En İyi Elektrikli Scooter Önerileri – 2022

resim86281562
resim86281562

Ulaşım, dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de her devre problem oldu ve olmaya da devam ediyor. Toplu taşımaya binseniz sıkışıklık, istenmeyen kokular, geç gelen araçlar canınızı sıkıyor. Bu noktada dünya çapında yaşanmış olan ulaşım krizleri için muhtelif alternatifler geliştirilemeye başlandı. Bu alternatiflerden birisi de scooter’lar olarak karşımıza çıkıyor. Bu ulaşıma araçlarına son vakit yoğun alaka gösteriliyor. Bundan kaynaklı çoğu şahıs scooter modelleri üstüne inceleme yapıyor. Bizler de u yazımızda sizler için en iyi elektrikli scooter önerilerimizi paylaşacağız.

Eğer ki birkaç defa elektrikli scooter kullandıysanız daha sonra “Bende bir adet alsam mı acaba?” diye düşünmeye başlıyorsunuz. İşte tam bu aşamada uyarmamız gerekiyor. Evet, olabildiğince keyifli ve ekonomik ama bunun da detayları var. İhtiyaçlarınızı belirlemeniz için en iyi elektrikli scooter önerileri sıralamasında birbirinden değişik scooterları ekledik.

Önemli Not: Scooter modellerinin tutarları vakit içinde sık sık değişebiliyor. Bunun yanı sıra scooter modellerine yayınlanan ilgi, birtakım modellerde yığın problemleri yaşanmasına neden olabiliyor. Sizler için hazırladığımız listemizde aktüel stoklarda bulunan scooter modellerine yer verdik. Ayrıca bu modellerin aktüel minimum/ortalama satış fiyatlarını ekledik. Ancak bu modellerin vakit içinde stoklarının tükenebileceğini ve fiyatlarında değişim olabileceğini unutmamanız gerekiyor.

İçindekiler

Citymate Mini

Citymate Mini

Sizler için hazırladığımız en iyi elektrikli scooter önerileri listemizin ilk sırasında Citymate Mini yer alıyor. 250W gücünde bir motora haiz olan Citymate Mini, kafi performansı vasıtası ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

29.4 V batarya voltajına haiz olan scooter, meydana getirilen test sonuçlarına göre 3 saatte şarj edilebiliyor. 20 km/s en çok hızla performans yayınlayan scooter, kullanıcılarına 12 km’lik bir menzil sunuyor. Bu da kent içi scooter kullanıcıları için gayet kafi bir menzil diyebiliriz.

Scooter, göstermiş olduğu performans ile birtakım kullanıcılara hitap etmiyor. Çünkü mini olarak tasarlanan bu scooter modeli, temel olarak çocuklar için makul diyebiliriz. Çünkü bu modelin maksimumu nakliyat kapasitesi 60 kg olarak belirtiliyor.

3 değişik sürüş moduna haiz olan scooter, temel seviyedeki en etkin scooter modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik Citymate Mini, aktüel scooter sektöründe fiyatıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Citymate Mini, Türkiye’de 6.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

CityMate Plus Elektrikli Scooter

Citymate Plus

Sizler için hazırladığımız listemize bir öteki Citymate modeli ile devam ediyoruz. Listemizdeki bir öteki Citymate scooter modeli, 4500mAh batarya kapasitesine haiz ve 250W gücünde olan Citymate Plus oluyor.

4 saatlik bir müddette kendisini şarj edebiliyorsunuz. Tırmanma açısı 15 derece. Bu aygıt 23 km menzile sahip. Ayrıca 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. 8.5 inç lastikler bu tasarımda da kullanılmış. Bu arada dizayn demişken, ben illaki siyah isterim derseniz siyah rengi de mevcut.

12 kg ağırlığında ve 110 kiloya kadar da nakliyat kapasitesine sahip. 3 değişik sürüş modu ve uyku modu olması kendisine birazcık daha çekiyor. Dijital göstergesinin olması da olabildiğince iyi. CityMate Plus Elektrikli Scooter için Türkiye’de belirlenen aktüel satış fiyatı ise 6.800 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Citymate Gold 350W

Citymate Gold 350W

En iyi scooter modeli önerileri listemizde sırada yer edinen model, bir öteki Citmate modeli oluyor. Citymate Gold 350W isminden de anlayacağınız suretiyle 350W olarak performans gösteriyor. Fakat bu sizi yanıltmasın. Rakiplerinden güç olarak gayet fazla bir farkı yok. Çünkü gene alışık olduğumuz şekilde 25 km/h ile aşama kaydediyor ve 25 km menzile sahip. Motor gücünün fazla olması yokuşları birazcık daha huzurlu çıkmasına imkân tanıyor. 18 derecelik yokuşları kolaylıkla çıkabiliyorsunuz.

Eco, orta ve süratli olmak suretiyle üç değişik moda sahip. Bu sayede size makul olan mod ile ilerleyebilirsiniz. Ayrıca 8.5 inç lastikler disk frenle desteklenmiş. Bu model 13 kg ağırlığında. Bu modeli rakiplerinden ayıran en mühim özelliği ise üst seviye elektrikli scooterlarda bulunan hız sabitleme hususi durumunun olması. Citymate Gold 350W, 7.000 TL civarından satılıyor.

RKS G48 Elektrikli Scooter

RKS G48 Elektrikli Scooter

RKS G48 en iyi elektrikli scooter sıralaması içinde kim bilir minimum nakliyat kapasitesine haiz olan ürünlerden birisi diyebiliriz. Kendisi 11.8 kg ağırlığında ve 90 kiloya kadar taşıyabiliyor. Eğer ki 90 kiloya yakın bir ağırlığınız var ise almadan ilkin iki kere düşünmeniz gerekiyor.

28 kilometre menzile haiz ve en çok 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. 250W gücünde ve böylece 12 derecelik yokuşları kolaylıkla çıkabiliyorsunuz.

Ürün 4 saatte şarj olabiliyor ki bu aslında iyi bir süre. 8.5 inç lastiklere haiz ve üründe disk fren kullanılmış. RKS G48 Elektrikli Scooter’ı satın almak dilerseniz 7.500 TL bandında bir bütçe ayırmanız icap ettiğini söyleyelim.

Xiaomi Mi Essential

Xiaomi Mi Essential

Eğer ki iyi bir elektrikli scooter almak istiyorsanız Xiaomi Mi Essential kesinlikle incelemeniz ihtiyaç duyulan bir model. Kendisi Xiaomi’nin başlangıç seviyesi scooterlarından. 12 kg ağırlığa haiz ve 100 kg ağırlığa kadar da taşıyabiliyor. 20 km menzili var ve aynı şekilde saatte 20 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz.%10’luk eğimlerde huzurlu bir tırmanışa sahip. Ayrıca 250W gücünde. Üründe disk fren kullanılmış ve E-ABS fren sistemine sahip.

Bu scooterın iki mühim özelliği var. Birincisi ancak 3 saniye içinde katlanabiliyor olması. İkincisi ise rejeneratif bir bataryaya haiz olduğundan sürüş sırasında elinizi gazdan çektiğiniz anda kendisini şarj etmeye başlıyor. Bu sayede 20 km olan menzilini giderek arttırabiliyorsunuz.

Üzerinde bulunan dijital monitörü vasıtası ile bütün verilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca bluetooth üstünden cep telefonunuza bağlayarak bütün verilerinizi saklayabilirsiniz. Bu hoş ürünün satış fiyatı 7.700 TL civarında. Eğer ki takribi bir ücret ödeyip en çok verim almak istiyorsanız Xiaomi Mi Essential size göre.

Volta VT1

Volta VT1

Hazırlamış olduğumuz en iyi scooter önerileri listemize Volta VT1 ile devam ediyoruz. Bu scooter modeline aşina olabilirsiniz. Çünkü cep telefonunuz ile kiralamış olduğunuz elektrikli scooter modellerinin bir çoğunda Volta VT1 kullanılıyor. Buradan da günlük kullanımda ne kadar dayanıklı bulunduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü gün içinde birden çok kullanıcı bu elektrikli scooterları kullanıyor.

Kendisi 20 km menzile sahip. %11’lık açıya haiz olan bütün yokuşlardan çıkabiliyor. Tabii bunda gene sizin ağırlığınız da etkili bulunduğunu söyleyelim. Batarya bölümüne gelecek olursak aşağı yukarıya 2-3 saatte bataryasının tamamiyle dolduğunu görüyoruz. Yani şarjı azken bir kafeye gittiğinizde çayınızı içerken kolaylıkla şarj dolumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Volta VT1 iki değişik kullanım moduna sahip. Bunlardan birisi ECO modu öteki ise spor modu. Adı üzerinde, eco modu ile bataryanızı daha bereketli kullanırken spor modunda batarya gücünden çok hızdan verim alıyorsunuz. Gidon üzerinde bulunan tuşlar vasıtası ile modlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Yine öteki modellerde olduğu gibi katlanabiliyor. Ayrıca ön tarafında bir far ve zil mevcut. Arka tarafta da stop lambası yer alıyor. Yanlardan gelecek tehlikelere karşı da uyarı amaçlı reflektörleri bulunuyor. 8.000 TL civarındaki fiyat etiketi ile fiyat/performans ürünü bulunduğunu kanıtlıyor.

Xiaomi Himo L2

Xiaomi Himo L2

Teknoloji devi Xiaomi, bir öteki scooter modeliyle daha en iyi scooter önerileri listemize girmeyi başardı. Xiamoi Himo L2, Türkiye’de en çok tercih edilen scooter modellerinin başlangıcında gelmektedir. 350 W motor gücüne haiz olan scooter, 25 km/s hızıyla kullanıcılarına performans veriyor.

Xiaomi, bu modelde 10.4 Ah batarya akımına haiz bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, aşağı yukarıya 5 saatte tam kapasitede şarj oluyor. Scooter, tam kapasiteli şarjıyla kullanıcılarına 35 km menzil sunuyor. Scooter’ın menzili, birtakım kullanıcılar için kifayetsiz gelebilir. Ancak scooter’ın Xiaomi’nin giriş seviyesi modellerinden birisi bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

18.7 kg ağırlığında olan scooter, en çok 100 kg nakliyat kapasitesine sahip. Özellikleriyle giriş seviyesi scooter kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Xiaomi Himo L2, Türkiye’de 8.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Dynamic S2

Dynamic S2

En iyi elektrikli scooter önerileri sıralamasında olabildiğince hoş bir ürünle karşınızdayız. Dynamic S2 bu listede kesinlikle olması ihtiyaç duyulan ürünlerden birisiydi. 350W gücündeki motoru huzurlu bir kullanım sağlıyor. Yaklaşık 30 km menzile sahip. Alüminyum gövdesi hafifçe olmasını elde etmiş zira ancak 11 kg ağırlığında. Taşıma kapasitesi ise olabildiğince iyi. 120 kiloya kadar taşıyabiliyor. 15 derecelik yokuşlarda da huzurlu bir çıkış sağlıyor.

Sadece üst seviye scooterlarda bulabileceğiniz ön ve arka süspansiyona sahip. Bu da kullanım açısından aslında olabildiğince önemli. Gidon yüksekliği ayarlanabiliyor. Boyunuza göre aşağı ya da yukarıya kaydırabilirsiniz.

Lastikleri ise çok hususi zira patlamayan lastik türü kullanılmış. Bu sayede yolda kalma derdiniz olmuyor. Önde far, arkada stop lambası ve yanlarda da reflektörler bulunuyor. Bu ürünü satın almak istiyorsanız ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ 9.000 TL’den başlıyor.

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Listemize gene bir Xiaomi modeli ile devam ediyoruz. Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter olabildiğince yüksek motor gücüne sahip. Tam 500W! Bu sayede huzurlu bir ulaşım imkanı sağlıyor. Ayrıca 14 derecelik yokuşları da kolaylıkla çıkabiliyor.

Ürünün kendisi 12 kilo. Taşıma kapasitesi ise 100 kg. Bunun birazcık azca bulunduğunu belirtmek lazım. Çünkü ancak kendi ağırlığınızı değil bunun yanı sıra üzerinizde bulunan ağırlıkları da bu hesaba katmanız gerekiyor. Bir de bataryası değiştirilemiyor. Bu da ayrı bir sorun.

Üzerinde bulunan LED panelden bütün bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Burada batarya detayları hız detayları gibi detayları görmek mümkün. Hız demişken, Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter 25 km/h ile aşama kaydediyor ve 30 km menzile sahip. 5 saatte de tam anlamıyla şarj oluyor. Bu ürünün fiyatı ise 9.500 TL bandında.

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

En İyi Elektrikli Scooter - Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

En iyi elektrikli scooter önerileri listesinin sonlarına geldiğimizde artık kaliteyi birazcık daha artırıyoruz. Karşımızda Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter var. Xiaomi Mi Essential’a göre bir tık daha iyi.

Menzil konusu ile ilgili listede şu ana kadar verdiğimiz elektrikli scooterlar arasındaki en uzun menzile haiz olan elektrikli scooter. 30 km menzile haiz ve 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra 250W motor gücünde ve 14 derecelik yokuşları bu motor gücü vasıtası ile kolaylıkla çıkabiliyorsunuz.

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter alüminyum bir yapıya sahip. 8.5 inç lastikleri disk fren ile desteklenmiş durumda. Bunun yanı sıra 5 saatte tam dolum gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu süre birazcık fazla.

Ayrıca bu modelin bir de çok hususi bir yanı var. Uygulama içinden kilitleyebiliyorsunuz. Bu sayede kimse sizin aracınızı siz vazgeçtiğiniz sürece kullanamıyor. Oldukça kaliteli olan bu ürünün fiyatı 10.000 TL’den başlıyor.

Voit Sprinter 350W

Voit Sprinter 350W

En iyi elektrikli scooter önerileri listemize bir öteki üst düzen scooter modeliyle daha devam ediyoruz. Bu modelimiz, rakiplerine göre cüzdan yakıyor diyebiliriz. Fakat fiyatına ulaşmadan ilkin özelliklerine değinmek istiyoruz. Voit Sprinter 350W motor gücünde. 30 km’lik bir menzile haiz ve en çok 25 km hıza ulaşabiliyor.

Eco, medium ve fast olmak suretiyle üç değişik versiyon moduna sahip. Alüminyum alaşımlı bir gövdeye sahip. Kendi ağırlığı 13,9 kg. Taşıma kapasitesi ise kendi ağırlığının neredeyse 10 katı, 130 kiloya kadar taşıyabiliyor. Bluetooth üstünden telefonunuza bağlayarak bütün verilerinize anlık olarak ulaşabiliyorsunuz.

Far, stop lambası, reflektörleri, kornası ve sinyalleri ile sıradan bir taşıt gibi kendini ayrım ettiriyor. Ayrıca böylece size güvenilir bir sürüş de sağlıyor. Gidonu da ayarlanabilir durumda. Voit Sprinter 350W olabildiğince pahalı demiştik. Şu anda 12.000 TL civarından satılıyor.

Xiaomi Mi Pro 2

En İyi Elektrikli Scooter - Xiaomi Mi Pro 2

Listedeki son ürün olan Xiaomi Mi Pro 2 modelini esasen listeye eklemeseydik bu modele haksızlık etmiş olurduk. Çünkü bu model, satın alabileceğiniz en iyi elektrikli scooter modellerinden birisi. Menzili bu zamana kadar listede bulunmayan bir uzunluğa sahip. Tam 45 km menzilde 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz.

600W gücünde bir motoru var. 20 derecelik yokuşları da kolaylıkla çıkabiliyorsunuz. Pilleri azaldığı vakit yürüyüş moduna geçiş yapıyor. Yürüyüş temposunda yavaş yavaş ilerlemenizi sağlıyor. Yine gidon üzerinde dijital açık oturum bulunuyor ve bütün verilerinizi buradan denetim edebiliyorsunuz. Ayrıca iOS ve Android ahenkli bir scooter.

Yine daha önceki modelde olduğu gibi ancak 3 saniye içinde katlayabiliyorsunuz. Sadece bir tık ağır. 14.2 kg ağırlığında ve 100 kiloya kadar nakliyat kapasitesine sahip. Xiaomi Mi Pro 2 olabildiğince kullanımı kolay bir ürün ve şayet ki bu ürünü satın almak istiyorsanız ödemeniz ihtiyaç duyulan ücret 16.000 TL civarında.