En İyi Online Alışveriş Siteleri – 2022

resim37772686
resim37772686

Online alışveriş siteleri uzun zamandır hayatımızda yer alıyor. Fakat bilhassa pandeminin yaşamımıza girmesi ile beraber artık alışveriş alışkanlıklarımız büyük miktarda değişti. Pandemi döneminde bütün dünyanın eve kapanması ile beraber ancak marketlerde değil bunun yanı sıra teknoloji mağazalarında da müşteri rakamları ciddi miktarda azaldı. Ama beraberinde alışverişlerde de ciddi bir artış mevzubahis oldu.

Teknolojik ürünleri satın almak istediğimiz vakit uzun uzun incelemesini yapıyoruz. Mağazaya gidip ürünlere dokunarak almak doğal ki daha cazibeli oluyor. Fakat azca ilkin bahsettiğimiz gibi pandemi döneminde kalabalık ortamlarda çok bulunmak istemediğimiz için yardımımıza çevrimiçi alışveriş siteleri koşuyor.

Sadece teknolojik cihazların satılmış olduğu çoğu alışveriş sitesi mevcut. Fakat hangisine güveneceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Hatta daha ilkin web üstünden alışveriş yapmadıysanız ön yargılı yaklaşıyor da olabilirsiniz.

Fakat devir değişti ve emniyet önlemleri arttı. Artık çoğu firma kullanıcıları için olabildiğince hoş ve etkin bir hizmet sunuyor. Dokunup alamasak da işimizi kolaylaştırıyor. Biz de işinizi kolaylaştırmak adına devamlı olarak yenilenen ürün listelerimizle sizin yanınızda yer alıyoruz.

Günlük kullanım için kulaklıktan dizüstü bilgisayarlara, ekran kartlarından tabletlere, bulaşık makinesinden ütüye, tıraş makinasından bilgisayarınız için RAM’e kadar çoğu ürün için önerilerimiz mevcut. Hepsine ve daha fazlasına sitemizde bulunan Listeler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Sizler için bu önerileri hazırlasak da bazen hangi siteye güveneceğinize emin olamayabilirsiniz. En güvenilir ve en etkin çevrimiçi alışveriş sitelerini bulmak hepimiz için basit olmayacaktır. Bunun için de sizlere en iyi çevrimiçi alışveriş siteleri ile ilgili bir sıralama hazırladık. Bu listede bulunan siteler son aşama güvenilir ve iyi hizmet sunuyor. Alışveriş yapmak istediğiniz vakit bu sitelerden yararlanabilirsiniz.

İçindekiler

Hepsiburada: Ne Ararsan Var

Hemen derhal her insanın bilmiş olduğu ve alışveriş yapmış olduğu bir site olan Hepsiburada’nın zamanı olabildiğince eskiye dayanıyor. 1998 senesinde ilk tohumları atılıyor ve 2001 senesinde hizmete giriyor. O zamandan bu zamana kadar da çevrimiçi alışveriş sektörünün zirvesine oynamaya devam ediyor.

Hepsiburada, 30’dan fazla kategoride ve 44 milyon ürün opsiyonu ile hizmet veriyor. Ayrıca içinde ancak teknolojik mamüller yok. Bebek bezinden tornavidaya kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Hepsiburada’nın en avantajlı olduğu mevzu ise kendi kargo sistemine haiz olması. Birçok üründe kendi kargosu olan HepsiJet ile ürünleriniz kısa bir müddet içinde teslim ediliyor. Sadece kendi müşterilerine teslimat yaptıkları için de teslimat süresi olabildiğince kısa oluyor. Ayrıca ancak HepsiJet özelliği firmayı öne taşımıyor. HepsiPay, HepsiExpress, HepsiFly gibi çoğu değişik hizmete sahip.

Hepsiburada’nın en önemli özelliklerinden biri ise Hepsiburada Premium aboneliği oluyor. Aylık ücret karşısında platformda ek haklara haiz olabileceğiniz bu üyelik türü ile çoğu üstünlük kazanmak mümkün. Üstelik üyelik kapsamında BluTV aboneliği de yer alıyor.

Alışveriş listeniz içinde birden çok değişik kategoride mamüller bulunuyorsa hepsiburada.com size çok huzurlu bir halde destek olacaktır. Çünkü ürün çeşitliliğinin yanı sıra güvenirliliği vasıtası ile de çevrimiçi alışveriş siteleri içinde listenin başlangıcında olan firmalardan birisi. Geçtiğimiz aylarda NASDAQ borsasına da giriş yapan Hepsiburada, en iyi çevrimiçi alışveriş siteleri içinde yer alıyor.

Sahibinden: İkinci El Ürünlerden Araç Satışına

2000 yılından beri hizmet veren çevrimiçi alışveriş sitesi içinde aşağı yukarı her şeyi bulmak mümkün. Üstelik talep eder sıfır, talep eder ikinci el. Hatta ev ya da otomobil bile alabilirsiniz. O kadar geniş bir yelpazeden bahsediyoruz.

Günümüzde daha fazla kiralık ev arama motoru gibi kullanılsa da ikinci el çoğu ürünü bu site üstünden güvenilir bir halde alabilirsiniz. Örneğin size daha önceden bahsettiğimiz ikinci el monitör ya da ekran kartı gibi ürünleri almak istiyorsanız sahibinden.com’a güvenebilirsiniz. Ayrıca kiralık ev ya da ikinci el taşıt mevzusu ile ilgili da bakabileceğiniz en iyi sitelerden birisi.

Site içinde her alandan çoğu duyuru bulabilirsiniz. Sahibinden.com da bu ilanlar içinde en enteresan ilanlar ile beraber efsaneleşmiş olmuş ilanları tek bir çatı altında toplamış. Eğer ki arada canınız sıkılırsa eğlenceli vakit geçirmek için bile bu siteyi kullanabilirsiniz.

Amazon: Prime Avantajları ile Ön Plana Çıkıyor

Yurt dışı merkezli bir firma olan Amazon ülkemize geldiğinden beri fırtınalar estiriyor. Oldukça müsait fiyatları, yüksek kalitedeki paketlemesi, süratli teslimatı ve ürün opsiyonu ile çoğu müşteriyi kendisine çekiyor. Aynı zamanda müşteri hizmetleri mevzusu ile ilgili da yüksek kaliteli bir servisi bulunduğunu söylemek mümkün.

Amazon.com.tr’de bazı zamanlar büyük indirimler de oluyor. Hatta bu indirimli ürünleri o devre içinde öteki sitelerden karşılaştırırsanız harbiden büyük miktarda tenzilat yaptıklarını da görebilirisiniz.

Amazon’un en iyi yanlarından birisi ise Prime hizmeti. Aylık çok cüzi bir miktar ücret ödeyerek kargonuzu bedava hale getirdiğiniz gibi Amazon’un Netflix gibi dijital içerik platformu olan Prime Video’ya da erişim sağlayabiliyorsunuz. Bir de buna ayrıca Prime Gaming hesabınız da etken ediliyor. Bu sayede her ay bedava oyun içeriklerine haiz olabiliyorsunuz. Tüm bu detaylar ile en iyi çevrimiçi alışveriş siteleri içinde yer alıyor.

N11: Alışveriş Sitelerinin Parlayan Yıldızı

2013 senesinde hizmete giren N11 çoğu satış yapan şirketin ortak çatısı olan bir site. Online alışveriş siteleri sıralamasında eğer olmazsa olmazdı. Siteye kayıtlı 23 milyondan fazla kullanıcı mevcut. Bu da ne kadar büyük ve güvenilir olduklarını yayınlayan bir işaret aslında.

N11.com her yıl 11 Kasım tarihinde 11.11 indirimleri ile karşımıza çıkıyor. Bu dönemde çoğu ürüne gayet müsait bir fiyata haiz olabiliyorsunuz. Hatta genellikle otomobil çekilişi ile de bu zamanı süslüyorlar. Araba demişken tıpkı sahibinden.com’da olduğu gibi n11.com’dan da vasıta alışverişi yapabilirsiniz.

Uzun zamandır hayatımızda olan n11.com çoğu kullanıcının eğer olmazsa olmaz siteleri içinde yer alıyor. Geniş katalog ve etkin hizmetiyle Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biri bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Getir: Online Market Alışverişinin Öncülerinden

En iyi çevrimiçi alışveriş sitelerinde yer edinen bir öteki site ise Getir oluyor. Her ne kadar listedeki öteki siteler ise birebir benzemese de günümüzde maksimum kullanılan programlar içinde bulunduğunu söylemek mümkün. Daha çok çevrimiçi market alışverişi yönüyle en önemli getir Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri içinde yer alıyor.

2015 senesinde Nazım Salur tarafınca kurulan getir market alışverişi, yiyecek siparişi, taksi, vasıta ve hatta iş imkanları elde eden bir platform olarak öne çıkıyor. Türkiye’de başlayan macerası daha sonra Avrupa ve Amerika’ya oluşturulan Getir günümüzde çoğu ülkede ve yüzlerce şehirde hizmet veriyor.

En iyi çevrimiçi market alışverişi siteleri içinde yer edinen Getir, indirimleriyle de dikkat çeken bir platform. Kullanıcılarına değişik hizmetlerinde kullanabilecek kuponlar tanımlayan platform ile müsait fiyatlı alışverişler yapmak da mümkün.

Trendyol: Giyimden Teknolojiye Herkesin Tercihi

2010 senesinde kurulan Trendyol.com da çabucak büyüyen şirketler arasında. E-ticaret mevzusu ile ilgili ülkemizdeki önder firmalardan demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca Türkiye’nin ilk Decacorn’u olarak geçiyor. Değeri 10 milyar doları geçen firmalara verilen bu unvan ile Trendyol ülkemizde bir ilki başarıyor.

Epic Games gibi büyük bir şirketin da decacorn bulunduğunu belirtmek gerek. Bunun bir sonraki aşaması ise hectocorn. Hectocorn olmak için de 100 milyar dolar değerinde olmak gerekiyor. Dünyada bu unvanı alan sınırı olan sayıda firma bulunduğunu da belirtelim.

Trendyol, aşağı yukarı her üründe tenzilat bulabileceğiniz bir site. Hatta marka kendisini o denli geliştirdi ki artık Trendyol etiketine haiz olan mamüllerin de satışını yapıyorlar. Bunu da olabildiğince müsait fiyatlı olarak yaptıklarını belirtelim. Her gün gelişen bir yapıya haiz olan Trendyol, ülkemizde bulunan en güvenilir çevrimiçi alışveriş siteleri içinde yer alıyor.

Dolap: İkinci El Tercih Edenlerin Sitesi

Dolap.com aslında bir Trendyol projesi. Bildiğiniz suretiyle Trendyol içeriğinde ikinci el mamüllerin satışı yapılmıyor. Fakat bu anlamda yelpazesini geniş tutmak isteyen Trendyol Dolap projesi ile bunu başarmış gibi gözüküyor.

İkinci el çanta, bebek kıyafetleri, aksesuarlar, oyuncaklar bulabileceğiniz gibi yeni ya da etiketli ürünleri de bulabilirsiniz. Yani site içinde ancak ikinci el mamüller yok. Hatta birazcık dikkatli arama yapmış olursanız bilet bulamadığınız konserlerin biletlerine bile ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Dolap.com’da ancak siz bir şeyler almıyorsunuz. Başka kişilere kullanmadığınız eski mamüllerin de satışını yapabilirsiniz. Bu kullanmadığınız bir cüzdan da olabilir, evde fazladan duran bir modem de olabilir. Yani aklınıza gelebilecek her şeyi satabilirsiniz. Üstelik bu prosedür olabildiğince güvenilir bir halde gerçekleşiyor.

İtopya: Bilgisayar Alışverişlerinin Vazgeçilmezi

Bir teknoloji sitesi ile devam ediyoruz. İtopya.com, çoğu kişinin problemsiz bir halde çevrimiçi alışveriş yapmış olduğu sitelerden birisi. Oldukça güvenilir bulunduğunu da belirtmek gerek. Zaten oyun dünyasına yakın olanlar İtopya’nın çoğu Twitch ve YouTube yayıncısının sponsorluğunu yaptığını da hatırlayacaktır.

İtopya ancak bir çevrimiçi alışveriş sitesi değil. Aynı zamanda İstanbul’da iki değişik mağazası da mevcut. Hem mağaza içinde hem de site içinde teknoloji dünyasında ne kadar marka var ise aşağı yukarı hepsini görmek mümkün. Bu kadar fazla marka opsiyonu olması da son aşama güzel.

Bilgisayar toplamaktan çok anlamış olmayan müşterileri için de olabildiğince hoş bir hizmeti mevcut. “Kolay Topla” bölümüne geldiğiniz vakit oynamak istediğiniz oyunu seçiyorsunuz ve İtopya size bu oyunu çalıştırabilecek bilgisayarları listeliyor. Kullanıcı dostu bu araç, yöntem detaylardan anlamayanları bile memnun ediyor.

İncehesap: Oyuncuların Tercihi

İncehesap.com bilhassa teknoloji ürünleri bulabileceğiniz son aşama güvenilir bir site. 2008 senesinde kuruldu ve o dönemden beri kullanıcıları için güvenilir bir alışveriş ortamı sağlıyor. Günde 2.000’in üstünde sipariş geçiliyor. Bu da aslında ne kadar güvenilir bulunduğunu gösteriyor.

İncehesap’ın en hoş yanlarından birisi her cuma günü Gaming Gecesi ismi altında çoğu oyuncunun dikkatini çekebilecek indirimler yapıyorlar. Monitörden mousepad’e, oyuncu koltuğundan ekran kartına kadar aklınıza gelebilecek her üründe tenzilat görebilirsiniz.

Ancak bu indirimler sınırı olan sayıda stoklarla oluyor. Yani muayyen saatler içinde elinizi ivedi tutmanız gerekiyor. Burada meydana getirilen indirimlerin “gerçek” indirimler bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Ürünlerin teslimatı mevzusu ile ilgili da problem çıkarmayan bir firma incehesap.com. Eğer ki teknolojik bir ürün almak istiyorsanız kesinlikle bu siteyi denetim edin. Hatta cuma gecelerini bekleyin. Kim bilir, bir ihtimal istemiş olduğunuz ürün o gece indirime girer.

Nadirkitap: Bulamadığınız Kitaplar için Birebir

Online alışveriş siteleri diyince ancak teknoloji ve giyim içeren siteleri yazmak olmaz. Nadirkitap.com uzun zamandır aradığınız fakat bir türlü bulamadığınız kitapları bulmanıza yarayan bir site.

Artık baskısı olmayan bir kitabı ya da koleksiyon amacı ile saklamak istediğiniz bir kitabın ilk baskısını bu site üstünden bulabilirsiniz. Üstelik platformun sundukları kitaplarla sınırı olan değil Bunun yanı sıra eski dergileri, gazeteleri, kartpostalları, müzik kasetlerini, plakları bile bulabilirsiniz. Aslında bir nevi koleksiyoncular için her şey var diyebiliriz.

Site 2006 yılından beri hizmet veriyor. Eğer ki eski bir kitap almak ya da incelemek dilerseniz nadirkitap.com’dan yararlanabilirsiniz. Özellikle baskısı bitmiş mamüller mevzusu ile ilgili size destek olabilecek başlıca sitelerden birisi.

Online Alışveriş Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bugün çevrimiçi alışveriş yapmak istediğiniz vakit çoğu site karşınıza çıkacaktır. Listemizde bulunanların haricinde bir hayli bir güvenilir site de mevcut. Fakat biz size bu listede hepsine yer vermek yerine belli başlı olanlarına yer vermek istedik. Ayrıca değişik kategorilerden olan siteleri de seçmeye itina gösterdik.

Online alışveriş siteleri içinde devre kuşak fiyat farkları ortaya çıkabiliyor. Alacağınız ürün her ne ise çoğu siteden inceleme yapmanızda yarar var. Kimi vakit bütün sitelerde aynı fiyat korunurken bir öteki sitede o güne hususi bir tenzilat olabiliyor ve istediğiniz ürünü gayet büyük bir tenzilat ile satın alabiliyorsunuz.

Özellikle teknolojik ürünlerde tenzilat oranları çok ciddi boyutlarda olabiliyor. O nedenle kampanya dönemlerini dikkatli bir halde takip etmenizi öneri ederiz. Bu sayede yüksek fiyatlı bir ürünü olabildiğince müsait bir ücret ödeyerek satın alma ihtimaliniz mevcut.

Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan çevrimiçi alışveriş yapacağınız sitelerin güvenliği. Kredi kartı bilgilerinizin güvenilir bir halde korunması gerekiyor. Hatta sanal kredi kartları ile ödeme yapmak da bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca iade ve iptal şartlarına da göz atmakta yarar var. Çünkü satın aldığınız mamüllerin çalışmaması ya da size müsait olmaması halinde problemsiz bir halde iptal ya da iadesinin yapılması gerekiyor.

Sizce en iyi çevrimiçi alışveriş siteleri hangileri? Siz de çevrimiçi alışveriş yapmış olduğunuz siteleri yorumlar bölümüne yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.