En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2022

resim75586788
resim75586788

Teknoloji kullanıcıları, bazen muhtelif linkleri paylaşma gereği duyabiliyorlar. Bu noktada çoğu internet sitesinin bağlantısı, paylaşıldığında rahatsız edecek kadar uzun olmaktadır. Bunun için url kısaltma servisleri, irtibat kısaltma hizmeti vermeye başladılar. Bu sitelerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bundan kaynaklı kullanıcılar, en iyi url kısaltma siteleri hangileri diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi url kısaltma sitelerinden bahsedeceğiz. Sizler için hazırladığımız url kısaltma siteleri listemizde etkin bir halde çalışan url kısaltma platformlarına yer vermeye çalıştık. Bu sayede sizler de listemizde yer edinen platformlar üstünden linklerinizi rahatlıkla kısaltabilirsiniz.

İçindekiler

Bazı URL adresleri, sitelerin yapılarından kaynaklı olarak çok uzun olabiliyorlar. Uzun URL adresleri, internet kullanıcıları için genelde kullanışsız oluyorlar. Özellikle bir sitenin URL adresini paylaşmak isteyen fakat uzun bir URL adresiyle yüz yüze kalan kişiler, bu durumda alternatif çözüm şekilleri aramaya başlıyorlar. Bu noktada internet kullanıcıları, genelde url kısaltma hizmetlerini kullanmayı tercih ediyorlar.

İnternette ücretli ve bedava bir halde hizmet sunan birden fazla url kısaltma siteleri mevcut. Bu siteler, mevcut bir bağlantıyı daha kısa bir URL adresine dönüştürüyorlar. Bundan kaynaklı günümüzde url kısaltma siteleri, gayet fazla kullanılmaktadırlar.

Bu sitelerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bundan kaynaklı uzun URL adresleriyle yüz yüze olan kişiler, en iyi url kısaltma siteleri hangileri diye merak etmektedirler. Bizler de yazımızın devamında sizler için en iyi url kısaltma sitelerine yer vereceğiz. Sizler için hazırladığımız listedeki siteleri muhtelif yönleriyle değerlendirdik. Böylece listemizde kullanıcılarını memnun etmeyi başaran servislere yer vermeye çalıştık. İşte sizler için hazırladığımız en iyi url kısaltma siteleri listemiz:

TinyURL

Sizler için hazırladığımız en iyi url kısaltma siteleri listemizin ilk esnasında TinyURL yer alıyor. 2002 yılından beri hizmet veren TinyURL, dünya çapında maksimum kullanılan url kısaltma servislerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

TinyURL, olabildiğince kullanımı kolay ve kolay bir arayüze sahip. Kullanıcılar, siteye girdikleri vakit doğrudan URL dönüştürme aracıyla karşılaşıyorlar. Dileyen kullanıcılar, bu vasıta üstünden linklerini kolay ve çabucak kısaltabiliyorlar. Bunun yanı sıra TinyURL, kullanıcılarına üyelik sistemi üstünden de hizmet veriyor.

Platformdan bedava bir halde yararlanmak isteyen kişiler, linklerini kolay ve çabucak kısaltma imkânına sahipler. Ancak bu aşamada TinyURL, üye olmadan url kısaltan kullanıcılarına url takip hizmeti sunmuyor. Bunun yanı sıra siteye üye olan ve muayyen bir ücret karşılığında ücretli paketlerden faydalanan kişiler başta url takip edeni olmak suretiyle muhtelif ekstra özelliklerden faydalanabiliyorlar.

TinyURL, kullanıcılarına toplamda 3 adet üyelik opsiyonu ile hizmet veriyor. Ücretsiz olarak üye olan kişiler yalnızca url kısaltma hizmetinden yararlanabiliyorlar. Platformda yer edinen ekstra özelliklerden yararlanmak isteyen kişilerin aylık ya da senelik ödeme seçeneklerinden birisini seçerek ücretli bir halde abone olmaları gerekiyor.

Bitly

2008 senesinde hizmet vermeye başlayan Bitly, maksimum tercih edilen url kısaltma servislerinden birisidir. Çoğu url kısaltma hizmeti, kullanıcılarına yalnızca url kısaltma hizmeti sunmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Bitly ise daha ustalaşmış bir url kısaltma hizmeti vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda platformda çok muhtelif özellikler mevcut.

Bitly, kullanıcılarından platforma üye olmalarını istek ediyor. Platformu bedava bir halde kullanmak isteyen kişilerin de üye olmaları gerekiyor. Bu noktada Bitly, kullanıcılarına olabildiğince kolay bir üyelik sistemi ile hizmet veriyor. Üye olan kişiler, yararlanmak istedikleri hizmetler doğrultusunda paket tercihi yapıyorlar.

Platformun bedava üyeliği, kullanıcılarına aylık 50 adet url kısaltma imkanı sağlıyor. Bunun haricinde bu pakette öteki bir hususiyet mevcut değil. Daha fazla sayıda url kısaltmak ve ekstra özelliklerden yararlanmak isteyen kişilerin ücretli üyeliklerden faydalanmaları gerekiyor.

Bitly, kullanıcılarının gereksinimleri doğrultusunda çok muhtelif üyelik paketleri sunuyor. Bu paketler içinde bireysel kullanıma makul paketler olduğu gibi işletmelere ve kurumsal bölgelere hitap eden paketler de mevcut. Böylece url kısaltmak isteyen kişiler, Bitly üstünden gereksinimlerine makul üyelik paketini rahatlıkla bulabiliyorlar.

Sniply

Sizler için hazırladığımız en iyi url kısaltma siteleri listemize Sniply ile devam ediyoruz. Sniply, son zamanların maksimum tercih edilen url kısaltma servislerinin başlangıcında geliyor. Platform yetkilileri, kullanıcılarını memnun edebilmek adına gün geçtikçe yeni özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Bu doğrultuda Sniply, haiz olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Birçok url kısaltma platformunda olduğu gibi Sniply de kullanıcılarına ücretli ve bedava olmak suretiyle iki şekilde hizmet veriyor. Platform, bedava sürümünde kullanıcılarına bireysel bir hesap ve yalnızca url kısaltma özelliği sunuyor. Platformu bedava olarak kullanan kişiler ayda yalnızca 20 adet url kısaltabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Sniply, daha kapsamlı özellikler sunduğu ücretli üyelik sistemine de sahip. Platform, ücretli abonelerine gereksinimleri doğrultusunda url kısaltma paketleri sunuyor. Ayrıca platformu ücretli bir halde kullanan kişiler, url kısaltma hizmetinin yanı sıra Sniply tarafınca sağlanan muhtelif özellikleri de kullanabiliyorlar.

Sniply, öteki url kısaltma servislerine göre daha yüksek fiyatlarla kullanıcılarına hizmet veriyor. Bundan kaynaklı platform, hemen hemen Türkiye’de çok sıklıkla kullanılmıyor. Ancak bilhassa kurumsal şirketler, url kısaltma işlemleri için sıklıkla Sniply tarafınca sunulan hizmetleri kullanmayı tercih ediyorlar.

Cuttly

Kolay kullanılabilirliği ve güvenilirliği vasıtası ile Cuttly, dünya çapında maksimum kullanılan url kısaltma sitelerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Oldukça kolay bir kullanımı olan olan Cuttly, haiz olduğu muhtelif üyelik paketleriyle çoğu internet kullanıcısına hitap etmeyi başarıyor. Cuttly, böylece hazırladığımız en iyi url kısaltma siteleri listemizde kendisine yer buldu.

Cuttly, kullanıcılarına hem ücretli hem de bedava üyelik paketleri üstünden hizmet veriyor. Platform, çoğu url kısaltma hizmetinin aksine bedava üyelik seçeneğinde kullanıcılarına kapsamlı özellikler sunuyor. Platformu bedava olarak kullanan kişiler, sınırsız url kısaltma imkânına sahipler. Bunun yanı sıra bedava üyelik sahipleri, kısaltmış oldukları linklerinin analizlerini de görebiliyorlar.

Link kısaltma ve analizi haricinde muhtelif özelliklere de haiz olan Cuttly, ücretli üyelerini de fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Platform, üyelik paketlerine göre çok muhtelif özellikler ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun haricinde Cuttly üyeleri, hangi paketi kullanırlarsa kullansınlar sınırsız url kısaltma imkânına haiz oluyorlar.

Cuttly, bireysel kullanıcılarına hizmet verdiği gibi kurumsal kullanıcılarına da hizmet veriyor. Bu doğrultuda platform, çok muhtelif üyelik paketlerine sahip. Link kısaltma hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler, gereksinimleri doğrultusunda üyelik paketlerini rahatlıkla belirleme edebiliyorlar.

Rebrandly

En iyi url kısaltma siteleri listemize Rebrandly ile devam ediyoruz. Uzun süredir hizmet veren Rebrandly, sunduğu özellikler ile internet kullanıcılarının maksimum tercih ettikleri url kısaltma servislerinin başlangıcında geliyor. İlk etapta kolay bir url kısaltma hizmetine haiz olan platform, günümüzde haiz olduğu çok muhtelif özelliklerle kullanıcılarına hizmet veriyor.

Birçok url kısaltma hizmeti gibi Rebrandly, kullanıcılarına ücretli ve bedava olarak hizmet veriyor. Rebrandly, bedava versiyonu de dahil olmak suretiyle bütün paketlerinde kullanıcılarına sınırsız url kısaltma imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra platformun bedava sürümünde url tıklamalarını takip edebilmek başta olmak suretiyle çok muhtelif özellikler mevcut.

Rebrandly, ücretli sürümünde kullanıcılarına kapsamlı bir url kısaltma hizmeti veriyor. Bu doğrultuda platformun ücretli sürümleri, gelişmiş çözümleme özelliklerinden kapsamlı url kısaltma özelliğine kadar birden fazla özelliğe sahipler.

Bireysel internet kullanıcıları gibi kurumsal firmalar de url kısaltma hizmetlerine gereksinim duyabiliyorlar. Rebrandly, bu durumun bilincinde olarak kurumsal şirketlere ayrıntılı hizmet sunan bir url kısaltma hizmeti olarak ön plana çıkıyor. Çeşitli platformlar gibi Rebrandly de hazır kurumsal üyelik paketlerine sahip.

Bunun yanı sıra platform, işletme sahiplerinin kendi gereksinimleri doğrultusunda çeşitlendirebilecekleri bir üyelik modeli de sunuyor. Rebrandly, bu yolla bütün kullanıcılarının url kısaltma gereksinimlerine yanıt verebilmeyi amaçlıyor.

T2M

Sizler için hazırladığımız en iyi url kısaltma siteleri önerileri listemizin son esnasında T2M yer alıyor. T2M, sunduğu özelliklerle dünya çapında çok yaygın bir url kısaltma hizmetidir. Bunun yanı sıra platformun olabildiğince kolay bir kullanımı olan olması, üye sayısını gün geçtikçe artırmaktadır.

Link kısaltma servisleri için site tasarımı büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Çünkü internet kullanıcıları, bu işlemlerini çabucak yapmak istemektedirler. T2M, bu aşamada kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Platform, olabildiğince kolay bir kullanımı olan olan url kısaltma aracına sahip. Kullanıcılar, siteye girdiklerinde bu aracı rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Üstelik T2M, kullanıcı sayısını artırabilmek için muhtelif üyelik paketleriyle hizmet veriyor. Platformu tamamiyle bedava olarak kullanabilmek olası değil. Bunun yerine T2M, kullanıcılarına 3 aylık bir tecrübe etme süresi sunuyor. Bu sürenin sonunda platform, kullanıcılarından ücretli bir üyelik edinmelerini istiyor.

T2M, bütün internet kullanıcılarına hitap edebilmek için çok muhtelif üyelik paketlerine sahip. Üstelik platform yetkilileri, platformu erişebilir yapmak için bu paketlerin fiyatını da öteki platformlara göre makul ölçüde tuttular. Bu sayede dünya çapında çoğu internet kullanıcısı, URL kısaltma prosedürü için T2M hizmetlerinden faydalanmaktadır. Her geçen gün yeni özelliklerle gelişen T2M, üye sayısını devamlı artırmayı başarıyor.

Genel Değerlendirme

Uzun yapılara haiz olan bağlantılar manzara olarak çoğu internet kullanıcısını rahatsız etmektedir. Bunun yanı sıra bu linkler, işlevsellik şeklinde de kullanıcıları memnun etmemektedirler. Özellikle URL adresi paylaşmak isteyen kişiler, uzun linklerle yüz yüze kaldıkları vakit alternatif URL adresleri aramaktadırlar. Bu noktada internet kullanıcılarına hizmet veren birden fazla url kısaltma sitesi mevcut.

Link kısaltma siteleri, temelde mevcut linki içeriğini koruyacak şekilde kısaltma hizmeti vermektedirler. Bu siteler, kısaltılacak olan linkin bünyesinde rastgele bir değişim yapmıyorlar. URL kısaltma siteleri, mevcut linkleri genelde kendi alan isimleri üstünden yönlendirerek kısaltma hizmeti veriyorlar.

Bağlantıları muntazam bir halde yapılmayan internet siteleri, genelde ziyaretçilerine uzun URL adresleri sunuyorlar. Bundan kaynaklı günümüzde çoğu internet kullanıcısı, url kısaltma hizmetlerinden faydalanmaktadır. İnternet ortamında birden fazla url kısaltma sitesi mevcut.

Bu sitelerin bir bölümü tamamiyle bedava olarak hizmet verirken bir bölümü ise hem ücretli hem de bedava olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Bundan kaynaklı internet kullanıcıları, hangi url kısaltma sitesini kullanacakları konusu ile ilgili kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi url kısaltma siteleri önerilerinde bulunduk. Hazırlamış olduğumuz listemizde hem ücretli hem de bedava olarak hizmet veren platformlara yer verdik. Seçmiş olduğumuz url kısaltma siteleri, başarılarıyla ve güvenilirlikleriyle dünya çapında birden fazla kullanıcıya sahipler. Bu doğrultuda sizler de listemizde yer edinen url kısaltma sitelerinden sizler için makul olanı belirleme ederek kullanabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız en iyi url kısaltma siteleri listemiz burada sona eriyor. Sizler de listemizde yer alması icap ettiğini düşündüğünüz url kısaltma sitelerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.