlar. Bunun yanı sıra ProBot, sunucularda emniyet hizmeti de sunuyor. Böylece kullanıcılar, sunucularının kapsamlı yönetimini ProBot sayesinde rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

ProBot

Bizim bu yazımızda odaklandığımız hususiyet ise müzik hizmeti oluyor. ProBot, kullanıcılarına müzik özelliği de sunuyor. Bu hususiyet vasıtası ile Discord kullanıcıları, botu kurmuş oldukları sunucularında YouTube başta olmak suretiyle muhtelif platformlar üstünden müzik çalabiliyorlar.

Üstelik ProBot, kullanıcılarına ayrıntılı bir idare paneli üstünden hizmet veriyor. Böylece kullanıcılar, müzik özelliği başta olmak suretiyle bottaki çoğu özelliği bu açık oturum üstünden rahatlıkla denetim edebiliyorlar. Oldukça kullanımı kolay bir bot olan ProBot, bedava bir halde kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu botu sunucusunda kullanmak isteyen kişilerin botun internet sitesini ziyaret etmeleri kafi olacaktır.

24/7

Discord kullanıcılarının sunucularında müzik özelliği için maksimum tercih ettikleri botların başlangıcında 24/7 geliyor. Oldukça kolay bir kullanımı olan olan bot, hızı ve performansı vasıtası ile çok sık tercih ediliyor. Bundan kaynaklı bizler de hazırladığımız listemizde 24/7’ye yer veriyoruz.

24/7, temelde müzik botu olarak tasarlanan botlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Botun geliştiricileri, bu botta yalnızca müzik hizmeti vermeyi tercih ettiler. Böylece bu botu sunucularına kuran kişiler, bu bottan yalnızca müzik hizmeti alabiliyorlar.

Botun komutlarının olabildiğince kolay bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede botu kullanan kişiler, kolay talimatlar sayesinde sunucularında müzik hizmetinden faydalanabiliyorlar. Bot, temel özelliklerini kullanıcılarına bedava bir halde sunuyor. Bunun yanı sıra bottaki ekstra özelliklerden yararlanmak isteyen kişilerin botun ücretli versiyonunu kullanmaları gerekiyor.

24/7, kullanıcılarına iki çeşit ücretli versiyon sunuyor. Bunlar premium ve premium plus olarak karşımıza çıkıyorlar. Bot, premium sürümünde muhtelif ekstra özellikleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bunun yanı sıra botun bütün özelliklerinden sınırsız bir halde yararlanmak isteyen kişilerin premium plus aboneliği almaları gerekiyor. 24/7, sunduğu abonelik hizmetlerinde aylık ücretlendirmeler ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

ChillBot

Sizler için hazırladığımız en iyi Discord müzik botu önerileri listemizin son esnasında ChillBot yer alıyor. Oldukça tanınmış bir bot olan ChillBot, gün geçtikçe kullanıcı sayısını artırmayı başarıyor. Botun yoğun alaka görmesinin asli sebebi, sunduğu müzik hizmeti oluyor diyebiliriz.

ChillBot, olabildiğince kolay bir kullanıma sahip. Botu sunucusunda kullanmak isteyen kişilerin öncelikle botun internet sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Kullanıcılar, botun internet sitesi üstünden botu sunucularına rahatlıkla çağrı edebiliyorlar. Bu aşamadan sonra kullanıcılar, botu sunucularında rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Bot, olabildiğince kolay talimatlar üstüne kurgulanmış durumda. Böylece kullanıcılar, sunucularında zorluk çekmeden bottan faydalanabiliyorlar. Üstelik bot geliştiricileri, botu devamlı geliştirmeye devam ediyorlar. Böylece ChillBot, muayyen aralıklarla kazanılmış olduğu yeni özelliklerle kullanıcılarına hizmet veriyor.

Dileyen kullanıcılar, botun temel özelliklerini bedava olarak kullanabiliyorlar. Botun bütün özelliklerinden yararlanmak isteyen kişilerin botun ücretli versiyonlarını satın almaları gerekiyor. ChillBot, kullanıcılarına 3 adet ücretli abonelik paketi sunuyor. Bu paketler, içerdikleri özellikler ve kullanılabildikleri server sayısı bakımından birbirlerinden farklılık gösteriyorlar. ChillBot, bütün paketlerde aylık ödeme istek etmektedir.

Discord Müzik Botları: Sıkça Sorulan Sorular

Discord müzik botu iyi mi eklenir?

Botlar, genelde aynı yöntemle sunuculara eklenmektedirler. Botlar, sıklıkla kendi internet sitelerine sahipler. Kendi internet sitelerine haiz olmayan botlar, bot platformları ile kullanıcılarıyla buluşmaktadırlar. Eğer sizler de Discord sunucunuza müzik botu eklemek istiyorsanız bunun için botun internet sitesini ziyaret etmeniz kafi olacaktır. Botun internet sitesinde bulunan hizmet sayesinde botu sunucunuza rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Discord müzik botu iyi mi kullanılır?

Discord botları, komutlar ile çalışmaktadır. Yani botlar, kendilerine has kodlarla üretilmektedirler. Bundan kaynaklı neredeyse her botun çabalama sistemi farklıdır. Kullanmak istediğiniz Discord müzik botunun komutları, bot geliştiricileri tarafınca paylaşılmaktadır. Geliştiriciler tarafınca paylaşılan komutları, botun internet sitesi üstünden rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra çoğu bot, servera kurulduğu anda kullanıcıları ile komutlarını paylaşmaktadır.

Discord müzik botları yasaklandılar mı?

Bazı Discord müzik botları, başta YouTube olmak suretiyle muhtelif platformların isteği üstüne hizmetlerine son verdiler. Bu noktada botların hizmetlerini sonlandırmasının asli nedeni telif hakları oluyor. Bunun yanı sıra günümüzde kullanıcılarına hizmet vermeye süren Discord müzik botları mevcut. Sizler için hazırladığımız listemizde etken olarak hizmet veren Discord müzik botlarına ulaşabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Discord sunucuları için tasarlanan botlar, platformun kullanılabilirliğini mühim seviyede artırmaktadır. Bu doğrultuda platformda maksimum kullanılan bot türü ise müzik botları oluyor diyebiliriz. Özellikle oyuncular, oyun oynadıkları sırada müzik dinlemek isteyebiliyorlar. Bu noktada Discord müzik botları, oyunculara fazlasıyla destek oluyorlar.

Sizler için hazırladığımız Discord müzik botları önerileri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemizde aktüel olarak kullanıcılarına hizmet veren en etkin müzik botlarına yer vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra sizler de kullandığınız ve memnun olduğunuz Discord müzik botlarını, aşağıda yer edinen yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.