En İyi Kameralı Telefon: DXOMARK Sıralaması – 2022

resim35309796
resim35309796

Telefon kameranızın yalnızca haiz olduğu lens türü değil; kaç lensi olduğu, düşük ışıkta iyi mi çalmış olduğu ve kaç megapiksel olduğu gibi bir çok faktör tercihinizi değiştirebilir. Ayrıca bu etkenler kafanızı karıştırabilir. Bu yüzden sizler için en iyi kameralı telefon listemizi hazırladık.

Piyasaya yeni çıkan akıllı telefonların kameraları, haiz oldukları özellikler ile teknolojinin sınırlarını zorluyor! İyi bir kameraya haiz bir telefon ararken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir çok şey bulunuyor.

Biz de listemizde son aşama güvenilir bir kaynak olan DXOMARK sıralamasından faydalandık. Ayrıca, bonus listemizle liste dışındaki birkaç modeli daha önerdik.

İçindekiler

En İyi Kameralı Telefon – DXOMARK Sıralaması

Listemizdeki kameralı telefonların, reel kameralara göre en mühim avantajı; karşılaştırıldıklarında olabildiğince ufak olmalarıdır. Çünkü en iyi kompakt kameralar bile boyutlarıyla taşınmayı zorlaştırabiliyor. İşte ustalaşmış bir kamerayla rekabet edebilecek kalitede kameraya haiz telefonlar!

1) Huawei Mate 50 Pro

huawei-mate-50-pro

Listemizin lideri olmaya hak kazanan Huawei Mate 50 Pro modelinin kamerası özellikleriyle göz dolduruyor. Huawei’nin amiral gemileri arasında yer alan bu aygıt bir çok hususta DXOMARK listelerinin en zirvesinde yer almaya hak kazanıyor.

Ürünün ana kamerası 50 MP çözünürlüğe sahip. Bunun dışında Mate 50 Pro modelinin 13 megapiksel ultra geniş kamerası ve 64 MP çözünürlüğe haiz bir tele kamerası mevcut. Çip seti ve ekranının da piyasadaki en iyi bileşenlere haiz olduğunu belirtelim.

Gece çekimleri inanılmaz olan bu model bir çok koşulda kusursuz detay sağlıyor. Mate 50 Pro modelinin bu kapsamda düşük fer için harika bir aygıt olduğu belirtiliyor. Parlak ışıkta ve iç mekanda hoş renkler ve iyi bir beyaz dengesi elde eden kamera, otomatik odaklama konusu ile ilgili da olabildiğince iyi. Aynı zamanda dış mekanda da çok etkin olduğu anlatım ediliyor. 

Türkiye’de satışa sunulan bu modelin fiyatı ise 37.498 TL. DXOMARK listesinde ise 141 puan ile listemizin ilk esnasında yer alıyor.

Huawei Mate 50 Pro – Satın Al

2) Google Pixel 7 Pro

google-pixel-7-pro

Listemizin ikinci esnasında yer alan Google Pixel 7 Pro, Honor Magic4 Ultimate modeliyle aynı puana sahip. Ancak cihazın genelde daha etkin olduğunu söylemek mümkün. Tabii ki en etkin olduğu konulardan birisi de kamera olarak dikkat çekiyor.

Ana kamera olarak 50 MP geniş açılı bir lense haiz Google Pixel 7 Pro. Buna bu arada 48 MP çözünürlüğünde bir tele lens de cihazda yer alıyor. Ayrıca 12 MP çözünürlüğe haiz bir ultra geniş açılı kamerasının da olduğunu belirtelim.

Buna bu arada 6.7 inç boyutunda OLED bir monitörü bulunuyor. 1440 x 3120 px çözünürlüğe haiz bu ekranın yenileme hızı ise 120 Hz olarak anlatım ediliyor. 12 GB belleğe haiz Google Tensor G2 çip seti de cihazda yer alıyor. Ülkemizde satışı bulunmayan bu ürünün DXOMARK puanı ise 147 olarak anlatım ediliyor.

3) Honor Magic4 Ultimate

honor-magic4-ultimate

Honor tarafınca tasarlanan Magic4 Ultimate modeli, en iyi kameralı telefon listemizin ilk sıralarına yerleşmeye hak kazanıyor. Honor’ın ortaya çıkardığı kusursuz bir kameraya haiz olan aygıt en yakın rakibi Huawei P50 Pro’nun bir puan önüne geçmeyi başarıyor.

Cihazın arka yüzünde 50 MP çözünürlüğe haiz bir ana kamera yer alıyor. Bu ana kameraya bu arada 64 MP çözünürlüğe ve f/2.2 diyafram açıklığına haiz ultra geniş açılı bir kamera da cihazda mevcut. Ayrıca 64 MP çözünürlüğe haiz bir tele kamera da üründe bulunuyor. Üstelik 50 MP çözünürlüğe haiz bir “Spectrum Enhanced” kamera ile de kullanıcılarına en iyi kamera tecrübesini yaşattığını söylemek mümkün.

Cihazın kamerası haricindeki özellikleri olabildiğince göz doldurucu. Snapdragon 8 Gen 1 çip seti, 120Hz OLED ekran, 5G desteği, 12 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesi gibi özellikler ile günümüzün en etkin telefonları arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ürünün kamera için almış olduğu puan ise 147 olarak anlatım ediliyor. Henüz ülkemizde satışının olmadığını da belirtelim.

4) iPhone 14 Pro Max

iphone-14-pro-max

En iyi kameralı telefon listemizde yer alan bir öteki marka ise Apple oluyor. En aktüel iPhone serisi olan iPhone 14 modelleri de en iyi kameralı telefonlar arasında yer almaya hak kazanıyor. Tabii ki Pro serisi cihazların ayrı bir klasmanda olduğunu da belirtmek gerek.

Apple bu yıl ana kamera olarak 48 MP çözünürlüğe haiz bir geniş açılı lens tercihinde bulunuyor. Buna bu arada 12 MP ultra geniş açı ve 12 MP tele kamera da cihazda mevcut. Apple’ın klasik kamera kurulumu da bu anlamda değişim gösteriyor.

6.7 inç boyutunda bir ekrana haiz olan telefonda A16 Bionic çip set yer alıyor. 6 GB hafıza ile sunulan modelin monitör teknolojisi ise OLED olarak belirtiliyor. Ayrıca 120 Hz yenileme hızı desteği de üründe mevcut. DXOMARK puanı ise 146 olarak belirtiliyor.

iPhone 14 Pro Max – Satın Al

5) iPhone 14 Pro

iphone 14 pro

Apple tarafınca tanıtılan bir öteki model ise iPhone 14 Pro oluyor. Bu cihazın iPhone 14 Pro Max modeliyle epey benzediğini de belirtmek gerek. Bu nedenle mamüllerin arasında kayda kıymet en büyük farklılığın monitör boyutu olduğunu belirtelim.

Daha ilkin de belirttiğimiz gibi iPhone 14 Pro modelinde 48 MP çözünürlüğe haiz bir ana kamera yer alıyor. Bunun yanısıra 12 MP çözünürlüğe haiz bir ultra geniş açılı lensin de varlığından anlatmak mümkün. Ayrıca 12 MP tele kamera da cihazda bulunuyor.

6.1 inç boyutunda bir ekrana haiz olan iPhone 14 Pro, 120 Hz monitör yenileme hızıyla dikkat çekiyor. Ayrıca OLED monitör teknolojisi de cihazda yer alıyor. Çip seti olarak ise Apple A16 Bionic tercihini görmek mümkün. Cihazın belleği ise 6 GB olarak anlatım ediliyor. iPhone 14 Pro modeli de 146 puanla listede yer alıyor.

iPhone 14 Pro – Satın Al

6) Huawei P50 Pro

huawei-p50-pro
Huawei P50 Pro

Huawei, son olarak tanıttığı aleti P50 Pro ile DXOMARK sıralamasını karıştırdı ve listenin beşinci sırasına yerleşti. En yakın rakibi Xiaomi Mi 11 Ultra’dan 1 puan daha çok alan P50 Pro’nun puanı 143.

Cihazın arka tarafında bizleri karşılayan ana kamera 50 MP çözünürlüğe sahip. Buna bu arada 64 MP çözünürlüğünde olan bir telefoto kamera da cihazda yer alıyor. Ayrıca, 40 MP çözünürlüğünde olan bir mono kamera ve 13 MP ultra geniş açılı kamera da bu cihazın donanımında mevcut. Huawei tarafınca toplanan bu harika kamera şimdiden listenin zirvelerine oturdu.

7) Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra etkileyici tasarımı ve kusursuz kamerasıyla en iyi kameralı telefon önerileri listemizin üçüncü esnasında yer alıyor. Bu model, multispektral renk sıcaklığı ve ToF sensörü ile kusursuz sahneler yakalamanızı sağlıyor.

Mi 11 Ultra, 50 megapiksel birincil kameraya sahip. Ayrıca 48 megapiksel ultra geniş ve telefoto kameraları ile cihaz, resim ve ve video çekimi için kusursuz bir seçenek.

Mi 11 Ultra, daha yüksek kontrasta haiz alanlar için kademeli HDR modunu kullanıyor. Fotoğraflarda süratli ve doğru otomatik odaklama elde eden kamera, video çekiminde de problemsiz bir süreç sağlıyor.

Modelin kamerasının hareketli aralığı vasıtası ile her tür ortamdaki çekimlerinizde çok iyi sonuçlar alacaksınız. Bu modelin DXOMARK puanı ise 141 olarak anlatım ediliyor.

8) Apple iPhone 13 Pro Max

AnTuTu Puanı yüksek telefonlar - iphone 13 pro max

En iyi kameralı telefon listesinin 7. esnasında yer alan model ise iPhone 13 serisinin en donanımlı aygıt oluyor. Cihazın genel özellikleri piyasadaki en iyi telefonlardan birisi olduğunu kanıtlıyor. iPhone serisine eklenen yeni 120Hz monitör yenileme hızı ve 1 TB depolama kapasitesi opsiyonu de cihazın standardını artırıyor.

Cihazın çekim kabiliyetlerine baktığımızda ise üç kameralı bir sistem bizleri karşılıyor. Geçmiş senelere göre daha büyük bir ana kamera ve daha süratli bir diyafram açıklığı cihazda yer alıyor. Bunun dışında ekstra geniş açılı ve üç kat optik yakınlaştırma imkanı sunan bir telefoto kamera da cihazda mevcut.

Bunlara bu arada Apple’ın eklediği yeni Sinematik mod da cihazın etkin bir konumda yer almasını sağlıyor. Yapılan testler kararında verilen cihazın almış olduğu puan ise 137 olarak anlatım ediliyordu. Ancak tekrar gerçekleşen testle ile puan 141’e çıkarak dördüncü sıraya yükseldi.

Apple iPhone 13 Pro Max – Satın Al

9) Apple iPhone 13 Pro

iphone-13-pro

Apple tarafınca tasarlanan yeni iPhone 13 serisinin en çok beğenilen cihazlarından birisi olan iPhone 13 Pro, kamera mevzusundaki başarılı olmasını da gösterdi. Aslında yalnızca resim anlamında değil, bunun yanı sıra video çekimi konusu ile ilgili da etkin özelliklere haiz olduğunu belirtmek gerek.

Telefonun ana kamerası 12 MP çözünürlüğünde. Dual Pixel AF, optik imaj sabitleyici gibi özelliklere haiz bu ana kamera görevini fazlasıyla yerine getiriyor. Bu kameraya bu arada 12 MP çözünürlüğünde iki kamera daha telefonda mevcut.

Ultra geniş açılı ve telefoto kameralar da değişik açılardan resim yakalamayı olası hale getiriyor. Özellikle tele kamera 77mm bir lens ile aynı performansı gösteriyor. Üstelik, 2cm makro desteği de cihazda mevcut.

iPhone 13 Pro serisinin en çok dikkat çeken özelliği sinematik mod oluyor. Derinlik hissi katabilen bu mod vasıtası ile Apple, sinema seçimi çekimler yapılabileceğini belirtiyor. Tüm bu özellikleriyle testlerden 141 puan almaya hak kazanıyor.

Apple iPhone 13 Pro – Satın Al

10) Google Pixel 7

google pixel 7

En iyi kameralı telefon listemizde yer alan sıradaki model ise Google tarafınca geliştirildi. Google Pixel 7 modeli amiral gemisi sınıfına yakın bir aygıt olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu cihazın etkin bir kamera için de lüzumlu özellikleri sağladığını belirtmek gerek.

Telefonda ikiadet kamera yer alıyor. Geniş açılı 50 MP ana kameraya bu arada 12 MP ultra geniş açılı kamera Google Pixel 7 modelinde karşımıza çıkıyor. Bu anlamda Google Pixel 7 Pro’dan birazcık daha geri planda olduğunu belirtmekte yarar var.

DXOMARK tarafınca meydana getirilen değerlendirmede genel hatlarıyla iyi bir kamera performansına haiz olduğuna değiniliyor. Birçok kullanım alanında etkin netice vereceği belirtiliyor. Ayrıca gece çekiminde ve renk konusu ile ilgili da iyi bir netice almak mümkün.

Video çekimi konusu ile ilgili da ürünün son aşama etkin olduğu vurgulanıyor. Ayrıca cihazın yöntem özelliklerinin de etkin olduğunu belirtelim. Tüm bu nedenlere haiz Google Pixel 7 modeli testlerden 140 puan almaya hak kazanıyor.

En İyi Kameralı Telefon Önerileri

DXOMARK sıralamasındaki ilk 10 telefonun sonrasında biz de birkaç telefon önerisinde bulunmak istedik. Listedeki bir çok cihazın ülkemizde bulunmamasının önüne geçmek için listelediğimiz telefonlar şu şekilde:

1) Xiaomi 12 Pro

xiaomi-12-pro en iyi kameralı telefon

En iyi kameralı telefon önerilerimizin ilk sırasındaki isim Xiaomi’nin en aktüel modellerinden biri oluyor. İnanılmaz ölçüde etkin monitörü ve yüksek donanım performansına bu arada cihazın kamerasıyla da dikkat çektiğini belirtmek mutlaka yanlış olmayacaktır.

Telefonun ana kamerası 50 MP çözünürlüğe sahip. Bu kamerada doğal ki optik imaj sabitleyici desteği de bulunuyor. Buna bu arada RAW kayıt yapabilme, HDR ve bunlara yardım eden bir Sony IMX707 sensörü cihazda yer alıyor.

Üç arka kameralı düzeneğin ikinci kamerası ise 50 MP çözünürlüğe haiz 14mm ekstra geniş açılı lens oluyor. Üçüncü kamera ise 50 MP 48mm telefoto kamera olarak karşımıza çıkıyor. İki kat optik yakınlaştırma desteğinden de anlatmak gerek. Ön tarafta ise 32 MP çözünürlüğe haiz bir kamera yer alıyor. Bu kamerada HDR10+ desteği ve portre modu gibi özellikler görmek mümkün.

Xiaomi 12 Pro video kaydı konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı. 8K 24 FPS kayıt imkanı sunan cihazda 4K 60 FPS kayıt alternatifi de bulunuyor. Ön tarafta ise FHD 60 FPS kayıt görmek mümkün. Xiaomi 12 Pro’nun almış olduğu puan ise 131 olarak anlatım ediliyor.

Xiaomi 12 Pro – Satın Al

2) Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

En iyi kameralı telefon önerileri listemizdeki bir öteki model ise Huawei Mate 40 Pro. Telefonun arkasında 50 megapiksel ultra görüş kamerası, 20 megapiksel ultra sine kamera ve 12 megapiksel telefoto kamerası bulunuyor.

Bu kameralar; net çizgiler ve görkemli hatlar ile yaşadığınız anıları daha sinematik bir halde kaydetmenizi sağlıyor. Ayrıca buna bu arada cihazın önünde de 13 megapiksel bir kamera mevcut.

Portre çekimlerinden geniş manzaralara, yakınlaştırılmış fotoğraflardan hususi vlog ayarlarına kadar bir çok hususta Huawei Mate 40 Pro olabildiğince başarılı. Ayrıca düşük fer koşulları da buna dahil!

Telefonda bulunan XD Fusion HDR Video modu vasıtası ile her kare; optimize edilmiş ayrıntı, renk, karşıtlık ve parlaklık ile işleniyor. Ve size de yalnızca sinematik karelerinizi basitçe çekmek kalıyor.

Hareketli çekim özelliği ise uzak mesafede olsalar bile herkesi kameranızla basitçe çekebilmenizi ve karenin odağında tutabilmenizi sağlıyor. 

Huawei Mate 40 Pro’nun sitesindeki başlangıç fiyatı 19.999 TL. Ancak ürünün temin edilemediğini belirtmek gerek. DXOMARK puanı ise 135. Ön kamerada gösterdiği performans ise 104 puana layık görülmüş.

3) Samsung Galaxy S22 Ultra

samsung-galaxy-s22-ultra

Bir öteki en iyi kameralı telefon modeli ise Samsung’a ait. Samsung Galaxy S22 Ultra modeli daha önceden ilk 10’a girmeye hak kazansa da bu vaziyet değişti. Artık listenin olabildiğince yüksek sıralarında fakat ilk onda yer almıyor. Tabii ki etkin monitörü ve yüksek kaliteli donanımına değinmek gerek.

Samsung bu modelinde dört arka kameralı bir düzenek tasarlamış. Cihazın ana kamerası 108 MP çözünürlüğe sahip. Dual Pixel kamera olarak geçen bu kamerada RAW kayıt, otomatik odaklama, optik imaj sabitleyici ve daha bir çok hususiyet yer alıyor.

Ana kameraya bu arada 12 MP çözünürlüğe haiz bir ekstra geniş açı, 10 MP çözünürlüğe haiz iki telefoto kamera telefonda bulunuyor. Telefoto kameraların 10 kata kadar optik, 100 kata kadar da dijital yakınlaştırma yaptığını belirtelim. Ön tarafta ise 40 MP çözünürlüğe haiz bir kamera yer alıyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın video özelliklerine baktığımızda ise 8K 24 FPS en çok kıymetini görüyoruz. Buna bu arada hem ön hem de arka kamerada 4K 60 FPS kayıt yapmak mümkün. Ayrıca 8K için HDR ve HDR10+ desteği de cihazda yer alıyor. Ürünün DXOMARK puanı ise 135 olarak anlatım ediliyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra – Satın Al

4) Vivo X70 Pro+

Vivo X70

En iyi kameralı telefonlar arasında yer alan bir öteki aygıt ise Vivo X70 Pro+ oluyor. DXOMARK tarafınca meydana getirilen testler kararında aygıt ilk on sırada kendisine bir yer bulmayı başarıyor. Vivo tarafınca tasarlanan bu amiral gemisi Samsung, Apple ve Xiaomi gibi devler tarafınca üretilen ürünlere kafa tutuyor.

Cihazın monitör özelliklerine baktığımızda 6.78 inç boyutundan E5 AMOLED bir monitör görüyoruz. Bu monitör 1440 x 3200 çözünürlüğe ve 120Hz monitör yenileme hızına sahip. Bir öteki deyişle olabildiğince canlı bir monitör bizleri karşılıyor. Cihazın işlemcisi ise Qualcomm Snapdragon 888+ olarak anlatım ediliyor.

Üründe ana kamera olarak 50 MP çözünürlüğe ve Samsung GN1 sensöre haiz bir lens bizleri karşılıyor. Bu kameraya bu arada 48 MP çözünürlüğe haiz 14mm eşdeğeri bir ultra geniş kamera da cihazda mevcut. Ayrıca üründe iki tane tele kamera yer alıyor. 12 MP tele kamera 50mm, 8 MP tele kamera ise 125mm ile eşdeğer olarak belirtiliyor.

Cihazın video özelliklerinde ise en çok kıymet olarak 8K 30fps kayıt görmek mümkün. Bunun dışında 4K 30/60fps ve 1080p HD 30/60fps kayıt seçenekleri de mevcut. Vivo’nun bu ürünü ülkemizde hemen hemen resmi olarak satışta değil. DXOMARK puanı ise 134 olarak anlatım ediliyor. Cihazın bilhassa resim konusu ile ilgili etkin olduğunu belirtmek gerek.

5) iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max en iyi kameralı telefon

Piyasadaki en iyi kameralı telefonlardan biri olma özelliğini sunan iPhone 12 Pro Max arkasındaki üçlü kamera birimi ile ustalaşmış kameralara yakışır fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Loş ışıkta çekilen fotoğrafların standardını %87 artıran bu telefon, ilaveten 5 kat optik büyütme aralığına sahip.

Cihazda bulunan Neural Engine, değişik pozlamaları px piksel analiz ederek fotoğraftaki her bir ayrıntıyı ortaya çıkarıyor.

Bunun yanısıra Akıllı HDR 3 teknolojisi; ışıklı alanları ve gölgeleri kendiliğinden iyileştiriyor. Ayrıca beyaz dengesini en uygun şekilde ayarlayarak tüm ayrıntıların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Telefonun ultra geniş açılı kamerası 13 mm odak uzaklığına, 120 derecelik görüş alanına, ƒ/2.4 diyaframa ve 5 bileşenli lense sahip. Geniş açılı kamerası ise 26 mm odak uzaklığı, 1.7 µm px boyutu, ƒ/1.6 diyafram ve 7 bileşenli lensi ile şaşırtıyor.

Son olarak gene arkada bulunan telefoto kamerası da 65 mm odak uzaklığı, ƒ/2.2 diyafram ve 6 bileşenli lens ile öne çıkıyor. Ayrıca kameralarda otomatik odaklama özelliği de mevcut. iPhone 12 Pro Max ise 131 puana sahip.

iPhone 12 Pro Max – Satın Al

6) Samsung Galaxy S21 Ultra

samsung-galaxy-s21-ultra en iyi kameralı telefon

Mükemmel bir kamera arayışındaysanız Samsung Galaxy S21 Ultra sizin için doğru seçenek. Ekran boyutu 6.8″ olan bu telefon çift büyütme teknolojisine sahip.

S21 Ultra; 40 megapiksel selfie kamerası, 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 108 megapiksel geniş açılı kamera ve 10 megapiksellik telefoto kameralar ile fotoğrafçılıkta inkilap yaratıyor!

Cihaz, kullandığı üstün suni zeka teknolojisi vasıtası ile stüdyo kalitesinde kareler yakalamanıza imkân tanıyor. Yüz analizi, fer açısı ve derinliğin hesaplanması gibi bir çok prosedürü telefonunuz sizin için hallediyor!

Bu kameralar ilaveten standardın çok üzerinde 8K video standardını de olası kılıyor. Ayrıca parlak gece çekim modu, karanlık ortamlarda bile ışığın yakalanmasını ve fotoğraflarınızın kusursuz çıkmasını sağlıyor. 

Profesyonel kameralar ile yarışacak düzeydeki bu telefon DXOMARK listesinde ise 123 puanla listede yer alıyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra – Satın Al

7) Huawei P40 Pro

huawei-p40-pro en iyi kameralı telefon

Gizli bir tabanca ile en iyi kameralı telefon önerileri listemizin sonuna geliyoruz. Eski dönemlerde listede ilk 10’a giren fakat vakit içinde yerini yeni nesillere bırakan Huawei P40 Pro da en iyi kameralı telefonlar arasında yer alıyor.

50 MP çözünürlüğe haiz ana kamerasıyla dikkat çeken cihazda bir çok hususiyet yer alıyor. RAW kayıt yapma imkanı ve Leica optik ile gözleri üzerine topladığını da belirtelim. Ayrıca cihazda optik imaj sabitleyici de yer alıyor. Buna bu arada kameraların derinlik konusu ile ilgili da ekstra kabiliyetleri olduğunu söylemek gerek.

Telefonun ikinci kamerası 40 MP çözünürlüğe haiz bir ekstra geniş açı kamerası. Ayrıca 12 MP telefoto ve Time of Flight 3D sensörü de cihazda yer alıyor. Buna bu arada 5 kata kadar optik, 10 kat hibrit ve 50 kat dijital yakınlaştırma desteği de mevcut. Telefoto lensin 125mm olduğunu da belirtelim.

Ürünün ön tarafında ise bir 3D sensörü ve 32 MP kamera yer alıyor. Video kaydında ise hem ön hem arkada en çok 4K 60 FPS kıymetini görüyoruz. Ancak bu cihazın 2020 Mart tarihinde çıktığını belirtelim. Bu nedenle eski bir ürün olarak nitelendirilebilir. Yine de kamerasıyla bir çok yeni telefona taş çıkartıyor. Ayrıca DXOMARK puanı 129 olarak anlatım ediliyor. Bu yüzden şayet kamerayı ön planda tutuyorsanız mutlaka bu cihaza göz atmalısınız!