En iyi pil ömrüne sahip akıllı telefonlar!

Popüler akıllı telefonlardan hangileri daha uzun konferans süresi ve web de gezinme süresi sunuyor. İşte en iyi pil ömrüne haiz akıllı telefonlar.

Günümüzde android, ios işletim sistemine haiz ve çeşidi çoğalan akıllı telefonların üreticileri birbirleriyle yarışıyor. Akıllı telefonların genel hatlarıyla en düşündürücü özelliği pil yani şarj kullanımıdır.

Neler Okuyacaksınız? →

En iyi pil ömrüne haiz akıllı telefonlar!

Hal bu şekilde olunca akıllı telefon tarzı konusu ile ilgili en mühim gereksinimlerden birisi de kuşkusuz kuşkusuz pil ömrü konusudur. Which.co.uk isimli site, son zamanların tanınmış akıllı telefonlarının pilleri üstünde kıyaslama yaptı.

Konuşma Süresi Ve İnternet Kullanımı

Konuşma süresi ve web kullanması konusu ile ilgili Samsung ‘un yeni amiral gemisi Galaxy S4 ilk başta yer alırken, şarj olma süresi konusu ile ilgili ise 141 dakika ile iPhone 5 listenin ilk esnasında kendini gösteriyor.

İnfografiği aşağıda görüntüleyebilirsiniz. İnfografiğe göre en uzun konferans süresi akıllı telefonlarda Samsung Galaxy S4 başı çekmekte. Samsung Galaxy S4 ‘ü , Sony XperiaZ, Google Nexus takip etmekte. Nokia Lumia 920 ise bu sıralamanın en sonunda yer almakta.

İnternet kullanıma göre sıralamada ise sıralamanın başlangıcında gene Samsung Galaxy S4 bulunmakta. S4 ‘ü, HTC One ve BlackBerry ZIO takip etmekte. Bu sıralamanın en sonunda ise gene Nokia Lumia 920 bulunmakta.

En İyi pil Ömrüne Sahip Akıllı Telefonlar Nelerdir

Şarj olma konusu ile ilgili listenin başlangıcında Apple Iphone 5 16 gelmekte. Iphone 5 ‘i Nokia Lumia 920 ve Samsung Galaxy S4 takip etmekte. HTC One ise sıralamanın en sonunda yer almakta.